» »

Kateri firewall?

Kateri firewall?

Oven-2k ::

Nekaj priporočil in neproporočil glede na izkušnje :)

Norton Internet Security 2004: Uspešno sem uspel napraviti pravila za vse programe, ki sem jih uporabljal, da so delovali normalno, vendar se je po določen času odločil obnašati zelo čudno in občasno ni delovalo nič (tudi če sem ga onemogočil - pomagala je samo deinštalacija). Po ponovni namestitvi je bilo isto - včasih je deloval, včasih ne. Je pa res, da je primern tako za začetnike, ker ima že navprej nastavljena pravila za mnogo različnih znanih programov, kot tudi za napredne uporabnike, ker je možno pravila zelo natančno prilagoditi. Zaradi negativne izkušnje ga osebno ne priporočam, če pa drugim ne bo delal takih težav, potem je to druga zgodba...

Sygate Personal Firewall Pro: Preprost in učinkovit a mogoče malo manj primeren za začetnike.. Sam sem ga včasih vedno uporabljal. Priporočam.

Agnitum Outpost Firewall Pro 2.6: Napreden, vendar vseeno ne preveč kompliciran, učinkovit, zame najboljša izbira. Od kar sem ga "odkril", sem iz Sygate preklopil nanj. Res pa je, da sta se različici 2.1 in 2.5 včasih (zelo redko) ob zagonu windowsov sesuli, če je bil nameščen SP2... problem je bil sicer hitro rešljiv tako, da sem ga ročno še enkrat zagnal... big deal :P Z verzijo 2.6 nimam nobenih problemov in absolutno prisegam nanj.

Kerio Personal Firewall: Težko je bilo nastaviti kaj bolj naprednega... Z drugimi besedami, fuku sm se k norc s tem firewallom, pa še vedno ni kaj dosti delovalo kot bi moglo. Ne vem kakšna je zadnja verzija tega programa, amapk v času preizkušanja me je odvrnilo pomankanje bolj naprednega nastavljanja pravil.

Preizkusil sem tudi druge, vendar se ne spomnem več kakšne so bile izkušnje :) Je že predolgo nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oven-2k ()

Volk| ::

Tear Drop:
dobro si napisal!
Če ne znajo nastavit firewalla naj ga ne nameščajo!
Zone Alarm gre lepo nastavit. Samo, fantje, znat je treba:D

jureK ::

Že OmegaM je pred časom spraševal, pa tud mene zanima - a ma kdo kakršnekoli izkušnje s kaspersky anti-hacker-jem.
Se trudimo, se trudimo

virri ::

najboljši firewall bi lahko bil enostavni zone alarm, bitdefender, pc-cillin:) :D
Virri

fl0w ::

Kaspersky Anti-hacker je zelo dober firewall, samo nikakor se ni ujel z Emule ;(

OmegaM ::

Kak pa nastavis da ti ne prekine povezave?
Ker vedno je zaznal neki d dos atack je zaprl povezavo pa ni blo vec neta
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

virri ::

jaz imam nekaj firewall linkov na freeweb.siol.net/koala5/index.html :D
Virri

nojus ::

Nagrado za najboljši antivirusni program leta prejme K45P3r5KY
sovražim Gargamela.

Maxtor ::

Morda butasto vprašanje, pa vseeno: kako pa kaj vgrajen firewall, ki ga vsebujejo windows XP +SP2? je dovolj varno, če tole vklopim in uporabljam že Firefox-a, adaware tu in tam ter norton 2005 antivirus?

P.S.: prosim, ne se mi smejat... :))

LP

Highlag ::

Za promet blokirat, ki pride iz interneta je dovolj dober, nimaš pa nobene kontrole nad prometom, ki ga naredijo programi naloženi na tvojem računalniku. Dokler ne dobiš kakšnega virusa, ki pošilja kaj naokoli je ok :D
Never trust a computer you can't throw out a window

WhiteWolf ::

Eno vprašanje glede Zone Alarma (Free).

Če želim uporabljati Remote Desktop Connections moram nastaviti Internet Zone Security na Medeium. Na High namreč noče delovati.

Rad bi ohranil Internet Zone Security na HIGH nastavitve a hkrati uporabljal Remote Desktop Connections. Se da to se kje posebej nastaviti v programu?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

veteran ::

Odpri port 3389. Saj se to da v Free verziji? Če pa je preveč oskubljen in ti tega ne pusti, vzemi Sygate ali Kerio (oba imata dokaj solidno Personal varianto, ki je zastonj)...

