» »

Vodovodarski problem :) kako odstraniti aerator na pipi

Vodovodarski problem :) kako odstraniti aerator na pipi

nodrim ::

Pozdrav vsem, tole bi znalo bit rešeno hitro, če ima kdo izkušnje s pipami v kopalnici oz. pipami na splošno.

V glavnem, na pipi bi rad odstranil "aerator" in namestil novega. Vsi, kar jih najdem na netu, se enostavno odvijejo in privijemo novega.

Moj pa je zgleda na nekem krogličnem ležaju in se ga da malce usmerjati v vse smeri in tudi sukati v obe smeri, ampak se v nobeni smeri ne začne odvijat. Spodaj pa še slike.

nodrim ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nodrim ()

Magic1 ::

Če pucaš preredko, kamen "zašfasa" vse skupaj. Ponavadi potem prej vse raztrgaš, kot pa odtegneš.
Magic

IL_DIAVOLO ::

To prazgodovinsko pipo v muzej nesi in kupi pipo po danasnjih standardih.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

greedy ::

nodrim je izjavil:

Pozdrav vsem, tole bi znalo bit rešeno hitro, če ima kdo izkušnje s pipami v kopalnici oz. pipami na splošno.

V glavnem, na pipi bi rad odstranil "aerator" in namestil novega. Vsi, kar jih najdem na netu, se enostavno odvijejo in privijemo novega.

Moj pa je zgleda na nekem krogličnem ležaju in se ga da malce usmerjati v vse smeri in tudi sukati v obe smeri, ampak se v nobeni smeri ne začne odvijat. Spodaj pa še slike.

Zgornji del ima nastavek za ključ. Spodnjega primeš s papagajkami in odviješ. Je iz dveh delov tole kar ti sučeš.

nodrim ::

Že že, samo tole je v najemniškem stanovanju in bi se nakupu pipe raje izognil in samo rešil težavo.

Torej nihče ne prepozna takšnega aeratorja? Čudi me samo, ker ima ob robu dejansko tista 2 ravna dela, kamor mora pasat ključ.

greedy je izjavil:

Zgornji del ima nastavek za ključ. Spodnjega primeš s papagajkami in odviješ. Je iz dveh delov tole kar ti sučeš.


Aha, torej tista črta vmes je ločnica med dvema deloma. Ja, je smiselno, poskusim in javim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nodrim ()

Magic1 ::

Lastniku reči, da naj pipo zamenja, ali pa naj ti odšteje par 10EUR od najemnine in jo boš ti.
V Ikei jo dobiš za 22EUR.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

sbawe64 ::

2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

greedy ::

Magic1 je izjavil:

Lastniku reči, da naj pipo zamenja, ali pa naj ti odšteje par 10EUR od najemnine in jo boš ti.
V Ikei jo dobiš za 22EUR.
dejte nehat s tem, da je vsako stvar treba zamenjat. OP ni vprašal o menjavi pipe.

greedy ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

To prazgodovinsko pipo v muzej nesi in kupi pipo po danasnjih standardih.

A pa je današnji standard kej drugačen? A je narobe zamenjat areator na pipi ki deluje, pa čeprav 30let stara? Nove pipe za 30eur so nažalost drek.

nodrim ::

greedy je izjavil:

dejte nehat s tem, da je vsako stvar treba zamenjat. OP ni vprašal o menjavi pipe.


No, končno, nekdo, ki šteka. :) Tudi, če bi šlo za moje stanovanje, se gre za princip, da menjam stvari, ko so dejansko preveč uničene oz. jih je resnično treba menjat. Da ne omenjam vseh drugih možnih problemov, ki lahko nastanejo, ko menjaš vse skupaj. B-)

starfotr ::

https://www.merkur.si/vodopen-perlator-...

Nekaj takega kupi v tehnični trgovini. Lahko je drugačna izvedba. Nesi starega s sabo.

greedy ::

starfotr je izjavil:

https://www.merkur.si/vodopen-perlator-...

