» »

Opremljanje stanovanja, kako priti čez z nekim srednjim budgetom in pa dokaj kvalitetnim pohištvom?

Opremljanje stanovanja, kako priti čez z nekim srednjim budgetom in pa dokaj kvalitetnim pohištvom?

1
2
»

Utk ::

Kolk jaz vem in vidim, ima najcenejša in najdražja linija enako debelo iverko. Pustimo ekstreme kjer za 300 evrov dobiš cel blok, in ekstrem kjer tak blok stane 8 jurjev. Razlika je v frontah, izven ikeje grejo fronte z kakšnim reliefom takoj v nebo. Zato so se izmislili, da je zdaj moderno vse flat. Še ročk najbolje da ni. Seveda ni zato nič cenejše, to ti prodajo pod "sodobno".

Invictus ::

IKEA Pax omare praktično nimajo več "mesa" v platah, v osnovnih škatlah, samo še tam, kjer so luknje. Drugje je papir ali/in zrak.

Moj mizar zdaj dela osnovne omare po PAX standardu, ker so IKEIne zanič.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nurmaln ::

darkolord je izjavil:

To o kuhinjah seveda ni res. Ne o "n-krat večji izbiri", ne o kvaliteti.

Lokalni mizar tudi ne naredi sam front iz nič, tudi on ima dobavitelje. In ti praviš, da ima lokalni mizar večjo izbiro kot Nobilia na primer?

In še enkrat, koliko garancije nudijo omenjeni dobavitelji? 5 let. Pa še pri tem so zelo striktni.

Koliko pa ti da garancije mizar? A ga boš čez eno leto sploh še našel? A bo še delal ali bo že v penziji?

Utk je izjavil:

Kolk jaz vem in vidim, ima najcenejša in najdražja linija enako debelo iverko.

Narobe veš in vidiš. Pojdi v katerokoli od omenjenih trgovin pa vprašaj, pa ti bodo pokazali razlike, nekaj milimetrov razlike v debelini fronte je samo ena stvar, potem so tu vodila, možnosti ročajev, višin, etc.

Invictus je izjavil:

IKEA Pax omare praktično nimajo več "mesa" v platah, v osnovnih škatlah, samo še tam, kjer so luknje. Drugje je papir ali/in zrak.

Moj mizar zdaj dela osnovne omare po PAX standardu, ker so IKEIne zanič.


This.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Utk ::

Vodila so blum. Iverka pride v standardnih debelinah, ne more bit tu nekaj mm gor dol.
In kake debeline je neka stranica je itak čisto vseeno. Važn je pult, ki to skup drži, če že kaj. Pri zgornjih omaricah pa tudi ne vem kaj lahko narediš, utrgaš vse skupaj z vratci?
Imam kuhnjo iz ikeje, 2 v bistvu različnih rangov, iz lesnine in neko res poceni iz momaxa, ki je ne uporabljamo za kuhinjo, ampak za omarce v kleti. Ta je bila bistveno cenejša od ikejine in tudi bistveno bolj zanič. Med ostalimi pa ni neke razlike, razen v frontah, ki jih pač izbereš in magari tudi zamenjaš ko se jih naveličaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

darkolord ::

nurmaln je izjavil:

Lokalni mizar tudi ne naredi sam front iz nič, tudi on ima dobavitelje. In ti praviš, da ima lokalni mizar večjo izbiro kot Nobilia na primer?

...

Koliko pa ti da garancije mizar? A ga boš čez eno leto sploh še našel? A bo še delal ali bo že v penziji?
Govorim o Ikei.

nurmaln ::

Utk je izjavil:

Iverka pride v standardnih debelinah, ne more bit tu nekaj mm gor dol.

Pišeš stvari katerih ne veš. Različni dobavitelji kuhinj imajo lahko različne debeline front.

In kake debeline je neka stranica je itak čisto vseeno. Važn je pult, ki to skup drži, če že kaj.

Elementi se držijo skupaj s pultom ali brez. Kako misliš da so sestavljene kuhinje s kamnitimi pulti?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Utk ::

Debelina fronte ti nič ne pove. Lahko so zelo tanke in dobre, lahko so debele in zanič.
A je komu že uspelo spodnjo omarco ukrivit? Ali kako bi to sploh zgledalo? Ali pa zgornjo, sej je vseeno.

Elementi se držijo skupaj s pultom ali brez. Kako misliš da so sestavljene kuhinje s kamnitimi pulti?

Se, in kolk se, je odvisno od tistega, ki sestavlja, ne pa debeline iverke. Tudi če bi bla kaka razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Magic1 ::

Invictus je izjavil:

IKEA Pax omare praktično nimajo več "mesa" v platah, v osnovnih škatlah, samo še tam, kjer so luknje. Drugje je papir ali/in zrak.

Moj mizar zdaj dela osnovne omare po PAX standardu, ker so IKEIne zanič.

