» »

Število rojstev na Kitajskem bo letos padlo za več kot 10% na manj kot 9M

Število rojstev na Kitajskem bo letos padlo za več kot 10% na manj kot 9M

1
2
3

Chalky ::

gruntfürmich je izjavil:

vseeno je drugače, če govorimo o eni državi, ki se drži striktne politike ene stranke (tudi v indiji imajo enoumje s strani vladajoče stranke), in pa en velik konglomerat različnih ljudstev, ver in običajev.
to da kar afriko enačimo z eno homogeno državo, ki bo začela harati, je največja napaka. od kot sploh te ideje da tako razmišljamo?



Očitno je ideja precej realna če je Zahod ves v paniki hitro odstranil Gadafija ki je želel enotno Afriško valuto? Drugače pa če lahko Evropa z Evropsko Unijo zakaj nebi mogla Afrika storiti podobno? Sploh če bodo ugotovili da so skupaj bistveno močnejši in da se samo s povezovanjem lahko hitreje razvijajo? Jaz sem prepričan da če bi oba kontinenta Evropski in afriški začela iz nule da bi se Afričani bistveno prej povezali kot Evropejci. Mi bi se verjetno klali še dodatnih 300 let.

Drugače pa si pozabil še na en pomemben faktor in sicer je eden izmed razlogov da je Afrika razdeljena tudi ta da ga Zahod namerno deli oziroma na oblast postavlja svoje marionete ki ne predstavljajo ubogih Afričanov. Zato se nam zdi tudi nemogoče pod trenutnimi pogoji da bi Afrika kdaj stopila skupaj ker mi podpiramo korupcijo in po navadi podpiramo kakšne voditelje tam dol ki so na oblasti že več desetletij saj vemo da je naslednja generacija lačna sprememb.

Ideja o enotni Afriki ni nekaj neverjetnega, recimo že imajo Afriško unijo kar nakazuje da možnost obstaja.

suzu ::

Chalky je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

vseeno je drugače, če govorimo o eni državi, ki se drži striktne politike ene stranke (tudi v indiji imajo enoumje s strani vladajoče stranke), in pa en velik konglomerat različnih ljudstev, ver in običajev.
to da kar afriko enačimo z eno homogeno državo, ki bo začela harati, je največja napaka. od kot sploh te ideje da tako razmišljamo?



Očitno je ideja precej realna če je Zahod ves v paniki hitro odstranil Gadafija ki je želel enotno Afriško valuto?


Sicer drži, da je Gadafi padel zaradi poizkusa uvesti svojo valuto, ampak niti pod razno ne Afriško ampak naftno. Glede vsega ostalega pa ne pozabi, da je Afrika skupek nekega kolaža plemen, ki skupaj soobstajajo bolj po naključju.

Če pogledaš kakšno štalo so jim naredili Belgijci in kralj Leopold, zaradi katere še danes kje kakšno roko odsekajo.

Pozabi na združeno afriko, takoj, ko bo nekdo nekaj probal v tej smeri, se bo našel kakšen preprodajalec orožja, ki bo sosednemu plemenu dal velik popust. In potem se bojo spet 10 let streljali.

Celotna afrika še najbolj spominja na slovenske mikro občine. Ne deluje. In kdorkoli jih bo probal sestaviti v pokrajine, ga bo samo najebal. Najprej od njih samih, potem pa še od raznih vojnih dobičkarjev tipa SLS, SDS, NSi,..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suzu ()

sbawe64 ::

gruntfürmich je izjavil:

aviator je izjavil:

Kvečjemu, če se bodo šli boomerji stepst z berglami. Samo tega filma ne bo. Vpoklic bo za mladino, sami pa bodo še naprej veselo poganjali E-kolesa, a se seveda prikazovali kot napol mrtve.

Le poglej si Rusijo in Ukrajino. Obe državi demografsko propadata, starci v varnih naslanjacih pa bodo med seboj poklali se tisto mladost,ki je ostala.

občutek imam, da bo mladim zdaj-zdaj prikipelo kar se tiče fosilov...
v rusiji so fosili vsi napaleni za vojno, mladi pa umirajo na fronti.
v sloveniji bi vsi stari radi imeli luksuz v upokojenskih domovih, a plačal pa tega ne bi nihče...

še malo pa bodo starci umirali tako kot so nekoč; doma ali sami, brez hrane, zastrupitve zaradi infekcije...
ker mladi jim za minimalca in 2× premalo zaposlenimi nočejo več brisat riti!! mislim da ta čas expresno prihaja. še slabše se jim pa bo godilo v rusiji, kjer stari pravzaprav pošiljajo na fronto mlade, ker podpirajo vojno...

