» »

Mercator bo prevzel Tuš?!

Mercator bo prevzel Tuš?!

1
2
3

DR0N ::

mtosev je izjavil:

Jaz ne vidim problema v mercatorjevem nakupu tuša.


Monopol, konkurenca - ring a bell? Seveda ne vidiš problema. V nekateri manjših krajih je bil tuš in mercator. sedaj bo samo en.

in ti ne vidiš problema.

Daj glavo nazaj v pesek

Utk ::

On kupuje stuff v mercatorju, tako da mu je vseeno. Oz mu ga mama.

IL_DIAVOLO ::

Samo penzici kupujejo fasngo v lokalni stacuni.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

starfotr ::

Količina kvadratnih metrov trgovin na enoto prebivalcev je zelo visoka in se ni za sekirat. Čas bi bil, da že kakšen trgovski center postane zapuščena razvalina.

Mercator ima srečo, da ima razpršeno mrežo po celi državi, saj jih to drži nad gladino. Samo z velikimi centri bi že zdavnaj propadel.

Sedaj se sekirate, ker ne bo več Tuša.

Kje ste bili, ko je zoki kupoval vse trgovine kot po tekočem traku in praktično uničil vso raznolikost.

Sicer pa, če sedaj v kraju obratujeti 2 trgovini, to pomeni, da je pri obeh dobiček. Drugače bi že zaprli. Če bodo eno zaprli in drugo nepremično prodali, bodo pa vrzel zapolnili drugi trgovci, ki aktivno širijo svojo mrežo poslovalnic.

kriptobog ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Aja oprosti, sem pozabil na tebe, ki posiljas hisno pomočnico v Zagreb, na hitro blagajno. Ti je banan zmanjkalo.


In kaj ima to veze z mojim komentarjem? Se nisi videl ljudi, ki ne kupujejo v diskontih?

mojsterleo ::

1/ Prodali bodo samo Tuš ne pa tudi Tuš drogerije.
2/ Tuš je že dosedaj sodeloval s firmo Kea, predvsem v SV Sloveniji. Ta pa je uvažala veliko hrvaških izdelkov.

Drugače pa je dejstvo da je trgovin v Sloveniji preveč, in da so cene glede na njihovo število previsoke.

ThinkPad ::

Na periferiji imamo še dosti malih Tuš trgovin... Merkator je svoje že zdavnaj zaprl, ostal sta dva večja v bližnjih mestih. Verjetno bo Merkator zaprl tudi te manjše Tuše in potem bo treba po kako malenkost v nek ta-velik center.

kow ::

Ne stekam kaj je fora s temi "hrvaskimi izdelki". A slovenske znamke se proizvajajo na hrvaskem?

Ganon ::

kow je izjavil:

Ne stekam kaj je fora s temi "hrvaskimi izdelki". A slovenske znamke se proizvajajo na hrvaskem?


Zgodilo se je na primer to, da so zamenjali več dobaviteljev izdelkov znamke Mercator za hrvaške. Kvaliteta je ustrezno padla.

mtosev ::

Na Dnevniku so rekli, da ima Mercator 30% tržni delež, tuš pa 10%.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kuall ::

otroc naj pustijo močno konkurenčen posel stricem ki vedo kaj delajo iz avstrije. še ti strici komaj držijo glavco nad vodo tako huda konkurenca je med trgovinami. glavco pa držijo nad vodo tako, da imajo trgovke minimalne plačke.
tuš proda trgovino, ki fajn laufa in pusti odprto trgovino, ki je ves čas prazna. take amaterje kapitalizem seserje. kapitalizem deluje.

starfotr ::

kow je izjavil:

Ne stekam kaj je fora s temi "hrvaskimi izdelki". A slovenske znamke se proizvajajo na hrvaskem?


Menjali so dobavitelje lastnih blagovnih znamk s slovenskih (ali tujih) na hrvaške. Prav tako so v svojo ponudbo dodali več hrvaških znamk in artiklov, ki prej niso bili prisotni na našem tržišču.

