» »

Rušenje prostovoljnega sistema, 200 evrov/dan gasilcem.

Rušenje prostovoljnega sistema, 200 evrov/dan gasilcem.

1
2
3

starfotr ::

Samo še čakam, da se bo našla skupina izmečkov, ki bodo začeli kurit, samo zato, da bodo šli gasit in bodo za to plačani. Že tako je marsikateri požar podtaknjen s strani kakega gasilca, ker nekateri so požigalci in s trdim okoli hodijo ter gasijo.

Lepo se je videlo pred leti, ko je bila mobilna telefonija še draga in je obstajal mobitelov sos paket za gasilce. Kar naenkrat je bilo polno ljudi, ki so se včlanili v PGDje (ali pa so jim gratis dali papir o članstvu), samo zato, ker so dobili neko kvazi ugodnost, ki to ni bila. Je bila samo marketinška akcija operaterja. Toliko o tem, kak folk bo prišel v PGDje, sedaj ko je nek denar na razpolago. Seveda ta folk ni doprinesel k ničemur, razen k birokraciji in neki kvazi statistiki, koliko gasilcev imamo.

Pri krvodajalstvu se s tem, ko nisi plačane zadeve rešimo marsikatere težave. Ne hodijo bolni brez denarja darovat kri, samo zato, ker rabijo denar. In zaradi tega je sistem VAREN in STABILEN.

c3p0 ::

To, da je med gasilci dosti piromanov, je neka javna skrivnost. Boljše, da potešijo svojo željo po ognju z gašenjem.

Phantomeye ::

starfotr je izjavil:

Samo še čakam, da se bo našla skupina izmečkov, ki bodo začeli kurit, samo zato, da bodo šli gasit in bodo za to plačani. Že tako je marsikateri požar podtaknjen s strani kakega gasilca, ker nekateri so požigalci in s trdim okoli hodijo ter gasijo.

Lepo se je videlo pred leti, ko je bila mobilna telefonija še draga in je obstajal mobitelov sos paket za gasilce. Kar naenkrat je bilo polno ljudi, ki so se včlanili v PGDje (ali pa so jim gratis dali papir o članstvu), samo zato, ker so dobili neko kvazi ugodnost, ki to ni bila. Je bila samo marketinška akcija operaterja. Toliko o tem, kak folk bo prišel v PGDje, sedaj ko je nek denar na razpolago. Seveda ta folk ni doprinesel k ničemur, razen k birokraciji in neki kvazi statistiki, koliko gasilcev imamo.

Pri krvodajalstvu se s tem, ko nisi plačane zadeve rešimo marsikatere težave. Ne hodijo bolni brez denarja darovat kri, samo zato, ker rabijo denar. In zaradi tega je sistem VAREN in STABILEN.


zato, ker se najde par ljudi, ki bi neko nagrajevanje izkoriščali, je najboljše, da se nikogar ne nagradi za trdo in zahtevno delo ane?

Btw, pogoj, da sploh lahko greš na intervencijo kot prostovoljni gasilec - rabiš imeti opravljen pripravniški tečaj (34 ur) in tečaj za operativnega gasilca (149 ur).

To je dobrih 180 ur teoretičnih + praktičnih ur, kar pomeni da se mora ta tvoja skupina izmečkov kr fajn izobraževat, preden bodo usposobljeni za intervencije v obsežnejših naravnih nesrečah.

Zgodovina sprememb…

uio ::

Nekaj so manjši obvladljivi požari kjer rabiš nekoga z opremo in znanjem. Drugo pa so požari, ki se širijo v naravi, potrebuješ ogromno znanja da ne ostaneš za linijo požara, na pogorišču so bile neksplodirane bombe iz prve sv, gre za izjemno velik dogodek, kjer bi zlahka prišlo do množičnih nesreč, kjer bi se lahko zgodilo da bi prostovoljce ujelo... Tako da verjamem, da so se profesionalni gasilci ukvarjali z večjimi požari, prostovoljci pa nadzarovali in gasili pogorišča, kjer ne rabiš toliko izkušenj, terja pa veliko dela.
Sam če me vprašaš nebi šel gasit. In glede na to da je bil to edinstven dogodek, največjih razsežnosti do sedaj mislim da je bila pomoč prostovoljcev ključna in potrebna, noben jih pa ne more siliti da pomagajo.
Pri takih požarih gori na hektarje površine in vsak strošek ki vi mislite da je bil z temi 200 euri, je neprimerljiv z škodo ki jo je požar povzročal. Ne vem no kaj 1000 prostovoljcev x 200 je 200000e na dan. Če so eno zelo povprečno hišo rešili (1000 ljudi) se je splačalo. Ne vem kje vi računice ne vidite.
Ja prosovoljstvo je smiselno in dobro glede odzivnosti in ostalega ne pomeni pa, da more vsak prostovoljec letet na najhujša pogorišča... Verjetno imaš potem nek call v življenju in to delaš profesionalno. Kakor sem rekel če gledaš iz tega kar so prostovoljci obvarovali s svojim dejanjem je to primerno plačilo. Ne bom reku da je visoko, samo računite, niso bili v službi, mogoče so mogl dat dopust...
Rečte jim hvala. Pa če bo kdaj pri vas gorelo, upite da bodo tudi takrat požrtvovalno hodili pomagat.

no comment ::

zobnik je izjavil:

Gasilcem 200 evrov/dan direkt na TRR brez davka brez dohodnine. Večina bo vložila v svoj gasilski dom, ampak s tem se je sprožla burna debata ali bodo ostali še delal solidarno, prostovljno.

Kje se je sprožila ta burna debata? Kje sedaj poteka ta burna debata?

Tidule ::

zobnik je izjavil:

Tidule:
To je sam en tak simpl primer, ki velja na videz na 1000 podobnih koncih, razumi če moraš, ampak boš takrat ko boš potreboval pomoč, kar pomeni da boš v vsakem primeru prišel do te točke in to je lahko zelo hitro. Takrat se spomni da nisem bluzil in ti bo kri pognal po žilah, da sem imel prav, šele takrat se boš ti in tebi podobni zavedal kaj pomeni solidarnostni sistem. Neželi si da kaj takega doživiš že jutri, jaz, ti ali kdorkoli.....


