» »

Zaklenjen android telefon

Zaklenjen android telefon

borut_p ::

Zdravo.
Pa me je doletelo - v žepu telefon ugotovi, da sem kao hotel vnesti pin ne vem kolikorat. Ko vzamem telefon v roke, pravi - počakajte 1 min za naslednji poskus. Se odpre preko prstnega odtisa.
Ga resetiram, seveda zahteva pin nič drugega. vnesem pin .. ništa - podaljšanje čakanja na 5min se mi zdi. ok probam drug pin (mussle memory kaj češ), nič, zaklenjen za 1 uro.
Sedaj sem na 4 urah, blentav kaj se dogaja.

Je že kdo srečal kaj podobnega? Je mogoče tale števec kakorkoli resetirat, da imaš spet možnost 5x vnest PIN. Dokler je v fazi "zaklepa", ne morem niti reetirat ali ugasnit telefon.

Vse ideje na netu so samo kako z orodji resetirat tel ampak tudi zbrišeš vse podatke ... kar pa ne pride v upoštev - ni tel toliko vreden kot so vredne stvari na njem.

Zna kdo pomagat?

Excavator ::

borut_p je izjavil:

Zdravo.
Pa me je doletelo - v žepu telefon ugotovi, da sem kao hotel vnesti pin ne vem kolikorat. Ko vzamem telefon v roke, pravi - počakajte 1 min za naslednji poskus. Se odpre preko prstnega odtisa.
Ga resetiram, seveda zahteva pin nič drugega. vnesem pin .. ništa - podaljšanje čakanja na 5min se mi zdi. ok probam drug pin (mussle memory kaj češ), nič, zaklenjen za 1 uro.
Sedaj sem na 4 urah, blentav kaj se dogaja.

Je že kdo srečal kaj podobnega? Je mogoče tale števec kakorkoli resetirat, da imaš spet možnost 5x vnest PIN. Dokler je v fazi "zaklepa", ne morem niti reetirat ali ugasnit telefon.

Vse ideje na netu so samo kako z orodji resetirat tel ampak tudi zbrišeš vse podatke ... kar pa ne pride v upoštev - ni tel toliko vreden kot so vredne stvari na njem.

Zna kdo pomagat?


Ugasneš ga seveda lahko, samo drži gumb za vklop nekaj časa - dvomim, pa da bo ponastavilo število poskusov.

Na določenih napravah - če se ne motim, dobiš čez čas opcijo "Reset your passcode", kjer resetiraš z uporabo google/apple računa.

IL_DIAVOLO ::

Po 10 poizkusih se bo itak telefon sam resetiral. In ne, ne obstaja načina da bi podalšal število poizkusov wtf? :D

Varnost podatkov je pač izjemnega pomena. Če imaš težave s spominom, si nastavi takšno geslo, da ga boš znal vtipkati kadarkoli pravilno v 2 poizkusih. Jaz imam recimo 2 cifri, ki si sledita v zaporedju ali 6699 ali 6969.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

borut_p ::

Zadeva se še ugasnit noče, samo reset. Daš tipko shutdown pa se samo pojavi nazaj tipkovnica za pin kodo.

10x ... upam da ... naj bi imel potem možnost se prijavit z google računom ja ... upam da bo prišlo do tja.

mislim pa, da ni PIN težava ... ker sem vpisal obe opciji pa nobena ne potegne (razen če je še 3tja ... ampak tam pa še ni demenca :))

V-i-p ::

@OP: Upam, da nimaš tega aktiviranega.

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

marsovcek ::

Kaj je zate pin? Je govor o stevilki za zaklepanje sim kartice, ali stevilki/geslu/vzorcu za zaklepanje zaslona?
Ce je to drugo, zal ni druge pomoci kot factory reset. Vpis z gugl racunom je bil mozen pri androidih do verzije 4.4 (sedaj smo vecinoma na 13).
Pozabljen pin od sim kartice pa lahko resis s puk.

Zgodovina sprememb…

Nazz ::

Factory reset nic ne resi, se vedno zahteva mail in geslo.

mtosev ::

Pri android 4.4 in lower si lahko resetiral phone pa ni vprašal za geslo. Vse novejše različice pa niso tak glupe in hočejo geslo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

#000000 ::

Vse se da rešit z boxom, ne vem pa če ga kdo v tvoji bližini poseduje.

borut_p ::

k sreči je šla demenca stran, sem uspel s PIN om ki niti nisem pričakoval, da sem ga imel :) do sedaj vedno odpiranje s prstnim odtisom. če je pa že bilo potrebno PIN - potem je za poskušanje dovolj časa, da zavrtim tiste, ki jih uporabljam po mašinah.

