» »

bankrot zavarovalnic

bankrot zavarovalnic

«
1
2

celje ::

je mozen scenarij? npr. triglav.
kaj storiti v takem primeru? imas skodo prijavljeno, nihce se ni pogledal, cakas na cenilca?
vmes pa bankrot
  • zaklenil: bluefish ()

Utk ::

Vsaka firma lahko bankrotira, ampak za Triglav ne more bit vzrok ene take poplave. Ima mislim da 4 milijarde kapitala, pozavarovano je naprej itd.

Anney ::

Veliko ljudi nima tega zavarovano (ker je drago), ampak navadno izlitje vode, če pa že pa definitivno za premalo premijo, kolikor škode so zdaj utrpeli.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

kuglvinkl ::

Google pozavarovanje.
Your focus determines your reallity

user4683 ::

Zato obstaja veriga pozavarovalnic.

MadMen ::

Kot je bilo že zgoraj omenjeno, Triglav ima svojo pozavarovalncio, ki potem tudi naprej pozavaruje. "Končne" pozavarovalncie so ponavadi tipa Swiss Re, Munich Re, te pa tudi rizik porazdelijo.

Blinder ::

nam so na faksu rekli, da do tega scenarija ne more pridet, ker so zavarovalnice recimo da zavarovane v primneru ogromne škode s strani zavarovalnic iz tujine.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

immortan ::

ne skrbi, v besedi zavarovalnica je tudi da lahko samo zavarovalnica samo sebe zavaruje (tak da nebo nič s tem bankrotom)

dronyx ::

Utk je izjavil:

Vsaka firma lahko bankrotira, ampak za Triglav ne more bit vzrok ene take poplave. Ima mislim da 4 milijarde kapitala, pozavarovano je naprej itd.

To sicer drži, se bo pa krepko poznalo pri premijah, ki se bodo sigurno močno zvišale. Poleg tega so sedaj zavarovalničarji sigurno osvežili svoje karte poplavne ogroženosti, tako da marsikomu ne bodo želeli več zavarovat, ker je ogroženost prevelika, ali pa bo plačal zelo visoko premijo. Zavarovalnice so kot odvetniki. Na koncu one vedno poberejo profit.

gaoZjQP ::

dronyx je izjavil:

To sicer drži, se bo pa krepko poznalo pri premijah, ki se bodo sigurno močno zvišale. Poleg tega so sedaj zavarovalničarji sigurno osvežili svoje karte poplavne ogroženosti, tako da marsikomu ne bodo želeli več zavarovat, ker je ogroženost prevelika, ali pa bo plačal zelo visoko premijo. Zavarovalnice so kot odvetniki. Na koncu one vedno poberejo profit.

Verjetno veliko, če ne kar vse, drži od tega. Zato pa tudi dobim pike, ko se nekateri forumaši norčujejo iz ljudi, ki imajo hudo nesrečo zaradi teh stoletnih povodnjih zaradi neugodne lege formalno pridobljene terase. Sami pa so bili tako pametni, da so si graščino postavili na Malem Triglavu ali kaj.

c23po ::

Tako vodonepropustno niti ni: https://www.atlas-mag.net/en/category/t...
V 30tih letih 30 samo v Evropi. Vodijo GB in Gibraltar.

starfotr ::

Tu gre za zaupanje v sistem.

Če danes nihče več ne bi zaupal v denar in v banke, bi vse propadlo. Ostal bi samo kup papirja in kovine ter zidovi.

Evolve ::

Blinder je izjavil:

nam so na faksu rekli, da do tega scenarija ne more pridet, ker so zavarovalnice recimo da zavarovane v primneru ogromne škode s strani zavarovalnic iz tujine.


kja če gre ta super duper tuja zavarovalnica u maline? :))

Blinder ::

ma ni super tuja zavarovalnica ampak je skupnost zavarovalnic.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

dronyx ::

Blinder je izjavil:

nam so na faksu rekli, da do tega scenarija ne more pridet, ker so zavarovalnice recimo da zavarovane v primneru ogromne škode s strani zavarovalnic iz tujine.

