» »

vprašanja v zvezi z novico "Siol does it again"

vprašanja v zvezi z novico "Siol does it again"

1
2
3

Person ::

Aja? To pa nisem vedel, da bi kao naj mel ISPjev SMTP server nastavljen.
Pa meni to ni logično.
Jst sem pač uporabljal (in bom še vedno) tistega, ki je pisal na strani od ponudnika email storitve.

OK tej. Konc debate z moje strani. Napište pač kar hočete notri, glavno je da bo vam pol delalo:)
Let's make something useful!

Matek ::

Dj, pri email.si lahko tega uporabljaš, ampak nikjer drugje ga ne boš dobil kaj pa potem? To je samo njihova dobra volja...

Aja, pa da ne boste rekli, da sem si jaz to izmislil. V mail klientu mozilla thunderbird je treba vpisati outgoing server samo, ko ustvarjaš prvi - default email account (predvidoma tistega od ISPja), naslednjič okenca za vpis ni več ampak program kot outgoing server avtomatsko vzame tistega, ki ste ga vnesli prvič.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

undefined ::

Vsak normalen poštni ponudnik ponuja tudi smtp strežnik. Vsaj do sedaj še nisem naletel na ponudnika, ki tega ne bi. Je pa res, da obiščem le resne ponudnike in ne le ene larifari. :)

Matek ::

Ok, recimo, da si ti vzameš hosting pri, kajvem, modronebo (naključno izbral). Klikni na link, pa se ti odpre seznam paketov ki jih ponujajo. V okvirčku levo spodaj je navedeno tudi, da dobiš z vsemi paketi neomejeno število email naslovov (ali na lastno domeno ali na poddomeno modronebo.com). Bi ti pričakoval poleg outgoing server?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Person ::

Ka pa hotmail.com? A ta ma svoj server?
prnas ga ma: Arnes, Email.si, Siol, za ostale pa ne vem.
Let's make something useful!

Matek ::

Dj, email.si sem že povedal, da je izjema, Arnes in SiOL sta ISPja in ne samo podudnika email storitev, tako da ne sodita v to skupino, Hotmail pa omogoča samo http dostop do pošte, kjer sploh ni takih strežnikov, o katerih se mi pogovarjamo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Bakunin ::

Spoštovani uporabniki,


Zaradi zlorab sistema e-pošte se je SiOL odločil blokirati elektronska sporočila, ki ne izvirajo iz lokalnih domen (domen, ki imajo predale na SiOL-ovem poštnem strežniku, ali pa je zanje SiOL-ov strežnik sekundaren MX zapis).

To pomeni, da je preko SiOL-ovih poštnih strežnikov lahko prehajala le pošta, poslana s SiOL-ovih naslovov IP, in s pravilnim zapisom uporabnikove domene v SiOL-ovih domenskih strežnikih (DNS). Vso elektronsko pošto, ki ni ustrezala temu kriteriju, je SiOL-ov poštni strežnik za odhajajočo pošto zavrnil in ni bila posredovana prejemniku. Vsako drugačno pošiljanje pošte namreč razumemo kot poskus zlorabe našega poštnega strežnika.

Sistem e-pošte smo vrnili v prejšnje stanje, saj ga bomo nadgradili tako, da bodo pošiljatelji, v primeru blokiranja e-sporočila, ustrezno obveščeni.

Vsi uporabniki, ki so posto posiljali in njihova sporocila niso bila dostavljena bodo prejeli obvestilo o nedospelosti posiljke

O spremembah vas bomo predhodno obvestili.

Zahvaljujemo se vam za razumevanje.

Siol d.o.o.

Vir

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Matek ::

Uf. ;(

Torej, bye bye vsi maili razen siolovega... :'(
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Vremenko ::

Mene pa zanima to, kako so konfigurirani drugi mail strežniki od ISP-jev. Npr. amis, perftech... Ali njihovi mail strežniki dovoljujejo pošiljanje svojim uporabnikom pošto z naslova @email si, @siol.net preko smtp.amis.net. To prašam samo zato, ker me zanima, kako je to urejeno drugje.

