» »

TradeRepublic

TradeRepublic

««
14 / 15
»»

gansta ::

Ste že kaj dobili od FURSA za plačilo dohodnine (na vse 25%) ?

thramos ::

Ja, tudi za december. Tako kot sem sicer tudi prijavil. Za obresti.

Za dividende ne rabim, ker je pod 10 EUR. :)

GupeM ::

thramos je izjavil:

Ja, tudi za december. Tako kot sem sicer tudi prijavil. Za obresti.

Za dividende ne rabim, ker je pod 10 EUR. :)

Tudi, če je pod 10 EUR, moraš dividende prijavit.

kokica2000 ::

V-i-p je izjavil:

@prozac: a na fizični kartici piše Visa ali debit? Kakšna je potem sploh razlika?

Kako to misliš Visa ali debit?

To sta dve popolnoma različni zadevi in ena z drugo nimata zveze. Eno je blagovna znamka, drugo pa tip (vrsta) kartice.

Običajno je kartici zapisanih kar nekaj podatkov, npr. ime lastnika kartice, številka kartice, mesec veljavnosti, logotip plačilnega omrežja (Visa v primeru TR) in oznaka vrste kartice (prepaid, debit ali kredit). Se pa lahko izdajalec kartice odloči za svojo oblikovno podobo, kjer kakšnega od podatkov (baje da zaradi varnosti) tudi izpustijo. Na fizični kartici TR tako najdemo samo logotip TR (na sprednji strani) in ime lastnika, logotip Visa in napis "debit card" (na zadnji strani).

thramos ::

GupeM je izjavil:

thramos je izjavil:

Ja, tudi za december. Tako kot sem sicer tudi prijavil. Za obresti.

Za dividende ne rabim, ker je pod 10 EUR. :)

Tudi, če je pod 10 EUR, moraš dividende prijavit.


Jep, pri 'ne rabim' sem spustil plačat. Prijavit je res treba, ker pa je znesek pod 10 EUR ni treba plačat.

GupeM ::

Ok. Je bilo malo dvoumno napisano ja, pa sem raje opozoril.

a4si ::

Živjo,
če ima kdo na voljo referral (30€ ?) bi prosil na ZS ker imam plan odpreti račun na TR.
Hvala

dunda ::

Poslano ...
https://www.kacnje.eu

gansta ::

A ste tisti ki ste dobili kartico (fizicno ali elektronsko) prijavili racun na furs, kljub temu da je iban enak kot prrdhodno in se ne bo ocitno v kratkem spremenil?

V-i-p ::

Jaz sem ga ravnokar. S tem, da sem za prilogo dal .pdf dokument iz 23.ga (4 dni nazaj), ko sem bil na vrsti in plačal za fizično kartico. Je pa postopek v novih eDavkih en, dva, tri opravljen. Edino na koncu, čeprav sem priložil .pdf in prtscr eDavki javijo opozorilo, če želim zaključiti brez prilog (pokaže pa jih). Zdej pa kukr čjo :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

delavec44 ::

Ne. Nexo, binance, itd. imajo tudi kartico pa se isto ne prijavlja. Nima veze, dokler ne bo pravi TRR.

V-i-p ::

@delavec44: ok, samo kolegu (ki je vrgel 50k na TR) sem pa vseeno rekel, naj prijavi, tam bo že davek za plsčat drugo leto...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

gansta ::

V-i-p je izjavil:

@delavec44: ok, samo kolegu (ki je vrgel 50k na TR) sem pa vseeno rekel, naj prijavi, tam bo že davek za plsčat drugo leto...


To nima pa nic veze s tem (prijavo)gre pac za obresti na "depozit" od cesar bo poacal pac 25%...

delavec44 ::

Seveda letno za davek prijavljamo vsi. Samo to nima veze s tem ali je TRR plačilni.

Pri Slo bankah imaš tudi depozitne in bonus račune in se ne prijavljajo, davek pa seveda plačaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delavec44 ()

V-i-p ::

Ja in kako bi/bo plačal davek, če za ta račun nikomur ne prišepne in ga ne prijavi :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

tony1 ::

Mater smo trdi, joj. Vsaj 5 strani je bilo prepucavanja o tem ali prijaviti TR račun FURSu ali ne, pa še kar niste poštekali.