Zavarovalnice se v primeru velikih škodnih dogodkov kot so bile te poplave zavarujejo pri pozavarovalnicah, tako da se riziko porazdeli (zavarovalnica sama se zavaruje). Niso pa pozavarovalnice samo v tujini. Pri nas je velika pozavarovalnica Sava. Je pa verjetno možno, da pozavarovanje ni dovolj visoko in se bi kakšna manjša zavarovalnica ob tako veliki naravni nesreči lahko znašla v težavah. Ampak za Triglav me ne skrbi. Kot rečeno, premije bodo šle konkretno navzgor. Aktuarji bodo izračunali, da bo potrebno pobrat precej več zavarovalne premije. Dobički zavarovalnic so bili pa že do sedaj lepi in bodo še naprej. To nič skrbet. Vse to narod plača prek premij. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Lonsarg ::

Realno gledano bo veliko ljudi imelo vec skode na avtomobilu kot na hisi. Kasko pride kar prav ja.

mm&r ::

Tole sem dobil na mail, a je to res al je fake?

 Prepoved sklepanja rizika poplave na področju celotne Slovenije

Prepoved sklepanja rizika poplave na področju celotne Slovenije

starfotr ::

Kaj je to kaj takega? Poslovna odločitev pač.

wcpapir ::

mm&r je izjavil:

Tole sem dobil na mail, a je to res al je fake?

 Prepoved sklepanja rizika poplave na področju celotne Slovenije

Prepoved sklepanja rizika poplave na področju celotne Slovenije


To je normalno, mislim da nobena zavarovalnica na novo ne sklepa rizika poplave ker je katastrofa v teku. To bo sprosceno v dnevu ali dveh, treh... nekako bo treba zagotoviti, da se zavaruje zadeva ki je še cela-mogoce fotografiranje predmeta zavarovanja.

Police, ki so že sklenjene in potrebujejo podaljšanje se normalno podaljšujejo.

Zavarovalnice zaradi vecjih karastrof ne morejo imeti nekih tezav, ker so pozavarovanja obvezna in vse vecje katastrofe so pozavarovane. Vecji problem je vsak mesec po malo toče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

feryz ::

Torej bomo fasali začasno prepoved sklepanja in trajno povišanje premij zaradi poplav tudi tisti, ki nimamo niti najmanjše možnosti, da jim povzročimo škodo iz tega naslova?
Seveda, baje je to normalno.

Tako imam jaz v svoji polici.

Naslednje leto moram fukniti to ven, niti vedel nisem, da so mi poturili.
Bajta je na hribčku in zaradi konfiguracije terena, moraš prej poplaviti večino Slovenije do višine 560 metrov nadmorske višine, preden bom jaz fasal poplavno ali talno vodo.

bbbbbb2015 ::

dronyx je izjavil:

Utk je izjavil:

Vsaka firma lahko bankrotira, ampak za Triglav ne more bit vzrok ene take poplave. Ima mislim da 4 milijarde kapitala, pozavarovano je naprej itd.

To sicer drži, se bo pa krepko poznalo pri premijah, ki se bodo sigurno močno zvišale. Poleg tega so sedaj zavarovalničarji sigurno osvežili svoje karte poplavne ogroženosti, tako da marsikomu ne bodo želeli več zavarovat, ker je ogroženost prevelika, ali pa bo plačal zelo visoko premijo. Zavarovalnice so kot odvetniki. Na koncu one vedno poberejo profit.


To o krepkem zvišanju premij je tako, kot da se podraži nafta in bencin mojstri takoj rečejo, da bodo dvignili cene. Znižanje cen jim ne gre preveč od rok.

Zavarovalnice so 25+ let zbirale denar od premij in zdaj bi od enega neurja bankrotirale? Zavarovalnice večino premij nalagajo, odbijajo plače in stroške.

Seveda tudi pozavarujejo vendar ljudem koncept pozavarovanja ni preveč jasen.

Če je obseg zbranih premij majhen, je bolje pozavarovati rizike. Ni pa to seveda nujno pri vseh zavarovalniških produktih.

bbbbbb2015 ::

feryz je izjavil:

Torej bomo fasali začasno prepoved sklepanja in trajno povišanje premij zaradi poplav tudi tisti, ki nimamo niti najmanjše možnosti, da jim povzročimo škodo iz tega naslova?
Seveda, baje je to normalno.

Tako imam jaz v svoji polici.

Naslednje leto moram fukniti to ven, niti vedel nisem, da so mi poturili.
Bajta je na hribčku in zaradi konfiguracije terena, moraš prej poplaviti večino Slovenije do višine 560 metrov nadmorske višine, preden bom jaz fasal poplavno ali talno vodo.


