» »

Hud problem !!! Nujno !!!

Hud problem !!! Nujno !!!

OrlyTM ::

Konfiguracija:

Abit KT7A RAID
AMD Thunderbird 1.333 (!!! NENAVIT !!!)
2x 256MB Micron CAS2 PC133 RAM
2x IBM DTLA 30GB 7200 ATA100
Geforce 256DDR @ Quadro (!!! NENAVITA !!!)
Napajalnik Macase 300W (!!! POPOLNOMA NOV !!!)
Ostala periferija...


OS = Windows 2000 PRO + SP1
**********************************************************************

Igram Quake 3 Arena, kot že ničkolikokrat poprej. Kar na lepem, se računalo ugasne in vala ... tema !!!!

Hočem prižgat, nič. Si rečem, OK, neki je z biosom, resetiram bios, hočm pržgat, da kontakt za trenutek in puf !!! tema !!!

Poberem ven vse kartice, probam zalaufat, venti na procu se zavrtijo za trenutek, in !!! puf !!! Tema !!!

Dam vse kartice nazaj, odmontiram proc, pregledam, prevoham ... ni sledu o prekurjenosti, vsaj ne vidne.

Zmontiram nazaj, vse po starem. Ko dam kontakt, se venti zaženejo za trenutek in konec.

ANY IDEAS ?!?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

3LeR. ::

tole je pa cudno!
kokr se men zdi (pa se mi bol mal zdi) proc alpa plata sta šlapo gobe
sam kdo ve 8-O8-O

DscS ::

sem imel isti primer v sluzbi, pc se je zagnal dve sekundi im potem puf ??? kriv je bil proc (skurjen)

||_^_|| ::

po moje matična:(

OrlyTM ::

No vidte fantje ... tega pa nism hotu slišat ... ;((

Koko pa je z garancijo, če je proc šu papa, pa ni bil navit ???

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

DscS ::

Za AMD ne vem za Intel pa je tako da če je OEM imaš

3dni garancije (al je navit al ne - sej ni videt če ni zažgano) za box varjante je garancija daljša



No v glavnem če ni videt da je skurjen bi ti ga morali zamenjat

OrlyTM ::

Koko 3 dni ?!? a ni en let alpa tko ????

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

JanezH ::

Mozno je tudi, da ti je šel samo napajalnik.
A če imaš nekaj časa ugasnjen računalnik in daš pol kontakt, se ti zažene za kratek čas in se pol spet ugasne. In če ga pol spet hočeš prižgati se nič ne zgodi. Če se ti to dogaja, je lahko napajalnik fuč.

element ::

Jest sm meu isti problem, pa sm ene 30x zadej kabl popravlu, pa ga vn pa not dajal, dokler ni ratal. Enkrat sm ga meu pa zarad tega že na servisu. Sam vent se mal zavrti, nato tema. So mi ga zrihtal, in zdej dela. Probi isto narest, pa boš vidu. :)

OrlyTM ::

ja ... mam lih še en napajalc doma ... pa sm ga prklopu, pa je isto. Tko da ni napajalc.

Smukec in Pelcijan: Ja točno to se dogaja ja.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Lara-K ::

Mah dej kasne 3 dni garancija, garancija je ponavad en let. Nes nazaj, pa tud ce je skurjen ti morjo zamenat. Ce ga nisi navijau seveda. Ce je se v garanciji ti ga morjo zamenat. Sam ce imas se zmeri racun pa garancijo!!!
Lara-K - http://lara-k.zipp.nu

OrlyTM ::

Ja ... se men tut zdi ... mam rač in garancijo ... itak je bil kuplen kao dealersko ... k za nih tut prodajam robo.

Bom obvestu kako in kaj.
Tnx za help.

Grem spat ... mogoč bo pa jutr kr delat začel :))

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

zile ::

Ej, a ti plata kej piska al je sam tema.
Probi samo z enim RAM modulom.
Fuck, nč jasn.

Yohan del Sud ::

Hja, če nič ne piska je verjetno plata...

OrlyTM ::

Nič ne piska, nič ne vriska ... samo tema ...



Ej, če je plata crknla je to že druga ta teden. Mislm Halo !


