» »

Problem z SDRAMi

Problem z SDRAMi

Azrael ::

Pozdrav!

Zanima me, ali obstaja rešitev problema, ki ga imam s SDRAMi? Imam 2x128 MB in en 256 MB SDRAM modul, vsi PC 133. Problem je v tem, da mi vsi skupaj ne delajo dobro, MemTest86 javlja napake, Windowsi zmrzujejo navadno takoj, ko se prikaže GUI, najpozneje pa takrat ko se naloži opravilna vrstica, pod pogojem, da je računalnik navit (C333@500 MHz = 100MHz FSB), če pa ni navit pa dela BP. Če pa uporabim 2x128 MB ali 1x256 MB pa ni nobenih težav ne v testu in ne v Windowsih, tudi v primeru da je CL 2 in procesor navit, kot je bil vedno, odkar ga imam.
Plošča je Abit BX 133 RAID, na prejšnji Abit BF6 so bile s tako navitim procesorjem in vsemi RAMi nekajkrat problemi z IE, ampak sem to pripisal napihnjenim kondenzatorjem. Navodilo pravi, da je razpored RAMov poljuben, zanima me kaj drugi svetujete, da bi lahko uporabil vse RAMe ?
Temperatura procesorja ne presega 40 stopinj(Seti, IE, Divx film...), tako, da ni govora o previsoki temperaturi. RAM sloti so v redu, ker sem 128 RAM preizkusil v vseh kombinacijah, 256 RAM pa sem sedaj testiral na drugi mašini in tudi ni bilo težav. Ali je kakšna finta v razporedu RAMov ali ta kombinacija enostavno ne dela ?

Hvala za odgovore
LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Vikking ::

probi prvo sam z eno palco rama!

Azrael ::

Z enim modulom, katerimkoli, v kateremkoli slotu ni problema. Tudi če sta dva 128 MB ni težav, če pa so vsi, je pa vse narobe. V tem primeru, po nekaj minutah zmrzne tudi S-T Linux,ki je drugače rock solid, tako da o napaki v Windowsih ni govora. DOS sicer dela, ampak tam je itak na razpolago samo 64 MB.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Vikking ::

potem plata ne mara 2x128 in zraven še 1x256, ker je dostkrat tako da platam ne paše tko, čeprav jst sm mel abit BE6 2, pa sm mel 2x256mb in še 128mb pa mi je delalo vredi, poglej na kak forum za svojo plato, mogoč je rešitev tud v tem da nadgradiš bios.

lp

Azrael ::

BIOS je bil že nadgrajen na zadnjo verzijo. Se pravi, izgleda, da bom lahko imel "samo" 256 ali mogoče 384 MB RAMa ?:'(
Nekoč je bil Slo-tech.

Packač ::

Jst sm mev 2*128 pa 1*32 SDRAM DIMM=> pa mi v manualu lepo piše kako morem met razporejene:

Za mojo:
DIMM1 -Synchronous (bank 0)
DIMM2 - SDRAM or EDO (bank 1)
DIMM3 - DIMM (bank 2)

Azrael ::

V navodilu piše: "Those modules can be populated in any order" in še: "Supports single and double density DIMMS", torej bi moralo delati. Postavil sem pa module takole: V tisti slot, ki je najbližji procesorju 256 MB, 128 MB v ostala (tako sem imel na BF6), ali bi bila mogoče kakšna druga razporeditev boljša ?

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sdram dimm - kaj izbrati 1 x 256 mb 100 hz ali 2 x 128 133 hz ?

Oddelek: Programska oprema
131827 (1743) Fizikalko
»

RAM za star kompjuter

Oddelek: Strojna oprema
61269 (1167) antonija
»

Crknjen RAM ali kaj drugega?

Oddelek: Strojna oprema
161766 (1548) Jeebs
»

upgrade- prosim za nasvet

Oddelek: Kaj kupiti
6832 (687) haman
»

Nujna pomoč - abit bh6 - ram

Oddelek: Pomoč in nasveti
51195 (1136) matevzm

Več podobnih tem