Še vedno nisi odgovoril na enotavno vprašanje, zakaj bi ti kdorkoli odpovedal pomoč zto, ker so gasilci ki so več kot teden dni reševali enega najhujših požarov v zgodovini Slovenije dobili nagrado? Vidiš nekoga poškodovane in si misliš ko ga jebe, kaj so pa gasilcem pet let nazaj dal 200 EUR? Kako bolan moraš bit da tak orazmišljaš, oziroma kako bolan moraš bit da verjameš da je to splošno razmišljanje.

zobnik ::

gruntfürmich je izjavil:

zobnik je izjavil:

Mi je vseeno tud če dobi vsak po 1000 evrov/dan, noben dnar ni nad ogroženimi ljudmi v tistih koncih, ampak sistem se bo lahko začel rušit, ker folk enostavno ne bo hotel več delat brez plačila. In tist kamen na cesti ga pač ne bo umaknil razen da bo kamen čakal na cestarje, ki se po možnosti sam 1x/dan peljejo.

narobe razmišljaš.

po mojem si bebček, ki misli da mora folk brezplačno delat in se ga izkoriščat.

prostovoljstvo za skupno dobro bo pa vedno obstajalo, ampak tega pa ti itq ne razumeš.

za tiste klošarje ob cesti pa itq nobenega ne briga in nima veze s prostovoljstvom.


In zato ker napišem svoje mišljenje sem bebeček in po tvojem narobe razmišljam....boš kmalu dojel kako pomembno je prostovoljstvo. Že sedaj je vse na nitki po tem ko bodo gasilci dobil plačano na roke čistega dohodka, nagrade se bo še poslabšal. Mogoče pa prostovoljstvo sploh ne obtaja več in edina rešitev je plačilo. Nekdo, ki dela s starostnikom, in jim pomagal, se bo umaknil....starostniki pa bodo ostal brez pomoči.

Tidule je izjavil:

zobnik je izjavil:

Tidule:
To je sam en tak simpl primer, ki velja na videz na 1000 podobnih koncih, razumi če moraš, ampak boš takrat ko boš potreboval pomoč, kar pomeni da boš v vsakem primeru prišel do te točke in to je lahko zelo hitro. Takrat se spomni da nisem bluzil in ti bo kri pognal po žilah, da sem imel prav, šele takrat se boš ti in tebi podobni zavedal kaj pomeni solidarnostni sistem. Neželi si da kaj takega doživiš že jutri, jaz, ti ali kdorkoli.....


Še vedno nisi odgovoril na enotavno vprašanje, zakaj bi ti kdorkoli odpovedal pomoč zto, ker so gasilci ki so več kot teden dni reševali enega najhujših požarov v zgodovini Slovenije dobili nagrado? Vidiš nekoga poškodovane in si misliš ko ga jebe, kaj so pa gasilcem pet let nazaj dal 200 EUR? Kako bolan moraš bit da tak orazmišljaš, oziroma kako bolan moraš bit da verjameš da je to splošno razmišljanje.


In ker ostali razmišljamo drugače smo zatebe bolani, boš dojel kaj pomeni rušenje prostovljnega sistem, že sedaj tisti ki so nekoč prostovljno delal, sedaj ne bodo več, razen za palčilo. Cesta je samo en tak brezvezen primer, v vsakem primeru pomagaš, gre za ogledalo an drugih področjih, da boste lažje razumel.

Ko so omenil nagrado se je čudežno za 30% povečal gasilcev na Krasu, vse je sam dnar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

starfotr ::

Phantomeye je izjavil:

starfotr je izjavil:

Samo še čakam, da se bo našla skupina izmečkov, ki bodo začeli kurit, samo zato, da bodo šli gasit in bodo za to plačani. Že tako je marsikateri požar podtaknjen s strani kakega gasilca, ker nekateri so požigalci in s trdim okoli hodijo ter gasijo.

Lepo se je videlo pred leti, ko je bila mobilna telefonija še draga in je obstajal mobitelov sos paket za gasilce. Kar naenkrat je bilo polno ljudi, ki so se včlanili v PGDje (ali pa so jim gratis dali papir o članstvu), samo zato, ker so dobili neko kvazi ugodnost, ki to ni bila. Je bila samo marketinška akcija operaterja. Toliko o tem, kak folk bo prišel v PGDje, sedaj ko je nek denar na razpolago. Seveda ta folk ni doprinesel k ničemur, razen k birokraciji in neki kvazi statistiki, koliko gasilcev imamo.

Pri krvodajalstvu se s tem, ko nisi plačane zadeve rešimo marsikatere težave. Ne hodijo bolni brez denarja darovat kri, samo zato, ker rabijo denar. In zaradi tega je sistem VAREN in STABILEN.


zato, ker se najde par ljudi, ki bi neko nagrajevanje izkoriščali, je najboljše, da se nikogar ne nagradi za trdo in zahtevno delo ane?

Btw, pogoj, da sploh lahko greš na intervencijo kot prostovoljni gasilec - rabiš imeti opravljen pripravniški tečaj (34 ur) in tečaj za operativnega gasilca (149 ur).

To je dobrih 180 ur teoretičnih + praktičnih ur, kar pomeni da se mora ta tvoja skupina izmečkov kr fajn izobraževat, preden bodo usposobljeni za intervencije v obsežnejših naravnih nesrečah.


Tisti, ki želijo denar, naj gredo v poklicno gasilstvo ali pa delajo kaj drugega. V prostovoljnem gasilstvu ni prostora za urne/dnevne postavke.

zobnik ::

no comment je izjavil:

zobnik je izjavil:

Gasilcem 200 evrov/dan direkt na TRR brez davka brez dohodnine. Večina bo vložila v svoj gasilski dom, ampak s tem se je sprožla burna debata ali bodo ostali še delal solidarno, prostovljno.

Kje se je sprožila ta burna debata? Kje sedaj poteka ta burna debata?


Na FB gasilcev imajo podobne objave kot moja.

