» »

Piskanje v ušesu po strelu

Piskanje v ušesu po strelu

enemon ::

Včeraj popoldne sem se sprehajal po cesti mimo strelišča na prostem. Nič ni bilo označeno, da se strelja, nakar je v neposredni bližini ustrelil. Začutil sem pritisk v ušesih in sluh je bil slabši. Po nekaj urah je to minilo in zdaj mi neznosno piska v ušesih. Poklical sem predsednika strelskega društva, ki ima tam strelišče in mu povedal o stvari in se je delal norca, da mi ne more zaradi tega piskati v ušesih.

Ali ima izkušnje s tem, kdaj to in ali sploh mine piskanje? Se da to kako ublažiti?
  • zaklenilo: zee ()

Sparkxl ::

Tinitus. Ne moreš ublažiti. Čisto možno da ti to ostane. Ampak za take stvari so ponavadi zdravniki pristojni, ne forumi.

Dri3r ::

Trol. Da bi ti od strela piskalo v ušesih bi moral biti na razdalji enega metra od ustja cevi.
dri3r

trololololo ::

enemon je izjavil:

Včeraj popoldne sem se sprehajal po cesti mimo strelišča na prostem. Nič ni bilo označeno, da se strelja, nakar je v neposredni bližini ustrelil. Začutil sem pritisk v ušesih in sluh je bil slabši. Po nekaj urah je to minilo in zdaj mi neznosno piska v ušesih. Poklical sem predsednika strelskega društva, ki ima tam strelišče in mu povedal o stvari in se je delal norca, da mi ne more zaradi tega piskati v ušesih.

Ali ima izkušnje s tem, kdaj to in ali sploh mine piskanje? Se da to kako ublažiti?


predsednik društva ima prav, to kar praviš je nemogoče.

Jure14 ::

Staraš se.
Al maš pa tumor na možganih.

enemon ::

Jure14 je izjavil:

Staraš se.
Al maš pa tumor na možganih.


Od včeraj?

Jure14 ::

Tumor ni od včeraj, simptom pa. Enkrat se pač pojavi.

OutOfTheBox ::

Če se je to zgodilo po poku, drugega kot tisti strel ne more bit. Bi pa res moral za to biti nevarno blizu. (odvisno s čim se je streljalo).

Piskanje v ušesih imenjujemo Tinitus. Zelo verjetno bo to izzvenelo v nekaj dneh, če pa se drži več kot cca 6 mesecev pa je velika verjetnost da bo to dolgoročna zadeva.

A to se gre za obe ušesi ali samo ena?

lynxslo5 ::

Če si v neposredni bližini poka, ki ga je povzročilo streljanje, vsekakor lahko pride do piskanja v ušesih. Zato pa je priporočljivo, da se na streliščih uprabljajo čepi za ušesa ali zaščitne slušalke. Piskanju v ušesih v medicini pravijo akustična travma ali tinitus. Gre za poškodbo kapilar v bobniču. Jaz se spominjam še iz JLA, ko smo streljali z M70 brez zaščite sluha, pa je nekaterim potem piskaslo v ušesih. Če piskanje v dnevu ali dveh ne izgine, ga je traba zdraviti in je potreben obisk pri zdravniku. Obstajajo pa zdravila za ta problem, ki zdravijo prekrvavitev bobniča v ušesih.

Magic1 ::

Na "prostem" se po novem kar strelja:)) Še dobro, da te niso ustelil. Srečo si imel.
Magic

Magic1 ::

Jebemo le trola, ki samo išče pozornost. Zadeva je drugače dost resna, samo ne v tem primeru.
Aja pa čestitam za nov nick.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

enemon ::

Magic1 je izjavil:

Jebemo le trola, ki samo išče pozornost. Zadeva je drugače dost resna, samo ne v tem primeru.
Aja pa čestitam za nov nick.


Ne vem no, zgodilo se je včeraj ob 17.50 na cesti ob strelišču lovskega društva Logatec, če te že zanima. Sicer je stvar ob gozdni cesti, kjer pa so vseeno sprehajalci. Načeloma so table, ki opozarjajo na streljanje, včeraj je ni bilo. In ja, streljajo na prostem. Lahko si pogledaš lokacijo na Google Maps.


https://maps.app.goo.gl/xLMh6givzMw6PBX...

OutOfTheBox je izjavil:

Če se je to zgodilo po poku, drugega kot tisti strel ne more bit. Bi pa res moral za to biti nevarno blizu. (odvisno s čim se je streljalo).

Piskanje v ušesih imenjujemo Tinitus. Zelo verjetno bo to izzvenelo v nekaj dneh, če pa se drži več kot cca 6 mesecev pa je velika verjetnost da bo to dolgoročna zadeva.