WhiteWolf ::

Ja fora je bla v tem da se v free verziji tega ni dalo. Na routerju sem imel odprt ta port, v free verziji pa se tega ni dalo. Sem sedaj instaliral PRO in dela.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

ekseR ::

ZoneAlarm is the best enostavn pa učinkovit! Pa še ful stvari ma pa če jh ne rabš jih lohk sklopš!!
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

fuzbaler ::

bitdefender 8 najbulsi paket

Bramac ^^ ::

Še moje mnenje..

Kaspersy A-H: No vidim da ste že odkrili to bedasto napako kaspersky anti-hackerja. Jst sem neki cajta dejansko mislil da imam konstantne ddos napade, ampak se je na koncu izkazalo da je firewall.

Sygate Personal Firewall: Ta firewall mi je deloval zelo v redu, ima pa en problem. Vsaj pri meni je preveč odžiral procesor, zato je pri igrah zelo nezaželjen. Če pa sem ga zaprl pa sem takoj fasal bluescreen 8-O. Zato sem šaltal na konkurenčne izdelke.

No zdaj pa uporabljam ZoneAlarm. Vidim ga v zelo pozitivni luči, saj ima veliko več nastavitev, ki jih jaz rabim. Deluje hitro, zanesljivo in zaenkrat še brez napake ;)
Bo čas pokazal, če dela tako kot more.

Kasperskyju je čez čas (1 mesec) začel delati zelo počasi (kot da se je zafilal).. Sygate pa kot rečeno požiral preveč CPUja, pa še včasih pravila niso delovala kot bi morala.
Oba sem uporabljal kar dolgo (recimo 4 mesece vsakega), tako da po nekem času že opaziš neke buge.

Zgodovina sprememb…

Maxtor ::

Ok, dam na glasovanje. Kaj naj namestim. Imam namreč:
- zone alarm
- agnitum outpost
- norton peronal firewall
- bit defender

Kaj bi vi namestili oz. česa ziher nebi namestili....

Hvala in LP.

WhiteWolf ::

ZONE ALARM PRO
ali
ZONE ALARM SECURITY SUITE
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Maxtor ::

Namestil sem Zone Alarm.

Je potrebna kje kaka pomembna nastavitev oz. ali moram biti kje na kaj še posebej pozoren?

Zanima me tudi, kje najdem programe, ki sem jim dovolil dostop in programe, ki sme jim prpečil dostop, če si pri katerem želim slučajno premisliti in mu spremeniti nastaitev dostopa.

Hvala in LP.

WhiteWolf ::

Program Control -> Programs
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Maxtor ::

Točno to sem želel vedeti. WhiteWolf, hvala.

Athlon 64 ::

Men se fucka, vazno da je pa niti ne vem katerega uporablam.>:D

civic_ ::

meni so emule in torrenti od nekdaj počasi vleki. kljub neuklopljenem firewlalu. panda antivirus platinum 2006 ni kaj posebno upočasnila. potem sem pa odprl porte na ruterju. vleklo je 100mb/s ves čas. potem sem ugotovil šele kasneje da panda ni bila vžgana. ko pa sem jo je pa maximum pri muli 15kb/s torenti pa ene 10kb/s. v firewallu od pande sta oba maximalno omogočena.

Krofojed ::

Glede na to, da sem se zadnje case nekaj zafrkaval s protipozarnimi zidovi, bom porocal o svojih izsledkih.

ZoneAlarm 5.nekaj se ni razumel z eMulom. Na racunalnikih, kjer eMula nisem poganjal, je delal lepo. 6.nekaj mi je na enem od racunalnikov onesposobil povezavo do neta, nato se pa ni dal deinstalirati. Po mukotrpni rocni deinstalaciji nocem o njem slisati nic vec.

Od namestitve zadnje razlicice Keria mi obcasno ob zagonu racunalnika mreza ne dela. Ne vem, ali je to nakljucje, ampak sem sumnicav. Itak so ga pa ukinili, tako da novih razlicic ne bo.

Outpost je mogoce OK, ampak ce uporabljas hitro preklapljanje med uporabniki, pozabi nanj (tezava je znana in je nimam samo jaz).

Tiny tezi cisto zaradi vsega. S privzetimi nastavitvami se IE sploh ne da zagnati. Ce se ti ljubi reci mu za vsak program posebej, da je OK, ali pa ce se ti ljubi prebiti skozi goscavo ne prevec razumljivih nastavitev, da mu dopoves, naj ne bo tako obupno tezaven, je najbrz OK.

