» »

Življenje v Ljubljani

Življenje v Ljubljani

Scaramouche3 ::

Glede na to kako gledajo vsi ki so izven Lj, nas Ljubljančane, je edino kar lahko narediš, da ne živiš kot nekdo, ki te bodo vedno grdo gledali, da se odseliš v tujino. Selitev v majhno mesto v Sloveniji iz Lj ni opcija...
Pač gre se za sindrom majhnega mesta, prisotno v vseh državah, ljudje mislijo,da se imamo Ljubljančani za nekaj več in da konstantno njih šimfamo.
Jaz se ne spomnim kdaj sem pljuval po kakem mestu izven LJ.
To se potem demonstrira v pljuvanju Ljubljane, da vse kar se tukaj dogaja, je negativno in vredno izogibanja...

Zgodovina sprememb…

PumaLino ::

ripmork je izjavil:

da vsaj občutek mestnega življenja (ki nekaterim ljudem zelo prija) to odtehta. Sicer res brezveze.


točno to je blo meni Raj. Tisti občutek ko odpreš vrata in si v kvazi metropoli

m0LN4r ::

Kaj tocno je to? Butiki, bari, kafici in brnenje avtov v ozadju?

Tam od 100k prebivalcev naprej, kvaliteta pada, obstaja statistika (uporabi google).

Mestno zivljenje imas cisto enako, ce si v predmestju. Bivanje je pa druga stvar. Storitve, ki jih pa ponuja mesto, pa jih ponuja dandanes ze vsaka vecja vas. Kaj sele mala mesta, kjer se ne obraca miljon avtov naenkrat.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Pat_MaGroin ::

Fantje, pri teh debatah je fino upoštevat starost :).

Valda bo en 22-letnik hotu bit v LJ, sam pri 40+ bo pa iskal hiško izven LJ :). Tako to gre, naravni potek.

Scaramouche3 ::

m0LN4r je izjavil:

Kaj tocno je to? Butiki, bari, kafici in brnenje avtov v ozadju?

Tam od 100k prebivalcev naprej, kvaliteta pada, obstaja statistika (uporabi google).

Mestno zivljenje imas cisto enako, ce si v predmestju. Bivanje je pa druga stvar. Storitve, ki jih pa ponuja mesto, pa jih ponuja dandanes ze vsaka vecja vas. Kaj sele mala mesta, kjer se ne obraca miljon avtov naenkrat.


Predmestje je praktično še dražje, vse hiše, ki jih gledam, ki se gradijo so tam 500000EUR plus. Samo kmet si zgradi poceni...
To ne šteje kot ti ki pljuvajo LJ! Predmestje je povsod po svetu za bogataše! Imaš vse blizu samo si v naravi in daleč od gužve! Logistično, LJ!

Zgodovina sprememb…

3p ::

matg11 je izjavil:

Pozdravljeni,

razmišljam o menjavi službe ter s tem povezano selitvijo v Ljubljano oziroma nepospredno okolico. Če bi se vsak dan vozil na delo bi za to porabil v povprečju verjetno 1.-5h, ~100km, kar mi pa ne ustreza. Razen tega, da so cene stanovanj/sob precej napihnjene dosti drugega o življenju v Ljubljani kot takem ne vem. Zanima me kaj menite vi, kakšne so prednosti oziroma stvari katere so vam všeč ter seveda slabosti. Kolikšen mesečni prihodek se vam zdi vredu, da bi se bilo vredno preseliti oziroma vredu živeti v Ljubljanji? Kako je z samimi dnevni premiki na delo, pakticira kdo uporabo kolesa čez celo leto? Ljudje, zelene površine, zastoji, vse o čemer imate izkušnje je dobrodošlo.
Hvala


Par točk za razmislek:

  • Bo plača toliko višja, da boš pokril strošek skoraj 2x dražjega "kvadrata" stanovanja kot drugod? Povprečne plače v Ljubljani niso toliko višje. Če ne dobiš recimo 500€ višje plače kot v, recimo, Mariboru, se selitev ekonomsko ne izplača.

  • Dogajanja in potrebnih in nepotrebnih reči je na kupu več kot kjerkoli drugje v državi. Če seveda to hočeš / potrebuješ. Če hočeš, je to velika prednost. Če nočeš, pa ti je lahko na poti.

