» »

IBM

IBM

theD3viL- ::

Zanima me, če so res vsi IMB trdi diski tako zanič kot pravijo?

Kebab ::

Osebno imam slabe izkušnje z njimi; prvi se je pokvaril prvi teden, bil zamenjan z drugim, ki se je pokvaril teden pred iztekom garancije. So ga spet zamenjali a sem se ga takoj znebil in zamenjal z Maxtorejm.

Na drugem pcju je 3 mesece star ibm disk dobil slabe sektorje, ni se ga dalo rešiti. Sem spet dobil v zameno novega, ki pa je spustil dušo po neverjetni dobi 2 (dveh) dni. Zamenjali so mi ga z Maxtorjem (nisem pod nobenim pogojem hotel več imeti ibm).

Mogoče samo nimam sreče, kaj pa vem... ampak ibm nikoli več.

chucki ::

Zdaj je ibm prevzel hitachi,tak da upam da so zdaj diski vredu! So pa najtisji diski trenutno na trziscu.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

boštjan ::

moja 2 kolega mata IBM diske(ne hitachi) pa jima zaenkrat dela vse ok,le sam disk pa je ko polž.jaz ga ne bi nikdar mel.pred kakim letom sem si raje wd400JB kupo.ni me razočaral.

[SkA] ::

Hm, moja izkušnja z IBMom je precej drugačna. Še nisem videl IBM crkniti. Imam v "strežniku" še vedno starega 6gb in dela kot urca 24h/dan brez problema že zadnje leto in pol. Pred tem ga je imel pa brat kot primarni disk v svojem računalniku. Sem pa videl že precej 2-4gb velikih WDjev, ki so enostavno bodisi crknili bodisi razvili precej slabih sektorjev. V omari mi celo ležit par predpotopnih ~100MB, ~200MB Seagate/IBM diskov, ki še vedno delujejo. :)

Sam mislim da imam že tretjo ali četrto generacijo (tam nekje) IBM diskov in nisem nikoli z nobenim imel težav. Tudi kar sem vgrajeval v druge računalnike so bili pretežno IBMovi diski skozi leta in še nisem slišal da bi od teh komu crknil disk.


Je pa res da so v večini glasni ko -----PIIIIIIIPPPP--- :D

chucki ::

ne primirji 6gb 7 let starih diskov pa novih 120gb :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

cekr ::

Se zgodi, da crkne kakšen disk. Prav nobena firma ni imuna na to.
Dokler se bo karkoli vrtelo, bo vedno možna napaka. Pa tudi, ko se ne bo, ne bo nobene garancije, da bo delovalo 100%. Enostavno je treba vzetiv račun, da lahko pride do napake v materialu.

Sicer smo se pa na tem forumu že dovolj prekregali zaradi te teme.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Dead_Eye ::

Se zgodi, da crkne kakšen disk. Prav nobena firma ni imuna na to.


ok, KAKŠEN, ma da gre cela serija v k****, me prav zanima kolko od unih slavnih deathstarjev še dela (moj že dolgo ne)

So pa najtisji diski trenutno na trziscu


tudi moj ic35 40GB je bil kao najtišji in najhitrejši.... vprašanje koliko časa.....


vzemi seagate, je baje tišji....
The one and only

Dead_Eye ::

SKA: Ti prinesem pokazat mojega in še par diskov od kolegov.... slučajno imajo vsi enako napako....:D :D :D :D :D :\ :\ :\ :\
The one and only

Vesoljc ::

eksesiv šok demiđ? :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

|KoRn| ::

Tle v kišti se že bliža četrto leto pridnega dela IBM 45GB (IBM-DTLA-307045). Saj veste tista serija ki je bila ena izmed "najboljših" :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: |KoRn| ()

BigWhale ::

Meni so se pokvarili ze diski sledecih proizvajalcev:
(random order)

Maxtor
Conner
Seagate
Fujitsu
Ibm
Western Digital
Quantum

Vse je crknilo tako med garancijo, kot izven garancijskega roka...