LP

Sergio ::

Hm.

Tehnično gledano si lahko vsak z kančkom iznajdljivosti postavi lasten SMTP server na ADSL strežniku... Zaklenjen na IP, uporabniško ime, geslo ... To je ena od rešitev.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sergio ::

Vremenko: Vsi normalni mail serverji imajo IP dostop zaklenjen na lokacijo, FROM naslova ter domene pa ne blokirajo, razen če je to neobstoječ naslov na domeni njihovega strežnika prihajajoče pošte.

Torej: Če sem na internet povezan preko SiOLa, lahko preko mail.siol.net pošiljam pošto, ne glede _iz_ katerega naslova prihaja, razen če pošiljam iz naslova adklfbjsdlkb@siol.net, ki pa v bazi uporabnikov SiOLa ne obstaja. Tako nekako.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

ali3n ::

Tehnično gledano si lahko vsak z kančkom iznajdljivosti postavi lasten SMTP server na ADSL strežniku... Zaklenjen na IP, uporabniško ime, geslo ... To je ena od rešitev.


ok.. a se da komu skucat HowTo, da ne bomo preveč blodili in smetili po forumu... kaj potrebujemo, kako... tko - step by step - za take ko sem jest - telebane...

Neki je sicer "j" že napisal, sam tam je men bolj malo jasno...

Dobrodošle tudi alternative...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Vremenko ::

Hvala za odgovor. Če vsaj kanček razumem, se potem ne bi noben hudoval in jezil, če bi tud SiOL svoj mail strežnik zaklenil in ga pustil uporabljati samo SiOL-vim IP naslovom (če še ni). Seveda, če bi prej lepo in prijazno obvestil uporabnike.

LP

Sergio ::

SiOL je že imel zaklenjen dostop do smtpja iz SiOL IP naslovnih prostorov, to je že bilo. Sedaj bodo začeli pa še FROM naslove čekerat. Juhu.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

A M D ::

kaj sploh podpirate te siol-ove monopoliste.
je velik free acauntov pa nebo nič štekalo

undefined ::

> Spoštovani uporabniki,

> Zaradi zlorab sistema e-pošte se je SiOL odločil blokirati elektronska sporočila, ki ne izvirajo iz lokalnih domen (domen, ki imajo predale na SiOL-ovem poštnem strežniku, ali pa je zanje SiOL-ov strežnik sekundaren MX zapis)...

No in kaj sem pa jest ves čas trobil? Očitno ste bile vse riti slo-techovske v lastni zmoti, z Minmaxom, očetom Interneta, na čelu. Ja, zdaj se pa pod nosom začnite brisat.

'Nuff said. :)

Tjulenj ::

Vremenko: meni osebno bi bilo to čist normalno, itak od monopolista kej druzga ne morš pričakovat. ok tut brez obvestila bi preživu, če bi vsaj errorje vračal!!! pustmo kakšna svinjarija je vse skupej ampak... halooo, standardi, zakwa se eni cele noči trudmo da bi nekej delal kot mora, preklet monopolist si pa takele lahko prvošč???

zakon je pa odgovor na siolovemu forumu
Vsi uporabniki, ki so posto posiljali in njihova sporocila niso bila dostavljena bodo prejeli obvestilo o nedospelosti posiljke
... torej bom dobu za 200 nedostavljenih mailov čez en mesc errorje? ja super. pa še ena kost, kaj so hotl narest s temi maili? brisal jih kot kaže niso?

Bakunin ::

Iceman - idi do najblizjega ISPja ter poisci mailadmina ter mu zacni pojasnjevati svoje bolne teze.

pa da vidimo kako dolgo bo zdrzal preden bo padel v huronski smeh.....


perci---ne žali uporabnikov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

undefined ::

> idi do najblizjega ISPja ter poisci mailadmina ter mu zacni pojasnjevati svoje bolne teze.