Phantomeye ::

uio je izjavil:

Nekaj so manjši obvladljivi požari kjer rabiš nekoga z opremo in znanjem. Drugo pa so požari, ki se širijo v naravi, potrebuješ ogromno znanja da ne ostaneš za linijo požara, na pogorišču so bile neksplodirane bombe iz prve sv, gre za izjemno velik dogodek, kjer bi zlahka prišlo do množičnih nesreč, kjer bi se lahko zgodilo da bi prostovoljce ujelo... Tako da verjamem, da so se profesionalni gasilci ukvarjali z večjimi požari, prostovoljci pa nadzarovali in gasili pogorišča, kjer ne rabiš toliko izkušenj, terja pa veliko dela.
Sam če me vprašaš nebi šel gasit. In glede na to da je bil to edinstven dogodek, največjih razsežnosti do sedaj mislim da je bila pomoč prostovoljcev ključna in potrebna, noben jih pa ne more siliti da pomagajo.
Pri takih požarih gori na hektarje površine in vsak strošek ki vi mislite da je bil z temi 200 euri, je neprimerljiv z škodo ki jo je požar povzročal. Ne vem no kaj 1000 prostovoljcev x 200 je 200000e na dan. Če so eno zelo povprečno hišo rešili (1000 ljudi) se je splačalo. Ne vem kje vi računice ne vidite.
Ja prosovoljstvo je smiselno in dobro glede odzivnosti in ostalega ne pomeni pa, da more vsak prostovoljec letet na najhujša pogorišča... Verjetno imaš potem nek call v življenju in to delaš profesionalno. Kakor sem rekel če gledaš iz tega kar so prostovoljci obvarovali s svojim dejanjem je to primerno plačilo. Ne bom reku da je visoko, samo računite, niso bili v službi, mogoče so mogl dat dopust...
Rečte jim hvala. Pa če bo kdaj pri vas gorelo, upite da bodo tudi takrat požrtvovalno hodili pomagat.



V bistvu je bila delitev bolj glede na opremo, ki jo določena društva posedujejo. Ampak ja, so bile dodeljene različne naloge.

Tidule ::

zobnik je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

zobnik je izjavil:

Mi je vseeno tud če dobi vsak po 1000 evrov/dan, noben dnar ni nad ogroženimi ljudmi v tistih koncih, ampak sistem se bo lahko začel rušit, ker folk enostavno ne bo hotel več delat brez plačila. In tist kamen na cesti ga pač ne bo umaknil razen da bo kamen čakal na cestarje, ki se po možnosti sam 1x/dan peljejo.

narobe razmišljaš.

po mojem si bebček, ki misli da mora folk brezplačno delat in se ga izkoriščat.

prostovoljstvo za skupno dobro bo pa vedno obstajalo, ampak tega pa ti itq ne razumeš.

za tiste klošarje ob cesti pa itq nobenega ne briga in nima veze s prostovoljstvom.


In zato ker napišem svoje mišljenje sem bebeček in po tvojem narobe razmišljam....boš kmalu dojel kako pomembno je prostovoljstvo. Že sedaj je vse na nitki po tem ko bodo gasilci dobil plačano na roke čistega dohodka, nagrade se bo še poslabšal. Mogoče pa prostovoljstvo sploh ne obtaja več in edina rešitev je plačilo. Nekdo, ki dela s starostnikom, in jim pomagal, se bo umaknil....starostniki pa bodo ostal brez pomoči.

Tidule je izjavil:

zobnik je izjavil:

Tidule:
To je sam en tak simpl primer, ki velja na videz na 1000 podobnih koncih, razumi če moraš, ampak boš takrat ko boš potreboval pomoč, kar pomeni da boš v vsakem primeru prišel do te točke in to je lahko zelo hitro. Takrat se spomni da nisem bluzil in ti bo kri pognal po žilah, da sem imel prav, šele takrat se boš ti in tebi podobni zavedal kaj pomeni solidarnostni sistem. Neželi si da kaj takega doživiš že jutri, jaz, ti ali kdorkoli.....


Še vedno nisi odgovoril na enotavno vprašanje, zakaj bi ti kdorkoli odpovedal pomoč zto, ker so gasilci ki so več kot teden dni reševali enega najhujših požarov v zgodovini Slovenije dobili nagrado? Vidiš nekoga poškodovane in si misliš ko ga jebe, kaj so pa gasilcem pet let nazaj dal 200 EUR? Kako bolan moraš bit da tak orazmišljaš, oziroma kako bolan moraš bit da verjameš da je to splošno razmišljanje.


In ker ostali razmišljamo drugače smo zatebe bolani, boš dojel kaj pomeni rušenje prostovljnega sistem, že sedaj tisti ki so nekoč prostovljno delal, sedaj ne bodo več, razen za palčilo. Cesta je samo en tak brezvezen primer, v vsakem primeru pomagaš, gre za ogledalo an drugih področjih, da boste lažje razumel.

Ko so omenil nagrado se je čudežno za 30% povečal gasilcev na Krasu, vse je sam dnar.


Bolni ste tisti, ki razmišljate da ne bi pomagali sočloveku zato, ker so nekoč nekje gasilci dobili nagrado za svoje delo. Kakšno rušenje solidarno? A če mi pride sosed pomagat drva razcepit mu ne smem dat dveh pirov in sendviča? Ker če me bo naslednji dan našel z zlomljeno nogo na cesti mi ne bo pomagal, če ne bom imel piva pri sebi? Kot že rečeno, bolno razmišlanje.

no comment ::

zobnik je izjavil:


Na FB gasilcev imajo podobne objave kot moja.

Ah, seveda, FB.

Kjer je Zemlja tudi ploščata.

zobnik ::

Gasilci bodo zarad pritiska svojo nagarado namenil društvu o tem že pisal. In jo noben ne bo vzel za sebe.
Danes se vse vrti samo še okol denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Phantomeye ::

starfotr je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

starfotr je izjavil:

Samo še čakam, da se bo našla skupina izmečkov, ki bodo začeli kurit, samo zato, da bodo šli gasit in bodo za to plačani. Že tako je marsikateri požar podtaknjen s strani kakega gasilca, ker nekateri so požigalci in s trdim okoli hodijo ter gasijo.

Lepo se je videlo pred leti, ko je bila mobilna telefonija še draga in je obstajal mobitelov sos paket za gasilce. Kar naenkrat je bilo polno ljudi, ki so se včlanili v PGDje (ali pa so jim gratis dali papir o članstvu), samo zato, ker so dobili neko kvazi ugodnost, ki to ni bila. Je bila samo marketinška akcija operaterja. Toliko o tem, kak folk bo prišel v PGDje, sedaj ko je nek denar na razpolago. Seveda ta folk ni doprinesel k ničemur, razen k birokraciji in neki kvazi statistiki, koliko gasilcev imamo.