Glede na to, da sem z vsemi preizkusenimi nezadovoljen, bom poizkusil sreco s Sygatom.
Ce pa pozna kdo kak pozarni zid, ki ni prevec zapleten (zapletenost kakega ZoneAlarma ali Keria je kar prava), ne skusa poleg nadzorovanja povezave do interneta poceti se gomile drugih reci in ni prevec nagnjen k povzrocanju kakih nerezlozljivih tezav (med drugim naj lepo dela z eMulom), se priporocam.

Randomm2 ::

Začel sem z Zone Alarmom in sem bil zelo zadovoljn, dokler mi ni v račnunalnik udrla oseba X in jovo na novo. Potem sem preklaplu med mnogimi in na koncu spet pristal na Zone Alarmu ampak PRO in se razlika pozna!
Mess with the best die like the rest.

karantan ::

nism lih vsega prebrau kar ste pisal pod to temo sam se mi zdi d se ni padla nubena besede glede fwjih na drugih OS-jih npr linux frebsd ...
no pa bom dau jest pobudo.
ker fw uporablate na linuxu, kerga na fbsdju?
If you don't understand something, please read Help. If you still don't understand something, please read help again.

karafeka ::

Na linuxu eden in edini iptables

karantan ::

ste ze sprobal shorewall??? :o alpa rc.firewall (to je scripta ki upravlja iptables)
If you don't understand something, please read Help. If you still don't understand something, please read help again.

Krofojed ::

Preizkusil se Sygate. Tudi temu hitro preklapljanje med uporabniki povzroca tezave. Primer: najprej se prijavi Janez, nato se Micka. Micka skusa dostopati do neta z nekim programom, ki mu za to se ni bilo dano dovoljenje. Sygate vprasa za dovoljenje - vendar ne Micke, ampak Janeza! Micka mora preklopiti k Janezu, dovoliti dostop in preklopiti nazaj. Drek.

Se vedno iscem en spodoben protipozarni zid. In sem ze precej obupan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Krofojed ()

Daedalus ::

Kupi router s firewallom.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

OmegaM ::

Kateri firewall pa je tako ucinkovit kot tudi da bi cim manj poziral sistemskih sredstev.Sedaj nimam drugega kot firewall od winsa pa na avastu network whield.

Ker prej sem imel razne zadeve(firewalle) pa je kar vcasih bila opazna razlika med odpiranjem internetnih strani.

Kak je kaj kerio, tiny,outpost?

Na racunalniku je samo en uporavnik in to sem jaz.Vcasih se odjavim to pa je tudi vse.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Shatzy ::

Da še jaz pristavim piskerček:

Nekaj let nazaj sem bil uporabnik Nortona, dokler nisem ugotovil da računalnik nikamor ne gre. Potem sem imel NOD32, ki je bil res super. Potem so prišli v modo trojanci in spyware in je bilo treba najdt še firewall, tako da sem bil potem spet na nortonu. Na nekem drugem računalniku imam zdej Kaspersky AnitVirus in AntiHacker... katastrofa... AntiHacjer mi nonstop javlja DDoS napade in me odklaplja, ko pa se Antivirus spravlja med mojim delom delat sken sistema, računalnik ni več uporaben, niti za poganjat notepad.exe. Mislim da je najbolj optimalna kombinacija ZoneAlarm PRO in pa NOD32, in to bom tud namestu na vseh kompih ki jih mam doma.

LP

reptilia ::

hm.. kar se tiče firewalla js uporablam onega od sp2 pa sm čist happy
Forgive your enemies, but never forget their names.

OmegaM ::

Tudi jaz mam firewall od SP2 + se neki shield pri avastu kar mislim da tudi pomaga
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

blacky1 ::

Vidim da zelo hvalite Zone alarm.:))

Mi lahko kdo svetuje kaj naj naredim v tem primeru.:8)

Jaz uporabljam zone alarm security suite(6.0.667.000) in sem zelo zadovoljen z njim, dela super in nastavitve so ok in enostavne za nastavljanje po želji. Imam ga na večih komp. ampak na enem ki je bil prej ves čas gor sedaj ne dela nobena verzija več. Sploh ga ne gre inštalirat, vedno javla dve napaki pri zagonu inštalacije (vsinit.dll in vsdata.dll v local settings\temp).

Na ostalih komp sem z njim zelo zadovoljen in bi rad da bi na tem komp ponovno delal ker mi ni za menjat firewall.
Krivili so (serviserji) pa že za to napako disk(ni), ram(ni), ploščo(ni), System(ni),... tak da nam je zmankali idej in možnosti.;(

Verjemte da sem poskusil skoraj vse. 3 diske z ponovnim nalaganjem win, 3 rame,menjal ploščo in bios,.... tak da bi bil zelo vesel či še ma kdo kakšno idejo.:)

JN ::

Ima kdo izkušnje z R-Firewallom?
http://www.r-firewall.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JN ()

OmegaM ::

Imam eno tezavico

Imam Panda titanium antivirus 2006 + Antispyware.

