» »

Novo spletno orodje prikazuje 867 ameriških vojaških baz po vsem svetu

Novo spletno orodje prikazuje 867 ameriških vojaških baz po vsem svetu

«
1
2

Chalky ::

Novo spletno orodje prikazuje 867 ameriških vojaških baz po vsem svetu


World Beyond War je lansiral novo spletno orodje, ki uporabniku omogoča ogled globusa, označenega z 867 ameriškimi vojaškimi bazami v državah, ki niso Združene države, ter povečavo za satelitski pogled in podrobne informacije o vsaki bazi. Orodje omogoča tudi filtriranje zemljevida ali seznama baz po državi, vrsti vlade, datumu odprtja, številu osebja ali hektarjih zasedene zemlje.

To vizualno zbirko podatkov je raziskal in razvil World Beyond War, da bi novinarjem, aktivistom, raziskovalcem in posameznim bralcem pomagal razumeti ogromen problem pretiranih priprav na vojno, ki neizogibno vodi v mednarodno ustrahovanje, vmešavanje, grožnje, stopnjevanje in množična grozodejstva. Z ilustracijo obsega ameriškega imperija vojaških postojank, World Beyond War upa, da bo opozoril na širši problem vojnih priprav.
Združene države Amerike, za razliko od katere koli druge države, vzdržujejo to ogromno mrežo tujih vojaških objektov po vsem svetu. Kako je to nastalo in kako se nadaljuje? Nekatere od teh fizičnih naprav so na ozemlju, ki je zasedeno kot vojni plen.

Večina se vzdržuje s sodelovanjem z vladami, mnoge med njimi so brutalne in zatiralske vlade, ki imajo koristi od prisotnosti baz. V mnogih primerih so bili ljudje razseljeni, da bi naredili prostor za te vojaške objekte, s čimer so ljudem pogosto odvzeli kmetijska zemljišča, dodali ogromne količine onesnaženja lokalnim vodnim sistemom in zraku ter obstajali kot nezaželena prisotnost.

Ameriške baze v tujih državah pogosto povečujejo geopolitične napetosti, podpirajo nedemokratične režime in služijo kot orodje za novačenje militantnih skupin, ki nasprotujejo prisotnosti ZDA in vladam, ki jih njihova prisotnost podpira. V drugih primerih so tuje baze Združenim državam olajšale začetek in izvajanje katastrofalnih vojn, vključno s tistimi v Afganistanu, Iraku, Jemnu, Somaliji in Libiji.

Ocene letnih stroškov ZDA zaradi njihovih tujih vojaških oporišč segajo od 100 do 250 milijard dolarjev.

Oglejte si video pregled novega interaktivnega orodja:



Pa še stran kjer lahko po mapi preverite vse inštalacije
https://worldbeyondwar.org/no-bases/

Scaramouche3 ::

Medtem pa noben drug ne sme blizu njih imeti bazo,sploh pa Rusija,Kitajska ali Indija!
Obratno mora biti baza v Ukrajini ki je začetek Rusije, če pa bi zdaj samostojno zahtevala tako bazo Kuba, bi bila blokada in tudi brez dokazov bi večina verjela da so to financirali Rusi!
Obratno pa ni mogoče, Ukrajinci so se sami spomnili in vsak ki to brez dokaza trdi je lažnivec...

pegasus ::

Lol ... prva, ki sem jo preveril, je outdated in ne obstaja več:
United States Army Garrison Heidelberg @ Wikipedia

Če so vsi ostali vnosi na tem nivoju kvalitete ... potem je tole bolj švoh propagandno orodje.

hendriks ::

Stavim glavo, da ima vsaka velesila nekaj 10 baz po celem svetu. Niso samo Zda krvave pod kožo. Me pa zanima kaj rusofili in Rusi mislijo, da bi se zgodilo, če bi šla Ukrajina v Nato in EU. A oni resnično verjamejo, da bo Nato kar iz ljubega miru napadel Rusijo? :)) To so pravljice za otroke. Vse kar je, bi bil nek pro-zahodni način življenja bližje Rusiji, kar pa je itak že, če samo Moskvo pogledaš.

Chalky ::

pegasus je izjavil:

Lol ... prva, ki sem jo preveril, je outdated in ne obstaja več:
United States Army Garrison Heidelberg @ Wikipedia

Če so vsi ostali vnosi na tem nivoju kvalitete ... potem je tole bolj švoh propagandno orodje.