Prijava obresti s prijavo računa nima nobene zveze. To je ločena obveznost, pa če FURS ve za TR račun ali ne.

gansta ::

V-i-p je izjavil:

Ja in kako bi/bo plačal davek, če za ta račun nikomur ne prišepne in ga ne prijavi :).


Čisto enostavno, prijavi za ta račun obresti za katere se obračuna dohodnina in katere plača 25%...

delavec44 ::

Pa še hint. Obresti se lahko dosežejo tudi na druge načine kot na bančnih računih in jih enako moramo prijaviti.

Tele3 ::

jaz čim sm odprl TR to je blo februarja, sem takoj prijavil račun.

V-i-p ::

V-i-p je izjavil:

Jaz sem ga ravnokar. S tem, da sem za prilogo dal .pdf dokument iz 23.ga (4 dni nazaj), ko sem bil na vrsti in plačal za fizično kartico. Je pa postopek v novih eDavkih en, dva, tri opravljen. Edino na koncu, čeprav sem priložil .pdf in prtscr eDavki javijo opozorilo, če želim zaključiti brez prilog (pokaže pa jih). Zdej pa kukr čjo :).

So pa pohitel :).

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

delavec44 ::

Pa se vam ne zdi nič čudno, da prijavljate račun banke kjer sploh niste komitenti? Kako pa izpisek dobiš iz Citibank, ko ga bo kdo zahteval?

jocoj ::

Itak FURS uslužbenci nimajo pojma in kar vpisuje noter te račune. Pač mnogi ljudje so nepismeni in prijavljajo te račune, ker mislijo da je to povezano s prijavo davščin od obresti, dividend... Enostavno se jim zdi logično - če prijavim račun moram plačati davke, če ne prijavim računa mi ni treba plačati davkov.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

dev ::

Kot sem že pisal v tej temi, ko sem pisal na FURS kako je s prijavo računa na TR, so mi odgovorili s členim zakona kjer je potrebno bančne račune v tujini prijavljati. Vesel bi bil enostavnega da ali ne, ampak očitno to ni šlo.
Kako naj potem povprečni Janezi vemo ali prijaviti ali ne, če še FURS ne da jasnega odgovora?
Zato pač imamo tako kot je, eni prijavijo eni ne, dokler pa prvi ne dobi poziva FURSa o prijavi (in nas obvesti tukaj), bomo ljudje še naprej zmedeni.
Hvala FURS za jasne odgovore v prihodnje :D
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

jocoj ::

Ja zato, ker na vroči liniji ali preko maila odgovarjajo študenti in upokojene referentke. Zakon je jasen.

V skladu s 7. točko 1. odstavka in 17. točko 2. odstavka 49. člena Zakona o finančni upravi je potrebno prijaviti plačilne račune iz tujine. Plačilnih računov, ki so odprti v Republiki Sloveniji, ni potrebno prijaviti, ker jih Finančna uprava RS pridobiva po uradni dolžnosti.


TR račun ni plačilen, torej ga ni potrebno prijaviti. Enostavno kot pasulj.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

dev ::

Kaj pa je definicija plačilnega računa? Se pravi, če ti izdajo plačilno kartico, s katero kupiš kruh v trgovini iz tega racuna, to še vedno ni plačilni račun?
Za primer na kruhu se navezujem, ker sem v enem prispevku zasledil ravno to definicijo, "dokler ne moreš kupiti kruha v trgovini, to ni plačilni račun".
Zdaj ga torej lahko in sem ga že, torej? :|
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

tony1 ::

In če kartice nimaš potem računa ne rabiš prijavljati.

delavec44 ::

Kartica ni dovolj (kako bo tudi Furs vedel ali jo imaš ali ne). Kot sem že zgoraj napisal, tudi kripto borze imajo kartice (Nexo, Crypto.com, Plutus, Binance), pa uporabljajo virtualne IBANe na tujih bankah.