Povej kaj več, kaj je tako zanič. To da ti izvedba ni všeč, še ne pomeni nič. Pol leta nazaj sem sestavil 240cm visoko pax omaro in je bila na koncu čist dost kompaktna. Večino omar, ki sem jih sestavil, iz normalne iverke so bile dosti bolj majave. Verjetno zna bit problem v kakšnem zelo vlažnem prostoru(problem tudi za obično iverko), drugače pa ne vidim problema.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kriptobog ::

Invictus je izjavil:

IKEA Pax omare praktično nimajo več "mesa" v platah, v osnovnih škatlah, samo še tam, kjer so luknje. Drugje je papir ali/in zrak.

Moj mizar zdaj dela osnovne omare po PAX standardu, ker so IKEIne zanič.


Te Pax od Ikeje so itak predrage. Meni je mizar za prakticno enako ceno naredil garderobne omare po meri... Folk ima v glavi, da je po meri drago, pa zadnje case to sploh ni vec pravilo.

Magic1 ::

Pa kje imate vi te mizarje? Sem pet let nazaj spraševal po garderobni omari po meri in so mi naračunal 3x PAXa (trenutne cene). š:125 x v:240cm s vsem te stane cca. 500EUR. Mizar te ne pogleda za 500EUR.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kriptobog ::

Jaz sem dal delati pri Akron. za 3m omare, PAX je prisel izracun 1100, Akron, po meri 1500. Ni sans, da se jebem s sestavljanjem in morebitnim prilagajanjem, da na koncu se ne izlgeda tako dobro, kot ce je po meri narejeno. Ce dodas Ikeji se monterja je pa ze skoraj drazje, kot mizar.

fikus_ ::

Iverka ni enaka iverki! Pa ne mislim na debelino in izgled površine. Razlikujejo se po količini vgrajenega materiala, razporeditvi, velikosti iveri, . . .



18 mm iverko v novem pohištvu bolj redko srečaš, ker jo zamenjuje tanjša in cenejša.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Devinos ::

kriptobog je izjavil:

Jaz sem dal delati pri Akron. za 3m omare, PAX je prisel izracun 1100, Akron, po meri 1500. Ni sans, da se jebem s sestavljanjem in morebitnim prilagajanjem, da na koncu se ne izlgeda tako dobro, kot ce je po meri narejeno. Ce dodas Ikeji se monterja je pa ze skoraj drazje, kot mizar.


Moje mnenje glede Akrona, sam sem predkratkim naročil pri njih.
Drsne omare imajo relativno poceni, cenovno primerljive, po kakovosti pa veliko boljše kot ikea + montirajo ti jih, imo so no brainer jih vzeti pri njih.
Ostalo pohištvo je imelo kar pošteno ceno, meni se je zdel srednji do višji srednji razred, odvisno od kosa, sploh vsi predali so bili nerealno dragi. Pohištvo je kakovostno in na nivoju, P/P je večinoma kar dober.
Problem pri njih je, ker so, po mojih izkušnjah precej šlampasti, dve stvari so narobe dobavili, par drugih pa narobe ali površno montirali. Tako da sem potem podal dve reklamaciji, dasiravno sta bili zelo neboleči in so ju rešili hitro ter brez kompliciranja, ne spremeni dejstva, da sem moral zgubljat čas, da sem ju spisal in potem še, da je monter prišel tisto popravit/zamenjat.
So OK, če rabiš svetovanje in pa dobro po meri ali "na ključ" pohištvo, ter kratek dobavni rok, niso pa za budget variante. No pa s šlamparijo se ti mora dat ukvarjat,.. kar je sicer kar standard pri nas :/

Pri cenejših bolj budget variantah boš pa ali imel manj kosov in te bolj mešane (če znaš skladat vseeno lahko pride super) ali pa enoten cenen klump, jaz druge opcije nisem našel.

Za kuhinje mogoče poglej KerinDom, meni so dali daleč najbolj ugodno ponudbo, drugače pa osebno spoznaj kakega mizarja, ker ti bo slednji naredil še najbolj prav (po željah) in ugodno.

vidko54 ::

Evo, da vas malo updejtam. Prišel je dan, ko so vse stvari prišle, so na mestu in jih je potrebno samo še uporabljati :D Torej, hvala za predloge, sem šel v Harvey pogledat, pa IKEA in našel tiste drobnarije za katere je IKEA res dobra. Kuhinja, TV omarica, Garderobna omara.. sepravi to kar nabije ceno opremi, sem pa iskal kar nekaj časa( kot vidite po datumu objave) in ker so cene v Lesnini nore, sem dal šanso tem online trgovinam - https://www.salonpohistva.si/ ej, ultra zadovoljen, za relativno male pare napram ostalim, sem si opremil stanovanje z nekim sredinskim cenovnim rangom.