A SiOL ni dovolj zadovoljiv 'mailadmin' zate?

> pa da vidimo kako dolgo bo zdrzal preden bo padel v huronski smeh.....

Pri tvojih tezah sigurno prej, kot pa pri mojih, katere se strinjajo s SiOLovim 'mailadminom'. :)

borchi ::

a obstaja na forumu kak način, da mi ne bi blo treba videt postov določenih osebkov? tk kot kill file v usenet clientih?

trikrat ugibajte koga bi takoj "zradiral"!
l'jga

Tjulenj ::

IceMan: zamenjej "najblizji ISP" v j-jevem navodilu z "najblizji SPOSOBEN ISP" ... al pa kšn RFC preber skupej s siolovim mailadminom.

Fury ::

borchi se strinjam. hocemo ignore fukncijo.

Sergio ::

IceMan: kot najbrž vidiš, je bila funkcija ukinjena. Sicer začasno, ampak, kot vidiš, takšna rešitev, kot si jo ti včeraj zagovarjal, ni zdržala. Res bi te pa prosil, da si prebereš najnovejši SMTP RFC (Request-For-Comment na temo Simple Mail Transfer Protocol) in poglej, kako se zadevi streže. Res, ne bi ti škodilo.

Bi te pa prosil, da se vzdržiš besednih zvez kot "slo-techovske riti". Ali pa česarkoli podobnega. Sej -- ne bo te mi več treba dolg poslušat ;-)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

undefined ::

> Sej -- ne bo te mi več treba dolg poslušat ;-)

Ditto. ;)

fizolcek ::

kot najbrž vidiš, je bila funkcija ukinjena. Sicer začasno, ampak, kot vidiš, takšna rešitev, kot si jo ti včeraj zagovarjal, ni zdržala. Res bi te pa prosil, da si prebereš najnovejši SMTP RFC (Request-For-Comment na temo Simple Mail Transfer Protocol) in poglej, kako se zadevi streže. Res, ne bi ti škodilo.


Kako resitev ni zdrzala, ce pa jo bodo uvedli nazaj z edino spremembo, da bodo uporabniki obvesceni, ce se posta ne bo relayala. Zdrzala ni samo implementacija ideje. Prosil pa bi te, ce lahko das kak link ali pa pejstas kaj tocno v RFCju si imel v mislih.

DMouse ::

Takih obvestil bi moralo biti čimveč. Če kakega opazite takoj screenshot pa na internet, da se bo Siol malo zamislil :\
Slikca

undefined ::

> Prosil pa bi te, ce lahko das kak link ali pa pejstas kaj tocno v RFCju si imel v mislih.

Tudi jaz bi te to poprosil, Sergio. :)

ali3n ::

Tole sem našel na enem forumu...

V danasnjih Financah je clanek o tem - tudi odgovor vsemogocnega Krambergerja. Vse pove naslednji odgovor...
In zakaj uporabnikov niso obvestili o spremembah pri posredovanju pošte (relay)? "Jaz še v nobeni trgovini nisem videl obvestila, da ne smem krasti," je bil odločen Kramberger.



a lahko kdo nalima cel članek(plačljiv)? http://www.finance-on.net/show.php?id=6...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

borchi ::

"Jaz še v nobeni trgovini nisem videl obvestila, da ne smem krasti," je bil odločen Kramberger.


no, če vrhovni pajac tako razmišlja, kaj je potem šele na nižjih položajih?!