Saj dvomim da vedo za vsako vojaško bazo in da je vse skupaj posodobleno tako kot mora biti, dejstvo pa je da jih imajo preko 800 kar je vse skupaj absurdno. Kitajska in Rusija imata skupaj manj kot 10 vojaških baz izven meja če se ne motim. Američani so res vsekani na vojsko in če upoštevaš da se vse to odvija v "ne vojnem času". Zdaj si pa predstavljaj če bi bile ZDA v resnen vojaškem konfliktu kjer bi podredili svojo industrijo za vojaške namene. Že zdaj imajo sposobnost uničiti ta planet vsaj 100x over, si sploh ne upam pomisliti kaj bi bilo v primeru vojnega stanja.

hendriks je izjavil:

Stavim glavo, da ima vsaka velesila nekaj 10 baz po celem svetu. Niso samo Zda krvave pod kožo. Me pa zanima kaj rusofili in Rusi mislijo, da bi se zgodilo, če bi šla Ukrajina v Nato in EU. A oni resnično verjamejo, da bo Nato kar iz ljubega miru napadel Rusijo? :)) To so pravljice za otroke. Vse kar je, bi bil nek pro-zahodni način življenja bližje Rusiji, kar pa je itak že, če samo Moskvo pogledaš.


ZDA imajo 90% vseh vojaških baz po svetu. Ostalih 10% pripada ostalim državam, večina je ameriških zaveznic kot so Velika Britanija, Francija itd. Rusi naj bi imeli manj kot 10 vojaških baz po svetu. Enako velja za Kitajsko.


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

route ::

Iz tona prispevka se nekak razbere, kot da bi bilo bolje, ako bi Rusi ali Kitajci imeli po 1000 baz, ZDA pa 10.. in bi bil svet lep. Koji bumbar.

Scaramouche3 ::

route je izjavil:

Iz tona prispevka se nekak razbere, kot da bi bilo bolje, ako bi Rusi ali Kitajci imeli po 1000 baz, ZDA pa 10.. in bi bil svet lep. Koji bumbar.


Zakaj je edina možnost obratno, zakaj ni da se EU če se že imenuje unija gre proti svoji vojski in vedno išče izgovore,da to ni mogoče?

StarMafijec ::

Sem pogledal in gor so tudi prikazane baze na ameriških tleh. Na primer v Portoriku. Portoričani so ameriški državljani.

Comandante ::

Prva, ki sem jo kliknil:

Kecskemet Air Base (Hungary)
Personnel (estimated) in Hungary: 82

Jaka baza :)) Spet neko rusko propagandno sranje. Ze naslov spletne strani je mimo.

Sicer pa hvala bogu, da baze pripadajo Americanom. Bolj bi me skrbelo, ce bi pripadale nekomu, ki ni nas vojaski zaveznik.

StarMafijec ::

Neverjetno, avtorji so našli tudi ameriško bazo na Kitajskem.

Chalky ::

Comandante je izjavil:

Prva, ki sem jo kliknil:

Kecskemet Air Base (Hungary)
Personnel (estimated) in Hungary: 82

Jaka baza :)) Spet neko rusko propagandno sranje. Ze naslov spletne strani je mimo.

Sicer pa hvala bogu, da baze pripadajo Americanom. Bolj bi me skrbelo, ce bi pripadale nekomu, ki ni nas vojaski zaveznik.


Drugače sem zadnjič malce bral o tisti kontroverzni vojaški bazi Fort Hood kjer je nedolgo nazaj umrla tista Američanka Vanessa Guillen (Netflix je nekaj tednov nazaj izdal dokumentarec). Skratka, za primerjavo to je vojaška baza oziroma vojaško mesto v Texasu ki je recimo 6x večji od Ljubljane (mesta). Američani imajo kar nekaj zares ogromnih letalskih baz v svoji državi recimo v Nevadi, Arizoni, Kaliforniji pa tudi na Vzhodu države. Recimo največja pomorsko pristanišče na svetu (Naval Station Norfolk), ki drži preko 60 bojnih ladij in skoraj 200 bojnih letal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

k4vz0024 ::

Putin se boji zahodne demokracije, ki sicer ni rožnata, ampak dovolj da bi se Rusi nalezli zahodnih vrednot in bi spodkopali njegov režim.

