» »

Življenje v Ljubljani

Življenje v Ljubljani

T440 ::

Ne skrbi zame, meni je pomembno, da se imate v Ljubljani fajn!

hykocyra ::

T440 je izjavil:

Ne skrbi zame, meni je pomembno, da se imate v Ljubljani fajn!

Meni tudi, pa, da smo ubili še eno neumnost o kriminaliteti v slovenskih občinah. ;)

T440 ::

hykocyra je izjavil:

T440 je izjavil:

Ne skrbi zame, meni je pomembno, da se imate v Ljubljani fajn!

Meni tudi, pa, da smo ubili še eno neumnost o kriminaliteti v slovenskih občinah. ;)

Absolutno. Po statistiki ga najbolj najebeš v kakih Povljah al pa Tenetišah, v praksi jih pa dobiš po pički na Tromostovju. Ampak to ne šteje, najprej normaliziramo.

hykocyra ::

T440 je izjavil:

hykocyra je izjavil:

T440 je izjavil:

Ne skrbi zame, meni je pomembno, da se imate v Ljubljani fajn!

Meni tudi, pa, da smo ubili še eno neumnost o kriminaliteti v slovenskih občinah. ;)

Absolutno. Po statistiki ga najbolj najebeš v kakih Povljah al pa Tenetišah, v praksi jih pa dobiš po pički na Tromostovju. Ampak to ne šteje, najprej normaliziramo.

Saj ti pravim, da te muči razumevanje, pa potem neke čudne zaključke "domišljaš". Nije žvaka za seljaka, se je včasih reklo.

Mato989 ::

hykocyra je izjavil:

Mato989 je izjavil:

hykocyra je izjavil:

Mato989 je izjavil:

hykocyra je izjavil:

Utk je izjavil:

Potem pa profitirajo od višje plače v Ljubljani in nižjih stroškov "na vasi".

Če se jim zdi za to vredno zapravit 2-3 ure na dan...potem še zmeraj mislim, da je to pač butasto.


Se strinjam. Saj nisem nikjer napisal, da so najbolj inteligentni.

Iz tega razloga je treba začeti zaračunavati cestnino znotraj Ljubljanskega obroča za nerezidente in tiste rezidente, ki nimajo v lasti parkirišča za vsak avto, ki ga imajo.

S tem se razliko v plači zmanjša in ne bo več potrebe, da se bojo vozili tako daleč ter raje našli zaposlitve v okolici.

Po drugi strani pa bo Ljubljana razbremenjena nepotrebnega prometa.


Torej lahko v Kopru zaračunajo tudi bolane cestnien za Ljubljančane ki grejo na Morje? Da razbremenimo ciganov ljubljanskih se tam?


Zaradi mene. Vsaka občina ima vso pravico zaračunavati občinske ceste, če si želi.


Saj ljubljanski obroč in avtocesta tam ni ljubljanska ;) Večinoma se tam zabija pri Lukovici


Ja, so pa vse ceste znotraj obroča občinske. Jankovič je vizionarsko prevzel vse vpadnice od DARSa, če se prav spomnim leta 2006.

Pri "Lukovici" in/ali kjerkoli drugje se ceste ne bojo več "zabijale", če boš za vstop v Ljubljano moral plačati 20 eurov.

T440 je izjavil:

Evo, v središču Poljanske doline:

V središču Ljubljane neznanci hudo pretepli moškega

https://siol.net/novice/slovenija/posku...
Da ne govorim kaj vse dogaja v Povljah!


Ja, saj razumem, da posledice incesta ne razumejo statistike in jim na kraj pameti ne pade, da bi normalizirali podatke ter delili število prebivalcev s številom "pretepov". In potem primerjali s svojo občino...


To lahko stori LJ ko bo najemnino za Vse plačevala vsakemu državljanu

Torej

1. za vsako delovno mesto javne upravek i je v LJ (ministrstva itd...) in je za celo SLO pa jih tam ni in prinašajo profit gostincem v LJ pa vsem biznisu itd

Se bo hitro zbalansiralo bo Jankovič še prosil da vse od države ostane v LJ...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hykocyra ::

Mato989 je izjavil:


To lahko stori LJ ko bo najemnino za Vse plačevala vsakemu državljanu

Torej

1. za vsako delovno mesto javne upravek i je v LJ (ministrstva itd...) in je za celo SLO pa jih tam ni in prinašajo profit gostincem v LJ pa vsem biznisu itd

Se bo hitro zbalansiralo bo Jankovič še prosil da vse od države ostane v LJ...


Zaradi mene so lahko v Ptuju, pod enakimi pogoji. :))

No dajva Mato, da vidimo, ali imaš kaj možganov.

Zakaj je javna uprava stacionirana ravno na sredi Slovenije, za po vrhu še v mestu z največjim številom prebivalcev?

Daj no, saj ne moreš biti tako zabit, naj ti namignem, samo največji kreteni mislijo, da je to zarota. Pametni pa pomislijo.

No daj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hykocyra ()

hykocyra ::

Mimogrede, imaš pa prav, kdorkoli pride v Ljubljano na UKC, javno upravo, skratka nujno storitev, se mu s potrdilom prizna odpustek na cestnino. Bo vredu? ;)

Ampak glavno tukaj je, da je župan Ljubljane prevzel ogromen strošek, cestne vpadnice, od DARSa, pod občinske. Kaj mislite, zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hykocyra ()

2dark ::

T440 je izjavil:


Ljubljani se cedita med in mleko


In občasno te malo v centru pretepejo, ker želijo tvojo lastnino. To so pač lastnosti vseh mest, ki so multikulturno obogatena.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Utk ::

Mimogrede, imaš pa prav, kdorkoli pride v Ljubljano na UKC, javno upravo, skratka nujno storitev, se mu s potrdilom prizna odpustek na cestnino. Bo vredu?