Kramberger ma verjetno v pisarni velik napis: "IGNORANCE IS A BLISS!"
l'jga

Sergio ::

RFC2821 clen 6. odstavek 6.1:

When the receiver-SMTP accepts a piece of mail (by sending a
"250 OK" message in response to DATA), it is accepting responsibility for
delivering or relaying the message. It must take this responsibility
seriously.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

uros678 ::

A v tem RFC ju pise kje kaksne so sankcije za tiste, ki se ne drzijo dolocil iz RFCja, pa bi se morali oz. kam prijavit taksne ljudi??

lp,
Uros

borchi ::

uros678: zakaj sprašuješ za sankcije? na siolu itak razmišljajo, da če česa še niso videli ali slišali potem to tudi ne obstaja!

kako se češ borit proti taki logiki?
l'jga

Bakunin ::

Boris se TAKO!

Person ::

???
Najcenejši paket za 16k sit:\
Let's make something useful!

DMouse ::

Za pravne osebe

Person ::

Pa vseeno. Siol ima tam okol 9k za pravne. (1Mb/s)
Let's make something useful!

undefined ::

> When the receiver-SMTP accepts a piece of mail (by sending a
"250 OK" message in response to DATA), it is accepting responsibility for
delivering or relaying the message. It must take this responsibility
seriously.

Tole le potrjuje, kar sem že vedno trdil jaz. Ponudnik poštnega predala je obvezan, da ponudi tudi svoj smtp. Kako si pa ti dojel, Sergio? Obratno? :)

Bakunin ::

DJ:

http://adsl.siol.net

Paket Fizične osebe Pravne osebe Študenti Hitrost

Standardni paket
ADSL 8.060,00 SIT 12.700,00 SIT 5.900,00 SIT 1.024/256 kbit/s

Komfortni paket
ADSL 9.900,00 SIT 15.600,00 SIT 7.740,00 SIT 2.048/384 kbit/s

Komfortni +
paket ADSL 11.740,00 SIT 18.500,00 SIT 9.580,00 SIT 2048/768* kbit/s


Najcenejsi ADSL paket za pravne osebe na Sioff je 12700.

Bakunin ::

Iceman: a ti kuverte, ki jih zelis poslati, tlacis v lasten postni kaselc v upanju da ga bo kdo drug kot cistilka/hisnik spraznil in blagovolil odnesti na tvojo lokalno enoto Poste Slovenije ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

undefined ::

> Iceman: a ti kuverte, ki jih zelis poslati, tlacis v lasten postni kaselc v upanju da ga bo kdo drug kot cistilka/hisnik spraznil in blagovolil odnesti na tvojo lokalno enoto Poste Slovenije ?

Ti (pa sploh nisi edini) malo narobe dojemaš pojme. Poštni predal, v pogledu fizičnega sveta (Inbox), je zgolj tvoj Outlook in prostor na disku, nič drugega - tam ti poštar prinese pošto (preko POP3/IMAP). Če hočeš pošto poslati, jo moraš potem nesti na pošto (SMTP). Tukaj pa se stvari razlikujejo, saj imamo v Sloveniji le eno pošto, na Internetu pa je teh več (SiOL, Arnes, Email, etc.). Pri vsaki od teh "pošt" moraš biti tudi registriran in imeti avtentikacijo za njihovo uporabo odpošiljanja pošte (tudi tega ni v realnosti, saj imamo eno pošto in gesla tam ne potrebujemo). Torej, ne da se vedno vse enačiti s stvarmi v vsakdanjem življenju, saj so dostikrat drugačne. :)

Zgodovina sprememb…

Bakunin ::

Ti (pa sploh nisi edini) malo narobe dojemaš pojme.


Ne.TI si verjetno edini, ki ne razume pojme oz. delovanje Interneta.

Preberi si tisti moj stavek enih 23krat ter premisli o tem.

Hkrati ti priporocam branje kaksne STROKOVNE literature o Internet e-posti (RFC2822/RFC2821).