Glede poplavne vode se moraš najprej uskladiti s svojim pomivalcem (=pomivalnim strojem). Če imaš AQUA STOP instaliran, potem če bo s strojem kaj narobe, mrzla voda ne bo iztekala v neskončnost.
Ta rizik zajema predvsem to možnost. Tudi vprašanje, koliko te to stane. Če plačuješ letno recimo 300+ za to zavarovanje, pa te to stane 20+ €, pusti to pri miru.

Predvsem se postavi vprašanje, kolikšna je max. škoda, če izteka voda recimo teden dni in to nihče ne opazi.

Glede vdora vode iz strehe, pa se postavi vprašanje, kolikšna je max. škoda, če ti par strešnikov (ali celo streho) odnese. Novo streho dobiš iz generalne postavke protipožarnga zavarovanja, uničeno notranjost pa iz te postavke.

Premisli in se odloči.

gaoZjQP ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Če plačuješ letno recimo 300+ za to zavarovanje

Če takšeb znesek zp še obstaja, gre zelo verjetno za minimalen paket, za kar pa dvomim, da bi si feryz privoščil, če že avte kupuje, da ni treba državi toliko davka na dobiček plačevati. :-)

Furbo ::

feryz je izjavil:

Torej bomo fasali začasno prepoved sklepanja in trajno povišanje premij zaradi poplav tudi tisti, ki nimamo niti najmanjše možnosti, da jim povzročimo škodo iz tega naslova?
Seveda, baje je to normalno.

Prvič, od kje ti sploh informacija, da se bodo premije dvignile?

Drugič, če ti nimaš najmanjše možnosti za poplavo, zakaj te potem skrbijo premije zanje? Saj ne rabiš tega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

FrRoSt ::

celje je izjavil:

je mozen scenarij? npr. triglav.
kaj storiti v takem primeru? imas skodo prijavljeno, nihce se ni pogledal, cakas na cenilca?
vmes pa bankrot


Zato pa obstajo POSzavarovalnice! ;) Kor so Sava RE! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

wcpapir ::

bbbbbb2015 je izjavil:

feryz je izjavil:

Torej bomo fasali začasno prepoved sklepanja in trajno povišanje premij zaradi poplav tudi tisti, ki nimamo niti najmanjše možnosti, da jim povzročimo škodo iz tega naslova?
Seveda, baje je to normalno.

Tako imam jaz v svoji polici.

Naslednje leto moram fukniti to ven, niti vedel nisem, da so mi poturili.
Bajta je na hribčku in zaradi konfiguracije terena, moraš prej poplaviti večino Slovenije do višine 560 metrov nadmorske višine, preden bom jaz fasal poplavno ali talno vodo.


Glede poplavne vode se moraš najprej uskladiti s svojim pomivalcem (=pomivalnim strojem). Če imaš AQUA STOP instaliran, potem če bo s strojem kaj narobe, mrzla voda ne bo iztekala v neskončnost.
Ta rizik zajema predvsem to možnost. Tudi vprašanje, koliko te to stane. Če plačuješ letno recimo 300+ za to zavarovanje, pa te to stane 20+ €, pusti to pri miru.

Predvsem se postavi vprašanje, kolikšna je max. škoda, če izteka voda recimo teden dni in to nihče ne opazi.

Glede vdora vode iz strehe, pa se postavi vprašanje, kolikšna je max. škoda, če ti par strešnikov (ali celo streho) odnese. Novo streho dobiš iz generalne postavke protipožarnga zavarovanja, uničeno notranjost pa iz te postavke.

Premisli in se odloči.

Fery to kazes pod opremo ali stavbo? Pomoje OPREMO poglej ZV na poplavi pri STAVBI in jo napisi.

Ce iztece voda iz pomivalca ne gre iz rizika poplava. Mislim da se rece riziku izliv...

Ce bo voda iztekala en teden ne bo kritja ce gres od doma za vec kot 48ur je treba glavno pipico zapreti.

Riziko poplave pride v postev ko je poplava ali se zleb sname in gre voda v hišo, če se voda iz žlebu dotakne tal in potem priteče v hišo ni več meteorna voda.

