» »

S.P. za delo iz tujine

S.P. za delo iz tujine

1
2
»

IcyFox ::

Tidule je izjavil:

ja, vsekakor ni nujen, to je primarno tvoja stvar,

Še dodatna informacija, ki ti lahko prav pride - z češko imamo ravno tako sklenjen dogovor in del tega dogovora je tudi definicija rezidenstva in dogovor izključuje situacije, kjer bi bil davčni rezident obeh.

Ravno ta del sem bral (v dokumentu ki ga je TheBlueOne pripel na začetku teme), kjer piše da tudi v primeru, če me Češka smatra kot davčnega rezidenta, davek plačam samo na del dohodka, ki je ustvarjen na Češkem (torej nič, če poslujem s slovenskim podjetjem). Tako vsaj sam interpretiram 14. člen tega dokumenta:
https://www.gov.si/assets/ministrstva/M...

TheBlueOne ::

Tidule je izjavil:

ja, vsekakor ni nujen, to je primarno tvoja stvar,

Še dodatna informacija, ki ti lahko prav pride - z češko imamo ravno tako sklenjen dogovor in del tega dogovora je tudi definicija rezidenstva in dogovor izključuje situacije, kjer bi bil davčni rezident obeh.


Katerega smo ze linkali. Ce bi preletel bi videl, da informacija ni nova.

Tidule ::

TheBlueOne je izjavil:

Tidule je izjavil:

ja, vsekakor ni nujen, to je primarno tvoja stvar,

Še dodatna informacija, ki ti lahko prav pride - z češko imamo ravno tako sklenjen dogovor in del tega dogovora je tudi definicija rezidenstva in dogovor izključuje situacije, kjer bi bil davčni rezident obeh.


Katerega smo ze linkali. Ce bi preletel bi videl, da informacija ni nova.


če bi ga samo še prebral...

TheBlueOne ::

Tidule je izjavil:



če bi ga samo še prebral...


Saj sem ti povedal kako je v praksi iz nulte roke, torej ti si slisal iz prve. Kaksne izkusnje imas ti?

Sem ti tudi povedal, da si ga interpetirajo po svoje, tako da beri kar hoces. Predvsem del "center interesov" je bil zanje zanimiva tocka. Poleg tega, da so zeleli se ohoho dokumentacije za katero niso imeli osnove. Ko sem ze bil rezident v Avstriji in bi po tvoje morali samo nekje pogledati moj status, si izmenjati informacije in me avtomaticno odjavit. Pa zal ni tako.

Ampak hej, ti si verjetno ekspert na podrocju z relevantnimi izkusnjami in se je moralo kaj spremeniti?

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

Kaksne izkusnje imas ti?

Takšne da sem trenutno v moji četrti državi dvačnega rezidenstva, ampak pač nimam navade da se sklicujem na omejene osebne izkušnje.

Ampak hej ti si ekspert, ko si enkrat neki v avstriji malo delal. Pa do te točke še vedno ne ločiš med postopki po uradni dolžnosti (kadar davčni urad sproži postopek) in tistimi začetimi na zahtevo posameznika (kar si delal ti). In kar je pri vsem tem še bolj bizarno, je da v nobeni točki nisi bil obdavčen v obeh državah, ampak opletaš predvsem z what if scenariji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Mato989 ::

Vidite ta debata je zadeva kjer bi normalni ljudje pričakovali ODZIV in UREDITEV težav s strani EU, ne pa da se ukvarjajo z debilizmi ravnih kumarc in podobnega sranja...

Za začetek bi morala EU ukinit to davčno rezidenstvo oz. bi morali urediti tako da dokler si znotraj EU ki velja prost pretok storitev in ljudi da si rezident matične države in tam plačuješ vse... če se pa zaposliš v tuji državi pa pač tja plačuješ ali whatever

samo tega kompliciranja tu je treba skenslat...

Iskreno povedano jaz bi laufal sp ne bi nič povedal pa tudi prijavil se ne bi za stalno oz. začasno na Češkem če se da izognit da na črno bivaš pri bejbi... ko jih j....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Tidule je izjavil:



Ampak hej ti si ekspert, ko si enkrat neki v avstriji malo delal. Pa do te točke še vedno ne ločiš med postopki po uradni dolžnosti (kadar davčni urad sproži postopek) in tistimi začetimi na zahtevo posameznika (kar si delal ti). In kar je pri vsem tem še bolj bizarno, je da v nobeni točki nisi bil obdavčen v obeh državah, ampak opletaš predvsem z what if scenariji.


Jaz se ti javljam iz Avstrije, imamo v ozji familiji ljudi, ki delajo s tujino in pravtako zivijo tu. V Sloveniji nimam delovne dobe, sem sel direkt po koncu studija.

Slovenija me po odjavi ni mogla obdavcit, ker ni poznala visin dohodka, ga je pa zelela. Zato pa odvetnik. Bi me pa kazensko preganjali, ce se ne bi uspel odjaviti, pa sem bil takrat polno prijavljen v Avstriji.