Glugy ::

mtosev je izjavil:

Na Dnevniku so rekli, da ima Mercator 30% tržni delež, tuš pa 10%.

In teb se zdi 40% delež v rokah ene trgovske verige superca? skor pol. Zakaj že? Dobr veš da obstaja ekonomija obsega in da je že zarad tega nekdo z tako neobičajno večjim deležem od ostalih nelojalna konkurenca vsem ostalim. Moč mora biti razpršena če ne je preveč zlorabljena. Sploh ko se gre za osnovna živila ki jih vsakdo potrebuje. S tem dobesedno držiš državo v šahu. To ni normalno.

V-i-p ::

Jaz res upam, da ne pride do tega :]. Raje bi videl, da pridejo Nemci.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

starfotr ::

A ni nemcev že sedaj dovolj z lidli in hofri?

starfotr ::

Tržni deleži so približno taki:

Mercator 30 %
Tuš 10 %
Spar 20-30 %
Hofer, Lidl, Eurospin skupaj 20-30 %
Ostali, ki pobirajo drobtinice.

Številke seveda skačejo gor/dol, vendar za orientacijo so dovolj dobre.

In če ima nekdo manj kot polovico deleža, mislim da ne bo problem za prevzem. 40 % je tista meja, kjer začnejo cincat. S prevzemom pa sta ta dva ravno na meji. In glede na politiko ki se je stalno mešala, mislim da bo že zaradi starih navad prišlo do zelene luči s strani AVK. Prav tako deleži klasičnih trgovin najbrž padajo, ker si diskonti višajo tržni delež, vsako leto pridobijo kak odstotek.

nejodagreat ::

Ganon je izjavil:

kow je izjavil:

Ne stekam kaj je fora s temi "hrvaskimi izdelki". A slovenske znamke se proizvajajo na hrvaskem?


Zgodilo se je na primer to, da so zamenjali več dobaviteljev izdelkov znamke Mercator za hrvaške. Kvaliteta je ustrezno padla.

Čist po občutku se mi zdi da je precej mercator brand izdelkov narejenih v Italiji, vsaj tiste malenkosti ki jaz kupujem.

Utk ::

Zarad mene naj delajo kar hočejo, ampak mislim da bi bilo to slabo za konkurenco. Ni stvar samo v 40% (v nekem kraju kjer je zdaj lokalni mercator in tuš franšiza je to takoj 100%).
Drugo pa, zdaj bojo spet moji oboževalci rekli kako sem pameten, da to nima nobene poslovne logike in je ziher spet samo manever, da se naredi nekaj drugega, izogne kakšnemu bankrotu ali ne vem čemu. Mercator je 10 let zapiral svoje trgovine, zdaj bo pa kupil tuševe zastarele centre, za katere ne veš ali jih bi podrl ali obnovil. To nima nobenga smisla.

starfotr ::

Če je merkić zapiral poslovalnjce, se je kdo kje kdaj kaj razburjal zaradi tega? Če so kje zaprli so zaradi slabega prometa. Če je pa slab promet pa ni večje škode, če zaprejo. Če bi prebivalci kraja redno kupovali v teh trgovinah pa nikoli ne bi zaprli poslovalnice.

A Tuš ni pa nikjer zapiral poslovalnic? Tudi drugi trgovci niso zapirali?

Saj pošta in banke so tudi zapirale poslovalnice in ukinjale bankomate.

Vsi so pa zaprli zaradi slabega obiska. Ljudje bi imeli nekaj, ko je pa treba podpirat se pa skrijejo v jamo. Ko ukinejo nerentabilen pajzl, pa spet prilezejo iz jame in pizdijo. Klasika.

Zmajc ::

Dvomim, da se bo teh 10% ohranilo. Osebno občasno grem v Tuš-a. Če se rebrandirajo v Mercator me tam več ne bodo videli. Pa verjetno ne bom edini, ki tako razmišlja.