Jaz ne bi dal nobenih odpustkov. Nov UKC bo slej ko prej potreben, naj ga zgradijo izven obvoznice.
Razni kramarji bojo pa sploh veseli tega. BTC in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

3p ::

T440 je izjavil:


Evo, v središču Poljanske doline:

V središču Ljubljane neznanci hudo pretepli moškega

https://siol.net/novice/slovenija/posku...
Da ne govorim kaj vse dogaja v Povljah!


Kaj naj bi dokazoval tak anekdotični primer? Ljubljana je relativno varno mesto, ni pa absolutno varna. Vsega je. Absolutno število kaznivih dejanj je gotovo višje kot v Kungoti. Posebej če tisti sekiro, ki je slučajno odletela nekomu v glavo, izključimo iz statistike kaznivih dejanj in jo zavedemo med nesreče pri delu.

Še vedno pa je daleč najbolj verjetni zločin, ki ga boste verjetno deležni, rop pri belem dnevu. Tistega, ko hočejo za kavo z mlekom 2.5€. Ampak samo, če ne gre za kraft kavo. Ker tista je pa 4+. 8-)

Scaramouche3 ::

2dark je izjavil:

T440 je izjavil:


Ljubljani se cedita med in mleko


In občasno te malo v centru pretepejo, ker želijo tvojo lastnino. To so pač lastnosti vseh mest, ki so multikulturno obogatena.


Vidi se da si na kurniku rasel ali pa preveč gledaš novice tako imenovanih severnih krajev, ki smo jih v 80ih občudovali kot varne,napredne in socialno močnejše, ki se danes proti LJ samo skrijejo.
Ne obstaja mesto z 0 kriminala, je pa pomembno kakšen je % in kakšen kriminal imaš!
Ti imaš 300000 ljudi tukaj, na tvoj vrtači, pa ti in tvoji kmetje... Lahko je imeti zelo malo, ko vas ni toliko

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Namenje OP...
Če imaša tistega jurja za najemnino na mesec za nekaj 3-sobnega (ker se meni še vedno zdi dober deal; gradnja/nakup nepremičnine za pol mio znese vsaj 40 let! Brez vzdrževanja in podobnih jajc).
Kakorkoli, sem Ljubljančan. Spodnja Šiška, Dravlje, Zalog, potem Domžale, pa vmes Graz, zdaj Bežigrad. LJ je mesto brez primere. Dovolj majhna, da je vse par minut stran.
Sredi Bežigrada imam manj hrupa, kot ga je bilo zaradi letal v luftu v Domžalah (kjer je bilo ceneje). Tudi v Zalogu so ranžiranje vagonov (50 tirov...) čez noč ustavili. V Zalog se bom najbrž sicer preselil, ker je top. Vsi "južnjaki" so bolj integrirani, kot ne bo nek štajerski študent v LJ. Tudi če pride samo na burek.
Kamorkoli, samo ne v direkten center. Ker tam džumbus pol leta ne neha. Jbg, prosti trg in ponudba.
Ljubljana je kul. Največji problem so dnevni migranti iz vukojebin, ki zjebejo rutine meščanov, in zaradi njih prekopavamo obvoznico. Da jih bomo še več dobili. Ma ostanite tam, kjer ste. V najlepši vasi na svetu.
Zoki je za LJ naredil, po mojem mnenju, več kot Hribar. Nekaterim gre pač priimek v nos.
Kmetavzarji pač ne znate pogledati čez plot. Kot Severnokorejci. Vam je lepo...
Na kratko, jajca na mizo, pa probaj. Koštalo te bo deset jurjev v enem letu. In vsakemu boš lahko povedal, da si poskusil, ampak je v Povljah lepše. Čeprav ni.
(itak bom na stara leta mrknil v Belo Krajino, če uspejo v naslednjih 15 letih sestaviti 3. os... Upam, da bom dočakal, kot sem tudi AC iz LJ mimo NM do meje; ampak mrknil ne zaradi neznosnosti bivanja v LJ, bolj iz "boli me k...c" filozofije; ali pa tudi ne bom, pa oddajal Štajercem/Gorenjcem nastavitvene kapacitete v največji vročini)

hykocyra ::

Scaramouche3 je izjavil:

2dark je izjavil:

T440 je izjavil:


Ljubljani se cedita med in mleko


In občasno te malo v centru pretepejo, ker želijo tvojo lastnino. To so pač lastnosti vseh mest, ki so multikulturno obogatena.


Vidi se da si na kurniku rasel ali pa preveč gledaš novice tako imenovanih severnih krajev, ki smo jih v 80ih občudovali kot varne,napredne in socialno močnejše, ki se danes proti LJ samo skrijejo.
Ne obstaja mesto z 0 kriminala, je pa pomembno kakšen je % in kakšen kriminal imaš!
Ti imaš 300000 ljudi tukaj, na tvoj vrtači, pa ti in tvoji kmetje... Lahko je imeti zelo malo, ko vas ni toliko


Pa kaj se sploh spuščate v te nizkointeligentne debate, pač kmečka pamet, tule sem jasno dokazal, da je Ljubljana drugo najbolj varno mesto v Sloveniji, pa še kar nekaj nabijajo:

hykocyra je izjavil:

Mesto, število kriminalnih dejanj, število prebivalcev, na koliko prebivalcev kriminalno dejanje

Celje 5.498 37.872 6.88832302655511
Koper 3.614 25.753 7.12589928057554
Kranj 2.559 37.941 14.8264947245018
Ljubljana 18.255 279.631 15.3180498493563
Maribor 5.699 94.37 16.5590454465696
Murska Sobota 1.595 11.107 6.96363636363636
Nova Gorica 1.827 13.031 7.13245758073344
Novo mesto 5.046 24.183 4.79250891795482

Preseneča me Maribor 8-O, izgleda pa, da so najbolj nevarni novomeščani in celjani.