WhiteAngel ::

Scaramouche3 je izjavil:

Medtem pa noben drug ne sme blizu njih imeti bazo,


ali rodilnika.

WhiteAngel ::

Scaramouche3 je izjavil:

route je izjavil:

Iz tona prispevka se nekak razbere, kot da bi bilo bolje, ako bi Rusi ali Kitajci imeli po 1000 baz, ZDA pa 10.. in bi bil svet lep. Koji bumbar.


Zakaj je edina možnost obratno, zakaj ni da se EU če se že imenuje unija gre proti svoji vojski in vedno išče izgovore,da to ni mogoče?


Zato, ker EU ni država. In ni federacija in nočemo, da je. Imamo NATO namesto EU vojske. Je pa to težko razumeti iz prizme Putinove carske Rusije.

Scaramouche3 ::


Zato, ker EU ni država. In ni federacija in nočemo, da je. Imamo NATO namesto EU vojske. Je pa to težko razumeti iz prizme Putinove carske Rusije.

Kako oprana je tvoja glava, da vidiš samostojno vojsko ki noče biti del Rusije, kot pro rusko stališče...

WhiteAngel je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Medtem pa noben drug ne sme blizu njih imeti bazo,


ali rodilnika.


Ali velike začetnice...

Zgodovina sprememb…

Kayzon ::

Comandante je izjavil:

Prva, ki sem jo kliknil:

Kecskemet Air Base (Hungary)
Personnel (estimated) in Hungary: 82

Jaka baza :)) Spet neko rusko propagandno sranje. Ze naslov spletne strani je mimo.

Sicer pa hvala bogu, da baze pripadajo Americanom. Bolj bi me skrbelo, ce bi pripadale nekomu, ki ni nas vojaski zaveznik.


To je ta vasa maloumnost,ce ne podpiras amerike in njihove napadalne politike,rusofil. Ce se ne cepis za covid,ANTICEPILEC!

Bravo8-O

koyotee ::

Kayzon je izjavil:

Comandante je izjavil:

Prva, ki sem jo kliknil:

Kecskemet Air Base (Hungary)
Personnel (estimated) in Hungary: 82

Jaka baza :)) Spet neko rusko propagandno sranje. Ze naslov spletne strani je mimo.

Sicer pa hvala bogu, da baze pripadajo Americanom. Bolj bi me skrbelo, ce bi pripadale nekomu, ki ni nas vojaski zaveznik.


To je ta vasa maloumnost,ce ne podpiras amerike in njihove napadalne politike,rusofil. Ce se ne cepis za covid,ANTICEPILEC!

Bravo8-O


A ti povem še eno? Če ne ješ mesa in mesnih izdelkov si pa vegan ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

c3p0 ::

Sami so si krivi, kaj pa vzpostavljajo države zraven njihovih baz.

borisk ::

ton strani je sicer bolj negativen, mi je pa bolj kot baze američanov, v oči padlo klasifikacija režima države, in opazil da vse skupaj ocenjujejo na osnovi indexa demokracije.
Democracy Index @ Wikipedia

Po tej fori smo mi (sicer nimamo ameriške baze) pa italjani in mađari v kategoriji faliranih demokracij, v elitnu druščini amerike, južne afrike, bolivije in kolumbije...

so pa v avianu šteli vsako kolibo in latrino da so dobili 15 baz...

lynxslo5 ::

Ameriške baze po svetu bodo kmalu postale prazne. Odkar je Biden woke ideologijo vsilil tudi v ameriško vojsko imajo velike težave najdi dovolj prostovoljcev, ki so pripravljeni vstopiti v ameriško vojsko. Pripadniki ameriške vojske so bili vedno desno konservativno usmerjeni in sedaj niso pripravljeni služiti neki organizaciji kjer jih učijo LGBTQ+ ideologijo namesto vojaških veščin.

Miki N ::

Problem je da je "baza" pri nas rahlo preveč specifičen termin - veliko boljši bi bil "objekt" (ali pa tudi ne, ker ta ima tudi specifično konotacijo v obratni smeri).

