» »

Kamnita ladjica

Kamnita ladjica

1 2
3
»

Groovy ::

sam res Thomas, 50kg -> 17kg a ni to res mal mejgna zadeva...:O

Jah pol se boš pa res loh igral z njo! :D
I am the captain of my soul

zile ::

Vedno se začne z modelom. Potem ko je model uspešen, pa zadevo povečaš za 10x, 100x, etc... 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

Vesoljc ::

@thomas
o kakšni ladjici pa razmišljaš? pershing, oljni tanker, hrvaška ribiška ladja, P66, gumica ???
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Thomas ::

O taki, ki bo še najbolj podobna kamnu ki plava. Precej skledastemu kamnu - ampak vseeno samo skala. Sem pa prepričan, da v Zemeljski skotji se skriva že precej narejenih, samo ne vem kje. Pa večina jih je najbrž precej globoko zasutih. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vesoljc ::

potem bi pa lahko preimenoval temo v "plavajoči kamen" ;)

se pravi, bo podobna skledi/krožnik?? kwa pa če bi naredu en zračni mehur notri?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Thomas ::

Sej, zračni mehur mora biti na zgornji strani. Odprt na ven, na navzgor. :)) Sem pa s simulacijo (v svoji glavi) prišel do načina dolblenja tavelke skale, ki je po mojem dokaj zanesljiv, dosti hiter in zelo varen. Mislim, da ga bom ljubosumno skrival do konca projekta. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

mchaber ::

>Sem pa s simulacijo (v svoji glavi) prišel do načina dolblenja tavelke skale, ki je po mojem dokaj zanesljiv, dosti hiter in zelo varen. Mislim, da ga bom ljubosumno skrival do konca projekta.

En namig bi bil dobro delo.:)



PS:pa je ne misliš narest plavajočo WC školjko :))
.

Maria ::

Thomas

Upam, da ti bo ta primer ''razvijanja'' ideje iz problema pomagal pri Critticall-u.;)

Maria

Thomas ::

Maria - hvala, mi že zdej pomaga, ko še nič ne klešem. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jRk0 ::

jaz bom pa izdolbel leseno korito z leseno ladjico?:)

oz. se boljse:
papirnato korito s papirnato ladjico.

now, that is a _problem_
You fuck up once, you loose two teeth.

Gandalfar ::

Thomas: kaj pa kaksna dovolj velika kamnita strela? Ce se na morju malo po skalnih obmocjih sprehodis bos mogoce nasel kaksen lustkan primerek :)

undefined ::

> Ce se na morju malo po skalnih obmocjih sprehodis bos mogoce nasel kaksen lustkan primerek :)

Po vsej sreči ne iz kamna. ;)

Thomas ::

Ja, kako mislim dolbsti kamen? Zvrtati 10 mm luknjo pod kotom 45° vanj. In to 4. Iz oglišč kvadrata na površini, do središča v globini. Po robovih piramide bodo luknje, ki se bodo srečale na vrhu. Pol bom v eno luknjo vtaknil jekleno vrvico, ki bo pri sosednji luknji pribodla ven. Sklenil jih bom in kot na jermenico nataknil na kolo, ki ga poganja majhen elektromotor. Ko bom tako odrezal 4 piramidine stranske ploskve - sem izdolbel ... mogoče 100 litrov naenkrat.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

mchaber ::

A to si tako skrival:))
Boš mogu bit pa kar natančen:\


PS:bom naredu repliko..:)
.

Thomas ::

Kako bom tako natančen, bom pa skrival še naprej. :))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Ravno to me je zanimalo. Kot vem, sveder isce svojo pot skozi kamen.

No, nekaj malega izkusenj mam z betonom in ne s kamnom. Mogoce je ta bistveno bolj homogen...

Thomas ::

Ti meni samo povej Brane, koliko bi po tvojem smele biti luknje globoke, da bi bila verjetnost zadetka 90%. 13 cm mi daš? 26? 39?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Odvisno od tega, kako debel in tog sveder uporabljas. S kakim 13mm klasicnim vidia svedrom bi lahko pri solidno homogenem betonu dosegel verjetno 20+cm, mogoce 30+.

Problem nastane, ko pades v tistih 10%....