Utk ::

starfotr je izjavil:

Če je merkić zapiral poslovalnjce, se je kdo kje kdaj kaj razburjal zaradi tega? Če so kje zaprli so zaradi slabega prometa. Če je pa slab promet pa ni večje škode, če zaprejo. Če bi prebivalci kraja redno kupovali v teh trgovinah pa nikoli ne bi zaprli poslovalnice.

A Tuš ni pa nikjer zapiral poslovalnic? Tudi drugi trgovci niso zapirali?

Saj pošta in banke so tudi zapirale poslovalnice in ukinjale bankomate.

Vsi so pa zaprli zaradi slabega obiska. Ljudje bi imeli nekaj, ko je pa treba podpirat se pa skrijejo v jamo. Ko ukinejo nerentabilen pajzl, pa spet prilezejo iz jame in pizdijo. Klasika.

Najprej zapirat, ker ni prometa, potem pa kupit takoj zraven drugo trgovino, je pač idiotizem.

kow ::

Ganon je izjavil:

kow je izjavil:

Ne stekam kaj je fora s temi "hrvaskimi izdelki". A slovenske znamke se proizvajajo na hrvaskem?


Zgodilo se je na primer to, da so zamenjali več dobaviteljev izdelkov znamke Mercator za hrvaške. Kvaliteta je ustrezno padla.


Pac ne kupujes. Ne vidim problema. Ce imajo Slovenci res tako radi "slovensko", ko je brati na tem forumu, se jim bo roba slabo prodajala.
Ampak bolj verjetna razlaga je, da je navezanost na slovensko, v resnici bolj nakladanje.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Ganon je izjavil:

kow je izjavil:

Ne stekam kaj je fora s temi "hrvaskimi izdelki". A slovenske znamke se proizvajajo na hrvaskem?


Zgodilo se je na primer to, da so zamenjali več dobaviteljev izdelkov znamke Mercator za hrvaške. Kvaliteta je ustrezno padla.


Pac ne kupujes. Ne vidim problema. Ce imajo Slovenci res tako radi "slovensko", ko je brati na tem forumu, se jim bo roba slabo prodajala.
Ampak bolj verjetna razlaga je, da je navezanost na slovensko, v resnici bolj nakladanje.



navezanost na Slovensko je velika resnica... AMPAK nihče pa ni tako navezan na Slovensko da bi za Slovenski artikel plačal 2x ceno tujega... tu je problem (no par jih je)

Če je Slovenski paradižnik 2EUR, tuj pa 1,89EUR bom vzel Slovenskega... če pa je Slovenski 3EUR, tuj pa 1,89 pa ne bom vzel Slovenskega...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Tako je. Meni je lep primer prekmurski ementalec. Prej si imel nekega nemškega za 7 evrov kila, in prekmurskega za 8. Meni sta bila v redu oba, ampak sem jemal prekmurskega. Nemški je šel na 8, prekmurski na 16. Tu smo pa zaključli zgodbo...

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Tako je. Meni je lep primer prekmurski ementalec. Prej si imel nekega nemškega za 7 evrov kila, in prekmurskega za 8. Meni sta bila v redu oba, ampak sem jemal prekmurskega. Nemški je šel na 8, prekmurski na 16. Tu smo pa zaključli zgodbo...


Tako, meni je tudi enako prekmurski dober, ampak fuck off, take cene pa ne dam...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

stara mama ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Saj Hrvati imajo top ponudbo, cenovno in kvalitetno.

Nisem ziher al sarkazem al nevednost, ampak mene je nazadnje ko sem bil v trgovini čez mejo nekam močno pritisnilo...

IL_DIAVOLO ::

Z bregov, ledo, dukat? Same top in ugodne znamke, kar se mene in mojih potreb tice. Kaj pa imamo mi? Imamo sploh kaj, kar ni precenjeno x2?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

starfotr ::

Seveda imajo (tudi) dobre izdelke. Imajo pa tudi lahko precenjeno sranje, odvisno kaj izbereš.

Utk ::

Z bregov, ledo, dukat?

