» »

Tišanje računalnika

Tišanje računalnika

Theos ::

Verjamem da je že marsikdo od vas dobro otišal računalnik, zato me zanima kaj so neki osnovni triki ki jih lahko izvedem. Prva faza je bila zamenjava CPUfana. Danes sem gor nataknil Arctic cooling coppersilent2. Super! Imam pa obcasno navit AMD 1GHz. Na napajalniku bom odžagal vse odvečne mrežice čez fan. Kako pa naj utišam fan na napajalniku? Ne bi ga rad kaj preveč upočaneval ker me je strah da se ne bo kaj zgodilo napajalniku. A bi tanka plast gume na spojih med napajalnikom ter kišto kaj pomagalo? Bi pobilo treslaje ki nastajajo od napajalnika? Kaj če dam podobne gumice tudi na spoje na kišti? Kaj pridobim? Moram verjetno najprej utišat napajač, ane?

Druga glasna stvar pa je GeForce 2 MX 400. Kako naj pa to utišam? Nov Fan? Kak strošek je to? Pa kje to dobim pri nas. a bi mogoče mini-mini curek WD-40 v ležaj venta na grafi kaj pomagal? Mam občutek kot da prej ni tako ropotal (mogoče ker je bil 4leta star fan totalno preglasen).


Hvala vam za odgovore že v naprej!
  • spremenil: Theos ()

Spajky ::

gumice bi definitivno pomagale in dat vent v PSU na 7V (ampak NE manj!). Vent na grafični tudi na 7V, ampak če mu ležaj očistiš z WD40, obvezno potem namaži z oljem za šivalne stroje, ker WD preveč očisti stuff ... ostale ideje si lahko pogledaš na moji strani ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Theos ::

Na žalost nima kaj veliko pojma o elektroniki. Znam zvezat kak uporček in to je to. Drugače pa bi raje kupil knofek za štimanje ventilatorja. A se to da na grafično in napajalnik priklopit? A se dobi tazga da bom meu minimum pač 7V maksimum pa kakor je. Ali pa saj za štekar on/off (no to bi tudi sam znalč če bi vedel kak upor nalotat) ker v bistu rabim le za to da ko grem spat in mi škatla downloada ali pa kaj renderira da lahko mirno spim. Saj ko downloada ne rabi ne vem koliko se segrevat CPU. ko bom renderiral ponoči bom pa pač malo manj spal ;)

Če bi kdo vedel kak upor in štekar rabim ter bi mi saj približno razložil kako zlotat ventilator na grafični ter napajalniku bom zelozelozelo vesel!

Hvala!

5er--> ::

Če znaš zvezat uporček potem ti ventilatorji na 7v ne bojo delali nobenega problema.

Narediš tako:
Na ventilatorju imaš po navadi 2 ali 3 žičke. Eno črno(-), rdečo(+) in rumeno(štetje vrtljajev). Ventilator lahko ima tudi le rdečo in črno žico.

V pc-ju moraš imeti vsaj en prost molex konektor. (po možnosti ne tisti, ki je na istem kablu kakor disk:D)
Molex=priključek za napajanje diskov, CD-romov...

Da ventilator dela s polno močjo = 12V:
iz priključka na ventilatorju pobereš ven rdečo in črno.
Rdečo na ventilatorju zvežeš z rumeno na molexu in črno na ventilatorju s črno na molexu(katerokoli od dveh).

Da ventilator dela tiho = 7V:
Rdečo na ventilatorju zvežeš z rumeno na molexu in črno na ventilatorju z RDEČO na molexu.

Rumeno na ventilatorju v obeh primerih (če jo ventilator ima) priključiš na matično, da ti kaže vrtljaje

PS: ko končaš izoliraj!!!

Microsoft ::

--> V pc-ju moraš imeti vsaj en prost molex konektor. (po možnosti ne tisti, ki je na istem kablu kakor disk:D)

V čem je problem, če disk pa ventilator dobivata štrom po istem kablu?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

noraguta ::

tvoja kartica bo najbrz zdrzala tudi brez ventilatorja.sploh ce minimalni hladilnik ki je na kartici zamenjas scim masivnejsim.(vsaj meni dela GF2 400MX ventilatorja,nisem pa takorekoc nic v 3d svetu)

se disk v kako plocevinasto kletko pa zan biti sistem ze znosno tih.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Theos ::

evo sem naštudiral sedaj probno jutri pa se lotim lotanja. Fan za napajalnik bo prvi podvig. Lepo bom naredil štekarček z diodo na prvi strani.

noraguta si imel kaj težav s odstranjevanjem ventilatorja dol iz kartice? Se zna zgodit da je zaleplen. Kaj pol?

Kašna rebra za kartico mi priporočate? Ali se ne dobi noben bolj tih fan. ali pa kak novejši na katerega navežem kak upor ali dva? Fajn bi bilo da bi enako če ne še malo bolje hladilo mojo grafo.

noraguta ::

ni blo problemou. sraufki. rebra sem pa pustil gor.

sem sicer tud jaz zrezal en cuuler za pIII(ca jurja sit). da bi da monitral ampak ker ni bilo potrebe sem pustil gor originalna rebra.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Spajky ::

noraguta:
>se disk v kako plocevinasto kletko pa zna biti sistem že znosno tih>
pločevinasta kletka ni glih idealen material za to ... čez par dni upam da bom končal članek na mojem sajtu, kak sem jest to napravu z mojim diskom ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tišanje napajalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5511677 (7750) Heavy
»

Pasivno hlajen napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
71125 (999) Mobidick
»

Hlajenje z zalman ventilatorji...

Oddelek: Strojna oprema
91411 (1219) frenk
»

Leo hladeno ohišeje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81086 (890) segi
»

Čemu služi rumena žica na ventilatorju?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292617 (2235) segi

Več podobnih tem