» »

Mastercard Nična odgovornost

Mastercard Nična odgovornost

GrimReaper3 ::

https://www.mastercard.si/sl-si/persona...

Kako je s tem? Kakor jaz vidim, dobim v vsakem primeru povrnjeno nazaj.

17.9.2023 sem namreč kupil S23 za 490EUR na Bolhi in bil nategnjen. 18.9.2023 sem šel takoj na banko ter vse razložil in dal kup dokazil, ker sem po sreči vse screenshotal, tudi pogovor s kupcem na Smartsupp. Od takrat pa nobenega odgovora, danes sem jo klical, ampak se ni javila.

Če ne drugega pa vsaj drugič ne bom nategnjen. Saj v službi moram tudi skoraj tedensko narediti napako, da potem iste ne delam več, ker vem kako se ji izogniti.

kixs ::

Pa si placal z Mastercard kartico? Na banki lahko naredijo Charge back.

Kalibri ::

Kar jaz berem na linku, velja v primeru zlorabe kartice, ne pa glede tega, da se pustiš nategniti.

"Kot imetnik kartice ne boste odgovorni za nepooblaščene transakcije, če:"

Podčrtam "nepooblaščane"?

GrimReaper3 je izjavil:

Saj v službi moram tudi skoraj tedensko narediti napako, da potem iste ne delam več, ker vem kako se ji izogniti.

Točno tako, na napakah se učimo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kalibri ()

Lonsarg ::

Kolikor sem jaz leta nazaj bral neke primere naj bi prijava na policijo bila dovolj, da s tem greš k banki za revert transakcije, ne vem pa če so to bili posamezni primeri ali pravilo, ampak to bi morala banka ti sama razložit ali to rabi ali lahko naredi revert brez tega.

Da pa to ni kar instantno ampak se čaka pa je zelo verjetno ja, tak da morda moraš le še malo čakati/težiti banki.

Aja pa za revert te more nategniti prejemnik mastercard transakcije. Če je bil prejemnik mastercard transakcije paypal ali amazon ali kak drug posrednik potem moraš urejati pri tem posredniku ne pri banki! Če boš uspešno revertal transakcijo na paypal ali amazon te znajo te posredniki dati na kako črno listo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

GrimReaper3 ::

Nič ni bilo potem s tem, hočejo 500EUR, če hočem še kaj ugovarjati. Pripenjam dokument, če se da komu brati.
https://drive.google.com/file/d/1gomrcX...


Kalibri je izjavil:

Kar jaz berem na linku, velja v primeru zlorabe kartice, ne pa glede tega, da se pustiš nategniti.

To je pa tudi res, to sem si res narobe razlagal. V glavnem, če te eden nategne, lahko kar takoj zaključiš.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Na netu je veliko napisno o uspesnih charge backih. Osebno pa nimam izkusenj.

Beli_Zajcek ::

V Nigerijo si nakazal denar!?!

Upam, da si se vsaj kaj naučil iz tega. Navsezadnje si plačal 500€ za lekcijo :))

DarwiN ::

Vsi ti nategi delujejo po sistemu, da scammer takoj dvigne denar in zbeži v neznano. Način plačila poteka po scammerjevih navodilih. :D Tu ti noben charge back ali zavarovanje ne bo pomagalo.

Druga zgodba je, če te nategne uradna oseba, prodajalec, trgovina ali nekdo z bančnim računom v Sloveniji ali EU.. Ampak ti scammerji so Nigerijci, Indijci, ipd.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kamiKaZaA ::

@GrimReaper3 - eden redkih uporabnikov, ki je na Slo-tech odprl temo in na koncu tudi poda epilog oz. kako se je zadeva zaključila. Vsaka čast. So sicer redki posamezniki, ki so prav tako na koncu povedali kako se je zadeva zaključila.

Koristna tema. In ja, na napak se učimo, ter delamo na tem, da jih ne ponovimo.

GrimReaper3 ::

Beli_Zajcek je izjavil:

V Nigerijo si nakazal denar!?!

Upam, da si se vsaj kaj naučil iz tega. Navsezadnje si plačal 500€ za lekcijo :))

To kam bom nakazal seveda nisem mogel vedeti, jaz sem moral vpisati samo podatke moje kartice. Ne verjamem da je bilo res v Nigerijo, ker v oglasu in sporočilih ni nobene slovnične napake.

koyotee ::

S23 za 490€, mogoče v dveh kosih :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

DarwiN ::

Na Aliexpressu ga dobiš za 70 bucksov. :D

p.s.: če še kdo potrebuje kakšno lekcijo. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

srus ::

kixs je izjavil:

Na netu je veliko napisno o uspesnih charge backih. Osebno pa nimam izkusenj.


Osebno sem imel tak primer, ko je propadla Adria. Z Viso izdano pri Abanki sem prek Adrijine spletne strani plačal povratni let do Bruslja, Adrija pa je propadla in odpovedala vse polete.

Abanka ni komplicirala, ko sem dostavil dokazila o plačilu in odpovedi poleta, so mi celotni znesek vrnili. Ravnanje Adrije pa razumem kot nigerijski nateg - ko so že vedeli, da gredo v franže, so še vedno prodajali vozovnice.

c3p0 ::

Meni je na NKBM chargeback šel bp skozi. Scammer prodajalec (iz UK) se še je nekaj upiral in dal GLS tracking neke druge številke, a je tam pisal drug priimek.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup z mastercard brez ccv in potrditve.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
506190 (3533) energetik
»

Sumljiv kupec iz bolhe, hoce placati preko paypala

Oddelek: Loža
262207 (946) gruntfürmich
»

Prodaja avta preko interneta

Oddelek: Loža
443391 (2468) mahoni
»

Paypal vračilo denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6810988 (9232) St235
»

nakazilo/ček iz tujine

Oddelek: Loža
61312 (992) branc

Več podobnih tem