  • Tudi gneče je (v splošnem) več kot kjerkoli drugje po državi. (Se pa da temu fino izogniti, če nisi ravno z avtomobilom ob isti uri na isti cesti, kot vsi drugi someščani + dnevni migranti.)

  • Raznolikosti je več. Verjetnost, da bo srečal non-binary čifurskega hipsterja z dolenskim naglasom je večja kot v kungoti. Sam veš, če te to moti, ti sploh ni važno, ali pa ti ustreza.

  • Pozimi je lahko tri mesece vsaj pol dneva megla. Nekaterim to izredno ne ustreza. Drugi bi pa za poleg imeli še več teme. Poleti je gotovo bolj vroče, kot na podeželju, če stanuješ v zelenem okolju.

  • Pribitek pri ceni imaš tudi pri storitvah. Striženje v frizerski akademiji v "najlepšem mestu" je dražje, kot pri frizerki Marici, v manjšem kraju. Večina drugih storitev tudi, od kave in pizze naprej.

  • Če se boš selil, preštudiraj (mikro)lokacijo, glede na to, kaj bi sploh rad počel in imel na voljo. Hočeš biti 20m od popularnih klubov ali 20m do gozda? Najbrž to ne bo ista lokacija.

Pat_MaGroin ::

Jaz sem svoje čase stanoval na Viču, pisarna na Rudniku in je šlo 30 min vsak dan v eno smer od vrat do vrat. Kurc pa služba v LJ :).

m0LN4r ::

PumaLino je izjavil:

ripmork je izjavil:

da vsaj občutek mestnega življenja (ki nekaterim ljudem zelo prija) to odtehta. Sicer res brezveze.


točno to je blo meni Raj. Tisti občutek ko odpreš vrata in si v kvazi metropoli

Ko pogresam mestni lajf, si dam tole na zvocnike na terasi in glasnost, da se se v bajti slisi:


Pa sem kot v mestu.

Valda bo en 22-letnik hotu bit v LJ, sam pri 40+ bo pa iskal hiško izven LJ :). Tako to gre, naravni potek.

Tako, ce pa ima kdo mir v neki odmaknjeni soseski, pa itak ni zares v mestu.

Biti zares v mestu, pomeni, da si v centru. Da ko stopis ven iz bloka imas za vogalom takoj kebab, studio za nohte, kitajsko restavracijo in bar, ter diskoteko.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

3p ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Fantje, pri teh debatah je fino upoštevat starost :).

Valda bo en 22-letnik hotu bit v LJ, sam pri 40+ bo pa iskal hiško izven LJ :). Tako to gre, naravni potek.


Res pa je to dokaj standardni potek reči. Ki vključuje tudi to, da je na stara leta potrebno ostati v bajti, čeprav več ni varno voziti avta, s katerim je potrebno do trgovine, dohtarjev, ni moči za delo okoli bajte, ni denarja za vzdrževanje, itd.

Pat_MaGroin ::

Pol je pa tretja faza.

Prodaja bajte in varovano stanovanje :)

3p ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Jaz sem svoje čase stanoval na Viču, pisarna na Rudniku in je šlo 30 min vsak dan v eno smer od vrat do vrat. Kurc pa služba v LJ :).


To je seveda tudi res. Res je tudi, da se je mogoče preseliti tudi na drug konec mesta, če ti bolj ustreza. In res je tudi, da je od Viča do Rudnika, manj kot pol ure z biciklom. Ampak tudi bicikl ni za vsakogar.

Pat_MaGroin ::

Miško, sem 4 leta drkal to pot, najprej se prebit do obvoznice, in potem na izhodu za Škofljico čakat do Rudnika.

Seveda, če si mazohist, si šel pa čez center z avtom :).

Sej vem, da vam ITjevcem, ki hodite naokoli oblečeni v Hervis robo in merrel superge, je vseeno, kako pridete na job s kolesom, eni pa se tega ne gremo :).

Zgodovina sprememb…

PumaLino ::

m0LN4r je izjavil:

Kaj tocno je to? Butiki, bari, kafici in brnenje avtov v ozadju?

Tam od 100k prebivalcev naprej, kvaliteta pada, obstaja statistika (uporabi google).