Na primer: zelo verjetno ta karta tudi vsebuje vse mogoče obveščevalne "varne hiše" v afriških krajih za kater še lokalci niso slišali. Načeloma "baze" samo v resnici gre pogosto za (navidez) običajne civilne objekte, samo z več totalno nesumljivimi jenksi v civilu soseski. Noben ne ve. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

c3p0 ::

A zdaj jih moti že general v kikli?

nirburu ::

lynxslo5 je izjavil:

Ameriške baze po svetu bodo kmalu postale prazne. Odkar je Biden woke ideologijo vsilil tudi v ameriško vojsko imajo velike težave najdi dovolj prostovoljcev, ki so pripravljeni vstopiti v ameriško vojsko. Pripadniki ameriške vojske so bili vedno desno konservativno usmerjeni in sedaj niso pripravljeni služiti neki organizaciji kjer jih učijo LGBTQ+ ideologijo namesto vojaških veščin.


Eno je LGBTQPZ+, drugo je tudi, da nočejo več umirati na bojišču za tujega lastnika.

lynxslo5 ::

nirburu je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

Ameriške baze po svetu bodo kmalu postale prazne. Odkar je Biden woke ideologijo vsilil tudi v ameriško vojsko imajo velike težave najdi dovolj prostovoljcev, ki so pripravljeni vstopiti v ameriško vojsko. Pripadniki ameriške vojske so bili vedno desno konservativno usmerjeni in sedaj niso pripravljeni služiti neki organizaciji kjer jih učijo LGBTQ+ ideologijo namesto vojaških veščin.


Eno je LGBTQPZ+, drugo je tudi, da nočejo več umirati na bojišču za tujega lastnika.


To kar si napisal je res in upam, da je mlade Američane srečala pamet in da ne bodo več umirali za interese Izraela, ki upravlja ameriško zunanjo politiko.

Se je pa drastično zanimanje za vstop v ameriško vojsko zgodilo zadnje leto, ko je Biden začel nastavljati za generale moške v kiklah, ki mladim belcem v vojski perejo možgane z "whites are bad people" in "white privelige" woke neumnostmi. Belci še vedno predstavljajo veliko večino mladih rekrutov in očitno v vojski, ki je usmerjena proti njim nočejo več služiti.

fur80 ::

Chalky je izjavil:

Novo spletno orodje prikazuje 867 ameriških vojaških baz po vsem svetu


Ocene letnih stroškov ZDA zaradi njihovih tujih vojaških oporišč segajo od 100 do 250 milijard dolarjev.


Na vprašanje, zakaj drugi nimajo toliko baz in orožja, si si verjetno odgovoril kar sam, ali drugače malo denarja malo muzike!

Chalky ::

@fur

Res je plus za takšne stvari moraš imeti zaveznike ki ti bodo dovolili vojaške baze v državi. ZDA je pa edina država ki ima zaveznike po vsem svetu. Recimo Kitajska tudi če bi imela denar nebi mogla postaviti toliko vojaških baz ker enostavno nimajo zaveznikov. Sploh v takšnem obsegu.

fikus_ ::

Največjo gnečo pa imajo v Djibutiju. Tam imajo vojaške baze Francozi (ostanek kolonializma), usa, Angleži, od 2017 pa še Kitajci.

https://insidearabia.com/djibouti-a-bus...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Chalky ::

fikus_ je izjavil:

Največjo gnečo pa imajo v Djibutiju. Tam imajo vojaške baze Francozi (ostanek kolonializma), usa, Angleži, od 2017 pa še Kitajci.

https://insidearabia.com/djibouti-a-bus...


Ja Djibouti je pomembna strateška lokacija. Pri tem mi pade v oči kako blizu sta vojaški bazi Kitajske in ZDA. Če me spomin ne vara je ameriška vojaška baza v Djiboutiju 5x večja od tiste Kitajske. Mimogrede Američani imajo v Katarju 2 vojaški bazi velikosti celotne Ljubljane (če me spomin ne vara). Ravno včeraj če je kdo gledal Svetovno prvenstvo in tekmo med ZDA in Wales-om je bilo mogoče na stadionu videti kar nekaj ameriških vojakov ki je prišlo podpirati svojo državo. Američani imajo tam eno največjih letalskih baz na svetu.

lynxslo5 ::

V ZDA imajo, od kar je Biden v Beli hiši, tudi vojaške gej parade. Ni čudno, da je taki woke vojski v enem letu zmanjkalo rekrutov. Vsak normalen človek v ZDA pričakuje, da se bo boril za svojo državno zastavo, ne pa za gejevsko zastavo.