Pri krvodajalstvu se s tem, ko nisi plačane zadeve rešimo marsikatere težave. Ne hodijo bolni brez denarja darovat kri, samo zato, ker rabijo denar. In zaradi tega je sistem VAREN in STABILEN.


zato, ker se najde par ljudi, ki bi neko nagrajevanje izkoriščali, je najboljše, da se nikogar ne nagradi za trdo in zahtevno delo ane?

Btw, pogoj, da sploh lahko greš na intervencijo kot prostovoljni gasilec - rabiš imeti opravljen pripravniški tečaj (34 ur) in tečaj za operativnega gasilca (149 ur).

To je dobrih 180 ur teoretičnih + praktičnih ur, kar pomeni da se mora ta tvoja skupina izmečkov kr fajn izobraževat, preden bodo usposobljeni za intervencije v obsežnejših naravnih nesrečah.


Tisti, ki želijo denar, naj gredo v poklicno gasilstvo ali pa delajo kaj drugega. V prostovoljnem gasilstvu ni prostora za urne/dnevne postavke.


Si se čisto izognil, kar sem napisal ... koliko tvojih izmečkov je pripravljenih biti aktivnih operativnih članov, ki imajo za sabo vsaj 180 ur osnovnih izobraževanj in biti v operativi ter se redno izobraževati tudi na zahtevnejših izobraževanjih, zato, da bodo vsake toliko časa dobili kak evro za sodelovanje v naravnih nesrečah?

Eden od razlogov, da prostovoljno gasilstvo obstaja je, ker je za državo predrago, da bi imela v stalni pripravljenosti toliko poklicnih gasilcev, v primeru večjih naravnih nesreč. Veliko prostovoljnih gasilcev želi postati poklicnih, ampak ne morejo, ker zaposlijo nekaj ljudi na leto.

In zakaj bi ti odločal oz. zakaj bi tvoje mnenje štelo, kaj spada v prostovoljno gasilstvo. Kot sem že napisal, gasilska društva lahko izvajajo pridobitne dejavnosti.

GupeM ::

uio je izjavil:

Drugo pa so požari, ki se širijo v naravi, potrebuješ ogromno znanja da ne ostaneš za linijo požara

Saj ste vsi videli ta posnetek, ane?

https://n1info.si/novice/slovenija/gasi...

Ps: uio-ja sem citiral samo zato, ker je ravno o tem pisal

starfotr ::

V Sloveniji imamo PGDje, Gasilske zveze ... Organiziranost je po mojem mnenju dobra, če ne celo odlična.

Namesto tega denarja, naj naredijo sledeče: PGD rabi denar za obnovo stavbe, nakup opreme ... Ja, ni problema. Naj gre iz državnega proračuna to. Ne pa da v PGDjih zbirajo papir, prodajajo koledarje, delajo veselice ... mislim, saj še vedno lahko to delajo, samo potem bi se namesto tega dela lahko raje posvečali vzdrževanju, izobraževanju, vajam ... To bi bilo bolj koristno za samo društvo in okoliš, kot pa hodit po bajtah in prodajat koledarje, fehtat za denar. Ali organizirat veselico, kjer potem pijan folk vozi po cestah.

zobnik ::

Vprašanje je bodo ljudje še delal prostovoljno, če ni že vse na dnu in je potrebno nagradit ljudi in se s tem privabi jih, 30% več gasilcev po omejeni nagradi torej gremo v pravo smer, rušenje prostovljnega sistema in plačilo za intervencijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

starfotr ::

Celo DDV imajo oproščen, če organizirajo kako prireditev. "Ali soorganizirajo".

Sem že bil na prireditvi, kjer ni bilo G od gasilcev, pa so bili zraven napisani kot soorganizatorji. Samo zato, da nekomu ni bilo treba plačat DDV. Toliko o pridobitni dejavnosti.

Phantomeye ::

starfotr je izjavil:

V Sloveniji imamo PGDje, Gasilske zveze ... Organiziranost je po mojem mnenju dobra, če ne celo odlična.

Namesto tega denarja, naj naredijo sledeče: PGD rabi denar za obnovo stavbe, nakup opreme ... Ja, ni problema. Naj gre iz državnega proračuna to. Ne pa da v PGDjih zbirajo papir, prodajajo koledarje, delajo veselice ... mislim, saj še vedno lahko to delajo, samo potem bi se namesto tega dela lahko raje posvečali vzdrževanju, izobraževanju, vajam ... To bi bilo bolj koristno za samo društvo in okoliš, kot pa hodit po bajtah in prodajat koledarje, fehtat za denar. Ali organizirat veselico, kjer potem pijan folk vozi po cestah.


Prodaja koledarja, organizacija veselic in podobno predstavlja majhen delček vseh aktivnosti v društvu in v nobenem primeru ne vpliva na kvaliteto z gasilstvom povezanih aktivnosti.

V Sloveniji je 1341 gasilskih društev. Društva pobirajo prispevke za glavnino pri nakupu vozil (obnove doma itd), nekaj dobijo od "sponzorstev", nekaj od občine. In vsake toliko časa prejmejo od lokalne poklicne enote odsluženo vozilo. Vse to poteka krožno po društvih.

Če bi bila država za tako ureditev, bi bilo urejeno, pa ni. Guess why.

ginekk ::

starfotr je izjavil:

Celo DDV imajo oproščen, če organizirajo kako prireditev. "Ali soorganizirajo".

Sem že bil na prireditvi, kjer ni bilo G od gasilcev, pa so bili zraven napisani kot soorganizatorji. Samo zato, da nekomu ni bilo treba plačat DDV. Toliko o pridobitni dejavnosti.


Najbolje da razpustimo potemtakem, kajne? Že tko zastonj vadijo in se urijo, pač prostočasna in prostovoljna dejavnost.

Zakaj bi sploh hodili nekemu staremu fotru gasit, potem jih bo še zmerjal iz bajte dol, da so mu poškropil teraso in tajili DDV kronično.

Ali pa rezat ven iz avta, ker je doživel nesrečo. Kdo se bo drkal s tem, pa še zastonj. Raje bi doma Neflix gledal. Naj pride AMZS, pa vse skup odpelje, udeležencev problem če ne more iz avta.