Vir: https://www.policija.si/images/stories/...

3x bolj verjetno je, da bo nekdo zagrešil kaznivo dejanje v Novem mestu, kot v Ljubljani. Ampak SDSovski domobranci še kar nabijajo svoj populizem, pač tipični primer, ki kmet misli, da ima njegova krava najboljše mleko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hykocyra ()

hykocyra ::

Malajlo je izjavil:

Zoki je za LJ naredil, po mojem mnenju, več kot Hribar.

Pod črto je točno to TO. Jankovič je naredil nekaj, kar nobenemu županu v nobeni slovenceljski občini ni uspelo narediti, zdaj pa SDSovci pač širijo negativno propagando, ker bi si radi nabasali ljubljanski proračun v svoj žep, vidijo pa, da jih noben z dvema nevronoma v Ljubljani ne bo volil. Ker je Zoki tako zelo dober, nihče pa noče še enih nesposobnežev tipa "mater županj", ki so uničevale Ljubljano pred Zokijem.

Malajlo je izjavil:

Nekaterim gre pač priimek v nos.

Hkrati pa volijo Albanca pod desno zastavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hykocyra ()

Mato989 ::

hykocyra je izjavil:

Malajlo je izjavil:

Zoki je za LJ naredil, po mojem mnenju, več kot Hribar. Nekaterim gre pač priimek v nos.

Pod črto je točno to TO. Jankovič je naredil nekaj, kar nobenemu županu v nobeni občini ni uspelo narediti, zdaj pa SDSovci pač širijo negativno propagando, ker bi si radi nabasali ljubljanski proračun v svoj žep, vidijo pa, da jih noben z dvema nevronoma v Ljubljani ne bo volil. Ker je Zoki tako zelo dober.


Zoki je koruptivni slepar to je dejstvo... ampak hkrati je pa tudi dejstvo da je za LJ naredil več kot predhodniki skupaj...

Želel bi si da bi Ptuj imel podobno sposobnega župana ki ne bi samo bluzil ampak naredil kaj za LJUDI... enako velja za MB...

Samo nespremeni pa dejstva da je Zoki kriminalec milo rečeno... samo pač več je naredil za ljudi kot drugi kriminalci... ampak to je tako kot če si morilec in ropar ali pa morilec in ropar ki daš okrog sebe še ljudem nekaj drobtinic. Oboje je slabo. Dajmo si ne zatiskat oči
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hykocyra ::

Mato989 je izjavil:

hykocyra je izjavil:

Malajlo je izjavil:

Zoki je za LJ naredil, po mojem mnenju, več kot Hribar. Nekaterim gre pač priimek v nos.

Pod črto je točno to TO. Jankovič je naredil nekaj, kar nobenemu županu v nobeni občini ni uspelo narediti, zdaj pa SDSovci pač širijo negativno propagando, ker bi si radi nabasali ljubljanski proračun v svoj žep, vidijo pa, da jih noben z dvema nevronoma v Ljubljani ne bo volil. Ker je Zoki tako zelo dober.


Zoki je koruptivni slepar to je dejstvo... ampak hkrati je pa tudi dejstvo da je za LJ naredil več kot predhodniki skupaj...

Želel bi si da bi Ptuj imel podobno sposobnega župana ki ne bi samo bluzil ampak naredil kaj za LJUDI... enako velja za MB...

Samo nespremeni pa dejstva da je Zoki kriminalec milo rečeno... samo pač več je naredil za ljudi kot drugi kriminalci... ampak to je tako kot če si morilec in ropar ali pa morilec in ropar ki daš okrog sebe še ljudem nekaj drobtinic. Oboje je slabo. Dajmo si ne zatiskat oči


Vsi so koruptivni sleparji, kaj ti pričakuješ angelčka iz dvomiljonskega naroda sleparjev, ki niti davkov niso sposobni plačati, ker ne razumejo kaj davki sploh so? Razlika je samo v tem, kaj ostali dobimo za to in Zoki je price/performance največji car, kar ga je videla Slovenija.

Mato, tebe pa še tole čaka:

hykocyra je izjavil:

No dajva Mato, da vidimo, ali imaš kaj možganov.

Zakaj je javna uprava stacionirana ravno na sredi Slovenije, za po vrhu še v mestu z največjim številom prebivalcev?

Daj no, saj ne moreš biti tako zabit, naj ti namignem, samo največji kreteni mislijo, da je to zarota. Pametni pa pomislijo.

No daj?


Dajmo po vrsti, odgovori ali priznaj, da blebetaš neumnosti (kar bo vplivalo in bilo omenjeno v vseh naslednjih debatah). Ker je vredno vedeti, kakšno možgansko sposobnost imaš, ko kritiziraš, kar ne razumeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hykocyra ()

Mato989 ::

Zakaj je javna uprava stacionirana ravno na sredi Slovenije, za po vrhu še v mestu z največjim številom prebivalcev?


Tam je zato ker se je politika tako odločila... to je povsem preprost odgovor in edino resničen... Če bi se politika odločila da bo v MB, bi pač bila v MB ali v CE...

Tudi vodstvo DEM je bilo pač v MB, potem pa je vlada nekaj združila in preselila vodstvo za DEM (Dravske Elektrarne Maribor) v Ljubljano pod pretvezo HSE (Holdinga Slo Elektrarn)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hykocyra ::

Mato989 je izjavil:

Zakaj je javna uprava stacionirana ravno na sredi Slovenije, za po vrhu še v mestu z največjim številom prebivalcev?