še bo zanimivo...

Rusijo si zamenjal z Ukrajino.
2020 is new 1984
Corona World order

Lonsarg ::

Mato989 je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

ja no, al pa mogoče preit na gospodarski model, ki ni osnovan na naraščanju števila ljudi.
Kako ignorantska izjava. Gospodarski model lahko zgolj različno dobro optimizira delovno silo, ne more pa jo pričarati.

Pa ne gre za to da ne sme prebivalstvo upast, to je čisto ok in dobro ker nas je preveč za ta planet, vsaj dokler ne gremo kolonizirat vesolja. Ampak do neke mere seveda, ker če bo to konstantno bomo izumrli ;) Kratkoročno gre samo za to da ne sme upast s preveliko hitrostjo zaradi uničujočega impacta.

Bistveno je tudi gledati širšo sliko, če bo vsaka država z napredkom prišla do točke drastičnega manjšanja populacije pomeni da smo kot civilizacija failal in se bomo v krogu vračali nazaj v srednji vek in nato ponovno napredek, ponovno izumrtje naprednih držav, novi srednji vek... dolgoročno pa bomo doživeli real-life idiocracy (upad inteligence zaradi obratne evolucije možganskih kapacitet) in izumrtje.

Morda je idiocracy še izogibljiv z genskim inženiringom ali uploadom ali čem podobnim. Ampak to da dovolimo da vse napredno umre in iz breeding držav črpamo nove ljudi in jih gensko izboljšujemo ni nekaj kar si jaz predstavljam kot stabilni model za ohranek človeštva ;) Čeprav obstaja knjiga "Old mans war" kjer z približno takim modelom človeštvo osvaja planete :) Mimogrede to knjigo res priporočam za sci-fi navdušence.



Problem je ker smatras vecanje populacije kot znak napredka... To je napacno

Kdo pravi da nas mora biti x milijard z pravo tehnologijo in smotrno rabo nas bi lahko bilo na celem planetu tudi samo 300 mil in je to to seveda je takrat problem ce se jih rodi vsako leto manj in je spirala navzdol
Nikjer nisem enačil večanja populacije z napredkom a sploh prebereš kaj citiraš?

Problem ni upad prebivalstva na zemlji, ta je zelo zaželjen. Problem je če upada prebivalstvo v razvitih delih, nerazviti se pa plodijo, to pa vodi v kolaps.

TezkoDihanje ::

Chalky je izjavil:

Dejstvo je da bo Afriško gospodarstvo (po trenutnih projekcijah) leta 2050 znašalo okoli 23-27 Trilijonov kar pomeni da bodo na ravni Evrope.


A nam lahko razložiš, kako bo Afrika s trenutno $3.1T GDPja prišla v 27-ih letih na 25-27T? Res me zanima.
Poleg tega, ko berem te tvoje prispevke... prav neverjetno kako si fasciniran nad številom prebivalstva. Kot da miljarde revežev nekaj štejejo. V bistvu ne štejejo prav nič kaj dosti, še problem je v tem, da je njihov prispevek negativen (treba se je ubadat z njimi, kar jemlje energijo in denar).

Število prebivalstva je vedno manj pomembno. In vedno večjo težo ima tehnologija.

fikus_ ::

Afriški GDP bo verjetno nadpovprečno zrasel, ker so sedaj precej nizko. Je pa vprašanje, koliko so pripravljeni/sposobni sodelovati gospodarsko. Populacijski potencial imajo, ampak so preveč skregani med sabo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

TezkoDihanje ::

fikus_ je izjavil:

Afriški GDP bo verjetno nadpovprečno zrasel, ker so sedaj precej nizko.


To poslušam že vsaj 30 let.

Chalky ::

TezkoDihanje je izjavil:

Chalky je izjavil:

Dejstvo je da bo Afriško gospodarstvo (po trenutnih projekcijah) leta 2050 znašalo okoli 23-27 Trilijonov kar pomeni da bodo na ravni Evrope.


A nam lahko razložiš, kako bo Afrika s trenutno $3.1T GDPja prišla v 27-ih letih na 25-27T? Res me zanima.
Poleg tega, ko berem te tvoje prispevke... prav neverjetno kako si fasciniran nad številom prebivalstva. Kot da miljarde revežev nekaj štejejo. V bistvu ne štejejo prav nič kaj dosti, še problem je v tem, da je njihov prispevek negativen (treba se je ubadat z njimi, kar jemlje energijo in denar).