Mestno zivljenje imas cisto enako, ce si v predmestju. Bivanje je pa druga stvar. Storitve, ki jih pa ponuja mesto, pa jih ponuja dandanes ze vsaka vecja vas. Kaj sele mala mesta, kjer se ne obraca miljon avtov naenkrat.

vrvež in tako dalje, folk. Itd. bla bla

Si siguren za predmestje? Pridi živet tle kjer jaz živim (10km od portoroža, 13 od kopra) , nism ravno v vasi ampak blizu vasi. Se precej družim z domačini in ...
To je tako omejen in brezvezen folk da peče glava! Debate so tako patetične da raje si doma.
Z meščani so tisti ponavadi s katerimi se lahko pogovarjam o biznisu in takih bolj zanimivih, pomembnih stvareh. Ma ni sam to, te predmestje folk, vasi, to je katastrofa. Pa večinoma so alkoholiki.
Ej še enkrat, to je tako brezvezen ,dolgočasen folk da ti ne morem opisat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PumaLino ()

Siso ::

Ja sveda,če že življenje v mestu pol NY al pa Tokyo

https://m.youtube.com/watch?v=pmE_l_dN9...

3p ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Sej vem, da vam ITjevcem, ki hodite oblečeni v Hervis robo, je vseeno, kako pridete na job s kolesom, eni pa se tega ne gremo :).


Ja, pač, bolj smešni zgledamo v lycra cotah, ja. :D

Ampak, če moraš paziti na "dress code" si pa menda v resni firmi, ki vam privošči tuše?

Pa pozabljaš na to, da smo v času e-mobilnosti (skiroji, e-bicikli...). Pa da je več razumevanja za delo na daljavo. (Kar je seveda tudi argument za bivanje izven mesta, če se voziš samo delat.)

Pat_MaGroin ::

Miško, 2009-2014 je bila tvoja e-mobilnost in delo od doma se v jajčkah idejnih vodij.

Pa v LJ, kjer je kurac vreme 7 mesecev na leto, je kolo krasna izbira :).

PacificBlue ::

Za kolo pa vemo, nam je to že jype pokazal.:)

Scaramouche3 ::

PacificBlue je izjavil:

Za kolo pa vemo, nam je to že jype pokazal.:)


Ne kliči hudiča pardon Jureta!

Zgodovina sprememb…

Webmojster ::

Ljubljana je bila fajn za obiskat kako soboto zvečer za žago (ko sem bil še študent). Potem pa drugo jutro spizdil nazaj na Štajersko :)

Da bi pa tam živel? No fucking way

Jure14 ::

lasyvy je izjavil:


Bom počakal Jure14, da mi pove, kako dober starš je... ;)

Priznam, od korone še nisem bil notri.
Otroka pa pravita temno rjava vrata, pa prva desno so menda izgubljeni/najdeni predmeti.
Pred Majdo pa z mulcem hodiva žogo brcat, ker Prežih nima igrišča.

Strocji Grah ::

Bil v Lj. več let. Zdej na podeželju. Ne bom govoru, kako sem mel prej en avto v kletki v kleti na Brilejevi in mam zdej placa za 3 v bajti in ene 20 okol bajte. Ne bom. Rajš bom izpostavu šport. Športam. To je dejsto. To mi je center lajfa. To dviguje kvaliteto življenja. In tega v Lj. ni blo. Hribi niso bliz. Bohinj ni bliz. Nobena stvar ni in walking distance. Kle na podeželju je. Rabiš sprehod u gmajni, samoto in tišino? Ok, zaklen glavna vrata, dej kluč v žep in pejt. Gremo v hribe? Ok, 5min z avto in smo v Povlah, gremo na Storžič! Bajk? Gremo na Jezersk. Od doma. Nikamor se ni treba pelat z avto. U Lj. nimaš kej. Lahk laufaš po Celovški in vdihavaš smrad al pa se greš gužvat na podeželje.......na Šmarno.

Scaramouche3 ::

Strocji Grah je izjavil:

Bil v Lj. več let. Zdej na podeželju. Ne bom govoru, kako sem mel prej en avto v kletki v kleti na Brilejevi in mam zdej placa za 3 v bajti in ene 20 okol bajte. Ne bom. Rajš bom izpostavu šport. Športam. To je dejsto. To mi je center lajfa. To dviguje kvaliteto življenja. In tega v Lj. ni blo. Hribi niso bliz. Bohinj ni bliz. Nobena stvar ni in walking distance. Kle na podeželju je. Rabiš sprehod u gmajni, samoto in tišino? Ok, zaklen glavna vrata, dej kluč v žep in pejt. Gremo v hribe? Ok, 5min z avto in smo v Povlah, gremo na Storžič! Bajk? Gremo na Jezersk. Od doma. Nikamor se ni treba pelat z avto. U Lj. nimaš kej. Lahk laufaš po Celovški in vdihavaš smrad al pa se greš gužvat na podeželje.......na Šmarno.


