» »

ADSL Callisto821 router

ADSL Callisto821 router

Jebiveter ::

Z enako kakor lahko ti prisilis bancnega usluzbenca, da ti odpre vrata v trezor, kjer imas spravljene svoje zlate palice! :\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

klemen1 ::

ko pridem v nastavitve lahko klikam samo po osnovni strani (home), ne odpre mi pa drugih jezičkov (admin, wan, itd.). a se komu sanja zakaj?
lp

borchi ::

hmm, a ni bil še en thread o tem routerju. tam je pisalo, kater ruter to dejansko je. anyone?
l'jga

phs ::

Uporabljaj IE !

willson ::

lp!

zdeva deluje... 100% (tako kot je bilo napisano v N-tih postih)

1.) si spremen IP mrezne na 192.168.1.x
2.) pejd v IE pa se konekti na Callisto (http://192.168.1.1/)
3.) uporab Username: "admin" in Password: "las6d9kj69se"
(sam tko tale pass je 100% en insajder povedu, ker 12 mestno kodo z BruteForce
nacinom ne odkodiras v zeeeeeeeeeeellllooo veliko letih)
4.) pol si poprav admin nastavitve (saj jest sm si jih - nov pass)
5.) si poprav LAN na 192.168.0.1 (in seveda pol si mors v winsih spet popravt na mrezi
nazaj na 192.168.0.x)
6.) na nared PPPoE (z user / pass od ADSLja)
7.) po zelji config firewall-a in kar hocs (ip foward, ip tables, ...)
8.) submit - reset modema
9.) v winsih nastimas (na mrezni) mrezni ip (192.168.0.x), masko (255.255.255.0), pol
gateway (192.168.0.1) in DSN od SiOLa

in to je to.... zdej bi pa rabu enga modela k razstura (linux, firewall config, ...) in nasplosno vse te zadeve da se napisejo kofiguracije (javno) da bo folku vse lepo delal!!!

Gandalfar ::

sam mal .. tole ma embedded linux?

TribesMan ::

Gandalfar kako pa misliš da so prišli noter preko telneta?

Itaq da ma linux noter.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Sumo ::

Kot da telnet obstaja samo na linuxu...

TribesMan ::

Ne telnet je bolj razširjen, samo kolikor jaz vem lahko samo v linuxu ko je administrator logiran narediš enostavno menjavo passworda z ukazom "passwrd admin" potem pa brez utipkavanja starega pasworda utipkaš novega...

Kinda stupid. Itaq pa na 50% routerjev in ostalih omrežnih naprav zadnje čase laufa linux.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Gandalfar ::

TribesMan: kaj pa vem .. ponavad je 'passwd' in ne passwrd. Sicer bi bila pa to vsi unix-like kloni, ki jih je zadnjih 30 let mnogo naokoli. Nic posebnega ne pomeni uglavnem.

klemen1 ::

nastavil sem PPP in firewall, submital, commit changes vse v redu, potem ko pa pritisnem reboot mi pa IE melje v neskončnost?! zakaj?
lp

DMouse ::

Ko pritisneš reboot, moraš počakat, da se modem poveže prek PPP, kar včasih traja. Tam pri ppp povezavah mora z zeleno pisat ONLINE.

klemen1 ::

ali je vseeno če imam dinamični IP?
lp

mare_ ::

ja

willson ::

lp!

ja linux je tle prisoten...

sam je pa zanimiv kako je un model z mobisux-a, "shekal" tale modem/ruter - kokr je un tm napisu je namest LAN dostopa do modema uporabu COM port in ZGLEDA DA SO telekomovci / iskratel / kdorkol pac ZAJEBAL ker tm je bil default pass = ADMIN (kokr vemo pa je na LAN konektu pass mal drugacn)...

tko da svaka mu cast, da je to pogruntu sam to zame ni hack-anje....

Jebiveter ::

no, kaj pa je po tvoje "hackanje"?
Priporocam, da se malo izobrazis o pomenu besede, preden reces kaj takega...:\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

klemen1 ::

še enkrat: nastavil sem PPP in firewall, submital, commit changes vse v redu, potem ko pa pritisnem reboot mi pa IE melje v neskončnost?! tudi po pol ure ga ne reboota....
lp

Mobidick ::

Ne vem, zakaj vsi resetirate modem/router. Meni že od vsega začetka kar sem nastavljal povezavo PPPoE, dela od šuba. Samo refresh stisnem, pa je že Link UP. Samo je brezveze, ker pri polni obremenitvi uploada, pade ping na 400ms, pol pa lahko ful počasi surfaš, sploh pa skozi forume -> zgubiš živce. Tak da ga še vedno uporabljam kot modem v navezi s cFos-om, ki omogoča pri polni obremenitvi Downloada/Uploada pinge pod 100 ms.
The future is digital!

willson ::

lp!