Namrec ta panda ima pozarni zid, recimo za vse me je vprasalo ce dovoilim ali ne, ko ma sem vklopil FTP server pa me ni nic vprasalo pa tudi blokira mi povezavo na njega, sedaj pa sem gledal kje ima to da bi si rocno nastavil da mi ga spusti, pa nikjer ne najdem

Upam da mi lahko kdo pomaga

Hvala
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

OmegaM ::

Aja , uporabljam pa Cerberus ftp server
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

roli ::

Jaz uporabljam zone alarm security suite in sem z nim zelo zadovoljen.
In hecno je to,da je bil moj prvi firewall tudi zone alarm.
Pokuri malo sredstev je učinkovit in je All in one.
Pravila je mogoče zelo natančno urejat............

Z pando sem imel podoben problem,ker ni vprašala za nek program in ICS. Pa sem iskal po netu pa našel 0. Potem pa sem popenil in samo zbrisal pando pa namestil ZA.:D
http://www.r00li.com

Shatzy ::

Jst tut uporablam ZA, ampak imam problem. Odkar ga mam inšaliranga, mi blokira promet znotraj LAN-a. Dva računalnika imam preko switcha povezana na internet. Takoj na začetku me je vprašal kaj naj naredi z najdenim omrežjem (pač lokalni IP 195.168.0.1 prvega računalnika), in jaz sem izbral Trusted zone, ampak me še zmer ne pusti na drug računalnik. IP-ji in Submask-i so nastavljeni, ampak še kar ne gre. Kkšna ideja?

#000000 ::

Mene pa zanima, ker firewall dat na staro mašino (win 98) ki ne bo čist zabil mašine, in ki je povrh vsega še zastonj.

No sej verjetno ga ne bom najdu, ampak probat ni greh. LP

Shatzy ::

Tiny personal firewall...

Azrael ::

Kerio PF 2.14
Nekoč je bil Slo-tech.

iggyman ::

Laično (mogoče butasto) vprašanje za "strokovnjake": Mam novo mašino, Win XP SP2 in NOD 32, zdej bom pa še en firewall gor dal, verjetno bo to kr Kerio. Sem pa takoj ko sem nalagal programe in urejal nastavitve na računalniku že vklopil požarni zid v Windowsu. Zdej me pa zanima ali moram preden inštaliram Kerio najprej izklopit ta firewall v Winsih, ali se bo sam izklopil med inštalacijo ali pa ga lahko kr pustim vkljopljenga, torej ali lahko laufata oba skupaj ali bo to problem (kot je pri antivirusnih programih kjer se medseboj "brcajo")? Hvala!

OmegaM ::

Jaz imam oba pa ni nic narober, vse dela kot mora
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Guard ::

trenutno sem presaltal iz zone alarma na outost firewall. Vse dela super in prav, potem pa ko hocem uporabljat bitcomet (torrent) pa mi vse zablokira (z msnja me dol vrze, internet se ustavi, emule neha delat...) . ko pogledam pod funkcijo Attack Detection so vsi programi tam prikazani kot blokirani. Zdaj sem onesposobil tale attack detection pa vredu dela. Mogoce ve kdo kak bi to zadevo resil? Ali je boljse, da kr na zone alarmu ostanem?

e-marko ::

Tudi jaz imam podobno težavo s outpostom. Ker pa je Guard enako vprašanje zastavil v TEJ TEMI sem tudi sam postavil svoje vprašanje tam.
Prosim torej, če lahko nekdo, ki obvlada ta fw malo pogleda tja in poskuša pomagati.;)
Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

ekseR ::

eno vprašanje a je potrebno imeti softwareski firewall če imaš router z firewallom? A zadošča samo hardwareski firewall?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Daedalus ::

Dost je router s firewallom...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Damjan Jagar ::

Dovolj je.
http://jagar.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Symantec bo ukinil brezplačni Sygate požarni zid

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
333950 (2970) Urus
»

kateri firewall v sožitju z P2P??

Oddelek: Programska oprema
292078 (1546) Jst
»

kateri firewall?

Oddelek: Programska oprema
231590 (1307) freserovski
»

Najboljši firewall

Oddelek: Omrežja in internet
111986 (1849) romario
»

Kateri Firewall priporocate in zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
272456 (1927) ferjan

Več podobnih tem