VelkBla ::

wcpapir je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

feryz je izjavil:

Torej bomo fasali začasno prepoved sklepanja in trajno povišanje premij zaradi poplav tudi tisti, ki nimamo niti najmanjše možnosti, da jim povzročimo škodo iz tega naslova?
Seveda, baje je to normalno.

Tako imam jaz v svoji polici.

Naslednje leto moram fukniti to ven, niti vedel nisem, da so mi poturili.
Bajta je na hribčku in zaradi konfiguracije terena, moraš prej poplaviti večino Slovenije do višine 560 metrov nadmorske višine, preden bom jaz fasal poplavno ali talno vodo.


Glede poplavne vode se moraš najprej uskladiti s svojim pomivalcem (=pomivalnim strojem). Če imaš AQUA STOP instaliran, potem če bo s strojem kaj narobe, mrzla voda ne bo iztekala v neskončnost.
Ta rizik zajema predvsem to možnost. Tudi vprašanje, koliko te to stane. Če plačuješ letno recimo 300+ za to zavarovanje, pa te to stane 20+ €, pusti to pri miru.

Predvsem se postavi vprašanje, kolikšna je max. škoda, če izteka voda recimo teden dni in to nihče ne opazi.

Glede vdora vode iz strehe, pa se postavi vprašanje, kolikšna je max. škoda, če ti par strešnikov (ali celo streho) odnese. Novo streho dobiš iz generalne postavke protipožarnga zavarovanja, uničeno notranjost pa iz te postavke.

Premisli in se odloči.



Ce bo voda iztekala en teden ne bo kritja ce gres od doma za vec kot 48ur je treba glavno pipico zapreti.



Vir oz. člen zavarovalne police glede tega? Pri sebi tega nisem našel, da bi bilo časovno "omejeno". Ok, eni preventivno zapirajo, drugi pač ne.

wcpapir ::

Razlicno imajo se opravicujem Grawe npr 72 ur Generali 120 ur:

delavec44 ::

Kajo točno pa ugotovijo kdaj ti je spustila cev, če te ni en teden?

Samo čim manj moraš povedati.

DamijanD ::

A imamo drugače kakšno oceno koliko hiš je bilo uničenih?

Utk ::

Mene bolj zanima kaj bojo ljudje naredili v primeru, da jim je odneslo hišo in parcelo. Na istem mestu gradit novo je brez veze, parcela je čez noč postala ničvredna. In tega ti nobena zavarovalnica ne pokrije. Zanašat se na občino, da bo utrdila nek hrib ali breg...jaz se ne bi, niti se najbrž enostavno ne splača (toliko da bi potem lahko gradil spodaj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

feryz ::

bbbbbb2015 je izjavil:

feryz je izjavil:

Torej bomo fasali začasno prepoved sklepanja in trajno povišanje premij zaradi poplav tudi tisti, ki nimamo niti najmanjše možnosti, da jim povzročimo škodo iz tega naslova?
Seveda, baje je to normalno.

Tako imam jaz v svoji polici.

Naslednje leto moram fukniti to ven, niti vedel nisem, da so mi poturili.
Bajta je na hribčku in zaradi konfiguracije terena, moraš prej poplaviti večino Slovenije do višine 560 metrov nadmorske višine, preden bom jaz fasal poplavno ali talno vodo.


Glede poplavne vode se moraš najprej uskladiti s svojim pomivalcem (=pomivalnim strojem). Če imaš AQUA STOP instaliran, potem če bo s strojem kaj narobe, mrzla voda ne bo iztekala v neskončnost.
Ta rizik zajema predvsem to možnost. Tudi vprašanje, koliko te to stane. Če plačuješ letno recimo 300+ za to zavarovanje, pa te to stane 20+ €, pusti to pri miru.

Predvsem se postavi vprašanje, kolikšna je max. škoda, če izteka voda recimo teden dni in to nihče ne opazi.

Glede vdora vode iz strehe, pa se postavi vprašanje, kolikšna je max. škoda, če ti par strešnikov (ali celo streho) odnese. Novo streho dobiš iz generalne postavke protipožarnga zavarovanja, uničeno notranjost pa iz te postavke.

Premisli in se odloči.
Pa saj imate vse na listu.
Poplava ali talna voda je popolnoma ločena od ostalega.
Vdor vode s strehe pokriva tudi sanacijo noter, ne gre samo za par strešnikov. To se pusti.
In na desni je vidno tudi zavarovanje za izvliv vode, ravno tako za 66 jurjev. To je za puščanje notranjih inštalacij.