PIN mislim pod 4m cifro, ki jo moraš vtipkati ob zagonu/resetu itd.

A52s ... ima neki čuden zaslon, stalno dojema dotike kot poskuse odklepa telefona ... tukaj je sedaj toliko časa dojemal, da sem ga že iz žepa vzel zaklenjenega.

Programi na netu obstajajo, večina jih pobriše vse kar imaš na tel in dajo na factory default. Je pa sigurno kje kak stručko, ki ti ga odklene drugače.

Včasih si imel možnost ponastaviti PIN preko "find my device", sedaj so to ukinili. Imel si možnost tudi preko samsung account, samo je morala biti na tel aktivirana opcija remote unlock. Seveda tega noben ne nastavi :)

V glavnem ... PIN si je treba zapomnit, drugače je tel skoraj za v smeti in z njim se kar je bilo gor.

@tema se lahko zaklene

V-i-p ::

borut_p je izjavil:


A52s ... ima neki čuden zaslon, stalno dojema dotike kot poskuse odklepa telefona ... tukaj je sedaj toliko časa dojemal, da sem ga že iz žepa vzel zaklenjenega.

Tole zna pomagat, če že ni vključeno.

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Han ::

Na S seriji moraš vsake toliko časa vnesti PIN, drugače noče več odklepat na prstni odtis.

Bolt ::

borut_p je izjavil:

k sreči je šla demenca stran, sem uspel s PIN om ki niti nisem pričakoval, da sem ga imel :) do sedaj vedno odpiranje s prstnim odtisom. če je pa že bilo potrebno PIN - potem je za poskušanje dovolj časa, da zavrtim tiste, ki jih uporabljam po mašinah.

PIN mislim pod 4m cifro, ki jo moraš vtipkati ob zagonu/resetu itd.

...
Včasih si imel možnost ponastaviti PIN preko "find my device", sedaj so to ukinili. Imel si možnost tudi preko samsung account, samo je morala biti na tel aktivirana opcija remote unlock. Seveda tega noben ne nastavi :)

V glavnem ... PIN si je treba zapomnit, drugače je tel skoraj za v smeti in z njim se kar je bilo gor.

@tema se lahko zaklene


Še vedno nimaš pojma kaj se ti dogaja! Zato pa imate vedno eni in isti iste probleme. Čez cajt boš pa spet jokal o enih in istih problemih.
Borut in vsi ostali še vedno vam ni jasno kaj je PIN in kaj je KODA-GESLO za zaklep telefona oziroma zaslona!
Še enkrat si preberite kaj vam je marsovček napisal.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

mihagr ::

Bolt, PIN koda ni enoznačna, v smislu pin/puk, ali zaklep telefona, ali kaj drugega. Pin že sam po sebi pomeni Personal Identification Number in se ga lahko aplicira na vse mogoče načine pri uporabi osebne identifikacije v raznih napravah ali programski opremi! Koda/geslo se lahko prav tako imenuje pin in opravlja enako nalogo.
Res pa je, da dotični uporabnik telefona ne ve kaj in zakaj je ta koda/pin pravi in mu je uspelo odkleniti telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihagr ()

Nikonja ::

Samo za info Samsunge se da odklenit tudi na daljavo ko se prijaviš v samsung account na njihovi web strani, ampak prej seveda moraš obljukat to opcijo.
In ja vsi Samsungi so naštimani da po določenom številko odklepov z prstnim odtisom ali face unlock zahtevajo pin/geslo, kaj je prav.

Bolt ::

mihagr je izjavil:

Bolt, PIN koda ni enoznačna, v smislu pin/puk, ali zaklep telefona, ali kaj drugega. Pin že sam po sebi pomeni Personal Identification Number in se ga lahko aplicira na vse mogoče načine pri uporabi osebne identifikacije v raznih napravah ali programski opremi! Koda/geslo se lahko prav tako imenuje pin in opravlja enako nalogo.

To meni ni treba razlagat! To razloži borutu in ostalim;)
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

MadMax ::

Samsung tudi kodo za odklep imenuje PIN, kar dejansko vnaša dodatno zmedo.
Še sam večkrat vnesem narobe, ko se jajca od S22 sama naključno restartajo in včasih rabi SIM PIN in telefonski PIN, včasih pa samo telefonskega. Ampak dokler se ti ne mudi, ni problema. Ko pa rabiš čimprej...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Bolt ::

MadMax je izjavil:

Samsung tudi kodo za odklep imenuje PIN, kar dejansko vnaša dodatno zmedo.
Še sam večkrat vnesem narobe, ko se jajca od S22 sama naključno restartajo in včasih rabi SIM PIN in telefonski PIN, včasih pa samo telefonskega. Ampak dokler se ti ne mudi, ni problema. Ko pa rabiš čimprej...