Jebiveter -> OK ne bi o tem kaj je in kaj ni (sam predobr vem kva je in nasploh sem "opustil" te stvati) tko da sam v celem lajfu nisem mel "primera" k bi bil user/pass: admin/admin... tko da se drugace izrazm, to je hackanje (tko na sploh) sam zadeva k ti uzame 5 min in uporabs default pass (k je splosno znan vsem) za moje pojme ni hackanje...

Gandalfar ::

A mi lahko kdo tocno pove model tega routerja in proizvajalca? Pa se ce ja kaksn homepage? Na googlu ne najdem nic.. ocitno ne znam pravilno crkovat imena

Trubadur ::

sej je isto kt naslov teme
Berite Thomasa!

willson ::

Gandalfar -> cipset Viking 2 (sej k se logas na modem ti izpise ime "VIKING" pol mal nizi dol
mas pa user / pass) od Globespan-Virata (in software tud) - sej to je ze en
napisu pol model je pa SI2000 Callisto 821 Annex B (tko pise na samem
modemu)...

Gandalfar ::

kje se da ta modem kupit? Bi si malo pogledal tale linux..

DMouse ::

Linuxa ne boš nič okusil, ker je (če je sploh linux) skrit za nekim uporabniškim vmesnikom. Če se logiraš preko telneta, ne dobiš običajnega bash shella z linux ukazi, ampak nekaj tretjega...

Trubadur ::

naroči adsl:))
Berite Thomasa!

Gandalfar ::

mja.. sej mam adsl sam mam tega belga siemensa .. pa ga niti ne bi menjal, ker vse kar dela.. :)

Kar se tice linuxa .. jah, ce je linux spodi se da pridt do njega, ce nic drugega pa malo hekas :)

mare_ ::

Sicer ne verjamem, da je linux spodi... lahko se pa tako zmenva: ti govoriš, kaj naj naredim, jaz bom pa to naredil (ker že glih mam ta modem):))

ne resno, kako bi lahko ugotovil, če laufa na linuxu?

klemen1 ::

evo še en problem: mula se mi noče povezat čeprav imam forwardane vse potrebne TCP in UDP porte na NAT rule entry.....
vedno mi napiše :Error 10061: No connection could be made because the target machine actively refused it. Kritična napaka med povezovanjem. Internetna povezava je mogoče izklopljena
....kakšna ideja?
lp

borchi ::

kako si forwardiral porte?
l'jga

fRiK0 ::

Mene pa zanima a se splaca ta črn ISKRATel modem zamenjat za tega CAllisto?
Hvala

LP Tadej

some1 ::

Mene pa zanima glede odklepanja modema, zakaj ga nebi samo resitiral.Ko sem ga razdru sem notri opazu da manjka par jumperjov saj mislim tako, ker ni nobene tipke je pomoje edina moznost da bi tam nastavu gor jumperje.Ali kdo ve kaj o tem?
Ftp://nekdo.no-ip.org

http://freeweb.siol.net/jjuha/slofs

klemen1 ::

kako sem forwardiral porte? po navodilih....
- Services:
- V NAT Options - NAT RULE Entry
- Add
- Rule Flavor - izberemo RDR
- Rule ID vpišemo npr. 1 (naslednji bo 2, itd...)
- IF Name izberemo ppp-o (ADSL)
- Protokol - izberemo TCP
- Local Address from - vpišemo lokalni IP naslov naše mašine v LAN-u, npr. 192.168.1.2
- Local Address to - vpišemo lokalni IP naslov naše mašine v LAN-u, npr. 192.168.1.2
- Global Address from - pustimo prazno
- Global Address to - pustimo prazno
- Destination Port from vpišemo 0
- Destination Port to vpišemo 4661
- Local Port Izberemo Any Other Port vpišemo 4661
...in tako dalje 4662, 4663 ter UDP 4672 ..... a je kaj narobe s tem?
lp

Sumo ::

Hm, tko na pamet bi rekel, da bi moral biti "Destination Port from" nastavljen na 4661 (v tem tvojem primeru).