Phantomeye ::

starfotr je izjavil:

Celo DDV imajo oproščen, če organizirajo kako prireditev. "Ali soorganizirajo".

Sem že bil na prireditvi, kjer ni bilo G od gasilcev, pa so bili zraven napisani kot soorganizatorji. Samo zato, da nekomu ni bilo treba plačat DDV. Toliko o pridobitni dejavnosti.



Če ti bajta zagori, ti pridejo pogasit. Ponekod (npr. v ameriki) imajo urejeno, da moraš imeti hišo zavarovano, drugače pridejo špricat samo toliko, da se ogenj ne razširi na druge objekte.

Btw, kako pa veš, da na prireditvi ni bilo G od gasilcev? A na prireditvah hodijo v zaščitnih oblekah? Imajo čelade gor?

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

starfotr je izjavil:

Samo še čakam, da se bo našla skupina izmečkov, ki bodo začeli kurit, samo zato, da bodo šli gasit in bodo za to plačani. Že tako je marsikateri požar podtaknjen s strani kakega gasilca, ker nekateri so požigalci in s trdim okoli hodijo ter gasijo.

Lepo se je videlo pred leti, ko je bila mobilna telefonija še draga in je obstajal mobitelov sos paket za gasilce. Kar naenkrat je bilo polno ljudi, ki so se včlanili v PGDje (ali pa so jim gratis dali papir o članstvu), samo zato, ker so dobili neko kvazi ugodnost, ki to ni bila. Je bila samo marketinška akcija operaterja. Toliko o tem, kak folk bo prišel v PGDje, sedaj ko je nek denar na razpolago. Seveda ta folk ni doprinesel k ničemur, razen k birokraciji in neki kvazi statistiki, koliko gasilcev imamo.


Poznamo prostovoljne gasilce, ki nismo (več) operativci, in operativne prostovoljne gasilce. Tudi njihovo število se vodi posebej. Pred leti je bil res skoraj vsak lahko operativec. Ne vem sicer, kako so takrat "razdeljevali" tiste gasilske naročniške pakete, vem pa, da danes ne bo nihče kar tako dobil popusta. Še zavarovalnice so včasih dajale popuste članom PGD pri zavarovanju avtomobila, ne vem pa kako je zdaj s tem. Ampak to je odločitev zavarovalnice. Lahko dajo, lahko ne, lahko dajo samo operaticem ...

Sicer sem pa tudi jaz prostovoljno član avto moto društva, pa ne prispevam nič k "razvoju," al kaj jaz vem s čim se ukvarjajo. Plačam pa članarino. Koristim pa njihove ugodnosti kadar/če jih rabim (avtovleka, popravilo, popusti...).

Bi rad, da pridejo gasilci k tebi gasit samo če boš član PGD? Če pa nisi član, boš pa najprej podpisal, da lahko začnejo gasit in da boš poravnal vse stroške? Ne želiš si tega.

Kako postaneš operativni gasilec, ti je pa že nekdo zgoraj napisal. Ni to samo podpis na papirju. Teoretični del, praktični del, zdravniški pregled ... V manjših društvih je fajn celo dopuste planirati na tak način, da ni vseh 8 operaticev hkrati na dopustu. V večjih ni tak problem, ker da bo 30 operaticev hkrati na dopustu je pač malo verjetno.

starfotr je izjavil:

Celo DDV imajo oproščen, če organizirajo kako prireditev. "Ali soorganizirajo".

Sem že bil na prireditvi, kjer ni bilo G od gasilcev, pa so bili zraven napisani kot soorganizatorji. Samo zato, da nekomu ni bilo treba plačat DDV. Toliko o pridobitni dejavnosti.

Kakšen DDV imamo oproščen? Ja, nismo davčni zavezanci, zato nam DDV-ja ni potrebno (ne smemo) zaračunavat. Tako kot vsako podjetje, ki ima manj kot 50.000 prihodkov na leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

GupeM ::

zobnik je izjavil:

Vprašanje je bodo ljudje še delal prostovoljno, če ni že vse na dnu in je potrebno nagradit ljudi in se s tem privabi jih, 30% več gasilcev po omejeni nagradi torej gremo v pravo smer, rušenje prostovljnega sistema in plačilo za intervencijo.

30 % več jih je bilo zato, ker so jih več zahtevali, ne zato ker lahko gre tja kar vsak ki se mu sprdne. Vodja intervencije sporoči, da rabi še toliko in toliko gasilcev/vozil/karkoli in se nato proži po potrebi. Saj ni tako, da kar vsak ki ima 5 minut časa gre v gasilski dom, vzame avto in se odpelje dol. Če te ne pokličejo, nimaš kaj hodit.

Lahko kot civilist, če te bojo hoteli tam. Kot gasilec pa ne.

Tidule ::

starfotr je izjavil:

Celo DDV imajo oproščen, če organizirajo kako prireditev. "Ali soorganizirajo".

Sem že bil na prireditvi, kjer ni bilo G od gasilcev, pa so bili zraven napisani kot soorganizatorji. Samo zato, da nekomu ni bilo treba plačat DDV. Toliko o pridobitni dejavnosti.


Zakaj lažeš?

Phantomeye ::

GupeM je izjavil:

starfotr je izjavil:

Samo še čakam, da se bo našla skupina izmečkov, ki bodo začeli kurit, samo zato, da bodo šli gasit in bodo za to plačani. Že tako je marsikateri požar podtaknjen s strani kakega gasilca, ker nekateri so požigalci in s trdim okoli hodijo ter gasijo.

Lepo se je videlo pred leti, ko je bila mobilna telefonija še draga in je obstajal mobitelov sos paket za gasilce. Kar naenkrat je bilo polno ljudi, ki so se včlanili v PGDje (ali pa so jim gratis dali papir o članstvu), samo zato, ker so dobili neko kvazi ugodnost, ki to ni bila. Je bila samo marketinška akcija operaterja. Toliko o tem, kak folk bo prišel v PGDje, sedaj ko je nek denar na razpolago. Seveda ta folk ni doprinesel k ničemur, razen k birokraciji in neki kvazi statistiki, koliko gasilcev imamo.