A to se gre za obe ušesi ali samo ena?


Samo uho na strani, od koder je prišel zvok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

enemon ::

Baja ::

to si moral meti uho ze prej zjebano. ne verjamem da lahko fašeš tinitus če si izven strelišča. pa tudi če šicajo z .408, .50bmg al pa .338 lapua

LeQuack ::

Jaz grem dostikrat s kolesom po poteh okoli Ljubljane in imaš že tu kar nekaj odprtih strelišč, in tudi od daleč so glasna. Recimo tam na Orlah se sliši ko steljajo blizu v kamnolomu, ali pa na Javorju se sliši dol strelišče v dolini.
Še najbolj nelogično pa se mi zdi odprt strelišče na Rudniku/Galjevici, čez cesto od osnovne šole. Tam se dositikrat sliši streljanje, hkrati pa imaš v neposredni bližini otroke ki se igrajo na igrišču, zelo čuden pojav. Še gun loving amerikanci bi po moje imeli problem s tem. In tam bi bilo tudi precej enostavno pokriti strelišče in ga zvočno izolirati.
Quack !

M-XXXX ::

LeQuack je izjavil:

Jaz grem dostikrat s kolesom po poteh okoli Ljubljane in imaš že tu kar nekaj odprtih strelišč, in tudi od daleč so glasna. Recimo tam na Orlah se sliši ko steljajo blizu v kamnolomu, ali pa na Javorju se sliši dol strelišče v dolini.
Še najbolj nelogično pa se mi zdi odprt strelišče na Rudniku/Galjevici, čez cesto od osnovne šole. Tam se dositikrat sliši streljanje, hkrati pa imaš v neposredni bližini otroke ki se igrajo na igrišču, zelo čuden pojav. Še gun loving amerikanci bi po moje imeli problem s tem. In tam bi bilo tudi precej enostavno pokriti strelišče in ga zvočno izolirati.

Predlagaj, prinesi finance za izvedbo pa je. Izzi pizzi...
Razen če hočeš da drugi investirajo, ker tebe moti 😁?

LeQuack ::

Se pravi drugi ljudje morajo vlagati, namesto tisti ki hrup povzročajo?
Quack !

IL_DIAVOLO ::

enemon je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Staraš se.
Al maš pa tumor na možganih.


Od včeraj?


:))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

delavec44 ::

Kaj boste šele porekli, ko ugotovite, da tudi lovci streljajo po gozdu. Celo izven strelišča ;)

OutOfTheBox ::

Baja je izjavil:

to si moral meti uho ze prej zjebano. ne verjamem da lahko fašeš tinitus če si izven strelišča. pa tudi če šicajo z .408, .50bmg al pa .338 lapua


Lahko ga fašeš ja in to zelo enostavno. Dovolj je močan pok blizu ušesa ali več časa izpostavljen veliki glastnosti na eno stran (ali obe).

Jaz OP-ju verjamem.

Zgodovina sprememb…

Baja ::

OP je šel mimo strelišča. če nista s strelcem glih visela vsaki na svoji strani ograje (predvidevam da je strelišče ograjeno), ne verjemem.

verjamem pa, da je fasal tinitus, ampak samo od tega da je šel mimo strelišča po moje tezko. verjetno je bla le kaplja cez rob.

Kapitan Jack ::

Ko je ravno ta tema. Vedno me je zanimalo, kako je v vojni. Tam pokajo z AK47 in AR-i. To ma, da ti popoka vse v usesih brez zascite. Dvomim, da imajo ti fantje na frontah kaksno zascito ali pac?

delavec44 ::

Kapitan Jack je izjavil:

Ko je ravno ta tema. Vedno me je zanimalo, kako je v vojni. Tam pokajo z AK47 in AR-i. To ma, da ti popoka vse v usesih brez zascite. Dvomim, da imajo ti fantje na frontah kaksno zascito ali pac?


Over 1.7 million US veterans suffer from hearing loss and tinnitus (ringing in the ears) due to long-term exposure to gunfire, bombs, aircraft, and tanks. The US military partnered with Aearo Technologies and 3M Company to supply service members with high-quality ear protection to prevent noise-related damages.

Slušalke delajo, ušesa so zaščitena. Pač komunikacija gre preko veze ali ročnih signalov.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820204899 (20214) gruntfürmich
»

piskanje v ušesih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12440836 (14195) krepki
»

Streljanje na daljše razdalje

Oddelek: Loža
406801 (5167) noraguta
»

Tinnitus

Oddelek: Loža
399018 (7719) [D]emon
»

piskanje v ušesih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
589629 (8345) Starodavni

Več podobnih tem