Je pa res, da je imel IBM eno sertijo DTLA (se mi zdi) diskov, ki so mal bolj pogosto crkvali... :)

TheJack ::

To, da je imel IBM dve seriji diskov z napako (75GXP in 60GXP) je dejstvo. In tu se ne sme posploševati, češ ''saj vsi diski crkujejo''. Seveda crkujejo. Par procentov vsake serije jih je ponavadi defektnih oz. se poškodujejo pri transportu. Ampak DTLAjev in Eriksonov pa ni bilo le par procentov defektnih, ampak znatno, znatno več. Koliko natanko, ve le IBM. Meni sta recimo v pol leta zaporedoma crknila dva eriksona. Kdor se spomni foruma in novic iz tistega časa na STju, ve, da nisem bil edini.

http://www.pheuron.de/index.htm?deathstar.htm

Na Storagereview imata dotični seriji rezultat 11 in 21, kar pomeni, da sta manj zanesljivi kot 89% oz. 79% ostalih diskov.

Seveda je imel vsak proizvajalec diskov kdaj v preteklosti slabo serijo. Se zgodi. Ampak problem IBMa je bil v tem, ker se je naredil neumnega in svoje napake ni priznal. Z dotično ignoranco so močno načeli svoj do takrat neomadeževan ugled kot prizvajalec diskov. Verjetno je tudi to pripomoglo k temu, da so svoj oddelek za desktop hard diske prodali Hitachiju.

Res je tudi, da smo se na tem forumu že dovolj prekregali okoli tega. Ampak z današnje perspektive čisto brez veze. Šlo je namreč izključno zato, da so nekateri kljub zavijanju alarma na dobesedno vseh HW (in ostalih) straneh trdili, da z dotičnima serijama ni nič narobe, oz. da ne crkujeta nič bolj kot ostali diski (''ker meni ni crknil potem je s celo serijo vse v redu''). Kar pa preprosto ni bilo res.

Mimogrede: Če še niste slišali, je IBM nekaj časa nazaj za dotični seriji izdal bios update, ki naj bi napake odpravil.
http://www.storagereview.com/php/tiki/tiki-index.php?page=DeathStar

Dead_Eye ::

hmm, ja piše naj nadgradim firmware, pol mi pa ibm drive fitness javi da ni nič za update-at..... dej, dej...

žal, IBM se mi je zameru, verjetno doživotno....
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

Dr_M ::

žal, IBM se mi je zameru, verjetno doživotno....

kaj si pa se od IBMa kupu razn diska?? pa se teh ne mores vec :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dead_Eye ::

mah, da niti ne začnem govorit o aptivi in njihovih že sestavljenih rač., pa monitorji....
The one and only

e-marko ::

Bodi srečen, da ni potrebno updejtat. Update je samo za čisto določeno serijo, ne za vse v družini "ta slabih". Sem tudi sam pred časom iskal in hotel nadgraditi bios, pa ni bilo potrebe... Disk pa je 80GB (tako aida32); model ID: IC35L080AVVA07-0, kodno ime družine:Vancouver, družina: Deskstar 120GXP. Dela še sedaj...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

TheJack ::

Ne vem, kje je problem. S strani http://www-1.ibm.com/support/docview.wss?rs=0&q=DTLA&uid=psg1MIGR-44195 downloadaš identifikacijski program (pz2z25us.exe), natančno prebereš navodila na strani, identificiraš disk, zadeva ti celo pove ali rabiš bios update ali ne. Spodaj na isti strani imaš tri možnosti glede na to, kateri disk imaš (IA6AA, OA6AA in A45A). Klikneš na tistega, ki ustreza tvojemu disku, downloadaš update, ga spraviš na disketo, restartaš računalnik (prej moraš naštimati boot sequence na A:) in to je to. Za vsak slučaj še enkrat preveriš z indentifikacijskim programom, če je sedaj vse v redu.

Jaz nisem imel na bratovem računalniku (notri je DTLA 30GB 5400 pm) z updatanjem nobenih problemov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939109 (6064) dela
»

IBM Deskstar (deathstar) - PANIKA!

Oddelek: Strojna oprema
161428 (929) Azrael
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310075 (7260) Keyser Soze
»

Rešite diske pred smrtjo

Oddelek: Novice / Diski
212173 (2173) undefined
»

kateri disk kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
483055 (2247) MadMax

Več podobnih tem