» »

Quad ATI 9700 (2× R300 na PCBju) ;) za potrebe simulatorjev

Quad ATI 9700 (2× R300 na PCBju) ;) za potrebe simulatorjev

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

OmegaBlue ::

Powah!! >:D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

kihc ::




More Powah >:D >:D :D

frenk ::

kihc: photopaint master:D

Dr_M ::

hehe pa gf4 hladilnike ma gor >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Nove slikce:











Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Alexius Heristalski ::

No, to je že "boljš"!

:D
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

kuglvinkl ::

Me prav zanima, kakšno grafiko je sposobna sproducirat ta zadeva. + preklet zavidam pilotom v simulatorjih.
Your focus determines your reallity

DjTonic ::

kuglvinkl, si si ogledal, kak review? Npr na Darkcrow so spisali kar zanimivega.



Test System
CPU Intel, Xeon 2.4G - FSB 533MHz
RAM Samsung ECC PC-2100 DDR 256MB * 2
Mainbord Supermicro X5DAL-TG2 (Intel E7505)
HDD WD 36G S-ATA 10000RPM
OS Windows XP SP1
Driver simSETUP/DirectX 9.0b
S/W Option Anti-Aliasing x24 Samples
Texture Full performance and Campression

kuglvinkl ::

Ja, sem videl. Samo, hudič je tako zver testirat s 3D Markom. Nekaj takega, kot bi si kupil Quadro, al pa WildCat 4 za nabijat špile - only! >:D
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Grey ::

Sam kok mora bit tole u ibr močna kartica. Tisti 3DMark03, k je dobila tok velik pik, je bil testiran s 24x antialiasingom8-O . Aja pa štiri procesorje R9700 so dal gor in ne dva>:D ...

Ooouh kok bi rad meu tole...Lock On bi pol tko hitr laufu:'( .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

DjTonic ::

Saj je napisal štiri (Po dva na enem PCB). Sta pa dve plati 8-O :).

c3R4R ::

Uf, da bi si tole lastil. Pomoje, bo tole prebavl vse špile tud čez kakšno leto ali dve.:D
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

TribesMan ::

crilin pomojem pa ne. Tole za špile pomojem ni bogve kaj, tako kot večina kartic ki so namenjene profesionalnim 3d programom... Raje mam eno pošteno 9800 PRO, pa si preskrbljen za en lep cajt, zraven ti pa ni treba pomožnega agregata laufat. Tole pomojem kuri blizu 200W štroma...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Sergio ::

A slučajno vidim 4 DVIje?

/me si umirja pulz. :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

c3R4R ::

@TribesMan
Jah, na napajanje pa nism pomislu. Kok pravš? 200W?? A ni to mal preveč. Res da so 4 kartice, ampak... Jah, 50W na eno, se pa že lepše sliši.:D

@Sergio
Kaj bi tebi 4 DVIji?>:D
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

kuglvinkl ::

Sergio, vidiš ja. Ob tem pa je pomenjlivo dejstvo, da vsak R300 nosi v sebi dva RAMDACa (ki pa zelo verjetno niso izkoriščeni).
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Sicer pa, za furat 8 monitorjev imaš na voljo Matroxove rešitve, ki koštajo eno desetino cene te zveri. Oz. še ceneje prideš skozi, če nabiješ PCI slote. Ampak, to ni to. >:D
Your focus determines your reallity

Sergio ::

kugl: na živce mi gredo rešitve, kjer NI mogoče hardversko imeti podprttih več overlayev -- recimo, če bi hotel na enem zaslonu gledati film, na drugem pa pognati Winamp Visualisation, mi procesor poraba nabije na 100%. Za popizdit.

Čakam rešitev na AGP slotu, ki bo imela 4 DVI izhode, ampak tiste PRAVE. Ne neke polovičarske rešitve, kjer ne bom mogel DivXa raztegnit čez 4 monitorje :). Na 9xMedia imajo par linkov, ampak Slovenija takih kartic še lep čas ne bo imela.

Back on topic: Dejansko je po Radeonu 8500 leta 2001 to prva kartica, ki sem si jo res zaželel. No -- Radeona 8500 sem kupil >:D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

TribesMan ::

Hehe Sergio, upam da si opazil ceno... $20.000 čist tko... Se ne splača.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Senitel ::

Tako malo o profi karticah:
Profesionalne kartice ala Quadro, Wildcat, FireGL,... so običajno v okolju kot so igre (izrisovanje poligonov) počasnejše kot dobre ali kar ekvivalentne kartice za gamerje. Profi kartice so pa presneto hitre, ko pride do izrisovanja črt ali žičnih modelov. Običajne kartice sploh ne znajo renderirati črt in jih driver v bistvu emulira z dvema trikotnikoma.
Če vse skupaj nekoliko poenostavimo lahko običajne grafične kartice predpostavijo, da bodo večino časa renderirale poligone in so zato precej striktno zaklenjene na bloke in ne glede na to KAJ dejansko renderirajo bodo vedno pljuvale ven 4 piklse (2x2 blok). Prednost tega je, da lahko marsikaj predvidiš glede dostopa do pomnilnika in zato so hitre pri poligonih, ampak dejansko suckajo ko pride do renderiranja črt, ker je v tem primeru aktivnih tam 50% pipelineov (2 od 4).
Profi kartice ne predpostavljajo, da jim ne bo treba risati črt in imajo zato native podporo zanje in dejansko lahko dodelijo pipeline posameznim pikam na črti. Zato ne moreš predpostaviti nobenega posebnega vzorca dostopa do pomnilnika, imajo pa 100% izkoristek pipeline-ov pri renderiranju črt.

Kar je pa pri tejle zadevi zanimivo je pa to, da ima dejansko tako fillrate, kot triangle rate ogromen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMark05 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1238003 (5150) Jaffa
»

Asus Dual GF6800 Ultra?

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
424443 (3252) TribesMan
»

sem ubil r9800? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
815401 (2883) Tilen
»

Izdan 3DMark05

Oddelek: Novice / Grafične kartice
313151 (3151) lukanium
»

Pogled na NV40 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
39218457 (10625) MrX

Več podobnih tem