Domnevam da si ze nasmejal kaksnega postmastra ? :D Ce nisi...daj... FABRICATI DIEM, PVNC! >:D

undefined ::

J, ti si verjetno eden tistih, ki misli, da jim čudežni golob prinaša in odnaša e-poštna sporočila. Al pa da pride en neviden poštar, katerega privabiš le z enim enotnim smtp naslovom. ;)

perci ::

Kot sem ze enkrat rekel, Iceman ima vedno prav. Moti se edino takrat, ko sam pravi, da nima prav :D (ni pogosto :) )

undefined ::

Perci, malo si zajebal. Takole gre... Jaz imam vedno prav, razen takrat, ko nimam prav. Jaz vem vse, razen tistega, česar ne vem. ;)

Sergio ::

No ja ... Naj bode kar bode. Pač ne bom mogel več pošiljati iz @gimb.org, @klika.si, @slo-tech.com naslovov, plus vseh dodatnih alias naslovov, ki nimajo lastnega SMTPja.

BTW -- a je kdo IceMana kje vidu?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

minmax ::

sergio: nazadnje sem ga vidu kako vzgaja postne golobe... :)

oziroma bolj natancno, kako vzgaja skerjancke, ker so po njegovem to postni golobi...

ali3n ::

copy/paste članka v današnjih financah:
------------------


E-pošta prek Siola naravnost v smeti
Peter Zmagaj
peter.zmagaj@finance-on.net


objavljeno 6.11.03 22:00




Zaradi spremenjenih nastavitev Siolovega strežnika za pošto zelo veliko elektronskih sporočil ni doseglo naslovnikov







Direktor Siola Miran Kramberger pravi, da so spremembe uvedli zaradi zaščite pred neželeno (spam) pošto. Veliko elektronskih sporočil je namesto v prejemnikovem elektronskem poštnem predalu pristalo v smeteh.



Na Siolu so v sredo brez vnaprej�njega obvestila spremenili nastavitve za posredovanje pošte prek strežnika za odhodno pošto (SMTP) tako, da Siolovim uporabnikom (ki niso uporabljali elektronskega naslova @siol.net) ni več dostavljal pošte. O tem, da pošta ni prispela na cilj, niso obvestili niti pošiljatelja niti prejemnika. Na Siolu so se tako zavarovali pred "spamom".

Uporabniki, ki so do interneta dostopali prek Siola, a hkrati uporabljali tudi elektronsko pošto, ki se ne konča na @siol.net, od srede niso mogli več pošiljati pošte prek Siolovega strežnika. Nove nastavitve so zagrenile dan marsikateremu uporabniku elektronske pošte, predvsem tistim, ki imajo lastno domeno, ki gostuje na Siolovem strežniku. Vseh namreč niso vpisali na seznam domen, ki lahko pošiljajo prek strežnika mail.siol.net.

Blokada je odgovor na zlorabe

"Ne gre za nikakršne spremembe nastavitev na poštnem stre�niku, temveč za preprečevanje spama (neželene pošte, op. p.) z uporabo Siolovega poštnega strežnika," je včeraj popoldne zatrdil direktor Siola Miran Kramberger, ki je priznal, da so "nekateri ugotovili, da lahko Siolov poštni stre�nik uporabljajo na 'malo zanimiv način' za distribucijo spama v druga omrežja". Zato so zaprli takšen promet. Kaj pa težave podjetij, ki imajo domene na Siolu? "To se ne bi smelo zgoditi in kolikor jaz vem, bi morala zadeva normalno delati," je prepričan Kramberger.

Edina napaka, ki se je pri tem zgodila, je, da pošiljateljev pošte niso obveščali o tem, da ta ni prispela do naslovnika, je dejal Kramberger. Zato so včeraj tudi vzpostavili staro stanje, blokado pa spet bodo uvedli, ko bodo uredili težave z obve�čanjem.

Računi ne bodo nič nižji

Osnutkov pritožbe za neplačilo računa, pri katerem je treba le dodati ime in ga poslati na Siol, ki krožijo po internetu, Kramberger ni želel komentirati, dejal pa je, da bodo uporabniki tako kot vsak mesec dobili račun, saj so tudi storitve Siola take kot vsak mesec. In zakaj uporabnikov niso obvestili o spremembah pri posredovanju pošte (relay)? "Jaz še v nobeni trgovini nisem videl obvestila, da ne smem krasti," je bil odločen Kramberger in zatrdil "če bi mi spreminjali kakršnekoli nastavitve na poštnem stre�niku, bodite prepričani, bi o tem pravočasno obvestili, tako kot to počnemo tudi običajno".