Aja, sm pozabu ... lučka na disketniku mal posveti, pa lučka na mrežni gori :)))) hehe ..


lp

OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Lara-K ::

Probi procesor na ksni drugi masini ce dela predn neses zamenat, pa se preprici. al pa probi drug procesor na svoji plati:D
Lara-K - http://lara-k.zipp.nu

Stripy ::

A si mogoce pregledal, ce se ti zavrti vent na procesorju? In ce je zdaj prikljucen na FAN1 ali 2 (se mi zdi). Novi abitovi biosi izklopijo PC, ce ni tam ventilatorja ali ce nima dovolj obratov.

zile ::

To je res da mora bit CPU fan prklopljen na FAN1, da mu lahko odčita obrate. Torej če nimaš venta na FAN1, ga prklop na FAN1. Vent mora met vsaj 2000 vrtljejev na minuto.
Sam ker vidm, da ti je sred Quakea 3 to ven fuknl, potem je vzrok najbrž kje drugje.
Kr neki.

R@C@ ::

Men je pa Comp tkole ugasnu ker sem mel prenizko voltažo na Procesorju, sem dvignu na 1.825 in voila! Res pa je da je bil proc navit.

Drugače je pa Stripyjev odgovor res eden obetavnejših!

JLP ::

Ja to je blo pr enh mal bl starih BIOSih. To je čekirov RPM na FAN1 ventu in če teh ni blo dovel pol se je use ugasnil. Sam zej pr tanajnovejšmu maš pa sam opcijo u BIOSu da ti to dela in po defaultu je disable.
Live long and prosper!

abcde7 ::

Ja men se je tud to naredil. Sem ga dal na servis, plačal dva jurja, rekl so da so ni kontakta!

LP:\

OrlyTM ::

Ja tko je ... bil pr Mlacomu, smo ugotovil, da je plata fuč. Razlog ... X files !!!

Plata je žla že garancijsko nazaj, zej se sam še odločim kero bom vzel, ker Abitke ne bom več.

Any Ideas ?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

ChiefThunder ::

Mogoče Asusovo (KT133A)?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Yohan del Sud ::

Mogoče kaj od epoxa...

OrlyTM ::

Bolj ko berem teste, bolj me zopet vleče ABIT .. damn ...

kaj pravite na pregovor:

V TRETJE GRE RADO :))

A je za probat ?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Han ::

Ne, vzemi ASUS A7V133. :)

Lara-K ::

ABIT je cist good, pri vsaki firmi se pac zgodi da sm pa tja je kaksna napaka, nobeden ni 100%. Jest mam abit ze vec k en let pa nimam se trenutno nobenih problemov. Pa fleshiran bios, in stvar deluje super.:D
Lara-K - http://lara-k.zipp.nu

Bungee- ::

A si probal tudi malcek kasneje ko se je vse skupaj ohladlo ???? mogoce imas kej prevroce ? Al pa ti je napajac crknu ? Si preveru to, de te ne bom z mamaplato strasil ?8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

OrlyTM ::

Probov sm vse kar se je dalo ... ni blo nič prevroče, pač je plata šla rakom žvižgat .. jebat ga ...

Ravno zdej gledam po cenikih za DDR plate ... bom vidu, mogoč me pa kej pič :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

ABX ::

Asus A7V133 (Ausu je bil kar se tiče kvalitete vedno na vrhu).

Osebno bi zbral to, vednar sem zasledil Abit KT7A brez raida katera me pride v Trstu 27.000 Sit.

www.italian3dnow.it
Imajo odličen primerjalni cenik 5 glavnih trgovin v Italiji.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

OrlyTM ::

Lara-K: Ja itak ... sej jest sm tut mel že več abitk ... prva je bla BH6 (super .. samo za pohvalit) pol mam pa še zdej tukej BX133-RAID in pač sm mel tole KT7A-RAID, katere mam pa že dve zamenjane ... krneki ...

Mal se mi poraja ideja, da je moj proc že čist maximum za KT133A čipset, in vse že mal preveč trpi, al kua ...
pač mi ni preveč jasno kaj dogaja ... pol pa razmišljam vse živo.