Število prebivalstva je vedno manj pomembno. In vedno večjo težo ima tehnologija.


The economy of Africa consists of the trade, industry, agriculture, and human resources of the continent. As of 2019, approximately 1.3 billion people[11] were living in 54 countries in Africa. Africa is a resource-rich continent. Recent growth has been due to growth in sales, commodities, services, and manufacturing West Africa, East Africa, Central Africa and Southern Africa in particular, are expected to reach a combined GDP of $29 trillion by 2050.

Economy of Africa @ Wikipedia

TezkoDihanje ::

Chalky je izjavil:


The economy of Africa consists of the trade, industry, agriculture, and human resources of the continent. As of 2019, approximately 1.3 billion people[11] were living in 54 countries in Africa. Africa is a resource-rich continent. Recent growth has been due to growth in sales, commodities, services, and manufacturing West Africa, East Africa, Central Africa and Southern Africa in particular, are expected to reach a combined GDP of $29 trillion by 2050.
Economy of Africa @ Wikipedia


6 let star članek.

[15]
"Get ready for an Africa boom". Retrieved 12 September 2017.
https://globalpublicsquare.blogs.cnn.co...



PS: Si še eden izmed tistih na tem forumu, ki ne loči med GDP in GDP PPP. Ta slednji je nekaj, kar v tem povezanem svetu ne pomeni prav nič.

PS:

Zgodovina sprememb…

TezkoDihanje ::

Nazaj k temi...

Ravno današnji video - ocena: 7-8 miljonov novorejencev v 2023
Only 3 Kids in Empty Classrooms. 20 Provinces Have Negative Growth, Forced Births Ahead for China?


Med 7:57 in 9:30 pove Kitajc na kratko, kaj je problem in zakaj se še dolgo ne bo spremenilo nič na bolje.

Chalky ::

TezkoDihanje:: danes, 17:54:42

Ja link Wikipedije ki sem ga objavil ti lepo omenja GDP in ne PPP očitno si spregledal. Pa ali bi bilo res tako težko verjeti da bo imela Afrika recimo leta 2050 20+ trilijonov GDP-ja glede nato da jih bo 2.5 milijarde? Tam jih bo toliko da bo revščina tudi pri 50+ Trilijonih. 20 trilijonov čez 30 let za Afriko se zdi precej realna številka. PPP je že zdaj skoraj 10 trilijonov. kakorkoli, dejstvo je da bodo nekega dne izjemno močni vendar kot sem že omenil mislim da pravega potenciala Afrike mi ne bodo doživeli.

TezkoDihanje ::

Chalky je izjavil:

Ja link Wikipedije ki sem ga objavil ti lepo omenja GDP in ne PPP očitno si spregledal. Pa ali bi bilo res tako težko verjeti da bo imela Afrika recimo leta 2050

Da bi prišli iz $3.1T na $29T, bi morali imeti vsako leto 9% rast. V letih 2017-2022 so jo imeli okoli 3.5%.
In projekcije za naprej so daleč od 9%.



glede nato da jih bo 2.5 milijarde?

Irelevantno koliko jih bo, ker bo samo še več revežev.

20 trilijonov čez 30 let za Afriko se zdi precej realna številka.

Ob predpostavki, da jim bo ratala 4.5% rast do leta 2050, bodo pristali pri manj kot $10T realnega GDPja.
Ja, občutna razlika med 4.5% in 9% letne rasti.

PPP je že zdaj skoraj 10 trilijonov.

Čist vseen drek, kakšen je GDP PPP, ker GDP PPP ne upošteva kvalitativnih razlik med gospodarstvi. Stanovanje v katerem živi Evropejec enači s kolibo v kateri živi Zambijec. Jebeš takšne primerjave.

dejstvo je da bodo nekega dne izjemno močni vendar kot sem že omenil mislim da pravega potenciala Afrike mi ne bodo doživeli.

A lahko nehaš derailat čisto vsako zanimivo temo (pa tudi če jo sam začneš)? Ta tema je o Kitajski, ne o Afriki. ;((

Zgodovina sprememb…

TezkoDihanje ::

PS:
Če za 2023 vzamemo $8.8T GDP PPP (kot je naveden) in predpostavimo 4.5% letno rast (kot v projekcijah) pa pridemo na dobrih $27T v letu 2050. Skratka, pisači teh člankov niso ločili eno in drugo. ;(( Kje najdejo te ljudi...

Chalky ::

Yikes če to drži:

China deletes leaked stats showing plunging birth rate for 2023
Report said China's population had fallen by 3.1 million this year.