Sicer, če je moj agent dober, ne bom dosti privarčeval, če vržem poplavo ven. Navsezadnje mu lahko hiter pogled na gugl maps pove, da mi to dodatno zavarovanje lahko proda za par centov. Ker je možnost za uveljavljanje nična. Edino komu se lahko fajn zdi, da ima tudi poplavo noter.

Furbo ::

Utk je izjavil:

Mene bolj zanima kaj bojo ljudje naredili v primeru, da jim je odneslo hišo in parcelo. Na istem mestu gradit novo je brez veze, parcela je čez noč postala ničvredna. In tega ti nobena zavarovalnica ne pokrije. Zanašat se na občino, da bo utrdila nek hrib ali breg...jaz se ne bi, niti se najbrž enostavno ne splača (toliko da bi potem lahko gradil spodaj).

To je verjetno riziko tega, da rineš zidat v en breg ali hrib.
Hej, si pa prišparal na ceni parcele.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gaoZjQP ::

Furbo je izjavil:

To je verjetno riziko tega, da rineš zidat v en breg ali hrib.
Hej, si pa prišparal na ceni parcele.

Preden začneš graditi, daš sam postaviti primerno (in z gradbenim dovoljenjem) škarpo ali pilote ali oboje, stane pa res lahko za še eno hišo dodatno zraven, odvisno, kar se spomnim ene škarpe kakšne 10 let nazaj (!) in tlorisa U v dolžini nekje 20-25m x 3m x 0,3m, je bilo okrog 15k, narejeno s strani lokalnega gradbenega podjetja, ni bilo potrebno delati pilotov in venca, kar ima spet svojo ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gaoZjQP ()

kriptobog ::

Furbo je izjavil:

Utk je izjavil:

Mene bolj zanima kaj bojo ljudje naredili v primeru, da jim je odneslo hišo in parcelo. Na istem mestu gradit novo je brez veze, parcela je čez noč postala ničvredna. In tega ti nobena zavarovalnica ne pokrije. Zanašat se na občino, da bo utrdila nek hrib ali breg...jaz se ne bi, niti se najbrž enostavno ne splača (toliko da bi potem lahko gradil spodaj).

To je verjetno riziko tega, da rineš zidat v en breg ali hrib.
Hej, si pa prišparal na ceni parcele.


To je riziko, ko se ne dela po propisu. Za zidat rabis soglasje Arsa, rabis geomehanika, itd. Geomehanik zna fajn zakomplicirati projekt, ampak veliko ljudi ga ne upošteva in naredijo po svoje. Ko zaliješ plato in zasuješ klet, kdo bo videl, da ni narejeno tako kot je geomehnaik zahteval?
Frend je v Zeleznikih zidal. Za bajto hrib. Geomehanik mu je konkretno podražil projekt, ampa je izveden pravilno. Cel hrib ima spilotiran.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Utk je izjavil:

Mene bolj zanima kaj bojo ljudje naredili v primeru, da jim je odneslo hišo in parcelo. Na istem mestu gradit novo je brez veze, parcela je čez noč postala ničvredna. In tega ti nobena zavarovalnica ne pokrije. Zanašat se na občino, da bo utrdila nek hrib ali breg...jaz se ne bi, niti se najbrž enostavno ne splača (toliko da bi potem lahko gradil spodaj).


Tole si preberi.

https://vecer.com/slovenija/intervju-pr...

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Mene bolj zanima kaj bojo ljudje naredili v primeru, da jim je odneslo hišo in parcelo. Na istem mestu gradit novo je brez veze, parcela je čez noč postala ničvredna. In tega ti nobena zavarovalnica ne pokrije. Zanašat se na občino, da bo utrdila nek hrib ali breg...jaz se ne bi, niti se najbrž enostavno ne splača (toliko da bi potem lahko gradil spodaj).


Tako.. dejansko država zdaj ne bi smela dovolit gradit bajt več na mestih kjer jih je voda odnesla... to je bil lep stres test kje moramo naselja umaknit in uredit... čez 10 let bo hujše...