Lol iz Šiške imam za par minut Rožnik, grem na Toško ali v dolino čez proti Dobrovi , rabim 10min! Praktično povsod izven Lj mir in tišina, veliko kmetov, pri katerih za 10min od doma kupim mleko, pa nimajo problema z gužvo!
Spet en pritepenec, ki misli da je LJ New York!

Matheus ::

m0LN4r je izjavil:

Ne rabim si nic predstavljat, sem zivel na Maistrovi 7 let.
Sem zgoraj napisal, been there, done that.
Zdaj pa si grem odtrgam paradiznik in zakljucim z delom.


Kajj? Paradajz greš odtrgat?? Fak ej a veš, da ga mam jst tud v Ljubljani. Neboš verjel z NJIVO (ne vrtičkom) vred.

Dokaz več, da tule čez Ljubljano pišejo samo tisti, ki so bili enkrat v osnovni šoli v centru mesta in to je za njih Ljubljana :)

m0LN4r je izjavil:


Milina. Pa se v sluzbi sem ?


Imam na vikendu še manj od tega. Luštno je ja. Za dan ali dva na mesec, potem pa nazaj v civilizacijo. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

Strocji Grah ::

Scaramouche3 je izjavil:

Strocji Grah je izjavil:

Bil v Lj. več let. Zdej na podeželju. Ne bom govoru, kako sem mel prej en avto v kletki v kleti na Brilejevi in mam zdej placa za 3 v bajti in ene 20 okol bajte. Ne bom. Rajš bom izpostavu šport. Športam. To je dejsto. To mi je center lajfa. To dviguje kvaliteto življenja. In tega v Lj. ni blo. Hribi niso bliz. Bohinj ni bliz. Nobena stvar ni in walking distance. Kle na podeželju je. Rabiš sprehod u gmajni, samoto in tišino? Ok, zaklen glavna vrata, dej kluč v žep in pejt. Gremo v hribe? Ok, 5min z avto in smo v Povlah, gremo na Storžič! Bajk? Gremo na Jezersk. Od doma. Nikamor se ni treba pelat z avto. U Lj. nimaš kej. Lahk laufaš po Celovški in vdihavaš smrad al pa se greš gužvat na podeželje.......na Šmarno.


Lol iz Šiške imam za par minut Rožnik, grem na Toško ali v dolino čez proti Dobrovi , rabim 10min! Praktično povsod izven Lj mir in tišina, veliko kmetov, pri katerih za 10min od doma kupim mleko, pa nimajo problema z gužvo!
Spet en pritepenec, ki misli da je LJ New York!


Toško čelo pač ni hrib. Tja grejo Lublančančki, k hočjo kao etno izpast. We not smrdljiva čefurjad. We country ppl. #idonature #ilovecountry #sport

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Scaramouche3 ::

Strocji Grah je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Strocji Grah je izjavil:

Bil v Lj. več let. Zdej na podeželju. Ne bom govoru, kako sem mel prej en avto v kletki v kleti na Brilejevi in mam zdej placa za 3 v bajti in ene 20 okol bajte. Ne bom. Rajš bom izpostavu šport. Športam. To je dejsto. To mi je center lajfa. To dviguje kvaliteto življenja. In tega v Lj. ni blo. Hribi niso bliz. Bohinj ni bliz. Nobena stvar ni in walking distance. Kle na podeželju je. Rabiš sprehod u gmajni, samoto in tišino? Ok, zaklen glavna vrata, dej kluč v žep in pejt. Gremo v hribe? Ok, 5min z avto in smo v Povlah, gremo na Storžič! Bajk? Gremo na Jezersk. Od doma. Nikamor se ni treba pelat z avto. U Lj. nimaš kej. Lahk laufaš po Celovški in vdihavaš smrad al pa se greš gužvat na podeželje.......na Šmarno.