Pa se splaca to rezat z zajlo ? Kot vidim, lokalni fizikalci bolj racunajo na lomljivost teh zadev in se nadnje spravljajo s pnevmatskim kladivom.
Mogoce za zacetek tudi kaka mini eksplozivna polnjenja ne bi bila odvec... :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Thomas ::

Ko padeš v tistih 10%, v relativni bližini odpreš novo vrtino. Z zaljo pa režejo precej uspešno kamnite bloke ponekod v kamnolomih. Je pa treba to z vodo zalijat. Kot naročeno, če so luknje navzdol. Pnevmatsko kladivo ... to no ne bi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Ceprav, ce bi dobil res dober sveder ali kakega pnevmatskega ali hidravlicnega "krta", ki bi ga lahko krmilil, bi lahko verjetno naredil bistveno globje luknje v zahtevani natancnosti.

Takrat bi mogoce lahko vecino materiala pobral ven z eno piramido in pretvoril 3D nabijanje v kamnu v nekaj 2D rezanj z zajlo.

Problem je, kje dobiti orodje za to. Znanec je patentiral krte za kopanje pod zemljo za npr instalacije in jih tudi oddaja v najem, samo ti so za bistveno vecje luknje v manj trdih materialih...

Thomas ::

Ja, z vrtanjem in rezanjem na takle način, res prihraniš ogromno nepotrebnega drobljenja, ki ga klasični način predpostavlja. 99+%!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Če bi ta način kopanja v skalo uspešno razvijal naprej, bi si v napvpično skalo nad neko Slovensko vasjo, lahko izdolbel brlog, ki bi ga opremil kot vikend v slogu Potočke zijalke. Na front endu eno ogromno šipo in vrtljive zavese. Notri pa kože po tleh, ogenj v zadnjem kaminu, imitacije slikarij Altamire in drugih jam, mehke divane in druge civilizacijske pridobitve pa seveda tudi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Ja, sem ze sanjal o takih zadevah. :D

Alpa recimo o majhni in neugledni bajti, ki bi imela OGROMNO klet.

Nekaj v stilu velikih hangarjev z vec nadstropji. V enem stuku bi mel koscek parka s kostanjem, klopco in potko za sprehajalce, vse skupaj z umetnim soncem in malo vetra, seveda racunalnisko nadtorovano in vzdrzevano.

Pac prostor, kjer si clovek lahko v miru prizge pipo in se zatopi v Zen-Budizem... :D

mchaber ::

Brane in Thomas, preveč gledata risanke:).

Če ti ne uspe, bo lahko še vedno monument ;)
.

Thomas ::

Midva z Branetom imava lastniške deleže nad tem svetom, v katerem vas večina samo živi, Mchaber. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

mchaber ::

Če je pa tako, potem pa moram reči(s italijanskim naglasom:)) ):


Lets do biznis;)





To sem mislu, če mata kaj deleža viška:)
.

Thomas ::

Currency je razumevanje stvari. Z njim pridobivaš delež. In to tako, da ga drugi niti ne zgubljajo. Čimprej začni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

mchaber ::

>Currency je razumevanje stvari. Z njim pridobivaš delež. In to tako, da ga drugi niti ne zgubljajo. Čimprej začni.

Spet nekdo, ki teži s šolanjem:([joke]

Sicer pa mi ne gre v glavo, kako lahko nekaj deleža pridobivaš, ne da bi ga kdo drug zgubljal:\
.

Thomas ::

Ni igra z ničelno vsoto. Vsi igralci profitirajo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

mchaber ::

>Ni igra z ničelno vsoto. Vsi igralci profitirajo.

Je kaj v zvezi s sivo ekonimijo?>:D
.

DoloresJane ::

Izgubila se je rdeča nit debate. Prosim, da jo ponovno najdete. Za zasebne diskusije so ZS vedno odprti - tudi za več udeležencev. :)

mchaber ::

A že plava al je odplavala iz tvojih misli?
.

Brane2 ::

Nice lastnost ambicioznih sanj je tudi to, da te silijo k rasti.

Ko/ce prides na cilj ugotovis, da mogoce niti ni bil toliko pomemben kot prepotovana pot.