Tam je zato ker se je politika tako odločila... to je povsem preprost odgovor in edino resničen... Če bi se politika odločila da bo v MB, bi pač bila v MB ali v CE...

Tudi vodstvo DEM je bilo pač v MB, potem pa je vlada nekaj združila in preselila vodstvo za DEM (Dravske Elektrarne Maribor) v Ljubljano pod pretvezo HSE (Holdinga Slo Elektrarn)


Seveda in Koprčani bi se vozili urejati zadeve v CE in MB ter prevozili dvakratno razdaljo napram sedaj? Oz. CE in MB v Koper, ker zakaj bi bili pa koperčani zapostavljeni? 300.000 ljubljančanov pa neskončno večjo razdaljo kot sedaj? Aja ne, še bolje, dajmo raztresti javno upravo po celi Sloveniji, da gre Koprčan najprej v Duplek, potem pa v Kranjsko goro in po naslednjo potrdilo v Novo mesto, vse dokumente pa mu potrdijo v Murski Soboti. Bravo. Cvet inteligence.

No sem nisem pričakoval, da boš razumel, da je za VSE, celo Slovenijo, v povprečju, tako daleč najbolje. Ne, saj te nikoli nisem imel za ravno biser inteligence. Bolj za kekca, ki naseda na vsak butasti populizem, brez, da bi razmislil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hykocyra ()

Mato989 ::

hykocyra je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Zakaj je javna uprava stacionirana ravno na sredi Slovenije, za po vrhu še v mestu z največjim številom prebivalcev?


Tam je zato ker se je politika tako odločila... to je povsem preprost odgovor in edino resničen... Če bi se politika odločila da bo v MB, bi pač bila v MB ali v CE...

Tudi vodstvo DEM je bilo pač v MB, potem pa je vlada nekaj združila in preselila vodstvo za DEM (Dravske Elektrarne Maribor) v Ljubljano pod pretvezo HSE (Holdinga Slo Elektrarn)


Seveda in Koprčani bi se vozili urejati zadeve v CE in MB ter prevozili dvakratno razdaljo napram sedaj? Oz. CE in MB v Koper, ker zakaj bi bili pa koperčani zapostavljeni? 300.000 ljubljančanov pa neskončno večjo razdaljo kot sedaj? Aja ne, še bolje, dajmo raztresti javno upravo po celi Sloveniji, da gre Koprčan najprej v Duplek, potem pa v Kranjsko goro in po naslednjo potrdilo v Novo mesto. Bravo. Cvet inteligence.

No sem nisem pričakoval, da boš razumel, da je za VSE, celo Slovenijo, v povprečju, tako daleč najbolje. Ne, saj te nikoli nisem imel za ravno biser inteligence. Bolj za kekca, ki naseda na vsak butasti populizem, brez, da bi razmislil.


Kaj pa hodiš urejat ti vsak mesec na ministrstvo da bi moralo bit v LJ in ne v Celju? >:D

Jaz še v svojih 30+ letih nisem nikol rabil it nič urejat na ministrstvo, ti pa kot kaže vsak teden da je to pomembno...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hykocyra ::

Mato989 je izjavil:

hykocyra je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Zakaj je javna uprava stacionirana ravno na sredi Slovenije, za po vrhu še v mestu z največjim številom prebivalcev?


Tam je zato ker se je politika tako odločila... to je povsem preprost odgovor in edino resničen... Če bi se politika odločila da bo v MB, bi pač bila v MB ali v CE...

Tudi vodstvo DEM je bilo pač v MB, potem pa je vlada nekaj združila in preselila vodstvo za DEM (Dravske Elektrarne Maribor) v Ljubljano pod pretvezo HSE (Holdinga Slo Elektrarn)


Seveda in Koprčani bi se vozili urejati zadeve v CE in MB ter prevozili dvakratno razdaljo napram sedaj? Oz. CE in MB v Koper, ker zakaj bi bili pa koperčani zapostavljeni? 300.000 ljubljančanov pa neskončno večjo razdaljo kot sedaj? Aja ne, še bolje, dajmo raztresti javno upravo po celi Sloveniji, da gre Koprčan najprej v Duplek, potem pa v Kranjsko goro in po naslednjo potrdilo v Novo mesto. Bravo. Cvet inteligence.

No sem nisem pričakoval, da boš razumel, da je za VSE, celo Slovenijo, v povprečju, tako daleč najbolje. Ne, saj te nikoli nisem imel za ravno biser inteligence. Bolj za kekca, ki naseda na vsak butasti populizem, brez, da bi razmislil.


Kaj pa hodiš urejat ti vsak mesec na ministrstvo da bi moralo bit v LJ in ne v Celju? >:D

Jaz še v svojih 30+ letih nisem nikol rabil it nič urejat na ministrstvo, ti pa kot kaže vsak teden da je to pomembno...


Točno to. Zato pa utihni in nehaj utemeljevati stvari z bullshitom, za katerega še sam veš, da je navadno sranje.

Utk ::

Mislim, da ima ta lik vsak teden sestanek v vzhodni Ljubljani s tremi Napoleoni, Churchilom, Rooseveltom in še kom. In to na "ministrstvu" z varnostniki v belem. Kar naj ostane ta druščina v Ljubljani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

hykocyra ::

Utk je izjavil:

Mislim, da ima ta lik vsak teden sestanek v vzhodni Ljubljani s tremi Napoleoni, Churchilom, Rooseveltom in še kom... Kar naj ostane ta druščina v Ljubljani.