Asus mi pa nekak ne diši prov zlo ... kako je z navijanjem rama in proca pri asusu, pač nimam nobenih izkušenj z asuskam ? Zanima me predvsem če kdo ve iz prve roke, ne tko, sm prebral na netu, k to sm jest tut.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

ABX ::

Orly: jaz bi se bolj bal nasvetov iz prve roke kot pa une, ki berem na netu.

Iz prve roke so paš subjektivna osebna mnenja, ki pač so dobra ali slaba ponavadi glede na samo eno situacijo.

Glede navijanja je kt133 Asus malo zaostajala za ABIT (pač ni bila jumperless), z KT133A pa sta identične glede hitrosti, stabilnosti in navijanja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

OrlyTM ::

Phismo .. res ne vem več kva nej si mislm ... zmečem kup keša v comp in pol sami problemi ... grrr ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

ABX ::

Sej veš kako se pravi: življenje brez problemov je dosadno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

OrlyTM ::

ja no ... po svoje je pa to tut res ... :))) sej ko bo zrihtano, bom pa žvižgal na planincah, pa šipkov čaj pil pa fajn se mel

aja ... pa spet gledov, kaj bo naslednje kar bom kupu ... hehe ... tale računalništvo je začaran krog ... nikol ne prideš do dna :) [tole bi bil še zanimil topic :)) ]

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

Še ene novičke:

Serviser, firme, kjer je bla kupljena plata, je strokovno ugotovil, da je plata SKURJENA - Dobesedno. To naj bi bila posledica prevelikega toka, ki naj bi ga prepustil NOV 300W napajalnik MACASE. Baje, to še ne vem, ker nimam tukej robe, ampak baje, sta skurjena tudi oba modula RAM. Eden spljoh ne dela nič, drugi pa se identificira kot 128MB modul, čeprav je 256MB modul.

Mislim sranje tavelko.

Zakaj višek energije skozi "kvaliteten" napajalnik? Če je to res, kaj storiti, da odpravim možnost ponovitve te težave?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Cr00k ::

pomoje so tole z ramom bucke...to je serviser sam reku tolk da bo meu kej od tega...on bo meu 256mb rama ti bos al pa firma(garancija) placal/a nov RAM :)

Lara-K ::

Servisu ni nikol kej prevec za verjet. Najbols bi blo da ti njim sam plato pustis, da ti zamenajo, morjo ti zamenat ce jo mas v garanciji, ram pa ti kr prvo probi na drugih masinah se prej...>:D
Lara-K - http://lara-k.zipp.nu

zile ::

Mislm kera ugotovitev ej.
Napajalnik spustil preveč toka v plato. Zaključek: plata skurjena. No comment.
Reč serviserju, da pogleda pol napajalnik, k je zgleda prehud in Abitke kur. Pol bo naslednja žrtev morda kera druga plata, k si jo biš ubodu.

roscha ::

A je tlele mogoce kakšen štromar a ni prav nobenga? Kakšne butaste izjave,ej. Napajalnik bi ti lahko edino zajebal stvar z previsoko NAPETOSTJO ne pa tokom. Toka je toliko kot ga plata potrebuje in ga po zakonu I=U/R "popapa". Napajalnik ti pa napetostnih špic 99,99% ne dela. Napajalniki so nasploh tako muhaste zverine, da delajo, ali pa sploh ne. In če dela potem je z njim tudi vse uredu. Meni je na enem krepnil ventilator. Napajalnik se je malo manj kot stopil, ampak PC je zadevščino brez posledic preživel - napetost napajalnikov JE in je stabilna ali pa je ni in je napajalnik crknjen. (govorim o +5V, 12V niha med 9 in 13V brez problema).

Lp!

P.S. Serviserju reci naj gre krave past...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD XP 2000+ proti Pentium 4 2.2 GHz (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
604384 (3491) G4nj4 5m0k3r
»

Dejte mi pomagat...

Oddelek: Pomoč in nasveti
191000 (831) cyber
»

Mama plate za AMD procesorje in Vas izkušnje ?!?

Oddelek: Strojna oprema
301445 (1013) gorazd
»

AMD Tbird 1.33ghz pa DDR Ram ? Kera plata ?

Oddelek: Kaj kupiti
271618 (1388) evoice
»

Trdi disk IBM 30GB - ribanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
151284 (1159) zile

Več podobnih tem