In BTW: Ravno se vracam s sejma Energetika v Celju, kjer smo razstavljali, tako da sem imel cel teden za obcudovanje razlicnih orodij.

Toliko casa sem se igral z novo generacijo TIG svas aparatkov, da sem se precej solidno spekel. >:D
Pa mi ni zal. Eno od teh igrack si moram ubost, majke mi. TIG varilnicek je prava stvar za konstrukcijo/destrukcijo.

Zanimivo, za relativno majhen denar se da celo varit aluminij. Ker se celo zivljenje ze igram z lotkolmom, mozgani kar nekako niso so hoteli sprejeti kakovostno zvarjenega aluminija kot dejstvo... >:D


Fascinirali so me npr. moderni varilniki in rezalniki. Tip mi je pokazal sample, zasvasane plazemsko. Dol sem padu. V precnem prerezu sploh ni videti sprememb materiala v zvaru,
Kot da bi slo za en samo kos kovine. Tudi krivljenj zaradi termicnih napetosti ni bilo. Edina sled, ki je kazala na zvar, je bila povrsinska rahlo valovita kresta. Sirsa z zgornje strani in razmeroma ozka s spodnje. Perfekten zvar.

Poslikal sem tudi jekleno rozico, izrezano iz cca 6mm jekla pri tolerancah 0,1mm. Nek mali privatnik je imel na sejmu tudi stroj za lasersko varjenje kovin.

Se malo do barke. Ce bi se res zelo mudilo s plovbo, bi se pozanimal, kako je z vodnim rezanjem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

mchaber ::

Offtopic: kolk stane tak mašin za varjenje aluminija?

Brane2 ::

Ce sem prav dojel izreceno, prides lahko skozi za 200 kSIT za revno opremljeno 160 A varianto.

Gre za to, da za jekla itd rabis enosmerni tok, za aluminij, magnezij in baker pa izmenicni.
Nek star macek je namignil, da v sili lahko svasas tudi aliuminij z enosmernim, ce mu obrnes polariteto, vendar je stvar kratkega veka. Tip ni sel v detajle a domnevam, da ti to hitro pozre volframsko anodo, oziroma v tem primeru katodo.
A nic ne de, te palicke stanejo itak parsto SIT. Ce ravno pades v tako situacijo enkrat letno za neko malenkost, je to lahko resitev

Cena seveda narasca s tokom in udobjem. Ce hoces soliden strojcek 250 A, deklariran za jeklo do 5mm in s solidno mikroprocesorsko kontrolo, te lahko oskubijo za 500 kSIT.

Pri tem tudi lokalni proizvajalci ne zaostajajo. Imeli so zanimive modele in najmocnejsi so bili celo AC/DC, torej kombinirani, z maljonom nastavljivih parametrov, ki jih je stroj nastavil vedno na smisselno vrednost sam, glede na pogoje in materiale, torej se je uporabnik lahko igral s spreminjanjem solidno nastavljenih defaultov in ni rabil ravno magisterija za zacetek dela.

Clever fore so preboj tako kot pri plinskem stedilniku. Torej se ti ni treba z elektrodo dotakniti materiala, da stvar zasvasa. Le priblizas jo, prskoci VN iskra, ki odpre pot glavnemu, nizkonapetostnemu toku in ze varis.

Na prinesenem materialu so tudi vari neukih prodajalcev in obiskovalcev relativno lepi, sploh pa s priblizno pravilno nastavitvijo toka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Thomas ::

Kamnita ladjica mi ne pluje. Skala zanjo je še vedno nekje zakopana.

Tolažim se s tem, da SUSa sem pa splovil, pa da je še nekaj takih žrebet v štali. Če dobro premislim, odtehta. I am not a complete looser, after all! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

mchaber ::

Protokal bo doletela enaka usoda?>:D
.

Thomas ::

Ja to si ti mogoče želiš. Ampak tu kjer sem zdaj - namesto da bi klesal ladjico - je v smeri Protokola. Čeprav še daleč, ampak vseeno.

Nisem nič lažno skromen, niti kakorkoli zbluzen, Critticall je pogrunatal (vsaj) nekaj, kar ljudje niso mogli desetletja. Najprej je to postalo jasno mnogim na tem forumu, zdaj pa že tudi mnogim, ki tegale foruma ne morejo brati. Poguglaj za Critticall.