Nič posebnega, ledo pa niti poceni ni.

Nikonja ::

Aja, če so Hrvati lastniki je slabo, če so Nemci, Talijani..... je pa ok??? A je res razlika v tem kateri tujec je lastnik??
Po meni bo ta paket kar hiter v prodaji, ker 2 firme katere delajo minus ne bodo kar naekrat začele delat v plusu, ta matematika ne gre skozi ne glede na to kako je obračaš. Edina rešitev je da Mercator začne zapirat ne rentabilne trgovine po manjših mestih, vaseh - ampak predvidevam da jim to država ne pusti, ker iz ekonomskega vidika nima čist nobenega smisla imet take trgovine odprte!

stara mama ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Z bregov, ledo, dukat? Same top in ugodne znamke, kar se mene in mojih potreb tice. Kaj pa imamo mi? Imamo sploh kaj, kar ni precenjeno x2?

No, pol pa pejd nakupit enkrat fasngo čez mejo, pa da vidimo.
Boš plačal vsaj 30-40% več.
Prehod na euro je dol naredil še dodaten raztur.
No, takrat sem že skoraj čestital vsakemu mimoidočemu hrvatu, da mu uspe shajat s takimi cenami v trgovinah.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

mtosev je izjavil:

Jaz ne vidim problema v mercatorjevem nakupu tuša.


Saj pa to je normanlo!

Povej mi, kdaj si za svoj fojter zaslužil sam?

Ko se bo to zgodilo enih parkrat ti bo pa hitro postalo jasno.

Nazaj na temo: dolgoročno je tole strel v koleno državljanom. Zdaj ostaja le še Jager, ki pa še zdaleč ne more nadomestiti izgube, ki smo ji priča.

luli je izjavil:

Konkurence je zaenkrat dovolj. Moj ni bil ne Tuš in ne Mercator. Redko sem zajadral tja.


In, ker si pomemben samo ti v tem prevzemu ni nobenih težav. Drži?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

kow ::

Nam bos pojasnil zakaj ne kupujes slovenskih izdelkov v lidlu ali mercatorju. Te lovijo prodajalci in ti vsiljujejo Dukat? Nemsko maslo? Ledo sladoled?
Mocno sem zmeden.

FireSnake ::

T440 je izjavil:

mtosev je izjavil:

Jaz ne vidim problema v mercatorjevem nakupu tuša.

Mogoče bodo pa še več stuffa prodajali online.


Dobra! :))

mtosev je izjavil:

Da. :))


A si sploh predstavljaš kako neumno si izpadel?
In to se tebi zdi celo smešno? Eni ste res neverjetni!

IL_DIAVOLO je izjavil:

Saj Hrvati imajo top ponudbo, cenovno in kvalitetno.


Vir za tole idiotijo od pisanja pa je?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

49106 ::

Če ima Tuš več slovenskih izdelkov, potem je prevzem s strani Mercatorja (ali neke tretje družbe) slab za domače pridelovalce, in za Slovence na splošno. Vem da nekaterih ne bi motilo, če bi Brawdo kupil FDA, ampak obstajamo tudi takšni, ki idiokracije ne želimo.


Utk je izjavil:

Tako je. Meni je lep primer prekmurski ementalec. Prej si imel nekega nemškega za 7 evrov kila, in prekmurskega za 8. Meni sta bila v redu oba, ampak sem jemal prekmurskega. Nemški je šel na 8, prekmurski na 16. Tu smo pa zaključli zgodbo...


Če ne poješ veliko, ali pa imaš solidne prihodke, potem nima smisla varčevati pri hrani. Jaz rade volje dam 25eur/kg za Feta sir, ki je znatno boljši polcenejših od klonov.

link_up ::

pa kaj sploh bluzite? Kaksni hrvaski izdelki v Mercatorju? Saj so pa tudi avstrijski, nemski, tajski...mislim, wtf...

itak je se vedno najboljsa trgovina. Se ne guzvas in ne gledas, da je nekaj polic razgrabljenih, ker pac ... akcija.
In and Out

Ganon ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Z bregov, ledo, dukat? Same top in ugodne znamke, kar se mene in mojih potreb tice. Kaj pa imamo mi? Imamo sploh kaj, kar ni precenjeno x2?