Poldi112 ::

hendriks je izjavil:

Me pa zanima kaj rusofili in Rusi mislijo, da bi se zgodilo, če bi šla Ukrajina v Nato in EU. A oni resnično verjamejo, da bo Nato kar iz ljubega miru napadel Rusijo?


Mene pa zanima, kaj ti misliš, da bi se zgodilo, če bi rusi ali kitajci sklenili vojaško zavezništvo z Mehiko/Kubo/Kanado/...?

Misliš, da bi jim pustili?

Ter česa so se američani bali v šestdesetih, da niso tolerirali rusov na Kubi - mar resnično verjameš, da bi jih rusi kar iz ljubega miru napadli?

StarMafijec je izjavil:

Sem pogledal in gor so tudi prikazane baze na ameriških tleh. Na primer v Portoriku. Portoričani so ameriški državljani.


Nope, so zgolj in samo kolonija.

fur80 je izjavil:

Na vprašanje, zakaj drugi nimajo toliko baz in orožja, si si verjetno odgovoril kar sam, ali drugače malo denarja malo muzike!


V bistvu jih nimajo, ker jih ne potrebujejo - ker nimajo pogojev za svetovno dominacijo, saj mejijo na ostale velesile in morajo posledično več investirati v kopenske sile (obrambo).

Boljše vprašanje je, zakaj američani potrebujejo toliko baz. Nekateri še kar veselo verjamete, za "obrambo".
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Poldi112 ::

Chalky je izjavil:

Res je plus za takšne stvari moraš imeti zaveznike ki ti bodo dovolili vojaške baze v državi.


Zaveznike? Prej podložnike.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

fur80 ::

Poldi112 je izjavil:

hendriks je izjavil:

Me pa zanima kaj rusofili in Rusi mislijo, da bi se zgodilo, če bi šla Ukrajina v Nato in EU. A oni resnično verjamejo, da bo Nato kar iz ljubega miru napadel Rusijo?


Mene pa zanima, kaj ti misliš, da bi se zgodilo, če bi rusi ali kitajci sklenili vojaško zavezništvo z Mehiko/Kubo/Kanado/...?

Misliš, da bi jim pustili?

Ter česa so se američani bali v šestdesetih, da niso tolerirali rusov na Kubi - mar resnično verjameš, da bi jih rusi kar iz ljubega miru napadli?

StarMafijec je izjavil:

Sem pogledal in gor so tudi prikazane baze na ameriških tleh. Na primer v Portoriku. Portoričani so ameriški državljani.


Nope, so zgolj in samo kolonija.

fur80 je izjavil:

Na vprašanje, zakaj drugi nimajo toliko baz in orožja, si si verjetno odgovoril kar sam, ali drugače malo denarja malo muzike!


V bistvu jih nimajo, ker jih ne potrebujejo - ker nimajo pogojev za svetovno dominacijo, saj mejijo na ostale velesile in morajo posledično več investirati v kopenske sile (obrambo).

Boljše vprašanje je, zakaj američani potrebujejo toliko baz. Nekateri še kar veselo verjamete, za "obrambo".


Prvo kot prvo, Kanadčani in Mexikanci ne prenesejo Rusov, Kanada pa in Amerika imata celo isti jezik! :D Danes je kubanski predsednik z Putinom otvoril spomenik Fidelu v Moskvi, pa vseeno 2,400,152 Kubancev živi v USA in ne v "prijateljski" Rusiji! :D Zanimivo!

Drugi nimajo pogojev, ker nimajo denarja in ljudi, ter opreme in orožja, verjetno pa tudi znanja ne!

Scaramouche3 ::

Prvo kot prvo, Kanadčani in Mexikanci ne prenesejo Rusov


Stran s principa greš, dejstvo je da recimo Kitajska ali Indija hoče tam bazo ,ali pa sami Mehičani to hočejo, dobili bi blokado in ti bi jo odobraval, ter rekel da so jih podkupili, medtem v Ukrajini vidiš samo svobodno odločitev, seveda enako brez dokaza..

