» »

Je kakšen mojster za dimnike tukaj?

Je kakšen mojster za dimnike tukaj?

Netrunner ::

Malo gledam za dimnik za plinski kamin in le tega bi rad naredil čim manjšega je mogoče. Bral sem da mora biti določena dolžina in/ali višina da je vlek dovolj dober oz. nekaj podobnega.

Kaj to velja za vse tipe kaminov ali je vlek bolj pomemben pri odprtih kuriščih kot je pri zaprtih?

Se gre za plinski kamin, kateri ima zaprto gorilno komoro, tako da nič kar se dogaja v kaminu ne uide v prostor. Kamin bom imel nameščen ob zunanji steni v pritličju in dejansko sem razmišljal, da bi iz kamina šel samo kakšen meter gor in nato skozi steno ven kjer bi bil dimnik.

Če prav razumem ti plnski kamini nimajo klasičnega dimnika ampak neko inox cev po kateri vleče zrak noter in odvečni plini ki nastanejo pri gorenju gredo ven. V čem je lahko težava če je ta cev kratka?

Se gre za kamin ki bo predvsem za ambient in ne za ogrevanje oz. ogrevanje bo samo v primeru če bi prišlo do daljšega izpada elektrike.

Mi zna kdo povedat kako je kaj s temi dimniki, dolžinami in višinami cevi, kaj je s tem vlekom in če je še na kaj kar je treba biti pozore?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

starfotr ::

Proizvajalec kamina je specificiral kakšen mora biti dimnik. To moraš upoštevat, drugače žal ne moreš montirat kamina v prostor. Bližnjic ni.

cvalsr ::

So tudi bližnjice. Monoksid je odlična bližnjica proti britofu.

Netrunner ::

@starfotr => Točne specifikacije so pomembne za klasične kamine oz. za kamine z odprtim ognjiščem.

@cvalsr => Si sploh prebral kaj sem napisal? Se gre za plinski kamin zaprtega tipa. Lahko se nabere monoksida kolikor hoče saj v sobo ne more priti ker edini vhod/izhod iz izgorevalne komore je skozi kamin, kateri je speljan ven.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

sbawe64 ::

Se gre za plinski kamin, kateri ima zaprto gorilno komoro, tako da nič kar se dogaja v kaminu ne uide v prostor.

Za gorenje je potreben zrak, od kod ga kamin dobi ?

Ima kamin zunanji dotok zraka ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Zimonem ::

najbrž bo previsoka temperatura dimniških plinov. če je montiran zunaj ni kake panike za monoksid samo kaj boš potem ogreval?

Zimonem ::

sicer pa naredi kačast dimnik , da se toplota odvaja v prostor ne pa navzven. meter je pač malo amoak ker gre za plin nebo treba velikokrat pucat in podirat zadeve. vprašanje je pa kaj imaš na zunanji steni.

Netrunner ::

@sbawe64 => Kamin je povezan z inox cevjo po kateri prihaja sveži zrak onter in odvečni plini ven. O tej cevi sprašujem koliko je lahko minimalno dolga ipd.

@Zimonem => Kamin ni za ogrevanje ampak je bolj za ambient oz. ogreval bi z njim samo v primeru da bi TČ crknila oz. bi ostali brez elektrike dalj časa.

Kamin se bo nahajal prav pri zunanji steni debeline cca 50cm, se pravi da bi teoretično lahko dal samo eno L koleno iz dimnika proti steni in direkt ven, kar bi naredilo cev dolžine cca 70-80cm / Eventuelno bi lahko preden grem ven šel še kak meter in pol gor, tako da bi bila potem skupna dolžina tiste cevi oz. dimnika cca 2m in nekaj.

@Zimonem => stena je 25cm opeke in 20cm fasade. Kamin je bolj za ambient kot pa ogrevanje, tako da če je velika izguba toplote ni take panike.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Zimonem ::

ja pa naredi 4x l koleno pa meter cevi vmes ogreva prostor , pa loputo pri izhodu.

Netrunner ::

Pa nevem če je to rešitev ker ni bistvo samo v dolžini cevi ampak mora biti pravo razmerje med višino in dolžino cevi oz. nekaj podobnega. Alternativa je da si na zunanjo kapo daš ventilator ki vleče zrak ven, tako da potem dolžina ni važna.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

ToniT ::

Sam sem imel dimnik dolg 1m in to horizontalno, tako da to ni težava.
Je pa to cev, ki ima znotraj še eno cev za dotok zraka.
Zdaj imam toplotno črpalko in sem peč demontiral.

Netrunner ::

Ja saj o tem govorim, o inox cevi ki ima noter še eno cev, okoli če se ne motim prihaja zrak noter, sredinsa cev pa pošilja ven in kar sem gledal primere montaže plinskih kaminov je marsikateri imel samo vodoravno skozi zid ven, mora pa biti vsak 2m nad tlemi pa ne zaradi vleka ampak da se ne kdo speče ko gre mimo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eko sklad - ogrevanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8412136 (1744) c3p0
»

Zastrupitev s plinom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
938166 (5996) kloko
»

Povečanje vleka dimnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5237202 (16626) Kac
»

Pomoč pri izbiri ogrevanja stanovanja

Oddelek: Loža
4017725 (5094) letmein
»

Je bolj vroča žerjavica ali ogenj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7819012 (16641) urosh

Več podobnih tem