Top znamke? Očitno imaš hudičevo nizek standard.

bozicek ::

49106 je izjavil:

Če ima Tuš več slovenskih izdelkov, potem je prevzem s strani Mercatorja (ali neke tretje družbe) slab za domače pridelovalce, in za Slovence na splošno. Vem da nekaterih ne bi motilo, če bi Brawdo kupil FDA, ampak obstajamo tudi takšni, ki idiokracije ne želimo.


Utk je izjavil:

Tako je. Meni je lep primer prekmurski ementalec. Prej si imel nekega nemškega za 7 evrov kila, in prekmurskega za 8. Meni sta bila v redu oba, ampak sem jemal prekmurskega. Nemški je šel na 8, prekmurski na 16. Tu smo pa zaključli zgodbo...


Če ne poješ veliko, ali pa imaš solidne prihodke, potem nima smisla varčevati pri hrani. Jaz rade volje dam 25eur/kg za Feta sir, ki je znatno boljši polcenejših od klonov.


Če je znatno boljši
Ko pa gauda po 7€ tuja in 8€ domača skoči na 8€ tuja in 16€ domača
A je tudi kvakiteta skočila?

Nekaj je kupiti zato ker je boljše, nekaj pa je plačevanje znamke ali pa preplačevanje
Darila letos samo za poredne

Utk ::

Če ne poješ veliko, ali pa imaš solidne prihodke, potem nima smisla varčevati pri hrani. Jaz rade volje dam 25eur/kg za Feta sir, ki je znatno boljši polcenejših od klonov.

Če bi ta ista feta skočila iz 12 na 25 just because, potem je bi jaz nehal kupovat iz principa.
Meni v bistvu tist slovenski sir ni bil nič boljši, sem ga pa kupoval ker je bil slovenski in ker je bil samo 10% dražji.

IL_DIAVOLO ::

Ganon je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Z bregov, ledo, dukat? Same top in ugodne znamke, kar se mene in mojih potreb tice. Kaj pa imamo mi? Imamo sploh kaj, kar ni precenjeno x2?


Top znamke? Očitno imaš hudičevo nizek standard.


Al pa ti ne znas kuhat.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

49106 ::

Utk je izjavil:

Če ne poješ veliko, ali pa imaš solidne prihodke, potem nima smisla varčevati pri hrani. Jaz rade volje dam 25eur/kg za Feta sir, ki je znatno boljši polcenejših od klonov.

Če bi ta ista feta skočila iz 12 na 25 just because, potem je bi jaz nehal kupovat iz principa.
Meni v bistvu tist slovenski sir ni bil nič boljši, sem ga pa kupoval ker je bil slovenski in ker je bil samo 10% dražji.


Jaz bi zgolj zmanjšal porabo oz jo nadomestil z drugim sirom. Problem pri slovenski gaudi je, da gre za klon, ki stane enako ali dražje kot pristna gauda, zato nima smisla plačevati premium ceno. Prej sem pisal na splošno o špraranju pri hrani, in razumem, da je marsikdo prisiljen kupovati poceni (čeprav poznam tudi močnega zasebnika (z dvema mercedesoma, S in GL), ki kupuje predvsem budget izdelke).


bozicek je izjavil:


Nekaj je kupiti zato ker je boljše, nekaj pa je plačevanje znamke ali pa preplačevanje


Blagovne znamke poznamo šele 150 let, medtem ko je kar nekaj kulinaričnih izdelkov precej starejših. Parmigiano-Reggiano in Grana Padano sta stara 900 let. Blagovnim znamkam sicer ne posvečam preveč pozornosti, sploh če ne odražajo kvalitete, tradicije ali inovativnosti.