-------
:\
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

kuglvinkl ::

Jaz še v nobeni trgovini nisem videl obvestila, da ne smem krasti," je bil odločen Kramberger in zatrdil "če bi mi spreminjali kakršnekoli nastavitve na poštnem stre�niku, bodite prepričani, bi o tem pravočasno obvestili, tako kot to počnemo tudi običajno".

Torej po mnenju Siola nastavitev sploh niso spreminjali?

Popizdiš kakšen odnos do svojih strank. Je g. Kramberger mnenja, da so uporabniki neta zadnji ostanki ljudi iz votilin?!

Daleč je Slovenija, še dlje je njihov PR squad, ki mu ne zna niti primerno svetovati obrambo.

bottom line:
Bojim se, da ne bo nihče zavrnil računa, da bi zaradi tega nastal spor v pravdi in bi sodišče odločilo kako je s tem.

Če kdo ne ve o čem govorim, ponujam izvrstno analogijo s Costa v. E.N.E.L. Koroški Slovenci prav gotovo, zato pa so podrli prometni znak.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Kaj naj rečem.
Obstajajo drugi ponudniki, prav tako ima AMIS ADSL itd.
Že tako RPC-ja in ostalega ne spuščajo, kot tudi so iz drugih omrežji težave s pingi. Sedaj še SMTP po svoje prirejajo.Ok da ne omenimo QOS itd... Počakajte vstop v EU. Tam se lepo narediš prijavo na njihovo administracijo, boste videli kako bo SIOL svoj g.Nos spustil, če bo hotel ostati ISP oz lastnik trenutnega IP področja. To je pač način dela ki so ga razni Telekom in SIOL monopola navajena, isto se bo zgodilo s Telekomom, če ne bodo hoteli dati linije ali pa pretiravali s cenami se isto pritožiš, sledi pa drastični dvig cen vodov v tujino....

Že kar nekaj nesmiselnosti, si je omislil SIOL, ampak sej veste kako Cankar pravi o Slovenskem narodu, drugje bi bilo najmanj kompletno vodstvo s strani ti. lastnikov odstranjeno, da ne omenim izgube naročnikov.
Če ti. znalci niso sposobni vzdrževati oz. pravilno nastaviti svojega softwera je to njihov problem , ne pa to na stran naročnikov. Sej obstajajo tudi hardwerske rešitve, kjer se da še kaj drugega kot samo NAT delati.. Fantje na SIOL-u nehajte se učiti na nivoju uporabnik-ov ampak investirajte v opremo, šele nato pa se lokalno igrajte da boste ob naslednjem nakupu prišparali. Me zanima kaj se bo zgodilo z VPN-om in IPSec –om , če še to omejijo, naj kar zaprejo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Soprano ::

Mr.B.: tudi to bo prej ali slej zaprto, so what? 20 ljudi se bo odjavilo, to pa je tudi vse.

Siol se ne bo sekiral. Masa ne ve, kaj se dogaja in dokler jim dela irc pa counterstrike, so zadovoljni. Še posebej glede na cene, ki jih imamo v Sloveniji za širokopasovni dostop.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Outlook - problem z mail računi

Oddelek: Omrežja in internet
64009 (3913) Oxford
»

Posiljanje E-MAILA

Oddelek: Pomoč in nasveti
63677 (3597) Cuoresportivo
»

Email.si problemi ?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14216617 (13299) the_unborn
»

Siol does it again (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
16316495 (16495) Bakunin
»

Outlook Express Error sending/receiving message - SiOL

Oddelek: Programska oprema
73573 (3512) alf__

Več podobnih tem