Jah, predstavljaj si, kako grozno bi bilo, da bi ubogi Ptujčan moral iti po diagnozo na vse psihiatrične bolnišnice v Sloveniji, namesto samo v Lj-Polje.

Utk ::

Ja imaš srečo, da je zate to tako blizu.

hykocyra ::

Utk je izjavil:

Ja imaš srečo, da je zate to tako blizu.

Ja, k sreči, sicer bi moral precej pretrpeti, da bi zdravnikom predlagal, da je taksne kot sta vidva treba poloviti in spraviti na zaprti oddelek. Zdaj je relativno preprosto, mogoče se celo uresniči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hykocyra ()

T440 ::

Skratka, kje je potem bolje?
Bizovik al Vrhovci?

hykocyra ::

T440 je izjavil:

Skratka, kje je potem bolje?
Bizovik al Vrhovci?

Pravzaprav nič oz. isto sranje. Oboje bo prej kot slej podvrženo taksi za vstop v Ljubljano. Če se ne preseliš znotraj ringa, je pravzaprav vseeno, tudi, če se preseliš v Kranj, večino časa bo tako ali tako pobral P+R.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hykocyra ()

hykocyra ::

Najbolj se bojo pa zahebali takšni, ki v neposredni bližini Ljubljane kupujejo parcele po skoraj enaki ceni, kot bi jo kupili v Ljubljani in sanjajo, kako so naredili dober nakup. Dejansko bo izpadlo, da so na enakem, kot. če bi jo kupili dlje samo za pol cene. Ker na koncu bo vseeno, namesto, da bi se uresničila njihova vizija in bojo imeli svež zrak, svoj smrad pa naj bi vozili v Ljubljano, bo enako, kot, če bi si nabavili precej cenejšo parcelo dlje stran. Rezultat bo, da bojo skasirali ves smrad dnevnih migrantov, po drugi strani pa se bojo čakali na P+R skupaj z Mariborčani, smrad avtomobilov pa bo ostajal na obrobju za njih same. Skratka, premium cena Ljubljane, dolgoročno niti ni tako slaba naložba. Če si jo lahko privoščiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hykocyra ()

Invictus ::

20km okoli Ljubljane cene dosegajo 80 - 90% Ljubljanske cene.

Gorenjska je draga za popizdit...

Okollica Grosuplja tudi.

Zdaj je še Vransko drago.

Če hočeš poceni, ti ostane samo še Prekmurje v bolj zabačenih koncih, in ozemlje, južno ud reke krke.

Vse ostalo je drago.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hykocyra ::

Invictus je izjavil:

20km okoli Ljubljane cene dosegajo 80 - 90% Ljubljanske cene.

Gorenjska je draga za popizdit...

Okollica Grosuplja tudi.

Zdaj je še Vransko drago.

Če hočeš poceni, ti ostane samo še Prekmurje v bolj zabačenih koncih, in ozemlje, južno ud reke krke.

Vse ostalo je drago.


Ja, s tem, da bo konkretno izgubilo na ceni, ko bo Ljubljana zaprla notranjost obroča oz. ga bo naredila plačljivega. In ga bo, vsi svetovni trendi, gredo v to smer, hkrati pa je Ljubljana že leta pripravljena na to - vse ceste znotraj obroča so občinska last (od 2006, če me spomin ne vara, seveda naivci mislijo, da je Zoki prevzel vpadnice od DARSa zato, ker bi si rad nakopal višje stroške vzdrževanja vpadnic). Zoki je ekstra sposoben in koristen župan, za Ljubljančane. Kar je pravilno, ne rabimo župana, ki dela za neljubljančane. In takega tudi ne mislimo volit.

Skratka, če živiš izven občine Ljubljana, si ne naredi stroškov z SUV. Ker bo večino časa stal na P+R, je čisto vseeno, če si prišparaš stroške z nečem manjšim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hykocyra ()

hijogoc ::

Mimogrede, naiven moron od moderatorjev, ki misli, da bo njegovo tiho blokiranje (hykocyra) njemu neprijetnih novic kaj spremenilo, se mora zavedati, da vse kar počne je samo onesposobljanje javnosti, da bi zvedela za logične korake ljubljanske občine. Spremenil ne bo nič. Namesto, da bi rekel hvala in prodal svojo nepremičnino in se preselil bližje, naivno misli, da bo njegova cenzura kaj spremenila. Precej infantilno razmišljanje.

Na, bedak, bannaj še ta nick, a veš kako mi je vseeno, dajem moderatorskim idiotom tiste mlajše accounte, da se lahko izzivljate nad njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hijogoc ()

feryz ::

Od kdaj pa opankar dela za Ljubljančane?
Aha, misliš tistih pet, ki pašejo v njegov krog. To pa ja.

T440 ::

Cel kip teksta od ljubljančana, ampak sanja se mu pa ne, kaj zdaj - Bizovik ali Vrhovci.
Samo tekstovna masturbacija kako je vse zunaj obvoznice vukojebina, ki bo plačevala mastne denarje za vstop v Kapitol.
Verjetno tip, ki še ni bil dlje od Bohinjske Bistrice.

hijogoc ::

feryz je izjavil:

Od kdaj pa opankar dela za Ljubljančane?
Aha, misliš tistih pet, ki pašejo v njegov krog. To pa ja.


Ja, to si dobro povedal, za tiste, ki pašejo v njegov krog. Oz. za tistih 300.000, ki pašejo v njegov krog. Vsi, ki ste izven, boste pa dobili točno to kar ste kupili. Kar tudi pričakujemo od svojega župana. Ne vašega. Svojega.

T440 je izjavil:

Verjetno tip, ki še ni bil dlje od Bohinjske Bistrice.