Ko je že govora o sirih.. A kdo ve, kaj se je zgodilo z Laščanom, ki je bil meni osebno eden boljših sirov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mato989 ::

Jaz bi zgolj zmanjšal porabo oz jo nadomestil z drugim sirom. Problem pri slovenski gaudi je, da gre za klon, ki stane enako ali dražje kot pristna gauda, zato nima smisla plačevati premium ceno. Prej sem pisal na splošno o špraranju pri hrani, in razumem, da je marsikdo prisiljen kupovati poceni (čeprav poznam tudi močnega zasebnika (z dvema mercedesoma, S in GL), ki kupuje predvsem budget izdelke).


Problem je generalno gledano ko Slovenski izdelek v Sloveniji stane VELIKO več kot tuj izdelek v Sloveniji, ali veliko več kot tuj izdelek iz drugega konca Sveta... Vprašam se kaj delamo narobe, da izdelek iz prekmurja na Ptuju stane več (enak ali slabši) kot izdelek ki prepotuje pol Evrope in ima torej dvojni strošek delo in logistiko v veliko večjem obsegu...

Kot pravim, jaz se trudim kupovati Slovensko, ampak ko je nekaj enako dobro tuje in stane veliko manj pač domoljubje izgine... Enak problem je z pivom... v Sloveniji dražje kot v Italiji (Union recimo)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

arnecan1 ::

Janković hvala ti.

stara mama ::

Mato989 je izjavil:

Enak problem je z pivom... v Sloveniji dražje kot v Italiji (Union recimo)

Pol pa vprašaj trgovca, davčno in carinsko zakaj imajo tako lepljive prste.
Sam proizvajalec je tu še najmanj kriv.

CiClon ::

Odgovor na to, zakaj slo izdelek stane več pri nas kot v tujini je čisto preprost - zato ker je Slo potrošnik zanj pripravljen plačat več kot random tujec.

49106 ::

Mato989 je izjavil:

Jaz bi zgolj zmanjšal porabo oz jo nadomestil z drugim sirom. Problem pri slovenski gaudi je, da gre za klon, ki stane enako ali dražje kot pristna gauda, zato nima smisla plačevati premium ceno. Prej sem pisal na splošno o špraranju pri hrani, in razumem, da je marsikdo prisiljen kupovati poceni (čeprav poznam tudi močnega zasebnika (z dvema mercedesoma, S in GL), ki kupuje predvsem budget izdelke).


Problem je generalno gledano ko Slovenski izdelek v Sloveniji stane VELIKO več kot tuj izdelek v Sloveniji, ali veliko več kot tuj izdelek iz drugega konca Sveta... Vprašam se kaj delamo narobe, da izdelek iz prekmurja na Ptuju stane več (enak ali slabši) kot izdelek ki prepotuje pol Evrope in ima torej dvojni strošek delo in logistiko v veliko večjem obsegu...

Kot pravim, jaz se trudim kupovati Slovensko, ampak ko je nekaj enako dobro tuje in stane veliko manj pač domoljubje izgine... Enak problem je z pivom... v Sloveniji dražje kot v Italiji (Union recimo)


Stane več, ja, ampak samo toliko časa dokler globalna konkurenca ne zatre lokalne, nato bomo prisiljeni kupuvati tuje izdelke po precej višji ceni. Včasih je potrebno gledati kakšen korak več v prihodnost in vsaj tisti, ki si to lahko privoščimo, (po)skrbeti za samozadostnost, ampak kot sem prej dejal, žal nimajo vsi tega privilegija.

To, da je v Italiji Union cenejši, je posledica tega, da imajo tam zanemarljiv tržni delež in skušajo prodreti na trg. Če bo nekoč prodaja podobna, bo tudi cena podobna. Dokler gre za minorne količine, lahko podjetje to še subvencionira (z upanjem na boljši jutri)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

mtosev ::

FireSnake je izjavil:

T440 je izjavil:

mtosev je izjavil:

Jaz ne vidim problema v mercatorjevem nakupu tuša.

