» »

iphone 14 vs. iphone 13

iphone 14 vs. iphone 13

GregiB ::

Torej, zaradi "nesreče" moram menjati telefon. Kupujem iphone za "navadnega" uporabnika. Ima v tem trenutku kakršenkoli smisel jemati iphone 14, kolikor sem gledal, je 13-ka praktično identična z zelo malo kozmetično-tehničnimi adgradnjami? Izkušnje?

P.S. Doma imamo že desetletje Applov eko-sistem... Kako se Android precej bolj splača res ne bi poslušal... thx...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

chucki ::

Iphonovci se imate ponavadi za bolj pametne, tako da bi to moral sam ugotoviti.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

PacificBlue ::

:))

Btw septwmbra izzide 15tka

GregiB ::

PacificBlue je izjavil:

Btw septwmbra izzide 15tka


Ma ja... ampak, ne vidim nekih izboljšav, ki bi opravičevali nakup vs. npr. 14ki in 13ki... iOS bo verjetno vse te podpiral vsaj še 5-6 let, saj imata 14 in 13 isti procesor...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

mirancar ::

14-ka ima 6GB ram-a, 13-ka 4GB, to je še glavna razlika
če je razlike 100€, vzam 14-ko
pa če maš opcijo počakat ene 2-3 mesce, bo izid 15-ke če ne druzga pocenil prejšne modele za ene 100€ (v 2-3 mesce vračunan market delay)

Furbo ::

GregiB je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Btw septwmbra izzide 15tka


Ma ja... ampak, ne vidim nekih izboljšav, ki bi opravičevali nakup vs. npr. 14ki in 13ki... iOS bo verjetno vse te podpiral vsaj še 5-6 let, saj imata 14 in 13 isti procesor...

Bodo pa padle cene obstoječih, če se ti kje valja kak star telefon, potrpi z njim..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Cveto ::

Imam izkušnje iz prve roke (nekaj od sebe, nekaj od žene). Telefoni so fizično enaki (13 in 14, zraven prištevam še 12-ko), ko jih uporabljaš ni opaziti kakšne razlike.

Če je možno, bi imel dosti raje 13pro, kot pa recimo navadnega 14. Dobiš dodatno kamero, 120hz zaslon (kar se zelo pozna), 6 giga rama...

GregiB ::

Cveto je izjavil:

Če je možno, bi imel dosti raje 13pro, kot pa recimo navadnega 14. Dobiš dodatno kamero, 120hz zaslon (kar se zelo pozna), 6 giga rama...


Thx za tole... še to.. če ne rabiš glih nekega makro slikanja, na phone-u pa tud ne cepaš nekih grafično kompleksnih igric, je pro res vreden denarja?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

qwertyy ::

GregiB je izjavil:

Cveto je izjavil:

Če je možno, bi imel dosti raje 13pro, kot pa recimo navadnega 14. Dobiš dodatno kamero, 120hz zaslon (kar se zelo pozna), 6 giga rama...


Thx za tole... še to.. če ne rabiš glih nekega makro slikanja, na phone-u pa tud ne cepaš nekih grafično kompleksnih igric, je pro res vreden denarja?


Pro je vreden svojega denarja najbolj zaradi 120hz, ki se OGROMNO pozna. Jaz sem razliko videl že v štacuni, ko sem probaval navadnega in PRO enega zraven drugega. Ni šans, da grem kdaj nazaj na 60hz. Drugače boš pa razliko opazil tudi, če bos 120hz dal na low power mode, ker takrat preklopi na 60hz, česar jaz enostavno več ne zdržim.

Sicer pa pojdi v trgovino in probaj sam malo scrollati med aplikacijami na PRO in normalnem..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwertyy ()

Skyman ::

Pocakaj na 15ko,cez slab 1 mesec bo predstavitev pa tudi na policah mislim da bi mogel biti.Skok naj bi bil najvecji 8gb rama ter periskop kamera bolsa baterija,itd. Razlike med 14-13 so min najbolj ocitna seveda dynamic island(seveda pro verzija)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Cveto ::

Pri 13-ki ja, zaradi zaslona. Je razlika.

Saul Goodman ::

wtf, a ni najboljsa sprememba pri iphone 15, da grejo koncno na usb-c?

jaz sem svojga preteral čez rok izključno iz tega razloga. nisem želel menjati dokler končno ne dobimo standardiziranega porta. končno. ty EU.

PacificBlue ::

Ja to bo prislo zelo prav. Tudi jaz čakam s svojim "predpotopnim" SE 2020

PrihajaNodi ::

Js mam iphone 8 plus, baterija zdrži še vedno en dan al pa še več. Js bi vzel na tvojem mestu 12 pro max al pa 13 pro max, ne splača se zadnga modela nabavlat.

qwertyy je izjavil:

GregiB je izjavil:

Cveto je izjavil:

Če je možno, bi imel dosti raje 13pro, kot pa recimo navadnega 14. Dobiš dodatno kamero, 120hz zaslon (kar se zelo pozna), 6 giga rama...