Ja, to te dobro opisuje. Sicer sem ti že razložil, ampak sva že ugotovila, da si preneumen, da bi razumel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hijogoc ()

T440 ::

uf, si me zadel.
nič, grem sedaj na P+R iskat svoj avto, potem pa se odpeljem proti Žirem, dokler še ni rampe na Dolgem mostu.

Utk ::

Preseneča me Maribor 8-O, izgleda pa, da so najbolj nevarni novomeščani in celjani.

Moraš živet pod velkim kamnom, ali pa znotraj obvoznice, da ne veš kdo dela pizdarije okoli Novega mesta. Najbrž pa niti po Štajerski ni dost drugač.

Badwolff ::

Vrhovcev ne poznam, Bizovik je pa prav orto vas s kmetijami.

hijogoc ::

T440 je izjavil:

uf, si me zadel.
nič, grem sedaj na P+R iskat svoj avto, potem pa se odpeljem proti Žirem, dokler še ni rampe na Dolgem mostu.

Ja in spet problemi v razumevanju. Ne rabiš iskati avtomobila na P+R, prej kot je potrebno. Ga boš pa v prihodnosti iskal.

Mimogrede, ne rabiš rampe, so kamere in OCR dovolj in Ljubljana jih je polna, seveda po še enem naključju, ki ga idioti ne prepoznajo.

Izgleda, da še vedno nisi dojel, da grejo vsi indici v isto smer. Ljubljana ima vse pogoje, da zaračuna uvoz po konceptu Logarske doline ali doline potoka Koritnice (Bohinj) - občinske ceste - za zraven ima še vsa tehnična sredstva že upeljana (kamere na skoraj vseh križiščih), redarsko službo in mehanizmom za izterjavo, da lahko to izvede z malo OCRja iz danes na jutri. Za zraven ima tudi že postavljena parkirišča P+R. Tlačenje lastnega dreka samemu sebi v oči, ti pri tem ne bo pomagalo.

Pač dlje kot se razni kmetavzi slepite, slabše za vas, na tvojem mestu, bi se mi zahvalil, ker ti potencialno pomagam, da ne boš naredil velike napake, ki te bo drago stala. Seveda si preneumen za to.

Utk je izjavil:

Preseneča me Maribor 8-O, izgleda pa, da so najbolj nevarni novomeščani in celjani.

Moraš živet pod velkim kamnom, ali pa znotraj obvoznice, da ne veš kdo dela pizdarije okoli Novega mesta. Najbrž pa niti po Štajerski ni dost drugač.


Uporabil sem uradne statistike policije, tako, da se izvoli pritožiti njim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hijogoc ()

hijogoc ::

Utk je izjavil:

Moraš živet pod velkim kamnom, ali pa znotraj obvoznice, da ne veš kdo dela pizdarije okoli Novega mesta. Najbrž pa niti po Štajerski ni dost drugač.


Mogoče rabiš statistiko še enkrat, opazil sem, da razni idioti ne razumejo, če jim pojasniš samo enkrat:

Mesto     Št. krim. dejanj  Število preb.    Št. preb. / št. krim. dejanj
==========================================================================
Maribor         5.699           94.37            16.5590454465696
Ljubljana       18.255          279.631          15.3180498493563
Kranj           2.559           37.941           14.8264947245018
Nova Gorica     1.827           13.031           7.13245758073344
Koper           3.614           25.753           7.12589928057554
Celje           5.498           37.872           6.88832302655511
Murska Sobota   1.595           11.107           6.96363636363636
Novo mesto      5.046           24.183           4.79250891795482

Preseneča me Maribor 8-O, izgleda pa, da so najbolj nevarni novomeščani, murskosobotčani in celjani.

Vir: https://www.policija.si/images/stories/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hijogoc ()

Lonsarg ::

Kam se ljudje vozijo je posledica ne vzrok, odpravljati pa je treba vzroke. Torej prvo se naj zaracuna podjetjem konkreten davek če hočejo znotraj obvoznice imeti poslovne prostore. Potem se pa lahko še kaj drugega pogovarjamo.

Namreč to da imamo toliko poslovnih prostorov znotraj obvoznice je kriminal, pa UKC tok globoko znotraj obvoznice, dizaster.

hijogoc ::

Lonsarg je izjavil:

Kam se ljudje vozijo je posledica ne vzrok, odpravljati pa je treba vzroke. Torej prvo se naj zaracuna podjetjem konkreten davek če hočejo znotraj obvoznice imeti poslovne prostore. Potem se pa lahko še kaj drugega pogovarjamo.

Namreč to da imamo toliko poslovnih prostorov znotraj obvoznice je kriminal, pa UKC tok globoko znotraj obvoznice, dizaster.


Zakaj že? A da bo tebi bolj ugodno brez P+R, ker si se enkrat v preteklosti zajebal v presoji in si raje izbral "svež zrak", svoj smrad pa si se egoistično odločil pripeljati v Ljubljano?

Naaah... Imaš LPP, varno te bo pripeljal do cilja.

Mimogrede, ste pomislili, kako bo strmoglavila cena vaših dvojnih plehnatih kant, sploh, ko bodo občine začele "po sili" vzpostavljati javni promet, pred vstopom v Ljubljano pa se bo bolj splačalo zapeljati na parkirišče in iti na LPP kot zapeljati v Ljubljano? Samo omenim, obveščeni in ne preveč trmoglavi lahko začnejo ukrepati že danes.... drugi bojo pa pač "popušili".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hijogoc ()

Gagatronix ::

@hijogoc, tebe pa neke tezke frustracije dajejo. Stopi no do psihiatra, bi ti koristil. :))

hijogoc ::

Gagatronix je izjavil:

@hijogoc, tebe pa neke tezke frustracije dajejo. Stopi no do psihiatra, bi ti koristil. :))

Seveda, podobno kot T440 se slepiš, da sem problem jaz, ki samo izpostavljam očitno (ker "očitno" večina idiotov ne vidi). In misliš, da, če boš našel način, da me očrniš, bo tvoj problem izginil.