Poznamo prostovoljne gasilce, ki nismo (več) operativci, in operativne prostovoljne gasilce. Tudi njihovo število se vodi posebej. Pred leti je bil res skoraj vsak lahko operativec. Ne vem sicer, kako so takrat "razdeljevali" tiste gasilske naročniške pakete, vem pa, da danes ne bo nihče kar tako dobil popusta. Še zavarovalnice so včasih dajale popuste članom PGD pri zavarovanju avtomobila, ne vem pa kako je zdaj s tem. Ampak to je odločitev zavarovalnice. Lahko dajo, lahko ne, lahko dajo samo operaticem ...

Sicer sem pa tudi jaz prostovoljno član avto moto društva, pa ne prispevam nič k "razvoju," al kaj jaz vem s čim se ukvarjajo. Plačam pa članarino. Koristim pa njihove ugodnosti kadar/če jih rabim (avtovleka, popravilo, popusti...).

Bi rad, da pridejo gasilci k tebi gasit samo če boš član PGD? Če pa nisi član, boš pa najprej podpisal, da lahko začnejo gasit in da boš poravnal vse stroške? Ne želiš si tega.

Kako postaneš operativni gasilec, ti je pa že nekdo zgoraj napisal. Ni to samo podpis na papirju. Teoretični del, praktični del, zdravniški pregled ... V manjših društvih je fajn celo dopuste planirati na tak način, da ni vseh 8 operaticev hkrati na dopustu. V večjih ni tak problem, ker da bo 30 operaticev hkrati na dopustu je pač malo verjetno.

starfotr je izjavil:

Celo DDV imajo oproščen, če organizirajo kako prireditev. "Ali soorganizirajo".

Sem že bil na prireditvi, kjer ni bilo G od gasilcev, pa so bili zraven napisani kot soorganizatorji. Samo zato, da nekomu ni bilo treba plačat DDV. Toliko o pridobitni dejavnosti.

Kakšen DDV imamo oproščen? Ja, nismo davčni zavezanci, zato nam DDV-ja ni potrebno (ne smemo) zaračunavat. Tako kot vsako podjetje, ki ima manj kot 50.000 prihodkov na leto.


Hehe, ne vsa društva :P

GupeM ::

Ogromna večina.

Phantomeye ::

GupeM je izjavil:

Ogromna večina.


jp, to je res. bil je bolj dodatek, da ne gre za neko magično oproščanje DDV-ja kot je tisti tip zgoraj želel namignit.

GupeM ::

Ja, saj sem napisal... Tako kot vsako podjetje (tukaj sem mislil pravno osebo, kar društva so), ki ima manj kot 50.000 eur prihodkov na leto iz opravljanja pridobitne dejavnosti.

Lahko se pa seveda društvo odloči da bo davčni zavezanec, četudi ima manj kot 50.000 eur prihodkov letno. Tako kot vse ostale pravne osebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

ales85 ::

zobnik je izjavil:


In potem se bodo ljudje sprehajal mimo nezavestnega kolesarja, pešca....in da ne omenjam kaznovanje nekoga ki je ob cesti prodal zelenjavo za 5 evrov na črno.....

Vso srečo z nočnim spanjem tistim, ki bi to počeli. No, ali pa ne, ker ni potrebno, to so itak psihopati.

deco16 ::

zobnik pač pretirava in ne zastopi ker ni član PGD in ne ve kaj je to pomagat drugim-

Ja zato ker bodo mogoče enkrat bli plačani bodo kar nehali delat ker ni za plačilo (mislim halo). Dvomim da se bo to zgodilo še manj pa da bodo dejansko plačani ker je sam gobec vseh politikov in bodo vsi pozabili čez 1 mesec da je kaj blo.Seveda bo šel dnar v PGD in ne direkt gasilcem.

Sem oddelal 2 nočni na krasu in lahko samo rečem da oprema je na nivoju, znanje nekaterih gasilcev pa žal ne in če se naj v kaj da denar je v izobraževanje v smeri takih požarov.

WizzardOfOZ ::

Pri takih požarih je že koordinacija problem, potem pa še par takih s premalo znanja in imaš lahko recept za katastrofo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Phantomeye ::

deco16 je izjavil:

zobnik pač pretirava in ne zastopi ker ni član PGD in ne ve kaj je to pomagat drugim-

Ja zato ker bodo mogoče enkrat bli plačani bodo kar nehali delat ker ni za plačilo (mislim halo). Dvomim da se bo to zgodilo še manj pa da bodo dejansko plačani ker je sam gobec vseh politikov in bodo vsi pozabili čez 1 mesec da je kaj blo.Seveda bo šel dnar v PGD in ne direkt gasilcem.

Sem oddelal 2 nočni na krasu in lahko samo rečem da oprema je na nivoju, znanje nekaterih gasilcev pa žal ne in če se naj v kaj da denar je v izobraževanje v smeri takih požarov.


predvsem se ne zaveda, da je vsakdo dolžan pomagat v situacijah, ki jih omenja, ne glede na to ali je član prostovoljnega društva ali ne.

Gregor P ::

Prostovoljni gasilci so nekaj najboljšega kar premoremo v naši družbi. Tako da je treba to samo še krepiti. Če kaj sistemsko ni urejeno (plačani izredni dopusti ipd.), je treba to seveda čimprej urediti.

Prostovoljno gasilstvo ima kar dolgo zgodovino, tudi na našem koncu sveta. Od rimskih sužnjev oz. Vigiles Urbani naprej.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Phantomeye ::

Gregor P je izjavil:

Prostovoljni gasilci so nekaj najboljšega kar premoremo v naši družbi. Tako da je treba to samo še krepiti. Če kaj sistemsko ni urejeno (plačani izredni dopusti ipd.), je treba to seveda čimprej urediti.

Prostovoljno gasilstvo ima kar dolgo zgodovino, tudi na našem koncu sveta. Od rimskih sužnjev oz. Vigiles Urbani naprej.


yes, v bistvu je prostovoljno gasilstvo obstajalo pred poklicnim, in kot razvidno danes, ga poklicno nikoli ni v celoti nadomestilo.

jotunn2 ::

deco16 je izjavil:

zobnik pač pretirava in ne zastopi ker ni član PGD in ne ve kaj je to pomagat drugim-

Ja zato ker bodo mogoče enkrat bli plačani bodo kar nehali delat ker ni za plačilo (mislim halo). Dvomim da se bo to zgodilo še manj pa da bodo dejansko plačani ker je sam gobec vseh politikov in bodo vsi pozabili čez 1 mesec da je kaj blo.Seveda bo šel dnar v PGD in ne direkt gasilcem.