Chinese censors deleted an article on Wednesday that reportedly leaked full-year population figures for 2023, revealing a plummeting birth rate despite ongoing efforts by the ruling party to encourage people to have families.

While official figures won't be confirmed until Jan. 17, the Mother and Infant Daily news service said 7.88 million babies were born across China 2023, 1.68 million fewer than in 2022.

Given that 11 million people died this year, China's population has therefore fallen by 3.12 million, the population of a medium-sized Chinese city, the report said, citing the City Data account on Baidu's Tieba forum site.

The City Data post had been deleted by Wednesday evening local time, suggesting that the topic is a highly sensitive one for the ruling Chinese Communist Party, which is keen to sing the praises of the economy in a bid to boost people's confidence in the future.

However, the reported figures were in line with earlier estimates, including one by Peking University School of Medicine scholar Qiao Jie, who told a forum in August that the number of newborns has plummeted by 40% over the past five years.

"The number of births in 2023 is expected to range from 7-8 million," Qiao was quoted as saying by the China Business News.

The journal China Philanthropist predicted in May that new births this year would come in under the 8 million mark, extrapolating figures that were available at the time.

In 2022, China's National Bureau of Statistics reported a drop in population of around 850,000 to 1.41175 billion, the first fall since 1961, the last year of China's Great Famine.

Authorities also announced a nationwide poll of 1.4 million people in October, as the Communist Party struggles to encourage more people to marry and have kids, Reuters reported.

https://www.rfa.org/english/news/china/...

Sicer bo na uradne številke potrebno počakati 17 Januarja ampak če je ta "leak" resničen potem je to grozna stvar za Kitajsko. Za slabo Slovenijo in pol ljudi so izgubili letos. 3.2 milijona ljudi. ZDA so letos dodale 1.6 milijona ljudi s tem da v to niso všteti prestopi na Južni meji ki jih je bilo skoraj 3 milijone letos. Kanada je letos dodala 1.2 miijona ljudi kar pomeni da se je prebivalstvo Kanade in ZDA povečalo za vsaj 3.5 milijona medtem ko se je Kitajsko prebivalstvo skrčilo za 3.2 milijona.

Če je novica verodostojna potem sem zadel število smrtnih žrtev na prvi strani in sicer 11 milijonov. Sem pa zapisal da pričakujem 8.5 milijonov rojstev. Kot kaže je situacija še bistveno slabša kot sem pričakoval. Manj kot 8 milijonov rojstev? ZDA so prejšnji teden objavile svojo statistiko, rojstev je bilo natanko 3,667,758 kar je skoraj pol toliko kot Kitajska, s tem da ima Kitajska 4x toliko ljudi kot ZDA.

Kitajska je očitno v hudi demografski krizi. Problem je ker se bodo smrti v bodoče še bistveno povečale. Sem pričakoval da bodo vsaj rojstva držali nad 10 milijonov pa imajo tudi tam ogromen problem kar pomeni da bo vse skupaj še bistveno slabše od pričakovanega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

Mato989 ::

Zakaj yikes? Planet rabi manj ljudi ki onesnažujejo... to se bi morali veseliti, enako rabimo za Indijo Afriko in Bližnji vzhod ter J. Ameriko... če bi v teh predelih padlo št. prebivalcev za 50% bi bilo idealno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Sem mislil, da bi bilo idealno, ce bi padlo za 90%. Si si spet premislil?

Mato989 ::

kow je izjavil:

Sem mislil, da bi bilo idealno, ce bi padlo za 90%. Si si spet premislil?


90% bi bilo bolje ja, ampak 50% bo že good
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

res ne vem zakaj se tako navdušujete da mora biti vedno več ljudi, in nobeden ni razložil zakaj je težava če je kitajcev vsako leto manj za 0,2%?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

Težava da jih je manj je v glupem sistemu ker če bi bil sistem neodvisen finančno od števila ljudi in če ne bi imeli PAYGO pokojninskih in zdravstvenih sistemov, bi bilo popolnoma vseeno koliko je ljudi (če odmislimo problem infrastrukture)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Chalky ::

Mato989 je izjavil:

Zakaj yikes? Planet rabi manj ljudi ki onesnažujejo... to se bi morali veseliti, enako rabimo za Indijo Afriko in Bližnji vzhod ter J. Ameriko... če bi v teh predelih padlo št. prebivalcev za 50% bi bilo idealno


Zato ker trenutno ne poznamo gospodarskega modela pod katerim bo Kitajska v prihodnosti funkcionirala. Mesec dni nazaj sem bral da bo imela Kitajska leta 2050 preko 650 milijonov ljudi starejših od 65 let. Kaj bodo s takšno maso ljudi? Celoten državni proračun bo šel za gradnjo ostarelih domov ter bolnišnic? Kako bodo mladi skrbeli za starejše? Kaj bodo z vsemi stanovanji, bloki ter vso infrastrukturo ki so jo zgradili, če jih bo čez 50 let skoraj 800 milijonov manj?