Nekaj takega kupi v tehnični trgovini. Lahko je drugačna izvedba. Nesi starega s sabo.

Predvidevam, da OP želi zamenjat samo spodnji del-mrežico, ker zaradi kamna šprica in ima slab pretok. Ne rabi menjat celotnega sklopa.

blink ::

nodrim je izjavil:

Pozdrav vsem, tole bi znalo bit rešeno hitro, če ima kdo izkušnje s pipami v kopalnici oz. pipami na splošno.

V glavnem, na pipi bi rad odstranil "aerator" in namestil novega. Vsi, kar jih najdem na netu, se enostavno odvijejo in privijemo novega.

Moj pa je zgleda na nekem krogličnem ležaju in se ga da malce usmerjati v vse smeri in tudi sukati v obe smeri, ampak se v nobeni smeri ne začne odvijat. Spodaj pa še slike.


Namoci zadevo v kozarec z alkoholnim kisom, da stopi kamen. Potem pa poskusaj odviti z roko ali dvema kljucema.

starfotr ::

Odvijačit moraš najprej spodnji del od zgodnjega, nato pa z imbus ključem odvit vrtljiv del, kateri je našravfan v samo pipo.

greedy ::

blink je izjavil:

nodrim je izjavil:

Pozdrav vsem, tole bi znalo bit rešeno hitro, če ima kdo izkušnje s pipami v kopalnici oz. pipami na splošno.

V glavnem, na pipi bi rad odstranil "aerator" in namestil novega. Vsi, kar jih najdem na netu, se enostavno odvijejo in privijemo novega.

Moj pa je zgleda na nekem krogličnem ležaju in se ga da malce usmerjati v vse smeri in tudi sukati v obe smeri, ampak se v nobeni smeri ne začne odvijat. Spodaj pa še slike.


Namoci zadevo v kozarec z alkoholnim kisom, da stopi kamen. Potem pa poskusaj odviti z roko ali dvema kljucema.
V kis lahko namaka ene 2 dni pa ne bo spustil. Zgoraj viličasti ključ. Kakšen ključ za spodaj, drugačen kot rorcange ali podobno pa si mislil? Okrogel? Obstaja?
Spet se mešate v temo samo tisti, ki ne veste za kaj se gre.

starfotr ::

greedy je izjavil:

starfotr je izjavil:

https://www.merkur.si/vodopen-perlator-...

Nekaj takega kupi v tehnični trgovini. Lahko je drugačna izvedba. Nesi starega s sabo.

Predvidevam, da OP želi zamenjat samo spodnji del-mrežico, ker zaradi kamna šprica in ima slab pretok. Ne rabi menjat celotnega sklopa.


A ne vidiš, da je vse žgoljavo, to je za zamenjat, ne pa za šparat.

nodrim ::

Ravno ta žgoljavi del hočem zamenjat, preostala pipa nima problemov. Samo še čakam, da dobim rorcange za spodnji okrogli del in probam.

blink ::

greedy je izjavil:

blink je izjavil:

nodrim je izjavil:

Pozdrav vsem, tole bi znalo bit rešeno hitro, če ima kdo izkušnje s pipami v kopalnici oz. pipami na splošno.

V glavnem, na pipi bi rad odstranil "aerator" in namestil novega. Vsi, kar jih najdem na netu, se enostavno odvijejo in privijemo novega.

Moj pa je zgleda na nekem krogličnem ležaju in se ga da malce usmerjati v vse smeri in tudi sukati v obe smeri, ampak se v nobeni smeri ne začne odvijat. Spodaj pa še slike.


Namoci zadevo v kozarec z alkoholnim kisom, da stopi kamen. Potem pa poskusaj odviti z roko ali dvema kljucema.
V kis lahko namaka ene 2 dni pa ne bo spustil. Zgoraj viličasti ključ. Kakšen ključ za spodaj, drugačen kot rorcange ali podobno pa si mislil? Okrogel? Obstaja?
Spet se mešate v temo samo tisti, ki ne veste za kaj se gre.