Several Unique Sort je samo prva kapljica dežja v prihajajočem nalivu.

Ladjica pa ... ne more človek ravno po vsaki stezici ki jo ugleda na poti. Čeprav je videti zanimiva.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matev ::

kaj pa mini model za začetek

en prostor z vodo
notri pa kamnita ladjica cca 10-20 cm premera - toliko da dobiš občutek za obliko ki jo mora imeti

Thomas ::

Namizna varianta?

Hm, dobra ideja!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

7 let kasneje je od kamnite ladjice še čista 0. Nula. Zero.

Ampak me ne zanima več. Tudi če bi jo danes naredil, bi se nikomur ne zdela bohvekaj.

Današnji čas zahteva nekaj drugega. Kamniti balon.

Ogromno cisterno iz nerjavečega jekla napolniš s helijem. Zasidraš z nekaj verigami v tla in (morda) obložiš s kamnitimi ploščami.

Potem imaš tole.



Sigurno ne bom delal, ampak čist tko.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Ales ::

Thomas je izjavil:

7 let kasneje je od kamnite ladjice še čista 0. Nula. Zero.

Kaj ne poveš... :D

Eh, vsak od nas ima kup projektov, ki so nam ali nam še burijo domišljijo in pilijo kreativnost. Najbrž se 99% takih zadev nikoli ne izpelje v praksi. Nič novega.

Zakaj si za to šel prebujat tako staro temo? Bi rad naredil ta kamnit oblak in rabiš občinstvo, al kaj?

Za začetek poišči dovolj megalomanskega miljarderja, ki bo želel imeti gor rezidenco. Al pa kar direkt k Disneyu ali podobnim, ki bi gor postavili dvorec / zabaviščni park.

Samo dizajn rabiš, ki ne bo pobil vse obiskovalce v primeru katastrofalne tehnične okvare in ki bo imel dovolj veliko nosilnost in volumen, pa si tam...

airlines ::

Ha! kamnita ladica, zanimiva ideja četudi je že 7 let od nje :) Thomas idejo se da realizerat v roku max 20 dni če imaš seveda pravo orodje :) jst bi ti priporoču 1x mali fleks,1x veliki fleks, macola, kladivo in štemarka in to je to :)čist enostavno in nenevarno (razn v primeru če si bolj štoraste vrste ;) )

mogoče jo nekoč, seveda s tvojim dovoljenem izvedem tudi sam :)

Thomas ::

Imaš moje dovoljenje, vsekakor.

Ne mislim, da je to taka ideja, ki bi jo na vsak način obdržal zase. Ti kar izvoli!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

823483 ::

@Thomas

Hvala za manjši miselni izziv.
http://www.wolframalpha.com/input/?i=%2...
Rezultat je v metrih.

Tak balon, ki bi imel steno iz železa in sicer debeline 2cm(zdaj se mogoče zdi veliko, pa v resnici pri nekaj kilometrskem balonu ni), bi moral imeti radij vsaj okoli 50km, da bi lahko helij v njem nosil breme ovoja. Ker se atmosfera že pri okoli 11km neha obnašati tako kot pri tleh, je to bolj ali manj neizvedljivo.

Mogoče bi šlo, če bi imeli atmosfero iz žveplovega heksafluorida(6x težji od zraka) in malce višjo atmosfero. Balon bi bil takrat namreč velik "le" 16km(8km radij)

Thomas ::

Any feedback appreciated highly.

Kar se tiče kamnitega balona, ni treba da ima 10 kilometrov v premeru, glavno da je pet kilometrov visok. Potem pa lahko visijo balkoni okoli njega, na katerih je gozd in hiše.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Meteor

Oddelek: Loža
292866 (2416) lmorgh
»

Razkamenjevanje vode!?

Oddelek: Loža
4511024 (9193) Pyr0Beast
»

Gospodarske in tehnične značilnosti prvih kultur (pomen piramid v Egiptu) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
22715284 (11844) world
»

Kako so Egipčani gradili piramide?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7511498 (9458) TESKAn

Žitni krogi, ki so postali tema o Piramidah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36829461 (24045) Stepni Volk

Več podobnih tem