Vsekakor bo to zanimivo spremljati saj bodo Kitajci šli zgodi takšen padec prvi, morda se bomo ostali kaj naučili in lažje razumeli posledice. Če številke zgoraj držijo in če so že letos izgubi 3 milijone ljudi potem si predstavljaj kaj se bo zgodilo ko bodo rojstva padla pod 5 milijonov in ko bodo beležili smrti po 15-20 milijonov na leto. Problem je ker smrti ne moreš spremeniti in se bodo avtomatsko povečevale iz leta v leto. Spremenijo lahko rojstva vendar imajo tam še večji problem kot smo si predstavljali.

Še en problem je delovna sila. Samo v zadnjih letih se je Kitajska delovna sila skrčila za skoraj 40 milijonov ljudi. Kaj se bo zgodilo ko se bo delovna sila prepolovila?

Prejšnje leto se je populacija skrčila za 900 tisoč ljudi, letos za 3.2 milijona. Če bo šlo tako naprej bodo čez 10 let vsako leto izgubili po 10 milijonov ljudi. Ne želim biti v njihovi koži. To je res daleč največji problem Kitajske in CCP-ja. Demografska bomba ki samo čaka da jo raznese.



gruntfürmich je izjavil:

res ne vem zakaj se tako navdušujete da mora biti vedno več ljudi, in nobeden ni razložil zakaj je težava če je kitajcev vsako leto manj za 0,2%?



Ker ne razumeš kaj se dogaja. Preberi si moj zgornji komentar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

Kokodil ::

Štepat je treba, sami vidite da ni delavcev v gradbeništvu. Vsi bi bilo po pisarnah, v pisarne pa so začeli nameščat AI namesto živega človeka.

gruntfürmich ::

čalki, tvoj komentar je klasična neumnost in ne vzdrži logične presoje. kot bi bral retardirane klerikalce z miselnostjo srednjega veka...

Zato ker trenutno ne poznamo gospodarskega modela pod katerim bo Kitajska v prihodnosti funkcionirala. Mesec dni nazaj sem bral da bo imela Kitajska leta 2050 preko 650 milijonov ljudi starejših od 65 let. Kaj bodo s takšno maso ljudi?

nič. kaj pa bi po vaše morali početi?

Celoten državni proračun bo šel za gradnjo ostarelih domov ter bolnišnic? Kako bodo mladi skrbeli za starejše?

LOL. kot da je treba da se poskrbi za stare? stari bodo zase sami poskrbeli, ali pa pač ne bo nobeden. kje vidiš problem?

Kaj bodo z vsemi stanovanji, bloki ter vso infrastrukturo ki so jo zgradili, če jih bo čez 50 let skoraj 800 milijonov manj?

nič. kaj pa bi po vaše morali početi?

Še en problem je delovna sila. Samo v zadnjih letih se je Kitajska delovna sila skrčila za skoraj 40 milijonov ljudi. Kaj se bo zgodilo ko se bo delovna sila prepolovila?

produktivnost se je blazno povečala, pa še je placa za izboljšave in zmanjševanje delavcev.

vi vidite samo namišljene probleme ki bi jih z vso zavzetostjo reševali...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Zato ker trenutno ne poznamo gospodarskega modela pod katerim bo Kitajska v prihodnosti funkcionirala. Mesec dni nazaj sem bral da bo imela Kitajska leta 2050 preko 650 milijonov ljudi starejših od 65 let. Kaj bodo s takšno maso ljudi?


Za Kitajce se ne bojim, oni bodo uvedli obvezno evtanazijo pri 70tih in bo rešeno oz presek popkovine na državo po letu 70... pol se pa znajdi... saj kot sem povedal ravno naš gospodarski model je problematičen, ker je parazitsko naravnan, in ko paraziti presežejo število delovno aktivnih (torej penziči zajejo delavce) pridemo do tega kar ti govoriš... torej rešitev ni konstantno povečevanje delavcev ki delajo za parazite ampak dezinsekcija parazitov ki predolgo jemljejo in zajedajo..

Rešitev je enostavna, individualni penzijski sistem in vsak ima kolikor ustvari.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Chalky ::

@gruntfürmich: danes, 15:38:43

Komentar brez vsebine.