Tukaj pa prilimam spalnico in kuhinjo, da lahko ocenite, če sem zbral solidno barvo itd. https://www.salonpohistva.si/spalnica-i... in https://www.salonpohistva.si/kotna-kuhi...

Hvala za pomoč dečki, RATAL JE!

uasu_uasu ::

GregiB je izjavil:

Res ne vem, kakšni esteti ste tle... Kot sem že napisal, imam IKEA kuhinjo že 12. leto, ni bila najcenejša budget varianta, bila pa je precej cenjša kot kakršnikoli cirkusi z mizarji, da o kakšnih Dan Küchen sploh ne govorim. Sestavila sta mi jo dva "montažnika" v roku 7-8 ur... Vključno z vgradnjo pomivalca, indukcijske plošče, štedilnika, nape, korita...
Glede kvalitete sem izjemno zadovoljen, niti en pant, eno vodilo ni crknilo, nobenih fizičnih poškodb, še tisti amortizerji na vratih po 12 letih laufajo bp... Edino delo s kuhinjo je bi-annual malo obrusim pult in ga na sveže naoljim (z Ikeinim premazom)
Kar pa se tiče "estetike" ta grdih belih boxov... So rjavi, črni, rdeči, zeleni kaj manj grdi? Ne vem, kaj nekateri pričakujete od notranjosti omare? Osebno hočem le prostor, police na mestih, kjer služijo namenu in da držijo vsebino... "Dokler ne odpreš omare"??? Ah joj...



Hej, zanima me kako se obnese napa od ikea? Zanimam se za nakup.
Kako so pa še drugi aparati, korito... ?

darkolord ::

Čisto OK so. Imajo pa precej modelov, tako da moraš biti malo bolj specifičen.

Aparate zanje delajo Whirlpool, Electrolux, BSH (Bosch) ... tako da niso kar nekaj. Tudi niso najcenejših.

Če imaš Ikea kuhinjo, določeni aparati precej bolje pašejo v njo kot običajni, npr. podpultni hladilnik ima zaradi višine občutno več prostora kot standardni.

PINki ::

uasu_uasu je izjavil:

GregiB je izjavil:

Res ne vem, kakšni esteti ste tle... Kot sem že napisal, imam IKEA kuhinjo že 12. leto, ni bila najcenejša budget varianta, bila pa je precej cenjša kot kakršnikoli cirkusi z mizarji, da o kakšnih Dan Küchen sploh ne govorim. Sestavila sta mi jo dva "montažnika" v roku 7-8 ur... Vključno z vgradnjo pomivalca, indukcijske plošče, štedilnika, nape, korita...
Glede kvalitete sem izjemno zadovoljen, niti en pant, eno vodilo ni crknilo, nobenih fizičnih poškodb, še tisti amortizerji na vratih po 12 letih laufajo bp... Edino delo s kuhinjo je bi-annual malo obrusim pult in ga na sveže naoljim (z Ikeinim premazom)
Kar pa se tiče "estetike" ta grdih belih boxov... So rjavi, črni, rdeči, zeleni kaj manj grdi? Ne vem, kaj nekateri pričakujete od notranjosti omare? Osebno hočem le prostor, police na mestih, kjer služijo namenu in da držijo vsebino... "Dokler ne odpreš omare"??? Ah joj...



Hej, zanima me kako se obnese napa od ikea? Zanimam se za nakup.
Kako so pa še drugi aparati, korito... ?

Sem kupil neko cheap napo zacasno do prenove, ker je stara crknila. Za 50€ super nakup. Dela tako kot mora.

Alayne ::

+1 za Kerin dom za kuhinjo.

Za vgradno omaro pa sva vzela plasard.

Ikea bi bila ne tocno na cm. Mere je vec kot 3 m. Stala bi s predali in vsem preko 1300. Tukaj je bilo malo vec pa pac izmera in montaza vkljucena.

miha98 ::

Pred kratkim sem bil v prodajalni Alples-a . Imajo kar lepe kuhinje. Pa tudi omare in postelje itd...

paraboŁa ::

Ravno pred kratkim kupoval kuhinjo in bil med drugim v Ikei. Kakorkoli vzameš, je njihovo pohištvo vsaj kar se kuhinj tiče stopničko ali dve za drugimi prodajalci. Pa nisem hejter.

Utk ::

Aja? A si ti nek strokovnjak za kuhinje?

Gogo ::

Pozna kdo kuhinje Paul Levin iz https://www.hisa-kuhinj.si/ ? Zanima me kvaliteta in izkušnje z uporabe? Kako pa je z firmo? OK?
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni a vseeno v redu kuhinja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12110548 (655) miha98
»

Kje ste / kupujete pohištvo

Oddelek: Loža
9945 (328) SebyDiamant
»

Kuhinje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815816 (3917) Twixz
»

Mizar + Ikea kuhinja?

Oddelek: Loža
246722 (5645) fosil

Več podobnih tem