Sem oddelal 2 nočni na krasu in lahko samo rečem da oprema je na nivoju, znanje nekaterih gasilcev pa žal ne in če se naj v kaj da denar je v izobraževanje v smeri takih požarov.

To ali Zobnik razume ali ne razume stvari je brez veze razpravljati (sploh ce pogledas njegove blodnje po ostalih temah), ampak tukaj ima pa celo prav. Glede na njegove ostale blodnje je sicer vprasanje, ce je res tako mislil, kot je izpadlo pa vseeno.
Point ni v tem, da prostovoljni gasilci delajo/delate za denar. Glede na to, koliko taksnih poznam, si upam staviti da nihce ni tam zaradi denarja. Je pa zares pri tem doticnem primeru en problem, ki bo prej ali slej postal precej pomemben. Ne glede na to, da vecina/vsi prostovoljni gasilci ne delajo za denar, se jim bo prej ali slej zacelo zdeti neumno, da bodo nekateri za iste stvari placani, drugi pa ne. In ja zares je tokratno gasanje na Krasu povsem enako, kot tisto izpred par mesecev nad Preddvorom, ali pa tisto, kar se vsakodnevno gasi po vaseh. Ampak za eno stvar je samoumevno da je zastonj, za drugo pa po novem dobijo placilo. In to je zares glavni problem tega, ker se bo ljudem zacelo zdeti neumno, da so nekateri (prav tako prostovoljci) placani za stvari, katere oni sami delajo zastonj.
Se pa povsem strinjam s teboj, da verjetno tega denarja, se manj pa tistega Boscarolovega, nihce ne bo videl. Ker ta pozar bo cez 3 dni pozabljen, prav tako pa vsi, ki so/ste se matrali po Krasu zaradi njega.

zobnik ::

KONČNO JE NEKDO RAZUMEL POINTA in ne niso samo gasilci, kje so jamarji, gorski reševalci, prostovoljni občinski vozniki, ki vozjo avte okol in pomagajo starejšim, kje so zdravniki, medicinske sestre in ostali, ki prostovoljno izven del.časa prostovoljno pomagajo, itd.
SEDAJ je samo vprašanje ali bo zaradi podpore gasilcem prostovoljstvo postalo še boljše al pa bodo ljudje odnehal bit prostovoljni.

Vidim in opažam da mestni ljudje prostovljstva ne poznate kot na podeželju, tam po mestu je itak že vse plačljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Gregor P ::

Ne vem, morda je v kakšnem strogem centru, kako drugače, ampak seveda s(m)o prostovoljci tudi v mestih in prav tako naši otroci nadaljujejo s to tradicijo, kot so seveda tudi veselice:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

zobnik ::

Člani ste lahko samo kaj pa tisti človek ki je ležal na pločniku in mu ni noben pomagal, hodil mimo.
Kaj če kdo izmed nas pade in obleži se bodo ljudje mimo sprehajal, ker bodo mislil "pijan brezdomec"

Zato sprašujem ostale boste še naprej vestno in odgovorno pomagal ali boste odnehal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

no comment ::

Naj nekdo že končno prilepi like ali skrinšote kjer se ljudje na veliko pritožujejo, da ne bodo več prostovoljili, ker je nekaj gasilcev dobilo nagrado za prostovoljenje.

Človek si gladko izmisli "ogromen problem" in slotek o tem razpravlja... Kot da bi mati Terezijo raztrgali, ker ji je nekdo plačal karto za cug v Vatikan.

(mogoče bi, da rešimo prostovoljstvo v Sloveniji, veljalo uvesti davek na prostovoljstvo - plačaj jurja in greš lahko gasit Kras.)

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

zobnik je izjavil:

Člani ste lahko samo kaj pa tisti človek ki je ležal na pločniku in mu ni noben pomagal, hodil mimo.
Kaj če kdo izmed nas pade in obleži se bodo ljudje mimo sprehajal, ker bodo mislil "pijan brezdomec"

Zato sprašujem ostale boste še naprej vestno in odgovorno pomagal ali boste odnehal.



Takoj ko razlošiš kaj imajo ti idiotizmi s tem, da gasilci, ki so gasili na krasu dobijo 200 EUR nagrade.

A če gasilci ne dobijo nagrade, potem tisti človek ne bo padel?
Ali misliš, da če ne bi bilo nagrade potem bi mimoidoči vedeli, da ni bil pijan brezdomec?

Od kje ti blodnja, da to ali gasilci dobijo 200 EUR nagrade za gašenje, kakorkoli vpliva na to ali bo nekdo padel, ali mu bodo mimoidoiči pomagali in ali bodo mimoidoči mislili da je pijan brezdomec?

A ti ko vidiš nekoga ležat na tleh, najprej pogooglaš kolikšno nagrado so dobili gasilci, da potem veš ali treba pomagat ali gre samo za pijanega brezdomca, ki počiva?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

zobnik ::

Vse je povezano pa lahko trdiš drugače. Že 8-9x si se oglasu, kaj če bi pustil temo pri miru in si odpri novo. Naj mnenje napiše še kdo drug.

Tidule ::

kaj če bi odgovoril kaka bolna logika po tvoje povezuje stvari? Ali pa recimo pustil ta forum pri miru, da bo vsaj 1% manj neboloz na dan.

Kako točno nagrada gasilcem vpliva na to ali naključni mimoidoči na tleh ležečega označi za pijanega brezdomca?

Bezukhoff ::

Fukjena tema.

zobnik ::

Zakaj ljudje ne pomagajo, če leži človek na pločniku a če bi občina razpisla nagrado, kdor bo pomagal ležečemu na tleh bo dobil plačan. A pol bi bla vrsta 100m kdo bi prvi pomagal.
Če je kdo fuknjen, bolna logika in ostalo jo imate vi, požrešni, bi za vsako dejanje kasiral kot se dogaja že na vsakem področju.
Če bo le prilika bom vsakemo pomagal, brez plačila, a kam bo šlo vse skupaj, vedno manj nas bo in vedno več tistih ki bodo kasiral, če ne, pravijo, pa naj gre vse v tri krasne kot se že dogaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

D3m ::

Rušenje prostovoljnega sistema, 200 evrov/dan gasilcem.