Pa tudi ni res, da nisem bil obdavcen v obeh, ker sem za selitev potreboval dober mesec. Za prvi mesec sem moral pokazati dohodek ampak nisem placal nic, ker je takrat bila se relativno visoka splosna olajsava in so steli neke deloma pavsalizirane potne in malice. Ce ze hoces bolj detajle.

Sicer je razlicno od primera do primera, ker ti lahko delas tudi vse nelegalno in ce ne prides na radar ni problema. Samo jaz ne bi komu svetoval kako in kaj pri mednarodnih davcnih tematikah drugace kot naj gre do strokovnjaka.

Sam imam slabe izkusnje in tudi podjetja kjer delam imajo slabe izkusnje.

Pa se posebej me zanima kje Avstrijci s kom delijo kaksne informacije?

Mato989 ::

V osnovi je torej najbolje če maš dovolj keša da delaš v vsaki državi max 3 mesece pol pa nekam drugam za spet 3 mesece, pol maš lahko slovenski sp, si slovenski rezident in nihče ti nič ne more.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

V osnovi je torej najbolje če maš dovolj keša da delaš v vsaki državi max 3 mesece pol pa nekam drugam za spet 3 mesece, pol maš lahko slovenski sp, si slovenski rezident in nihče ti nič ne more.


Ne, najboljse je, da sluzis dober denar in si lahko privoscis ustrezne svetovalce. Ce si podjetnik tako ali tako zna biti, da bos placal minimalno davka glede na bogastvo.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:

V osnovi je torej najbolje če maš dovolj keša da delaš v vsaki državi max 3 mesece pol pa nekam drugam za spet 3 mesece, pol maš lahko slovenski sp, si slovenski rezident in nihče ti nič ne more.


Ne, najboljse je, da sluzis dober denar in si lahko privoscis ustrezne svetovalce. Ce si podjetnik tako ali tako zna biti, da bos placal minimalno davka glede na bogastvo.


Ok pol pa je to 2nd best...

Pač kolikor iz teme razberem je to da če imaš sp v SLO in si max 3 mesece kjerkoli ti nihče nič ne more in ostajaš rezident SLO brez težav pa nobena davčna ti težko kaj.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Pač kolikor iz teme razberem je to da če imaš sp v SLO in si max 3 mesece kjerkoli ti nihče nič ne more in ostajaš rezident SLO brez težav pa nobena davčna ti težko kaj.


Jaz ne bi tega vzel kot sveto.

Tidule ::

Pa tudi ni res, da nisem bil obdavcen v obeh, ker sem za selitev potreboval dober mesec. Za prvi mesec sem moral pokazati dohodek ampak nisem placal nic, ker je takrat bila se relativno visoka splosna olajsava in so steli neke deloma pavsalizirane potne in malice. Ce ze hoces bolj detajle.

A. plačal nisi nič in si pač stvari tak ouredil ker je bilo bolj enostavno. B. davčno rezidentstvo lahko odjaviš do enega leta nazaj, torej je to o selitvi brezveze.

Slovenija me po odjavi ni mogla obdavcit, ker ni poznala visin dohodka, ga je pa zelela. Zato pa odvetnik. Bi me pa kazensko preganjali, ce se ne bi uspel odjaviti, pa sem bil takrat polno prijavljen v Avstriji.
Dokler mešaš postopke po uradni dolnosti in postopke na zahtevo stranke je popolna izguba časa debatirat.

Sam imam slabe izkusnje in tudi podjetja kjer delam imajo slabe izkusnje.

super, samo ne tega prodajat kot svete resnice. Sploh ker je evidentno da precej mešaš zadeve. Tista z NOVO sploh zmaga.

Pod črto so pravila igre znotraj EU precej jasna. In konkreten primer je precej jasen, vedno pa so možne deviacije. Več kot to pa na forumu ne more in ne bo zvedel.

Pa se posebej me zanima kje Avstrijci s kom delijo kaksne informacije?

Kolikor hočeš. Izmenjujejo se podatki o TRR (deloma avtomatizirano deloma na zahtevo), mednarodnih izvržbah, poizvedbe o premoženju, potopkih davčnega rezidentva začetih po uradni dolžnosti, podatki o opravljenih čezmejnih storitvah in dobavah blaga... Če govorimo seveda o finančnih uradih, če sprašuješ širše pa je tega seveda še bistveno več.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tujina in s.p. v sloveniji ?

Oddelek: Loža
352065 (1186) jan_g
»

Davki in potovalni nacin zivljenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9219380 (6530) karafeka
»

Davčno svetovanje - delo/selitev v tujino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12131029 (15665) SmeskoSnezak
»

Delo v tujini nasveti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18750181 (20317) DOOM_er
»

oDesk in firma v tujini

Oddelek: Loža
162856 (2433) Eddies21

Več podobnih tem