UkrFTW! ::

Raje amerikanca kot fašista. @Curomaš, kakor obrneš, nočeš rusa.

lynxslo5 ::

S takšnimi bedastimi woke oglasi Bidenova oblast privablja mlade Američane v ameriško vojsko. V bistvu jih s tem bolj odganja kot pa privablja. Ameriška vojska je postala velika smešnica.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Scaramouche3 ::

UkrFTW! je izjavil:

Raje amerikanca kot fašista. @Curomaš, kakor obrneš, nočeš rusa.


To je res,samo naši ljudje hodijo v vojne zaradi Amerov, potem dobivamo krivico Američanov, tega nočemo!
Rabimo EU vojsko,raje EU vojska,ki bo defenzivna, z 200milijard proračuna kot ofenzivna fašistična vojska Amerov, ki jim je vseeno koliko pobijejo!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Chalky ::

lynxslo5 je izjavil:

S takšnimi bedastimi woke oglasi Bidenova oblast privablja mlade Američane v ameriško vojsko. V bistvu jih s tem bolj odganja kot pa privablja. Ameriška vojska je postala velika smešnica.


Ne vidim nekega problema. Na drugi strani imaš recimo kitajske oglase kjer prikazujejo kitajsko vojsko kot vsemogočno ki lahko premaga kogarkoli in kjer je J-20 superjornejši od ameriških letal. Če je to res presodi sam, je pa tako da se na ZDA trenutno nihče ne upa spraviti pa je lahko še tako smešna. Poleg tega so takšni oglasi kot je zgornji nepomembni saj se način vojskovanja spreminja in bo v prihodnje vojska kot taka bistveno manj pomembna kot danes. Kdo bo sedel za joystiki in računalniki je pa itak vseeno pa ima lahko ženska kodraste lase ali pa afro. Če boš dober za računalnikom bo vse ostalo nepomembno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

Scaramouche3 ::

[ Če boš dober za računalnikom bo vse ostalo nepomembno.

To da ne rabiš ljudi na bojišču in vse bo igrica je samo lahko rečeno iz ne atletske crypto gejmer generacije!
Vedno boš rabil ljudi na tleh!

BorutO ::

Scaramouche3 je izjavil:

Medtem pa noben drug ne sme blizu njih imeti bazo,sploh pa Rusija,Kitajska ali Indija!
Obratno mora biti baza v Ukrajini ki je začetek Rusije, če pa bi zdaj samostojno zahtevala tako bazo Kuba, bi bila blokada in tudi brez dokazov bi večina verjela da so to financirali Rusi!
Obratno pa ni mogoče, Ukrajinci so se sami spomnili in vsak ki to brez dokaza trdi je lažnivec...

Ukrajina je začetek Rusije? Psiho ... Se vidi, da ste rusofili najmanj pismen narod. Vprašanje, če ste sploh slovenskega porekla?

lynxslo5 je izjavil:

V ZDA imajo, od kar je Biden v Beli hiši, tudi vojaške gej parade. Ni čudno, da je taki woke vojski v enem letu zmanjkalo rekrutov. Vsak normalen človek v ZDA pričakuje, da se bo boril za svojo državno zastavo, ne pa za gejevsko zastavo.


Za razliko od teh "tvojih" gej vojakov, so še vedno veliko bolj sposobni od enih ruskih pijančkov, ki se na Putinov ukaz spotikajo po Ukrajini ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

Chalky ::

Scaramouche3 je izjavil:

[ Če boš dober za računalnikom bo vse ostalo nepomembno.

To da ne rabiš ljudi na bojišču in vse bo igrica je samo lahko rečeno iz ne atletske crypto gejmer generacije!
Vedno boš rabil ljudi na tleh!


Nisem rekel da ne boš potreboval vojakov na bojišču, dejstvo pa je da tista država ki bo prej zamenjala vojake iz bojišča v obveščevalne sobe, tista država bo vojaško bistveno močnejša in bo imela ogromno prednost.



Američani že testirajo avtonomne helikopterje. Ko bodo enkrat umaknili človeški faktor iz bojišč bo za nasprotnike to izjemno slaba novica. Edina stvar ki ustavlja ameriško vojsko so človeške žrtve in potem protesti ki sledijo. Ko bodo enkrat umaknili ta faktor potem se Američani ne bodo več pritoževali, za tisti kos železja ki bi lahko bil sestreljen iz neba jim bo pa itak vseeno saj jih lahko proizvedejo 10x toliko.


Tale domena je bistveno bolj pomembna kot vojaki na terenu:

gozdar1 ::

Večin ateh baz je verjatno več ali manj praznih oz. z minimalno posadko.