Tako podobno zadevo imam na eni pipi in tocno to sem naredil. Sicer pa OP lahko vedno poklice vodovodarja ali odstrani celotno pipo, lahko mu pa kar ti prides popraviti.

greedy ::

starfotr je izjavil:

greedy je izjavil:

starfotr je izjavil:

https://www.merkur.si/vodopen-perlator-...

Nekaj takega kupi v tehnični trgovini. Lahko je drugačna izvedba. Nesi starega s sabo.

Predvidevam, da OP želi zamenjat samo spodnji del-mrežico, ker zaradi kamna šprica in ima slab pretok. Ne rabi menjat celotnega sklopa.


A ne vidiš, da je vse žgoljavo, to je za zamenjat, ne pa za šparat.
sorry ne vidim nič žgoljavega. Klasični gibljivi nastavek, ki ima v spodnjem delu odstranljiv aerator. Če ne pušča na gibljivem delu, se pač ne menja.

Bom opju jaz prišel odšraufat tisto. Vsi ostali bebci pa zato kar menjajte pipe. In dajte kupit une za 22eur....
OP, javi na zs, pa se zmeniva. Pol se pa po 2min dela smejiva 10min tem slotech znanstvenikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: greedy ()

starfotr ::

Funkcionalen ravno ni, pa tudi izgleda zelo grdo - zanemarjeno, iztrošeno. Ker imam sam novega in se premika gladko, lahko povem to iz prve roke. Pa je pa na videu ko en povešen organ.

In če je teh par eur preveč, potem pa ne vem.

Ali ti tudi mrežice mečeš v kislino, namesto da zamenjaš mrežico za 30 centov na nekaj let in je to to.

Okapi ::

greedy je izjavil:

blink je izjavil:

nodrim je izjavil:

Pozdrav vsem, tole bi znalo bit rešeno hitro, če ima kdo izkušnje s pipami v kopalnici oz. pipami na splošno.

V glavnem, na pipi bi rad odstranil "aerator" in namestil novega. Vsi, kar jih najdem na netu, se enostavno odvijejo in privijemo novega.

Moj pa je zgleda na nekem krogličnem ležaju in se ga da malce usmerjati v vse smeri in tudi sukati v obe smeri, ampak se v nobeni smeri ne začne odvijat. Spodaj pa še slike.


Namoci zadevo v kozarec z alkoholnim kisom, da stopi kamen. Potem pa poskusaj odviti z roko ali dvema kljucema.
V kis lahko namaka ene 2 dni pa ne bo spustil.

V Bauhausi kupiš 31% solno kislino, 1,5 evra liter, in "stopi" vodni kamen v 10 minutah.

greedy ::

Kupi jo. Jaz portebujem samo kluč in primerne klešče. Solno kislino kupujem za druge namene.

cvalsr ::

Odvijačit moraš najprej spodnji del od zgodnjega, nato pa z imbus ključem odvit vrtljiv del, kateri je našravfan v samo pipo.

Končno en pameten in uporaben odgovor. Potem pa malo razočaranja:
Ali ti tudi mrežice mečeš v kislino, namesto da zamenjaš mrežico za 30 centov na nekaj let in je to to

Mečem jih v kislino, ja, ocetno, vsaj na par mesecev, če ne, mi že kapniki rastejo iz pipe. Na nekaj let - ja, če imaš kapnico ali destilirano vodo. Ali pa menjaš/regeneriraš drage deionizacijske filtre, ki niso po 30 centov.
Kje pa dobiš mrežice po 30 centov? Jaz najdem samo kompletne vložke. In večina forumašev ni sposobna zamenjati mrežic v njih.

matobeli ::

Vzameš pipo iz ikeje in ti perlatorje pošljejo zastonj kot rezervni del.
Na gorenjskem menjamo na cca 2leti. Trda voda.

darkolord ::

Okapi je izjavil:

V Bauhausi kupiš 31% solno kislino, 1,5 evra liter, in "stopi" vodni kamen v 10 minutah.
Tole stopi vodni kamen v nekaj sekundah, brez da poškoduje kovino. Samo obrišeš, dejansko tako kot v tistih smešnih TV reklamah za čistila. Sveti se kot novo tudi po več desetletjih.