Spokat in preselit ljudi v bloke stran od razlivnih območij
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

A pol ti tudi ostajas v bloku, ne bos zidal HISE na parceli, za katero cakas zazidljivost? :)

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

A pol ti tudi ostajas v bloku, ne bos zidal HISE na parceli, za katero cakas zazidljivost? :)


Bom zidal ja... samo razlika med mojo parcelo in temi včeraj je v tem da če bo mojo poplavilo bo Slovenija rabla eno veliko Noetovo barko 8-)

Preselit v bloke je zato ker je hitreje in več folka na istih kvadratih je lahko v blokih kot bajtah
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

wcpapir ::

Pa saj imate vse na listu.
Poplava ali talna voda je popolnoma ločena od ostalega.

Poplavo ali talno gledaš ti pod OPREMO zato imaš 66k, poglej zgornji del police pri stavbi ;)

Vdor vode s strehe pokriva tudi sanacijo noter, ne gre samo za par strešnikov. To se pusti.

Tako je vdor vode s strehe pokriva sanacijo noter, za strešnike pa je treba prijavit še eno škodo - vihar ali pa točo pač zaradi česar so šli strešniki dol. In če je veter pihal 62m/s potem kritje je drugače ga ni.

In na desni je vidno tudi zavarovanje za izvliv vode, ravno tako za 66 jurjev. To je za puščanje notranjih inštalacij.

Spet gledaš opremo. Izliv vode ti bo naredil največjo škodo na tleh in stenah, ki pa niso oprema.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Mene bolj zanima kaj bojo ljudje naredili v primeru, da jim je odneslo hišo in parcelo. Na istem mestu gradit novo je brez veze, parcela je čez noč postala ničvredna. In tega ti nobena zavarovalnica ne pokrije. Zanašat se na občino, da bo utrdila nek hrib ali breg...jaz se ne bi, niti se najbrž enostavno ne splača (toliko da bi potem lahko gradil spodaj).


Tako.. dejansko država zdaj ne bi smela dovolit gradit bajt več na mestih kjer jih je voda odnesla... to je bil lep stres test kje moramo naselja umaknit in uredit... čez 10 let bo hujše...

Spokat in preselit ljudi v bloke stran od razlivnih območij


Tako. Vsi k matotu na Ptuj. V socialistične bloke.

Mato989 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

A pol ti tudi ostajas v bloku, ne bos zidal HISE na parceli, za katero cakas zazidljivost? :)


Bom zidal ja... samo razlika med mojo parcelo in temi včeraj je v tem da če bo mojo poplavilo bo Slovenija rabla eno veliko Noetovo barko 8-)

Preselit v bloke je zato ker je hitreje in več folka na istih kvadratih je lahko v blokih kot bajtah


Ti ne boš nikoli zidal.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Mene bolj zanima kaj bojo ljudje naredili v primeru, da jim je odneslo hišo in parcelo. Na istem mestu gradit novo je brez veze, parcela je čez noč postala ničvredna. In tega ti nobena zavarovalnica ne pokrije. Zanašat se na občino, da bo utrdila nek hrib ali breg...jaz se ne bi, niti se najbrž enostavno ne splača (toliko da bi potem lahko gradil spodaj).


Tako.. dejansko država zdaj ne bi smela dovolit gradit bajt več na mestih kjer jih je voda odnesla... to je bil lep stres test kje moramo naselja umaknit in uredit... čez 10 let bo hujše...

Spokat in preselit ljudi v bloke stran od razlivnih območij


Tako. Vsi k matotu na Ptuj. V socialistične bloke.


Ne prosim ne, maste kje bližje nepoplavljene zadeve...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Mene bolj zanima kaj bojo ljudje naredili v primeru, da jim je odneslo hišo in parcelo. Na istem mestu gradit novo je brez veze, parcela je čez noč postala ničvredna. In tega ti nobena zavarovalnica ne pokrije. Zanašat se na občino, da bo utrdila nek hrib ali breg...jaz se ne bi, niti se najbrž enostavno ne splača (toliko da bi potem lahko gradil spodaj).


Tako.. dejansko država zdaj ne bi smela dovolit gradit bajt več na mestih kjer jih je voda odnesla... to je bil lep stres test kje moramo naselja umaknit in uredit... čez 10 let bo hujše...

Spokat in preselit ljudi v bloke stran od razlivnih območij


Tako. Vsi k matotu na Ptuj. V socialistične bloke.


Ne prosim ne, maste kje bližje nepoplavljene zadeve...