Eu nima vojske kot tudi nima enotne zunanje politike, ker jo večina vodijo interesi držav ne unije. Dovolj je samo pogledat odziv posameznih držav na ukrajinsko krizo. Med tem , ko so balti in poljaki največji donatorji (per capita), bi jih kaki francozi in nemci prodali rusom za malo plina.

WhiteAngel ::

Scaramouche3 je izjavil:

UkrFTW! je izjavil:

Raje amerikanca kot fašista. @Curomaš, kakor obrneš, nočeš rusa.


To je res,samo naši ljudje hodijo v vojne zaradi Amerov, potem dobivamo krivico Američanov, tega nočemo!
Rabimo EU vojsko,raje EU vojska,ki bo defenzivna, z 200milijard proračuna kot ofenzivna fašistična vojska Amerov, ki jim je vseeno koliko pobijejo!


Še vedno nisi dojel koncepta EU. Imamo vojsko - vsaka država svojo. A ti bi chain of command prenesel na Bruselj oz. Nemčijo? Bravo.

Pa zgoraj nakladaš, da se borimo za ameriške interese. Vsaka članica NATA lahko počne neumnosti s svojo vojsko, kakršne hoče (npr. Turčija nad Sirijo). To ne pomeni, da ima pravico uporabiti kar NATO vojsko na svoji fronti. Kot sem zgoraj napisal - rusofili ne razumete, da demokracija ni znak šibkosti.

Machete ::

lynxslo5 je izjavil:

V ZDA imajo, od kar je Biden v Beli hiši, tudi vojaške gej parade. Ni čudno, da je taki woke vojski v enem letu zmanjkalo rekrutov. Vsak normalen človek v ZDA pričakuje, da se bo boril za svojo državno zastavo, ne pa za gejevsko zastavo.



In ta podatek si potegnil iz riti? Vsak trigger happy rekrut se požvižga na marginalo, ki predstavlja kak % ali 2 v neki strukturi. Smodnik isto diši, havbice isto pokajo, pa če je nekje v bazi kak gay ali ne. Amerike in liberalnosti ne razumeš niti pod točko pogojno. Ameriška zastava je zgolj koncept, ki pa sprejema in objema vse druge možne zastave od lgtb do kkk redneckov. Sproščen folk razume to. Ostali alfa straight tough testosteronci, ki rabite palico, pa imate krasne države prosperitete kot so npr.: Rusija, Katar, Iran, Mjanmar, J Sudan, Afganistan in ostale srednjeveške luknje kjer je red in vojska in prebivalstvo sestavljeno samo iz čistih božjih straight ljudi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

c3p0 ::

Osebno bi imel problem, če bi soborci nosili pleničke, ali bili na zajetni dozi hormonov. Na bojišču tak ne more bit 100% fokusiran.

D3m ::

Impresivno, kar se tiče objektov.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fur80 ::

Scaramouche3 je izjavil:

UkrFTW! je izjavil:

Raje amerikanca kot fašista. @Curomaš, kakor obrneš, nočeš rusa.


To je res,samo naši ljudje hodijo v vojne zaradi Amerov, potem dobivamo krivico Američanov, tega nočemo!
Rabimo EU vojsko,raje EU vojska,ki bo defenzivna, z 200milijard proračuna kot ofenzivna fašistična vojska Amerov, ki jim je vseeno koliko pobijejo!


Pa ta video smo že 100X obdelali!!! Vseh civilistov in vojakov je od leta 2000 do 2019 umrlo manj kot 500 000. Kako bo potem umrlo 500 000 otrok!?

Gregor P ::

Še dobro, da imajo toliko baz po svetu>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

lynxslo5 ::

Chalky je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

S takšnimi bedastimi woke oglasi Bidenova oblast privablja mlade Američane v ameriško vojsko. V bistvu jih s tem bolj odganja kot pa privablja. Ameriška vojska je postala velika smešnica.