Precej infantilno razmišljanje. Tvoj problem ostaja, ne glede kakšen sem po tvojem mnenju jaz. Pameten, se mi bo zahvalil za opozorilo in ga bo izkoristil sebi v korist (recimo prodal svojo štirikolesno kanto tebi, dokler ima še vrednost), idiot bo iskal ad-homineme, na koncu pa bo jokal kakšna strašna krivica se mu je zgodila.

Ti se smej danes, jaz se bom pa smejal tebi v prihodnosti. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hijogoc ()

Lonsarg ::

hijogoc je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Kam se ljudje vozijo je posledica ne vzrok, odpravljati pa je treba vzroke. Torej prvo se naj zaracuna podjetjem konkreten davek če hočejo znotraj obvoznice imeti poslovne prostore. Potem se pa lahko še kaj drugega pogovarjamo.
Zakaj že? A da bo tebi bolj ugodno brez P+R, ker si se enkrat v preteklosti zajebal v presoji in si raje izbral "svež zrak", svoj smrad pa si se egoistično odločil pripeljati v Ljubljano?

Naaah... Imaš LPP, varno te bo pripeljal do cilja.

Mimogrede, ste pomislili, kako bo strmoglavila cena vaših dvojnih plehnatih kant, sploh, ko bodo občine začele "po sili" vzpostavljati javni promet, pred vstopom v Ljubljano pa se bo bolj splačalo zapeljati na parkirišče in iti na LPP kot zapeljati v Ljubljano? Samo omenim, obveščeni in ne preveč trmoglavi lahko začnejo ukrepati že danes.... drugi bojo pa pač "popušili".

Nop napaka da sklepaš da sem vozač :) Sem kar lepo v Ljubljani da ima moja peš do šihta jaz pa delam od doma. Ampak nisem ozkogleden in mi je jasno da imamo kolaps v prometu ker je preveč poslovnih prostorov znotraj obvoznice.

V Ljubljani je vsaj 100k več delovnih mest kot stanovanj, tak da ne, ne obstaja izbira da bi lahko kar vsi izbrali da živijo bližje šihtu, če jih 10 več to izbere bodo outbidali 10 drugih in bo 10 drugih se moralo vozit. Če boš ta bidding war še zaostril z tvojo predlagano cestnino se bo samo nekaj lastnikov menjalo, suma sumarum pa bo promet ostal isti.

No lahko tudi namesto zmanjšanja poslovnih prostorov povečamo spalne prostore tako da nehamo z mafijskimi omejitvami gradenj ki se jih gredo župani. Več rešitev je možnih, vsekakor pa mora rešitev poskrbeti da se ta divergacija poslovnih vs spalnih prostorov zmanjša če hočemo zmajšati promet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

hijogoc ::

Lonsarg je izjavil:

Nop napaka da sklepaš da sem vozač :) Sem kar lepo v Ljubljani da ima moja peš do šihta jaz pa delam od doma. Ampak nisem ozkogleden in mi je jasno da imamo kolaps v prometu ker je preveč poslovnih prostorov znotraj obvoznice in samo če se na vzroku lotis težav lahko kaj izboljšaš.

V Ljubljani je vsaj 100k več delovnih mest kot stanovanj, tak da ne, ne obstaja izbira da bi lahko kar vsi izbrali da živijo bližje šihtu, če jih 10 več to izbere bodo outbidali 10 drugih in bo 10 drugih se moralo vozit. Če boš ta bidding war še zaostril z tvojo predlagano cestnino se bo samo nekaj lastnikov menjalo, suma sumarum pa bo promet ostal isti.


Preveč poslovnih prostorov znotraj obvoznice imamo zaradi pohlepa podjetnikov in logičnega (in pravilnega) razmišljanja, da boš prodal več v mestu s 300.000 prebivalci kot v vasi z 150 prebivalci.

In tega ne bo spremenilo nič.

"Bidding war", nima tukaj nobene veze, verjami pa, da bo pri uvozu v Ljubljano z 20 eurov dnevne takse in pripravljenim P+R spremenilo fantastično veliko. Od tega, da se ne bosta več vozila z drago v Ljubljano z dvema avtomobiloma ampak z enim. In, ker se Ljubljana že 20 let pripravlja na takšno politiko (še enkrat, katera občina je tako neumna, da bi prevzela vpadnice od države, konkretno DARSa, v lastno - občinsko - vzdrževanje in stroške, sploh ceste kot je Dunajska/Celovška/Tržaška/Dolenjka, kjer gredo za popravljanje letno miljoni. Resno misliš, da je Zoki tako neumen? Zelo naivno podcenjevanje...), po drugi strani pa cela Evropa drvi v to smer, realno pričakujem, da se bo to zgodilo kmalu.

In potem bo jok in stok. Sploh od prebivalcev občin kot je Bohinj in Logarska dolina, ki so priskrbele precedenčni primer, da je zadeva izvedljiva. Slava njihovemu pohlepu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hijogoc ()

Lonsarg ::

V P+R in javni promet bo treba tut kakih 20 miljard še dodati, da bo to kar hočeš izvedljivo. In če bi to bilo narejeno verjemi da potem sami ljudje izberejo to opcijo, brez ali z 20EUR cestnine.