Stari bodo že zase poskrbeli? To tudi meniš za svoje starše oziroma stare starše? Pa tudi če bi bilo temu res tako pa ni, ker enostavno večina starih ljudi ni sposobna skrbeti zase, razmišljaj na malce drugačen način, kaj pa mladi? Mlad človek na Kitajskem bo moral skrbeti za 5-6 starejših ljudi. Malce za v razmislek. Pa pusti to ali bodo to hoteli ali ne, veliko bo odvisno od tega kaj bo rekel CCP in glede nato da si ne želijo popolnega kolapsa bo potrebno veliko proračuna nameniti za oskrbe in zdravstveni sistem.

Ja prav imaš nič ne bo s stanovanji, prazna bodo tako kot so prazna že zdaj in imajo Kitajci ogromne probleme z nepremičninskim trgom kjer jih grozi kolaps ki naj bi bil nekajkrat večji kot tisti v ZDA leta 2008. Ampak ja, po tvojem to ni problem 8-O. Kitajsko gospodarstvo je trenutno bazirano na vlaganju v infrastrukturo, ko boš imel pol manj ljudi in pol manj delavcev kaj misliš da se bo zgodilo?

V normalnih pogojih gredo tisti starejši od 65 let v penziji in v njej uživajo saj mladi prevzamejo krmilo, vendar na Kitajskem lahko na to pozabiš ker ne bo dovolj mladih da nadomestijo vse skupaj. Ampak ja vse je v redu, vse si samo zamišljamo 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

Kokodil ::

Kakorkoli obrneš. Na dolgi rok smo vsi mrtvi.

gruntfürmich ::

Chalky je izjavil:

Komentar brez vsebine.

Stari bodo že zase poskrbeli? To tudi meniš za svoje starše oziroma stare starše? Pa tudi če bi bilo temu res tako pa ni, ker enostavno večina starih ljudi ni sposobna skrbeti zase, razmišljaj na malce drugačen način, kaj pa mladi? Mlad človek na Kitajskem bo moral skrbeti za 5-6 starejših ljudi. Malce za v razmislek. Pa pusti to ali bodo to hoteli ali ne, veliko bo odvisno od tega kaj bo rekel CCP in glede nato da si ne želijo popolnega kolapsa bo potrebno veliko proračuna nameniti za oskrbe in zdravstveni sistem.

Ja prav imaš nič ne bo s stanovanji, prazna bodo tako kot so prazna že zdaj in imajo Kitajci ogromne probleme z nepremičninskim trgom kjer jih grozi kolaps ki naj bi bil nekajkrat večji kot tisti v ZDA leta 2008. Ampak ja, po tvojem to ni problem 8-O. Kitajsko gospodarstvo je trenutno bazirano na vlaganju v infrastrukturo, ko boš imel pol manj ljudi in pol manj delavcev kaj misliš da se bo zgodilo?


komentar z vsebino če jo razumeš. ampak je niti ne želiš razumeti.

stari bodo poskrbeli zase, tako kot v ameriki, kjer ni nič na plečih države. stroši = 0.

stanovanja bodo prazna in bodo propadala - stroški = 0, če pa bo kdo želel stanovanje pa ga bo dobil zastonj. kje vidiš dolgoročno problem, ko se sedanji dolgovi sanirajo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

thramos ::

Če ne bo prišlo do preboja pri avtomatizaciji (AI oziroma kaj podobnega), bo drastično upadla kvaliteta oskrbe starejših. Posledično se bo tudi znižala kvaliteta življenja (predvsem) starostnikov, drastično se bo znižala tudi pričakovana življenska doba.

aviator ::

Mogoče pa bi morali denar naložiti v Kitajsko pogrebno industrijo.
Zadnji dom rabijo konec koncev vsi.

Death is anything but a dying buisness.

gruntfürmich ::

thramos je izjavil:

Če ne bo prišlo do preboja pri avtomatizaciji (AI oziroma kaj podobnega), bo drastično upadla kvaliteta oskrbe starejših. Posledično se bo tudi znižala kvaliteta življenja (predvsem) starostnikov, drastično se bo znižala tudi pričakovana življenska doba.

kaj je zate 'kvalitetna' oskrba starejših?
filanje z dragimi tabletami, opravljanje dragih operacij, enoposteljna soba v domu s pogledom na morje in parkom okoli ter negovalci 24/7 vsake 4 ure za menjanje plenic in električna nastavljiva postelja... ?

to si dandanes predstavljamo kot kvalitetna oskrba starejših, ampak kdo bo to vse plačal ?

folk je zarukan da je strašno, in od mladih nobeden tega ne želi plačati ker so prerevni in preveliki egoisti; najbolj takšni ki vse to zagovarjajo kot je čalki.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kow ::

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Sem mislil, da bi bilo idealno, ce bi padlo za 90%. Si si spet premislil?