Lol iz Šiške imam za par minut Rožnik, grem na Toško ali v dolino čez proti Dobrovi , rabim 10min! Praktično povsod izven Lj mir in tišina, veliko kmetov, pri katerih za 10min od doma kupim mleko, pa nimajo problema z gužvo!
Spet en pritepenec, ki misli da je LJ New York!


Toško čelo pač ni hrib. Tja grejo Lublančančki, k hočjo kao etno izpast. We not smrdljiva čefurjad. We country ppl. #idonature #ilovecountry #sport


Vi ste incest kmetje, k ste se fukarl skoz stoletja samo med sabo, zato vam gre tako slabo v mestu, LOW IQ!

Strocji Grah ::

Sej men je drgač useen. Kr ostante tm. Poflikejte tisto žico nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Matheus ::

Strocji Grah je izjavil:

Sej men je drgač useen. Kr ostante tm. Poflikejte tisto žico nazaj.


Ti je žabarček babo nažgal? Po možnosti čefurček? :'(

Strocji Grah ::

Scaramouche3 je izjavil:

Strocji Grah je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Strocji Grah je izjavil:

Bil v Lj. več let. Zdej na podeželju. Ne bom govoru, kako sem mel prej en avto v kletki v kleti na Brilejevi in mam zdej placa za 3 v bajti in ene 20 okol bajte. Ne bom. Rajš bom izpostavu šport. Športam. To je dejsto. To mi je center lajfa. To dviguje kvaliteto življenja. In tega v Lj. ni blo. Hribi niso bliz. Bohinj ni bliz. Nobena stvar ni in walking distance. Kle na podeželju je. Rabiš sprehod u gmajni, samoto in tišino? Ok, zaklen glavna vrata, dej kluč v žep in pejt. Gremo v hribe? Ok, 5min z avto in smo v Povlah, gremo na Storžič! Bajk? Gremo na Jezersk. Od doma. Nikamor se ni treba pelat z avto. U Lj. nimaš kej. Lahk laufaš po Celovški in vdihavaš smrad al pa se greš gužvat na podeželje.......na Šmarno.


Lol iz Šiške imam za par minut Rožnik, grem na Toško ali v dolino čez proti Dobrovi , rabim 10min! Praktično povsod izven Lj mir in tišina, veliko kmetov, pri katerih za 10min od doma kupim mleko, pa nimajo problema z gužvo!
Spet en pritepenec, ki misli da je LJ New York!


Toško čelo pač ni hrib. Tja grejo Lublančančki, k hočjo kao etno izpast. We not smrdljiva čefurjad. We country ppl. #idonature #ilovecountry #sport


Vi ste incest kmetje, k ste se fukarl skoz stoletja samo med sabo, zato vam gre tako slabo v mestu, LOW IQ!


Pofukal sem ti jest mamico smrad čefurski.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Matheus ::

Lej ko se je incest kmet razburil :))

Strocji Grah ::

Matheus je izjavil:

Strocji Grah je izjavil:

Sej men je drgač useen. Kr ostante tm. Poflikejte tisto žico nazaj.


Ti je žabarček babo nažgal? Po možnosti čefurček? :'(


Mamo praš.

Matheus je izjavil:

Lej ko se je incest kmet razburil :))


...vsaj na ić nisem. Ko boš to razumel......

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Matheus ::

Ojej, tebi je očitno res en na ić punco pofuku, da se jih tok bojiš :))

Drugače pa v tvojo vednost, tudi tile na ić je že nova generacija, ki se izobražuje in imajo IQ višji kot ti in tebi podobni kmetje ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

Scaramouche3 ::

Strocji Grah je izjavil:

Matheus je izjavil:

Strocji Grah je izjavil:

Sej men je drgač useen. Kr ostante tm. Poflikejte tisto žico nazaj.


Ti je žabarček babo nažgal? Po možnosti čefurček? :'(


Mamo praš.

Matheus je izjavil:

Lej ko se je incest kmet razburil :))


...vsaj na ić nisem. Ko boš to razumel......

Dončić,Dragić ti se smejijo, bolje na ić kot incest kmetavz!

chucki ::

Delam v lj.. Kle v 2min srecas vec zombijev, kot drugje v enem letu. Cefurji,narkomani, ter lgbt osebe.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Matheus ::

chucki je izjavil:

Delam v lj.. Kle v 2min srecas vec zombijev, kot drugje v enem letu. Cefurji,narkomani, ter lgbt osebe.


In mi ti verjamemo!