Ne vidim nekega problema. Na drugi strani imaš recimo kitajske oglase kjer prikazujejo kitajsko vojsko kot vsemogočno ki lahko premaga kogarkoli in kjer je J-20 superjornejši od ameriških letal. Če je to res presodi sam, je pa tako da se na ZDA trenutno nihče ne upa spraviti pa je lahko še tako smešna. Poleg tega so takšni oglasi kot je zgornji nepomembni saj se način vojskovanja spreminja in bo v prihodnje vojska kot taka bistveno manj pomembna kot danes. Kdo bo sedel za joystiki in računalniki je pa itak vseeno pa ima lahko ženska kodraste lase ali pa afro. Če boš dober za računalnikom bo vse ostalo nepomembno.


Vsaka vojska uri svoje rekrute tako, da jih čimbolj pripravi na vojno. Vojna z joysticki kot si jo pa ti predstavljaš pa zankrat obstaja samo v računalniških igricah. Super moderno ameriško vojsko so iz Afganistana nagnali bradači v sandalah oboroženi s kalašnikovi. Realnost je taka, da Američani rabijo tudi navadnega vojaka s puško v roki, če hočejo biti resna vojska, ki se jo bodo nasprotniki bali. Ameriški vojak pa mora biti trdoživ in ne nek social justice warrior. Očitno pa sploh ne razumeš kaj je narobe z oglasom za ameriško vojsko. Ta oglas išče potencialne kandidate za vojsko med woke populacijo, ki pa se ne bo nikoli v večjem številu priključila ameriški vojski, saj so njihova filozofska prepričanja čisto v nasprotju s tem kar predstavlja neka normalna vojska. Na drugi strani pa tak dglas odganja patriotski del ameriške populacije, ki je bil vedno glavna baza za rekrutiranje. Bidenova adninistracija pa je čisto po nepotebnem v kulturni boj vključila tudi ameriško vojsko in jo s tem močno oslabila. "Gender studies" in "critical race theory" naj ameriška oblast fura med študenti na Berkeleyu, ameriško vojsko naj pa s temi neumnostmi pusti na miru, saj drugače se jim bo osip kandidatov, ki so propravljeni vstopiti v vojsko še povečal.

Katero letalo pete generacije je pa boljše, ali kitajsko ali ameriško, pa ne veva ne ti in ne jaz, saj nobeno od njih še ni bilo preizkušeno v vojni in v nepoosrednem spopadu. Jaz ne maram Kitajske, vendar jih ne podcenjujem. Kitajska je v zadnjih 30 letih izjemno tehnološko napredovala tudi v vojaški tehniki in kdor tega ne vidi je slep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lynxslo5 ()

Pithlit ::

Miki N je izjavil:

Problem je da je "baza" pri nas rahlo preveč specifičen termin - veliko boljši bi bil "objekt" (ali pa tudi ne, ker ta ima tudi specifično konotacijo v obratni smeri).

Na primer: zelo verjetno ta karta tudi vsebuje vse mogoče obveščevalne "varne hiše" v afriških krajih za kater še lokalci niso slišali. Načeloma "baze" samo v resnici gre pogosto za (navidez) običajne civilne objekte, samo z več totalno nesumljivimi jenksi v civilu soseski. Noben ne ve. ;)

Sam za Aviano je 13 teh buckic.
Life is as complicated as we make it...

Poldi112 ::

fur80 je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

UkrFTW! je izjavil:

Raje amerikanca kot fašista. @Curomaš, kakor obrneš, nočeš rusa.


To je res,samo naši ljudje hodijo v vojne zaradi Amerov, potem dobivamo krivico Američanov, tega nočemo!
Rabimo EU vojsko,raje EU vojska,ki bo defenzivna, z 200milijard proračuna kot ofenzivna fašistična vojska Amerov, ki jim je vseeno koliko pobijejo!


Pa ta video smo že 100X obdelali!!! Vseh civilistov in vojakov je od leta 2000 do 2019 umrlo manj kot 500 000. Kako bo potem umrlo 500 000 otrok!?


Fascinantno, kako še kar fanatično zagovarjate ameriško zunanjo ministrico, kateri se zdi vredno pobiti pol miljona iraških otrok.

Še dobro, da američani vladajo svetu in ne kakšna država, kateri se prebivalci suverenih držav ne smilijo. Zato pa je Irak danes cvetoča demokracija, anede?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The US Military is EVERYWHERE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
558902 (7700) fikus_
»

Rusi parkirali 2 Tu-160 bombnika v Venezueli

Oddelek: Problemi človeštva
314630 (3300) Pac-Man
»

Evropska vojska (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13523575 (20545) Go-ahead

Več podobnih tem