90% bi bilo bolje ja, ampak 50% bo že good


Aha, pol v resnici ni idealno, ampak "good". Koliko pa je idealno? Bos podal izracun? Hvala!

Mato989 ::

kow je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Sem mislil, da bi bilo idealno, ce bi padlo za 90%. Si si spet premislil?


90% bi bilo bolje ja, ampak 50% bo že good


Aha, pol v resnici ni idealno, ampak "good". Koliko pa je idealno? Bos podal izracun? Hvala!


Idealno je toliko, kolikor nas je lahko max da ti. dan Zemlje ne nastopi pred 31.12. tekočega leta (torej da ne porabimo več obnovljivih virov v 1 letu kot jih narava obnovi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Podaj priblizno stevilko in izracun. Ves cas propagiras neke cudaske ideje, brez vsake racionalne osnove.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Podaj priblizno stevilko in izracun. Ves cas propagiras neke cudaske ideje, brez vsake racionalne osnove.


sem ti povedal toliko da se porabi manj ali enako kot Zemlja letno obnovi

Za občutek

https://www.energetika.net/novice/obnov...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Aha, torej govorimo o prenaseljosti za cirka faktor 2. Pa verjames izracunom Global Footprint Network? Si preveril kako so izracunali svoje stevilke? Kaj pa, ce so se zmotili za faktor 10?

Mato989 ::

kow je izjavil:

Aha, torej govorimo o prenaseljosti za cirka faktor 2. Pa verjames izracunom Global Footprint Network? Si preveril kako so izracunali svoje stevilke? Kaj pa, ce so se zmotili za faktor 10?


Jaz verjamem da porabimo več virov kot jih Zemlja obnovi... zdaj ali je to faktor 2 ali 2,5 ali 1,77 ni bistveno, bistveno je da se populacija zniža toliko da bo Zemlja obnovila več kot porabimo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Mimogrede, na tvojem linku pravijo, da je Slovencev 3x prevec. Zakaj se vedno tratis vire, ko pa ti nihce ne preprecuje, da poskrbis za mati Zemljo. Samomor je vedno opcija. Kaj cakas?

Naj uganem, ti bi raje pobil kaksne africane, ki porabijo obcutno manj virov. Saj razumes kaksne zakljucke lahko naredimo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

Ker ti ne dojameš razlike med upadom prebivalstva naravno zaradi manjšega števila rojstev in samomorov ha?

Govorimo o tem da je za PLANET dobro če se rojstva nižajo in populacija upada...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Ce ti planet res toliko pomeni, bos sprejel dejstvo, da je "zanj" to irrelevantno. Enako dobro je, ce ti takoj skocis pod vlak.

Naj uganem, ne bos. Ker v resnici se ti jebe za planet, ampak si sebicna pizda.

mertseger ::

Ljudi je na sveu tako preveč, edina slaba lastnost tega je da so kitajci delavni ljudje za razliko od afrike kjer nataliteta strmo narašča.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Ce ti planet res toliko pomeni, bos sprejel dejstvo, da je "zanj" to irrelevantno. Enako dobro je, ce ti takoj skocis pod vlak.

Naj uganem, ne bos. Ker v resnici se ti jebe za planet, ampak si sebicna pizda.


Meni planet toliko pomeni da bom skrbel da ne bom sproduciral preveč ljudi z. bom poskrbel da ko umrem s partnerico da bo manj ljudi na Svetu kot jih bo ona rodila... če bi tako vsi poskrbeli bi v 70 letih rešili planet.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Poldi112 ::

mtosev je izjavil:

Rusov je vse manj. In zapuščajo državo zaradi vojne v Ukrajini.


Nope - vse manj je nas, medtem ko je rusov zaradi vojne v Ukrajini zdaj več. Iz Ukrajine se jih je v Rusijo izselilo vsaj 2x več, kot jih je zapustilo Rusijo zaradi vojne, potem pa zraven prištej še vse tiste, ki živijo na aneksiranih ozemljih, ...

Chalky je izjavil:

Kitajska bo imela po letu 2050 toliko notranjih problemov da zagotovo ne bo mogla kontrolirati celotne Afrike.