Thx za tole... še to.. če ne rabiš glih nekega makro slikanja, na phone-u pa tud ne cepaš nekih grafično kompleksnih igric, je pro res vreden denarja?


Pro je vreden svojega denarja najbolj zaradi 120hz, ki se OGROMNO pozna. Jaz sem razliko videl že v štacuni, ko sem probaval navadnega in PRO enega zraven drugega. Ni šans, da grem kdaj nazaj na 60hz. Drugače boš pa razliko opazil tudi, če bos 120hz dal na low power mode, ker takrat preklopi na 60hz, česar jaz enostavno več ne zdržim.

Sicer pa pojdi v trgovino in probaj sam malo scrollati med aplikacijami na PRO in normalnem..


Plus ogromna baterija.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

GregiB ::

Saul Goodman je izjavil:

wtf, a ni najboljsa sprememba pri iphone 15, da grejo koncno na usb-c?


Glede na to, da imam doma solato lightning kablov to (zame) ni faktor odločanja... Zadevo pa seveda pozdravljam
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

PrihajaNodi ::

mirancar je izjavil:

14-ka ima 6GB ram-a, 13-ka 4GB, to je še glavna razlika
če je razlike 100EUR, vzam 14-ko
pa če maš opcijo počakat ene 2-3 mesce, bo izid 15-ke če ne druzga pocenil prejšne modele za ene 100EUR (v 2-3 mesce vračunan market delay)


Jebeš ti ram, to pri iphonu nima tolk veze. Edino kar je imel iphone zanič so bli SE modeli.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

OutOfTheBox ::

mirancar je izjavil:

14-ka ima 6GB ram-a, 13-ka 4GB, to je še glavna razlika
če je razlike 100€, vzam 14-ko
pa če maš opcijo počakat ene 2-3 mesce, bo izid 15-ke če ne druzga pocenil prejšne modele za ene 100€ (v 2-3 mesce vračunan market delay)


To se v prejšnjem releasu iphona ni zgodilo, ker so podražili novejši model, cene starejših pa so ostale enake.

AtaŠtumf ::

Čaki na 15, ki naj bi izšla kmalu, ne kupuj sedaj niti 13, niti 14.
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Machete ::

A se da iphone najti, če ga nekdo ugasne? Ali ga nekdo sploh lahko formatira brez idja in uporablja? hvala
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kmegli ::

Na prvo vprašanje težko odgovorim, nisem imel še primera, kar se pa formata in spremembe ID-ja tiče je pa nekako tako:

Lansko leto sem dobil od bližnjega pokojnika v roke Iphone 6s, ki je bil nastavljen na njegov profil, gesla nismo vedeli. Na uradnem servisu so mi menjali baterijo in ga ponastavili na tovarniške, račun je ostal na telefonu in sem že mislil, da ne bo nič, v kolikor ne kličem prav na US support (vsaj mislim, da so mi na uradnem servisu v tej smeri predstavili potek) in dokažem, da je bil sorodnik in, da je pokojni. Pa se malo igram z gesli, vnašam rojstne datume na vse načine, poskušam še kaj drugega, ko me naenkrat obvesti, "da s tem računom očitno ne bo nič", če želim vpisati svoj AppleID.

No pa dajmo za foro, da vidimo, kaj se zgodi, vpišem račun in telefon je bil moj... nisem 100% ampak, če me spomin ne vara, naj bi bil iphone nekako zakljenjen na tisti AppleID, ki je bil vpisan ob nakupu naprave - sam sem ravno preskočil v tistem času na Apple in sem bil tko "wow, that was easy" :)

Nisem pa potem na nobenem drugem poskušal ponastaviti AppleID, mogoče se mi je samo "usralo". Načeloma sam za primere izgube telefona, vedno izklopim SIM PIN kodo in imam samo kodo za zaklep zaslona - v kolikor se telefon izgubi/ukrade, je ob prvem priklopu na internetu, če seveda ne vzame ven SIM kartice.

Netrunner ::

GregiB je izjavil:

Kupujem iphone za "navadnega" uporabnika.


Ne obstaja iphone za navadnega uporabnika.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Saul Goodman ::

Netrunner je izjavil:

GregiB je izjavil:

Kupujem iphone za "navadnega" uporabnika.


Ne obstaja iphone za navadnega uporabnika.


iphonov se sam še na kmetih bojite.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple predstavil nov iPhone SE in procesor M1 Ultra

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3210331 (6398) sophiaab98
»

s21+ ali s20+

Oddelek: Mobilne tehnologije
121072 (781) feryz
»

V končni verziji iOS 7 najdeni že dve luknji

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
2312791 (9074) driver_x

Več podobnih tem