Tak da morda si končno sliko celo ok predstavljaš, sam zelo na napačnem mestu se lotevaš iskat rešitve. Ti naivno misliš da bo javni promet kar magično boljši z cestnino, v praksi pa bi javni promet ostal zanič, bidding war za življenje v Ljubljani bi šel v višave, gentrifikacija pa na vrhuncu.

Jaz pač nisem sebična oseba in navijam za normalne rešitve, kljub temu da sem bidding war zmagovalec glede LJ nepremičnin in bi mi tvoji predlogi z cestnino celo koristili. Zoki pač kot vsak mafijec gleda na lastno korist, torej čimdržja ljubljana za čimveč % v lastni žep, prav nič drugega ni v igri. Tak da ja, Zoki je na tvoji strani, ampak to si ne štet v čast.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

hijogoc ::

Lonsarg je izjavil:

V P+R in javni promet bo treba tut kakih 20 miljard še dodati, da bo to kar hočeš izvedljivo. In če bi to bilo narejeno verjemi da potem sami ljudje izberejo to opcijo, brez ali z 20EUR cestnine.


Ne?! Izvede se lahko tudi brez P+R. To, da se vam ga zagotovi je čista prijaznost, ki ste jo lahko nepopisno veseli.

Lonsarg je izjavil:

Tak da morda si končno sliko celo ok predstavljaš, sam zelo na napačnem mestu se lotevaš iskat rešitve. Ti naivno misliš da bo javni promet kar magično boljši z cestnino, v praksi pa bi javni promet ostal zanič, bidding war za življenje v Ljubljani bi šel v višave, gentrifikacija pa na vrhuncu.

Jaz pač nisem sebična oseba in navijam za normalne rešitve, kljub temu da sem bidding war zmagovalec glede LJ nepremičnin in bi mi tvoji predlogi z cestnino celo koristili. Zoki pač kot vsak mafijec gleda na lastno korist, torej čimdržja ljubljana za čimveč % v lastni žep, prav nič drugega ni v igri.


Ne vem, to, da je po tvojem Zoki mafijec samo narekuje, da boš ostal brez P+R, z 20+ eurov cestnine in ničvrednim avtomobilom svoje drage. Tako, da na tvojem mestu bi samo upal, da Zoki ni mafijec in ga spodbujal, da ne postane mafijec. V lastnem interesu. Mogoče je čas, da začneš, skupaj z večino Ljubljančanov častiti in navijati za Zokija. Ker res nočeš, da naredi kar je najbolje za Ljubljano.

No ja, to narekuje zdrava pamet. Razumem, da je ne premorete vsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hijogoc ()

Lonsarg ::

Jaz navijam za dobre rešitve za vso populacijo, ampak pri osebnih odločitvah pa sem pragmatik z moto "if you can not beat them join them", tak da jaz sem lastni denar stavil na to, da bo Ljubljana ostala v rokah nepremičninske mafije, ne glede na to kater zupan bo seveda. Bom v kratkem upgradal iz stanovanja v vrstno z dvema parkinga, pa še eno stanovanje na zalogo.

Avto imava samo en, zgolj za izlete ali v trgovino, ker javni prevoz je neuporaben za nakupe/opravke po LJ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

hijogoc ::

Lonsarg je izjavil:

Ne jaz navijam za dobre rešitve za vso populacijo, ampak pri osebnih odločitvsh pa sem pragmatik z moto "if you can not beat them join them", tak da jaz sem lastni denar stavil na to, da bo Ljubljana ostala v rokah nepremičninske mafije, ne glede na to kater zupan bo seveda. Bom v kratkem upgradal iz stanovanja v vrstno z dvema parkingoma, pa še eno stanovanje na zalogo.


Seveda, pametna poteza, Zoki je še stare šole, ki vsaj v teoriji, dela v interesu družbe. Predstavljaj si, da bi deloval kot "neoliberalne" milenijske pizde, samo v lastnem interesu...

Vprašanje pa je, kdo bo naslednji župan, ko se Zoki upokoji? SDSov, desnica, katere moto je delovanje v interesu svojih žepov, ki jo častijo ravno tisti, ki imajo najmanj od nje? Bo spregledala možnost, da si napolne žepe iz ljubljanskih cestnin? Hudo dvomim...

Ergo, cestnine v Ljubljani pridejo. Z Zokijem, za Zokijem,... niti v nočni mori ne bi kupil stanovanja izven ringa in računal na to, da bom imel "svež zrak", "naravo" (sem sarkastičen do maksimuma, če kdo ni dojel) ter se elegantno vozil v službo v Ljubljani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hijogoc ()

Gagatronix ::

> Ti se smej danes, jaz se bom pa smejal tebi v prihodnosti.

Sporoci mi, ko bos moral placevati za parking pred lastno bajto. Takrat se ti bom lahko spet smejal.

hijogoc ::

Gagatronix je izjavil:

Sporoci mi, ko bos moral placevati za parking pred lastno bajto. Takrat se ti bom lahko spet smejal.


Ne boš. Imam toliko avtomobilov, kot imam prostora pred hišo. Pravzaprav, imam za še enega dodatnega še prostor, ne pogovarjaš se z revežem svojega tipa, ki samo išče kje bo koga oškodoval za svojo korist.

Skratka, če bi se vsi egoisti kot si sam, zgledovali po meni, ne bi bilo problemov. Tako pa boste egoistične pizde imele probleme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hijogoc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved lastnemu avtomobilu v LJ (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Na cesti
56253480 (14626) deco16
»

Nakup hiše na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17520154 (12455) link_up
»

Hofer nateg, placna razlika LJ vs ostali del Slovenije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25938562 (31431)          
»

Vse več Američanov ima raje Uber in Lyft kot lasten avtomobil (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
35179726 (70613) Unknown_001

Več podobnih tem