Eni ste očitno res nepismeni zato pa imate zmedo v glavi.
Daj si še enkrat preberite kaj vam pišemo in razlagamo in kaj piše na-v telefonu, ko kaj vnašate.
Saj ni težko, malo bolj počasi pa vam bo šlo.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

borut_p ::

A si zapel madona ... je pa slo za za zaklep zaslona ne zaklep sim kartice.

MadMax ::

Bolt je izjavil:

Eni ste očitno res nepismeni zato pa imate zmedo v glavi.
Daj si še enkrat preberite kaj vam pišemo in razlagamo in kaj piše na-v telefonu, ko kaj vnašate.
Saj ni težko, malo bolj počasi pa vam bo šlo.

Očitno si ti med še hujšimi zmedami.
Prebereš verjetno že nekak, ampak dojameš pa prebranega ne.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Bolt ::

borut_p je izjavil:

A si zapel madona ... je pa slo za za zaklep zaslona ne zaklep sim kartice.

Itak pametnjakovič. Ker PIN SIM se ne odklepa z prstnim odtisom. Tudi PIN zaslona se preverja na vsake, ne vem odvisno od telefona, 72 ur. Jao Jao.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

borut_p ::

In kaj si s svojim lajanjem zdaj dokazal? Da je bilo ze od zacetka jasno da gre za zaklep telefona in ne sim kartice? In da mi je cisto jasno kaj se dogaja - da ob izgubi PIN stevilke za telefon-zaklep telefona (da, telefon ne sim kartice) lahko reces podatkom adijo - vsaj navadni smrtniki. Kaksni posebni struckoti pa imajo dostop do orodij, kjer program za preverjanje zaklepa zaslona izbrisejo brez izgube podatkov.

IL_DIAVOLO ::

Spet ta shizofreni pacient.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Bolt ::

borut_p je izjavil:

In kaj si s svojim lajanjem zdaj dokazal? Da je bilo ze od zacetka jasno da gre za zaklep telefona in ne sim kartice? In da mi je cisto jasno kaj se dogaja - da ob izgubi PIN stevilke za telefon-zaklep telefona (da, telefon ne sim kartice) lahko reces podatkom adijo - vsaj navadni smrtniki. Kaksni posebni struckoti pa imajo dostop do orodij, kjer program za preverjanje zaklepa zaslona izbrisejo brez izgube podatkov.

Ja, vsem je bilo jasno, samo tebi in ene parim pacientom. Si dokazal s svojimi začetnimi komentarji.

borut_p je izjavil:

k sreči je šla demenca stran, ...

Demenca te jebe ja, pa fejst.

Da ti eden tako ven vrže, je vse jasno, kdo je tukaj pacient.

IL_DIAVOLO je izjavil:


Varnost podatkov je pač izjemnega pomena. Če imaš težave s spominom, si nastavi takšno geslo, da ga boš znal vtipkati kadarkoli pravilno v 2 poizkusih. Jaz imam recimo 2 cifri, ki si sledita v zaporedju ali 6699 ali 6969.

LOL:)) Dobr, da nimaš 1234:)) Verjetno je to preveč zapleteno zate:))
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bolt ()

k4vz0024 ::

Mene zanima zakaj op. ni mogel odkleniti zaslona s prstnim odtisom? Saj se ponavadi nastavi na več prstov.

MadMax ::

k4vz0024 je izjavil:

Mene zanima zakaj op. ni mogel odkleniti zaslona s prstnim odtisom? Saj se ponavadi nastavi na več prstov.

Na srebrnem pladnju, oz. svetlečem ekranu:

Han je izjavil:

Na S seriji moraš vsake toliko časa vnesti PIN, drugače noče več odklepat na prstni odtis.

Pa korejski S ni edini.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

k4vz0024 ::

A zato, da ne pozabiš številke za odklepanje zaslona? Velja to tudi za Xiomije?

Excavator ::

k4vz0024 je izjavil:

A zato, da ne pozabiš številke za odklepanje zaslona? Velja to tudi za Xiomije?


Velja za večino telefonov danes.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počen zaslon, kako do podatkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6213969 (4231) Daniel
»

Težave z odklepanjem telefona po tovarniški ponastavitvi

Oddelek: Loža
8945 (731) Gejspodar
»

SMS Žeton NKBM in "Varno" geslo

Oddelek: Loža
497159 (5266) SeMiNeSanja
»

iPhone 5S in A7 pod drobnogledom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6921348 (16420) blackbfm
»

KLjučavnica na prstni odtis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8518548 (13543) poweroff

Več podobnih tem