Saj ne gremo k tebi. Ne želimo ne v bližino tebe, sploh pa ne v blok.

starfotr ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Mene bolj zanima kaj bojo ljudje naredili v primeru, da jim je odneslo hišo in parcelo. Na istem mestu gradit novo je brez veze, parcela je čez noč postala ničvredna. In tega ti nobena zavarovalnica ne pokrije. Zanašat se na občino, da bo utrdila nek hrib ali breg...jaz se ne bi, niti se najbrž enostavno ne splača (toliko da bi potem lahko gradil spodaj).


Tako.. dejansko država zdaj ne bi smela dovolit gradit bajt več na mestih kjer jih je voda odnesla... to je bil lep stres test kje moramo naselja umaknit in uredit... čez 10 let bo hujše...

Spokat in preselit ljudi v bloke stran od razlivnih območij


Bloki pa zgrajeni na bivšem močvirju in v strugah rek ter razlivnih območjih rek. CONGRATS, dude.

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

starfotr ::

Kolektivna funkcionalna nepismenost naroda, primer št. 7352527389252839.

Nikonja ::

aha predvidevam da so potem zavarovalnice krive za vse tiste ki ne pogledajo kad podpisujejo ker jim je kao agent povedal da je vse ok ane....

starfotr ::

99,9 % ljudi ne ve kaj podpisuje. Še če preberejo, ne razumejo kaj so prebrali in podpisali.

Agenti ne razlagajo ampak jim ljudje verjamejo. In potem, ko pride do škode, je ta folk vesel, ker je agent kao "po težkih mukah", preko "res hudih vez zrihtal", da so dobili izplačilo.

Ali pa tudi ne bodo dobili nič.

Obstajajo firme, ki ti proti plačilu svetujejo kaj izbrati, da se ne nategneš. Pa naj bo to kredit ali pa zavarovanje. Skratka finančni produkti. Ljudem je škoda dat par 100 eur za tako svetovanje. Isto kot jim je škoda dat 50 eur za dimnikarja.

Osnovna zavarovanj je, da je izbrana prava vrednost. In ne podzavarovano ali nadzavarovano.

Dobro je tudi, da je zavarovano na novo vrednost. Ker drugače ti za stara jajca ne dajo nič.

Če si pa v bloku, mora biti zavarovanje stavbe tako dobro, da kot lastnik stanovanja zavaruješ samo še premičnine. Ne pa da so stene 2x zavarovane.

In s tem je že rešeno 95 %+ vseh težav.

Zimonem ::

Dobro je tudi, da je zavarovano na novo vrednost. Ker drugače ti za stara jajca ne dajo nič.
ne gre ravno tako imaš akumulacijsko klavzulo. Vrednost zavarvalovalnine pa sam lahko izbiraš.

dronyx ::

Anney je izjavil:

https://siol.net/novice/slovenija/popla...

Ekola, pa smo tam.

Zavarovalničarji so zelo premeteni. Najboljši zavarovalniški agenti so za zavarovalnice kot NBA zvezdniki. Zavarovalnici seveda ni v interesu, da bo izplačevala visoke odškodnine, v interesu so pobrane visoke premije in dobiček. Kot dober agent boš seveda z veseljem ponudil nekomu zavarovanje za poplavo, če živi na področju, kjer je verjetnost poplav zanemarljiva. Če pa je ta verjetnost precejšnja, mu te opcije niti ne omeniš, če pa jo hoče ga prepričaš, da nima smisla, ali samo za neko minimalno vsoto. Seveda ko pa potem vendarle pride do škodnega dogodka pa šok. V bistvu če bi hotel dobro sklenit zavarovanje, bi verjetno moral najeti nekoga, ki se na to zelo dobro spozna, da ti pomaga pri sklepanju police. Zavarovalniški agent pač ni nekdo, ki mu lahko pri tem povsem zaupaš, saj gre za nasprotje interesov. Skušajo pa seveda najboljši agenti pri stranki ustvariti vtis, da absolutno delajo v strankino korist. Aha, saj nismo od včeraj, mar ne? :D

Naivnost običajno ni kazniva, je pa moteča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavarovanje nepremičnine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312720 (316) VelkBla

Denar za prizadete v neurjih

Oddelek: Loža
492829 (1907) kuglvinkl
»

Čiščenje vodotokov - rešitev za poplave (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14421646 (17916) dronyx
»

Etična banka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6511788 (10317) Okapi

Več podobnih tem