Naj raje investirajo v opremo in kritjem izpada (delodajalcem) izostanka delavca, ki hiti gasiti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tidule ::

zobnik je izjavil:

Zakaj ljudje ne pomagajo, če leži človek na pločniku a če bi občina razpisla nagrado, kdor bo pomagal ležečemu na tleh bo dobil plačan. A pol bi bla vrsta 100m kdo bi prvi pomagal.
Če je kdo fuknjen, bolna logika in ostalo jo imate vi, požrešni, bi za vsako dejanje kasiral kot se dogaja že na vsakem področju.
Če bo le prilika bom vsakemo pomagal, brez plačila, a kam bo šlo vse skupaj, vedno manj nas bo in vedno več tistih ki bodo kasiral, če ne, pravijo, pa naj gre vse v tri krasne kot se že dogaja.

Se vedno nisi uspel razlozit zakaj naj bi enkratna nagrada gasilcem za gasenje pozara vplivala na to ali bo posameznik pomagal nekomu ki pade na cesti.

Lahko pa podas kak primer kjer obcina ponuja nagrado kot jo opisujes.

Phantomeye ::

zobnik je izjavil:

Člani ste lahko samo kaj pa tisti človek ki je ležal na pločniku in mu ni noben pomagal, hodil mimo.
Kaj če kdo izmed nas pade in obleži se bodo ljudje mimo sprehajal, ker bodo mislil "pijan brezdomec"

Zato sprašujem ostale boste še naprej vestno in odgovorno pomagal ali boste odnehal.


A slučajno hočeš povedat, da bi morali samo prostovoljci pomagati mimoidočim, ki ležijo na tleh? In, če bi nekateri prostovcoljci za svoje delo dobili nadomestilo, kar naenkrat nihče ljudem, ki ležijo na ulici ne bo pomagal?

Btw, kako pogosto ti nudiš svoje storitve brezplačno? (storitve, ki jih sicer opravljaš poklicno?)

Phantomeye ::

jotunn2 je izjavil:

deco16 je izjavil:

zobnik pač pretirava in ne zastopi ker ni član PGD in ne ve kaj je to pomagat drugim-

Ja zato ker bodo mogoče enkrat bli plačani bodo kar nehali delat ker ni za plačilo (mislim halo). Dvomim da se bo to zgodilo še manj pa da bodo dejansko plačani ker je sam gobec vseh politikov in bodo vsi pozabili čez 1 mesec da je kaj blo.Seveda bo šel dnar v PGD in ne direkt gasilcem.

Sem oddelal 2 nočni na krasu in lahko samo rečem da oprema je na nivoju, znanje nekaterih gasilcev pa žal ne in če se naj v kaj da denar je v izobraževanje v smeri takih požarov.

To ali Zobnik razume ali ne razume stvari je brez veze razpravljati (sploh ce pogledas njegove blodnje po ostalih temah), ampak tukaj ima pa celo prav. Glede na njegove ostale blodnje je sicer vprasanje, ce je res tako mislil, kot je izpadlo pa vseeno.
Point ni v tem, da prostovoljni gasilci delajo/delate za denar. Glede na to, koliko taksnih poznam, si upam staviti da nihce ni tam zaradi denarja. Je pa zares pri tem doticnem primeru en problem, ki bo prej ali slej postal precej pomemben. Ne glede na to, da vecina/vsi prostovoljni gasilci ne delajo za denar, se jim bo prej ali slej zacelo zdeti neumno, da bodo nekateri za iste stvari placani, drugi pa ne. In ja zares je tokratno gasanje na Krasu povsem enako, kot tisto izpred par mesecev nad Preddvorom, ali pa tisto, kar se vsakodnevno gasi po vaseh. Ampak za eno stvar je samoumevno da je zastonj, za drugo pa po novem dobijo placilo. In to je zares glavni problem tega, ker se bo ljudem zacelo zdeti neumno, da so nekateri (prav tako prostovoljci) placani za stvari, katere oni sami delajo zastonj.
Se pa povsem strinjam s teboj, da verjetno tega denarja, se manj pa tistega Boscarolovega, nihce ne bo videl. Ker ta pozar bo cez 3 dni pozabljen, prav tako pa vsi, ki so/ste se matrali po Krasu zaradi njega.



Sori, ampak obstaja razlika med tem ali ti delaš nekaj zastonj, pa ti nekdo v zahvalo da denar in pa da delaš nekaj prostovoljno in potem PRIČAKUJEŠ denar. Prvo ne krši načela prostovoljstva (prostovoljni prispevki in podobno). "Tale prostovoljec je bil res priden, bi mu dal 20EUR, ampak rajši ne bom, ker potem bodo drugi prostovoljci jezni in ne bodo želeli bit več prostovoljci. In ljudje bodo ležali na ulicah, ker jim nihče ne bo pomagal.

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

Jaz nikoli vec ne ponudim sosedu sendvic, ko mi ko kaj pomagal, ker bo baraba mislil da sem pijan brezdomec in mi me bo hotel pomagat, ce bom lezal na tleh. WTF?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Phantomeye ::

Tidule je izjavil:

Jaz nikoli vec ne ponudim sosedu sendvic, ko mi ko kaj pomagal, ker bo baraba mislil da sem pijan brezdomec in mi me bo hotel pomagat, ce bom lezal na tleh. WTF?



V bistvu je težava hujša. V resnici bi morali ukiniti plačevanje zaposlenih. Kdo bo še hotel prostovoljno pomagat invalidom, če pa obstajajo službe, kjer so ljudje plačani, da pomagajo invalidom.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O smiselnosti gasilskih društev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11517231 (2417) titovili
»

Pričakovanje dela zastonj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10710994 (6615) IL_DIAVOLO
»

Gasilci

Oddelek: Loža
131755 (1176) MIHAc27
»

Vaška veselica (potrebna dovoljenja)

Oddelek: Loža
235596 (4935) Phantomeye
»

Iskanje službe oz. zaposlitve - alternative

Oddelek: Loža
393744 (1723) T-h-o-r

Več podobnih tem