Mogoče bodo pa še več stuffa prodajali online.


Dobra! :))

mtosev je izjavil:

Da. :))


A si sploh predstavljaš kako neumno si izpadel?
In to se tebi zdi celo smešno? Eni ste res neverjetni!

IL_DIAVOLO je izjavil:

Saj Hrvati imajo top ponudbo, cenovno in kvalitetno.


Vir za tole idiotijo od pisanja pa je?

Verjami, da mi je vseeno kaj si misliš o meni in kar mi odgovoriš.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ahac ::

mojsterleo je izjavil:

Drugače pa je dejstvo da je trgovin v Sloveniji preveč, in da so cene glede na njihovo število previsoke.

To je dejstvo? Zakaj?

FireSnake je izjavil:

Nazaj na temo: dolgoročno je tole strel v koleno državljanom. Zdaj ostaja le še Jager, ki pa še zdaleč ne more nadomestiti izgube, ki smo ji priča.

V nekaterih mestih oz. občinah sploh ni drugih trgovin kot Mercator in Tuš. Sedaj bo Mercator tam imel monopol. To je treba preprečiti!
MOL je moral prodati nekatere bencinske, da je lahko kupil OMVjeve pa sploh ni vodilni na trgu...

Jagerja pa menda itak nočemo na tej strani Trojan. V Kamniku so mu prepovedali graditi, ker... "trgovin je že preveč".
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: ahac ()

stara mama ::

Jager pokriva periferijo (vsaj v štartu je imel tak namen).
Ker je drugi nočejo.

Mato989 ::

49106 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz bi zgolj zmanjšal porabo oz jo nadomestil z drugim sirom. Problem pri slovenski gaudi je, da gre za klon, ki stane enako ali dražje kot pristna gauda, zato nima smisla plačevati premium ceno. Prej sem pisal na splošno o špraranju pri hrani, in razumem, da je marsikdo prisiljen kupovati poceni (čeprav poznam tudi močnega zasebnika (z dvema mercedesoma, S in GL), ki kupuje predvsem budget izdelke).


Problem je generalno gledano ko Slovenski izdelek v Sloveniji stane VELIKO več kot tuj izdelek v Sloveniji, ali veliko več kot tuj izdelek iz drugega konca Sveta... Vprašam se kaj delamo narobe, da izdelek iz prekmurja na Ptuju stane več (enak ali slabši) kot izdelek ki prepotuje pol Evrope in ima torej dvojni strošek delo in logistiko v veliko večjem obsegu...

Kot pravim, jaz se trudim kupovati Slovensko, ampak ko je nekaj enako dobro tuje in stane veliko manj pač domoljubje izgine... Enak problem je z pivom... v Sloveniji dražje kot v Italiji (Union recimo)


Stane več, ja, ampak samo toliko časa dokler globalna konkurenca ne zatre lokalne, nato bomo prisiljeni kupuvati tuje izdelke po precej višji ceni. Včasih je potrebno gledati kakšen korak več v prihodnost in vsaj tisti, ki si to lahko privoščimo, (po)skrbeti za samozadostnost, ampak kot sem prej dejal, žal nimajo vsi tega privilegija.

To, da je v Italiji Union cenejši, je posledica tega, da imajo tam zanemarljiv tržni delež in skušajo prodreti na trg. Če bo nekoč prodaja podobna, bo tudi cena podobna. Dokler gre za minorne količine, lahko podjetje to še subvencionira (z upanjem na boljši jutri)


To je meni vse jasno, zato pa dokelr je razlika tam 10% mogoče 15% vseeno kupim SLO... pri razliki 25, 40, 60 ali celo 90% pa pač ne morem več zamižat
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podpiranje slovenskih proizvodov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9714959 (5100) FireSnake
»

Prodaja Merkatorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
29553734 (32993) LeQuack
»

Agrokor v stečaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10123234 (19751) arnecan1
»

Prodaja Mercatorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9124285 (20933) jusv

Več podobnih tem