» »

Reg./teh./zavarovanje

Reg./teh./zavarovanje

River0123 ::

Torej, ker je avto na servisu, vmes pa mi je poteklo zavarovanje/registracija, sem moral vrnit tablice.
Zdaj, ko je avto gotov, me zanima, kak je pravilen vrstni red. Če se ne motim, nardim tehničnega, nato zavarovanje, potem pa se avto registrira?
Hvala za odgovore

robo125 ::

Najbrž bo treba najprej po tablice 'PREIZKUŠNJA' ki veljajo mislim da 3 dni - služijo ko zavarovanje na cesti, potem na tehnični in če gre tehnični skozi plačaš zavarovanje, cestno takso, tehnični in kupiš nove tablice. Voila. Mislim, da nisem nič pozabil.

primoz4p ::

Tvoj vrstni red je pravilen, če prevzameš tveganje, da te na poti do tehničnega pregleda ne vstavi policija ali ne pride do nesreče s tvojo udeležbo.

V nasprotnem primeru pa dvigneš preizkusne tablice.
Lahko na upravni enoti ali na tehnični bazi, kjer tudi registrirajo vozilo.
V tem primeru je pravilen vrstni red zavarovanje (za čas preizkusnih tablic; tu moraš, vsaj pred leti je bilo tako, napisati in podpisati izjavo, da je vozilo tehnično brezhibno) in potem na organ, ki izda le-te.

robo125 ::

Saj sem napisal - najprej po tablice PREIZKUŠNJA (seveda z drugim vozilom). Potem ko je to urejeno lahko štartaš z neregistriranim vozilom. Seveda...

River0123 ::

Ce pa dam kolegu 50eur da avto odslepa (1200m) pa ocitno potem resim to nepotrebno zagato z tablicami? Ok, hvala.

kriptobog ::

River0123 je izjavil:

Ce pa dam kolegu 50eur da avto odslepa (1200m) pa ocitno potem resim to nepotrebno zagato z tablicami? Ok, hvala.


Tudi to je opcija, ampak preizkusne tablice so cenejse.

WhiteAngel ::

A preizkusne tablice lahko dobiš brez opravljenega tehničnega pregleda? To je malo čudno a ni?

kriptobog ::

Samo izjavo servisa da je vozilo brezhibno. Tako je bilo pri meni ko sem obnavljal avto. Predloziti sem moral odjavljeno prometno in izjavo servisa, kjer so ga rihtali in pregledali.

Stellungnah ::

Verjetno se zavarovanja za avto odgovornost (Triglav) ne podaljšujejo avtomatično (v polici nič ne piše)?
Torej lahko po poteku sklenem tudi drugje?

Zgodovina sprememb…

Ahim ::

Stellungnah je izjavil:

Verjetno se zavarovanja za avto odgovornost (Triglav) ne podaljšujejo avtomatično (v polici nič ne piše)?
Torej lahko po poteku sklenem tudi drugje?

Seveda se ne, saj moras vsako leto znova sklenit, cetudi pri isti zavarovalnici in morda celo po istih pogojih kakor prejsnje leto.

In ja, seveda lahko sklenes drugje.

nejclp ::

Saj lahko zavarovanje skleneš tudi brez tehničnega.

Stellungnah ::

Ok, hvala. Prikazana št. 30 spodaj je najbrž zato, ker je do naslednjega rednega servisa manj kot 30 dni?

https://imgur.com/xtd5XHm

Pithlit ::

Ahim je izjavil:

Stellungnah je izjavil:

Verjetno se zavarovanja za avto odgovornost (Triglav) ne podaljšujejo avtomatično (v polici nič ne piše)?
Torej lahko po poteku sklenem tudi drugje?

Seveda se ne, saj moras vsako leto znova sklenit, cetudi pri isti zavarovalnici in morda celo po istih pogojih kakor prejsnje leto.

In ja, seveda lahko sklenes drugje.

Wiz podaljšuje avtomatično. Moraš aktivno prekiniti.
Life is as complicated as we make it...

tony1 ::

WhiteAngel je izjavil:

A preizkusne tablice lahko dobiš brez opravljenega tehničnega pregleda? To je malo čudno a ni?


Žlahti pred dvema letoma (avto so ruknili na tehničnem zaradi brezvezne, a vidne - in tega se v teh časih "tehničarji" najbolj bojijo - luknje v pragu in je nekaj časa trajalo, da je prišel na vrsto pri kleparju, vmes pa je veljavnost teh. pregleda potekla) niso hoteli izdati PR tablic za vožnjo do teh. pregledov. Lepo so povedali, da naj avto naložimo na avtovleko.

Na koncu se je avto pač odpeljalo tistih nekaj kmjev brez veljavne registracije na tehničnega in to je bilo vse.

Pithlit ::

Sej zarad nevrnjenih tablic tud noben ne bo policije pošiljal na dom... več kot eno leto. Kar je bolj zanimivo je pa to da dok te policaji ne dobijo sploh nisi v prekršku (lahko tablice vrneš po enem letu pa še kr ne plačaš nobene kazni).
Life is as complicated as we make it...

Ahim ::

Pithlit je izjavil:

Ahim je izjavil:

Stellungnah je izjavil:

Verjetno se zavarovanja za avto odgovornost (Triglav) ne podaljšujejo avtomatično (v polici nič ne piše)?
Torej lahko po poteku sklenem tudi drugje?

Seveda se ne, saj moras vsako leto znova sklenit, cetudi pri isti zavarovalnici in morda celo po istih pogojih kakor prejsnje leto.

In ja, seveda lahko sklenes drugje.

Wiz podaljšuje avtomatično. Moraš aktivno prekiniti.

Hvala za info, tega pa res nisem vedel.

delavec44 ::

Tudi Triglav oz. odvisno kaj ti piše na polici. Moja recimo je 7 letna. Mi pa vsako leto pošljejo novo ponudbo po novih cenah in potem plačam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preizkusne tablice

Oddelek: Na cesti
3339606 (8912) billy
»

tehnični pregled vidijo tudi na državni meji

Oddelek: Na cesti
322150 (1367) Likalnik
»

Pred nakupom avtomobila

Oddelek: Na cesti
132041 (1621) AndrejO
»

Vožnja brez urejenega avto zavarovanja

Oddelek: Na cesti
2711002 (10075) St235
»

Nakup rabljenega vozila - katere dokumente potrebujem?

Oddelek: Na cesti
1410970 (10506) Valvoline

Več podobnih tem