Liquid magic. 10/10

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

cvalsr je izjavil:

Odvijačit moraš najprej spodnji del od zgodnjega, nato pa z imbus ključem odvit vrtljiv del, kateri je našravfan v samo pipo.

Končno en pameten in uporaben odgovor. Potem pa malo razočaranja:
Ali ti tudi mrežice mečeš v kislino, namesto da zamenjaš mrežico za 30 centov na nekaj let in je to to

Mečem jih v kislino, ja, ocetno, vsaj na par mesecev, če ne, mi že kapniki rastejo iz pipe. Na nekaj let - ja, če imaš kapnico ali destilirano vodo. Ali pa menjaš/regeneriraš drage deionizacijske filtre, ki niso po 30 centov.
Kje pa dobiš mrežice po 30 centov? Jaz najdem samo kompletne vložke. In večina forumašev ni sposobna zamenjati mrežic v njih.



V vsaki trgovini. Naključen link.

https://www.merkur.si/perlator-kemperle...

nodrim ::

Updejt in končana zgodba :)

Hvala vsem, ki ste pravilno identificirati model aeratorja in potrebna orodja za odstranitev. Ključ velikost 24 in papagajke so prava kombinacija.

Če imaš dostop do obojega, kar jaz nisem imel. Imel sem pa set inbus ključev in Leatherman multitool. Rešitev: s sprednje strani sem z leathermanom uspel iztakniti vse mrežice in tako pridobil dostop do središčne šestkotne luknje, nakar sem enostavno odvil stari aerator.

Novi pa tu v akciji in težava rešena za 5 EUR in brez vodovodarja.

shine and flow

Najemniki izražajo hvaležnost, aja, pa nismo v Sloveniji trenutno ;)

Vsem hejterjem pa nasvet, zadihajte globoko in stopite ven komu pomagat ali pa kakšno lepo besedo delit :-*

fikus_ ::

V glavnem da si resil, za ostalo se ne obremenjuj, ni vredno.

Lep dan
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

netopypy ::

koliko priblizno sta stara umivalnik in pipa, meni sta zakon. ce bi poznal podrobnosti, bi morda ponudil posodobitev.

cvalsr ::

V vsaki trgovini. Naključen link.

Vidiš, nesporazum. Zame je mrežica pač samo mrežica, zate pa je 'mrežica' cel vložek. Evo, zdaj sva razčistila, svet je rešen!
:))

starfotr ::

Ti pa si en stručnjak.

Kako bi pa ti menjal samo eno izmed mrežic na vložku?

Cel komplet vsebuje še kovinsko del in tesnilo - podobno, kot je kupil avtor teme.

Drugače imaš pa na AE polno te robe za male pare, če ti je tu predrago in se ti delajo kapniki in ne vem kaj še vse.

cvalsr ::

Kako bi pa ti menjal samo eno izmed mrežic na vložku?

No, vidiš, napredujeva. Zdaj že ločiš mrežico in vložek.
8-)
Saj sem napisal, da večina forumašev tega ne zna zamenjati. Učit vas pa ni treba, če so vložki samo po 30 centov.
(Lepo se zabavam. Nadaljujva.)
:))

starfotr ::

A greva do atomov? Če že "vložek" seciraš na mrežico itd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filtri za vodo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11722330 (10807) denabiker
»

Sanitus Elite pipa za umivalnik zelo slab pretok

Oddelek: Loža
111809 (1120) LeXani
»

Debelina "glavne" vodovodne cevi v hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7921373 (8969) floyd1
»

Stenska kuhinjska pipa

Oddelek: Loža
114443 (1707) Machete
»

Kupil pokvarjeno pipo in to ugotovil šele po treh mesecij, je kaj možnosti za zamenja

Oddelek: Loža
143507 (2705) pershi

Več podobnih tem