DMouse ::

Če 0 pomeni "any" potem mislim da bo kar prav tako kot je napisal

klemen1 ::

no, če je forwardiranje v redu, kaj bi pa lahko bilo še narobe...?

klemen1 ::

zakaj mi pa kazaa dela normalno?
lp

Znida ::

Če imaste tistega črnega CJT813 mislim da se da iste stvari delat kokr na ostalih. Za več info:

ftp://ftp.allieddata.com/public/Product_Info/xDSL_Products/CopperJet_813/

Tle so driverji, navodila, nov firmware....
Sam ga še nisem updateal, ker bi mi prekinilo nek download (bom pa poizkusil kasneje...)

Have fun :)

2nemesis ::

Hvala Znida!

Šel sem malce dokumentacijo skoz in sem opazil, da je CTJ813 totalno oskubljena verzija, ki lahko dela samo kot bridge.

Mislim da se bo lahko delal le finetuning ADSL-ja.

falotXP ::

A ve kdo za nov firmware za ADSL modem Callisto821??

Big Poppa ::

Meni z tem geslom ne deluje.Dobil pa sem modem v četrtek.A je možno da so že zamenjali pass?;(

TribesMan ::

JA zelo mogoče... Ker je precej ljudi izvedelo za ta "hack" in nekako niso glih najbl navdušeni nad tem...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

rok86 ::

Hmm a že kdo ve nov pass? :) Oz. če na novih modemih še dela tist da modem konektaš na com port (kar je opisano na mobisuxovem forumu)?

some1 ::

Ali veste kako potem deluje povezava dveh racunalnikov prek huba, saj na modem das lahko samo en comp?
Ftp://nekdo.no-ip.org

http://freeweb.siol.net/jjuha/slofs

Jakka ::

Deluje kot mora.
Tako kot če bi mel namesto routerja v modemu comp z dvema mrežnima.

some1 ::

A vi kle ki ste odklenili ta modem, ste ga odklenili na nacin ki ga je opisal tist model na mobisuxu al prek lana?
Kateri nacin je enostavnejsi( tistega iz mobisuxa se kar razumem, za tega prek lana mi ni pa nc jasn)?
Ftp://nekdo.no-ip.org

http://freeweb.siol.net/jjuha/slofs

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: some1 ()

borchi ::

brez zamere, če ti ni jasno kako vtipkat:

"telnet 192.168.0.1" in vnest username in password (ali pa to narest v browserju),

kako boš potem kaj počel z routerjem? kr predvidevam, da imaš doma nekaj računalnikov v mreži in imaš zaenkrat adsl modem, in eno linux kišto za router. in zdej ti znaš lepo vse uštimat na linux-u, ne znaš pa nardit ene navadne telnet povezave do naslova 192.168.0.1???!!

al maš doma samo en računalnik? v tem primeru NE RABIŠ routerja. pust stvari tako kot so!
l'jga

some1 ::

Mam dva racunalnika prek huba.Ker pa mam statiko drugmu samo sheram povezavo pa dela.Nobenga linuxa in se ene kiste - cist preprosto!!!
Ftp://nekdo.no-ip.org

http://freeweb.siol.net/jjuha/slofs

klemen1 ::

zdravo! po uspešni nastavitvi routerja in firewalla se mi dogaja da mi občasno (za par sekund) prekine povezavo, kar pomeni da me meče dol z mule in messengerja. a se še komu to dogaja?
lp

Trubadur ::

a kdo ve kako bi se connectu na modem prek routerja d-link di-604?
Berite Thomasa!

some1 ::

Jest sm vse to kar je zgoraj napisano naredu, pa mi ni jasn v cem je razlika.A ni tko da se z rutarjem ni treba povezat oz. se rutar sam drzi linijo gor.
8.na nared PPPoE (z user / pass od ADSLja)
To se naredi v win saj je tako a ne ( kot povezavo) , ali se morda to nastima kje v nastavitvah v modemu?
Ftp://nekdo.no-ip.org

http://freeweb.siol.net/jjuha/slofs


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet problemi win8

Oddelek: Pomoč in nasveti
9775 (713) d4r3_k
»

ADSL nastavitve za ganymede822+

Oddelek: Omrežja in internet
205877 (3898) Tilen
»

Iskra Callisto 821 -geslo

Oddelek: Strojna oprema
246142 (4330) simnov

Heckanje telekomovega 'adsl ruterja'

Oddelek: Omrežja in internet
182429 (1830) BigWhale

ADSL modem Callisto 821 lahko deluje kot router!? KAKO?

Oddelek: Omrežja in internet
184921 (4530) Gandalfar

Več podobnih tem