Scaramouche3 ::

chucki je izjavil:

Delam v lj.. Kle v 2min srecas vec zombijev, kot drugje v enem letu. Cefurji,narkomani, ter lgbt osebe.

pač trade off, al pa na kmetijo, k je veliko zarukancev,omejenih,ni perspektive...imaš pa naravo...
Pa vsi prestrašeni če vidijo nekoga, ki ni z njihovega kraja...

Gagatronix ::

Cesa vsega ne preberes v tej temi...

Sam ze desetletja zivim na Vicu, blizu bivse tovarne Ilirija, in imam v radiju par sto metrov vse, kar nucam: Trgovina, zdravnik, lekarna, bar, knjiznica, bus postaja, posta.

Ponoci je mir. Podnevi ni nekega blaznega sundra, ceprav je Trzaska zraven.

Pat_MaGroin ::

Ljubljana je glede tujcev toliko pestra kot ajdova moka.

90% je Balkana, pa kak zahodnjak, ki se je zaradi babe preselil v slo.

In višek tuje hrane je burek in kebab.

Medtem pa je ena Valencija s 500k prebivalci tisočkrat bolj mednarodna in raznolika.

Ampak ja, vedno je simpatično, ko seljacine iz Ljubljane gledajo zviška na druge :))).

Da ne omenim, da 95% ljudi v LJ zivi v socialnih blokih brez parkinga :).

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Matheus je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ne rabim si nic predstavljat, sem zivel na Maistrovi 7 let.
Sem zgoraj napisal, been there, done that.
Zdaj pa si grem odtrgam paradiznik in zakljucim z delom.


Kajj? Paradajz greš odtrgat?? Fak ej a veš, da ga mam jst tud v Ljubljani. Neboš verjel z NJIVO (ne vrtičkom) vred.

Dokaz več, da tule čez Ljubljano pišejo samo tisti, ki so bili enkrat v osnovni šoli v centru mesta in to je za njih Ljubljana :)

m0LN4r je izjavil:


Milina. Pa se v sluzbi sem ?


Imam na vikendu še manj od tega. Luštno je ja. Za dan ali dva na mesec, potem pa nazaj v civilizacijo. :)

Ma sej jaz sem tudi v civilizaciji, samo ne v centru smoga od katerega je tvoj paradajz v LJ dozorel.

V LJ se vozis delat, spis in sprehajas se pa zunaj obroca.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Scaramouche3 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Ljubljana je glede tujcev toliko pestra kot ajdova moka.

90% je Balkana, pa kak zahodnjak, ki se je zaradi babe preselil v slo.

In višek tuje hrane je burek in kebab.

Medtem pa je ena Valencija s 500k prebivalci tisočkrat bolj mednarodna in raznolika.

Ampak ja, vedno je simpatično, ko seljacine iz Ljubljane gledajo zviška na druge :))).

Da ne omenim, da 95% ljudi v LJ zivi v socialnih blokih brez parkinga :).


Vidi se da LJ poznaš po Jankoviću, z vukojebine na spodnjem grabnu pa nisi potoval dlje, kot do lokalne semenarne....

Gagatronix ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Ljubljana je glede tujcev toliko pestra kot ajdova moka.

90% je Balkana, pa kak zahodnjak, ki se je zaradi babe preselil v slo.

In višek tuje hrane je burek in kebab.

Medtem pa je ena Valencija s 500k prebivalci tisočkrat bolj mednarodna in raznolika.

Ampak ja, vedno je simpatično, ko seljacine iz Ljubljane gledajo zviška na druge :))).

Da ne omenim, da 95% ljudi v LJ zivi v socialnih blokih brez parkinga :).


Kdaj si ti nazadnje bil v Ljubljani ? Leta 1992 ? Ponudba tuje hrane je izjemna ce ves kje iskati. Hint: Ne pri Nobel Bureku.

Pat_MaGroin ::

Joj pikeci zlati, jaz sem dlje zivel v LJ kot ste vi stari :).

V LJ sem 5x na teden.

Kako ljubko, ko ljublanske seljacine zacnejo branit svojo v svetovnem merilu irelevantno vas.

Keep going :))

m0LN4r ::

Saj nihce ni rekel, da ni fajn it v Ljubljano na izlet.
Uzivat v LJ, bivat pa nazaj v manjse mesto.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Pat_MaGroin ::

Ma kul je, ko seljaki zacnejo besno branit svojo vas, ki je brezvezna po cist vseh parametrih :).