Itak da ne, niti nikoli niso imeli te želje. Ne v preteklosti, ne sedaj. Tu gre bolj za projekcijo našega neciviliziranega obnašanja na ostale narode.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

kow ::

mertseger je izjavil:

Ljudi je na sveu tako preveč, edina slaba lastnost tega je da so kitajci delavni ljudje za razliko od afrike kjer nataliteta strmo narašča.


V Afriki stevilo otrok na zensko strmo pada.

Mato989 je izjavil:


Meni planet toliko pomeni da bom skrbel da ne bom sproduciral preveč ljudi z. bom poskrbel da ko umrem s partnerico da bo manj ljudi na Svetu kot jih bo ona rodila... če bi tako vsi poskrbeli bi v 70 letih rešili planet.


Noces imeti otrok, sedaj pa nam to prodajas kot skrb za planet. Ne kupimo, Mato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

D3m ::

Ne vem za vas. Ampak jaz štancam dalje pa svoje otroke tudi spodbujam.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Kokodil ::

Treba je dosti štepat. Še posebej v zimskem času, ko ni toliko možnosti za aktivnosti na prostem.

thramos ::

gruntfürmich je izjavil:

kaj je zate 'kvalitetna' oskrba starejših?


Zelo relativno, vsak si jo predstavlja po svoje.

Skoraj gotovo pa bo treba trenutne standarde, ki po nekih splošnih ocenah niso ravno visoko, zelo znižati. Prostora v domovih za ostarele bo še manj, oskrba tam bo minimalna ('hiralnice'), ...

Zakon o dolgotrajni oskrbi sicer je en korak v pravo smer.

Ampak spremeni dejstva, da se bo razmerje med skrbnik in oskrbovanec še naprej slabšalo.

In ja, itak da ne bodo bodo mladi iz najetih stanovanj za minimalca hodili "brisat riti" lastnikom 43 % nepremičnin.

tikitoki ::

kow je izjavil:

Podaj priblizno stevilko in izracun. Ves cas propagiras neke cudaske ideje, brez vsake racionalne osnove.


Si en izmed cudakov, ki mislijo, da rabimo vec ljudi?

mertseger je izjavil:

Ljudi je na sveu tako preveč, edina slaba lastnost tega je da so kitajci delavni ljudje za razliko od afrike kjer nataliteta strmo narašča.


Se en rasistek, ki nima pojma o relnem stanju. A Afriki nataliteta upada, kot povsod drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

gruntfürmich ::

D3m je izjavil:

Ne vem za vas. Ampak jaz štancam dalje pa svoje otroke tudi spodbujam.

raje bi dal kvaliteto pred kvantiteto, ampak kot pravi slovenec ti to nikoli ne bo jasno...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

D3m ::

Definiraj "kvaliteto".

Ker kar berem tukaj na S-Tju zadnjih 20 let bi bil jaz vaš čuvaj Amon Göeth :D

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

aviator ::

D3m je izjavil:

Definiraj "kvaliteto".

Ker kar berem tukaj na S-Tju zadnjih 20 let bi bil jaz vaš čuvaj Amon Göeth :D



No na koncu upam, da bi tudi lepo bingljal z vislic kot se je to zgodilo resničnemu osebku pod tem imenom xd.

No se zanimivost.

Globočnikov sodelavec. Avstrijci so recimo predstavljali le 8 odstkov Nemcev v 3.rajhu, a 13 odstokov SS,40 odstkov osebja v taboriscih in 75 odstokov vodij v taboriscih.

Da ne zaidemo.

Kvaniteta je kvaliteta sama po sebi. Nadarjeni ljudje smo pac redki, geniji se bolj.

kow ::

tikitoki je izjavil:

kow je izjavil:

Podaj priblizno stevilko in izracun. Ves cas propagiras neke cudaske ideje, brez vsake racionalne osnove.

Si en izmed cudakov, ki mislijo, da rabimo vec ljudi?


Zakaj pa ne? Se ti zdi, da je v Sloveniji prevec ljudi? A je res taksna 'guzva'? Rabimo samo boljso tehnologijo in organizacijo, pa nas je na tej Zemlji lahko 20 milijard, pa vsi zivimo "kot Bogovi".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kanadsko prebivalstvo se je prvič povečalo za več kot 1 milijon (Letna rast 2,7%) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16918574 (684) Mr.B

Japonski demografski krizni štab (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17714475 (10360) PovemVfaco
»

8.000.000.000 - odštevanje ! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10910891 (6244) kow

Kako dvigniti populacijo starjoče Evrope? (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Problemi človeštva
124289557 (63239) vostok_1
»

jeziki prihodnosti

Oddelek: Loža
343039 (2361) StarMafijec

Več podobnih tem