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Joj pikeci zlati, jaz sem dlje zivel v LJ kot ste vi stari :).

V LJ sem 5x na teden.

Kako ljubko, ko ljublanske seljacine zacnejo branit svojo v svetovnem merilu irelevantno vas.

Keep going :))

Nisi povedal od kod si, pa da vidimo, kako se tvoj kraj rangira? Sigurno višje?

Pat_MaGroin ::

Slovenija je vukojebina, z Ljubljano na čelu.

In to ti napišem s pozicije življenja 10+ let v svetovnih mestih, ki niso vukojebine in jih dejansko kdo najde na zemljevidu.

Treba je bit malo objektiven, srčki moji, vsi mi smo seljacine iz Zgornje Pizde ze za Avstrijce, kaj sele v svetovnem merilu :).

Sure, LJ je boljse kot Haloze. To je pa tudi vse.

Zgodovina sprememb…

Matheus ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Joj pikeci zlati, jaz sem dlje zivel v LJ kot ste vi stari :).

V LJ sem 5x na teden.

Kako ljubko, ko ljublanske seljacine zacnejo branit svojo v svetovnem merilu irelevantno vas.

Keep going :))


Poglejte ga, kar zelen je od zavisti :))

Zakaj ne odgovoriš iz katerega kraja prihajaš?

In zakaj primerjaš Ljubljano z Evropskimi velemesti? A to je vprašanje OP-ja? Nihče od Ljubljančanov ni primerjal Ljubljane z Valencio ali še s kakšnim večjim mestom, dokler ni tvoja seljačka primitivnost vstopila v to temo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

Pat_MaGroin ::

Nazadnje sem imel stalen naslov v Situli, potem pa v ZDA.

New York
San Francisco
Cape Town
Madrid
Valencia
Rio de Janero
Moskva

To je bilanca zadnjih 10 let življenja pred covidom.

A bo, moji dragi Ljubljančani iz socialnih blokov na Viču? :)

Scaramouche3 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Slovenija je vukojebina, z Ljubljano na čelu.

In to ti napišem s pozicije življenja 10+ let v svetovnih mestih, ki niso vukojebine in jih dejansko kdo najde na zemljevidu.

Treba je bit malo objektiven, srčki moji, vsi mi smo seljacine iz Zgornje Pizde ze za Avstrijce, kaj sele v svetovnem merilu :).

Sure, LJ je boljse kot Haloze. To je pa tudi vse.


Nebi rekel, naša majhnost, je zdaj čisto nekaj drugega.
Ne glede na to kako hočete LJ prikazati kot umazano in nevarno nismo niti blizu večjih mest po kriminalu in soseskah kjer se ponoči ne smeš sprehajat! Ker drugače imaš bande, noži,streljanja!

Mesta ki smo jih v 90ih občudovali, so zdaj islamizirana! Geta, ki jih boš ti primerjal z Fužinami,so Fužine prej nedolžni srčki kot karkoli, ki se da primerjat!

Zgodovina sprememb…

Pat_MaGroin ::

Komentiral sem izjave seljacin iz LJ, ki se imajo za nekaj več od Jozata iz Kungote.

Zgodovina sprememb…

Matheus ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Komentiral sem izjave seljacin iz LJ, ki se imajo za nekaj več od Jozata iz Kungote.


Naštej mi Ljubljančane v tej temi, ki so Ljubljano enačili z velemesti po Evropi in svetu :)

Pat_MaGroin je izjavil:

Nazadnje sem imel stalen naslov v Situli, potem pa v ZDA.

New York
San Francisco
Cape Town
Madrid
Valencia
Rio de Janero
Moskva

To je bilanca zadnjih 10 let življenja pred covidom.

A bo, moji dragi Ljubljančani iz socialnih blokov na Viču? :)


Povsod tu si bil, pa še vedno ostal zahojeno tele? Ojej, potem ti pa res ni pomoči :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved lastnemu avtomobilu v LJ (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Na cesti
56254028 (15174) deco16
»

Nakup hiše na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17520362 (12663) link_up
»

Hofer nateg, placna razlika LJ vs ostali del Slovenije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25938804 (31673)          
»

Vse več Američanov ima raje Uber in Lyft kot lasten avtomobil (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
35180112 (70999) Unknown_001

Več podobnih tem