Plačilni račun bi moral omogočati prejem (iz vseh) in pošiljanje na druge TRR. TR tega ne omogoča.

buttcrack ::

delavec44 je izjavil:

Kartica ni dovolj (kako bo tudi Furs vedel ali jo imaš ali ne). Kot sem že zgoraj napisal, tudi kripto borze imajo kartice (Nexo, Crypto.com, Plutus, Binance), pa uporabljajo virtualne IBANe na tujih bankah.

Plačilni račun bi moral omogočati prejem (iz vseh) in pošiljanje na druge TRR. TR tega ne omogoča.

Plutusa še vedno ni treba prijavit?

delavec44 ::

Plutus ima ModulR virtualni IBAN odprt v NL. Ti izpiska ne vidiš (pravega s številko TRR), support je pa tudi zelo smotan glede tega. Nikjer niti ne piše, da bi imel jamstvo do 100k€ kot pri pravem TRR odprtem na banki.
Za nekaj časa (par mesecev) so sicer omogočali bančne storitve (nakazila in prejem), pa so potem zaradi zlorab nekaterih za pranje denarja vse spet blokirali. Trenutno je zadeva slabša kot prej na Solarisu, tako da jaz ga ne bom prijavljal.

buttcrack ::

to mi je pa ušlo z radarja... samo vem da je z modulrom postal "plačilni", ker naj bi lahko prejmal plačo nanj... sam sem ga zaradi tega prijavil :( vidim, da sem bil očitno trigger happy :D

delavec44 ::

Ja, takrat bi ga v teoriji moral tudi jaz. Pa sem si rekel da malo počakam, da vidim kaj bo s tem.

Niti se tako zelo ne sekiram, ker če ga po nekem čudežu kdaj poročajo Fursu in ga bo ta smatral kot plačilnega, te baje najprej pozovejo k samoprijavi brez kazni. Take robne primere tako raje ne prijavljam od kar so mi enkrat na CSD za bogi otroški dodatek komplicirali z dostavo izpiskov trenutnega stanja vseh tujih računov. In za take pravilnega izpiska nisem mogel dobiti.

dev ::

Zanimivo, a print screen x mesecev poslovanja na dotičnem računu CSDju ne zadošča (če tuja banka ne omogoča nekih PDF mesečnih izvozov)?
Btw kako pa je z vrednostnimi papirji in poročanju CSDju pri tujih brokerjih (npr. Interactive Brokers)?
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

delavec44 ::

Težko, ker ne moreš na isti screenshot spraviti ime, priimek, naslov, davčno, iban in stanje. Na regularnem izpisku pa vse to je. Prav tako še nisem zasledil fintech banke, ki ne bi imela izpiskov v pdf.

Saj na koncu se nekako uredi ampak je odvisno od dobre volje reševalke (navadno so pač Ž) tvoje vloge in arhaičnega dopisovanja po navadni pošti. Kar seveda podaljša že tako dolg postopek.

Za delnice ne vem, ker sem jih imel tako malo, da sem poročanje izpustil. Pa tudi ne vem, kako bi sami vedeli da jih imam. Še posebej, če so na tujem brokerju.

m0LN4r ::

Tisto letno porocilo, ki ga lahk downloadas iz aplikacije pa ni dovolj?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

delavec44 ::

Seveda ne, če rabijo trenutno stanje na dan vloge.

V-i-p ::

Tisti ki ste že naročili kartico: koliko časa ste jo čakali? Thx.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

buttcrack ::

delavec44 je izjavil:

Ja, takrat bi ga v teoriji moral tudi jaz. Pa sem si rekel da malo počakam, da vidim kaj bo s tem.

Niti se tako zelo ne sekiram, ker če ga po nekem čudežu kdaj poročajo Fursu in ga bo ta smatral kot plačilnega, te baje najprej pozovejo k samoprijavi brez kazni. Take robne primere tako raje ne prijavljam od kar so mi enkrat na CSD za bogi otroški dodatek komplicirali z dostavo izpiskov trenutnega stanja vseh tujih računov. In za take pravilnega izpiska nisem mogel dobiti.

O ja, nočna mora ja. Bumbar sem še degiro račun prijavil, ne me vprašat zakaj in sedaj je treba to javljat vsako leto, do stanja na dotični datum se pa itak ne da…

misek ::

Morda neumno vprašanje: zakaj pri oddprtju računa piše, da moraš imeti nemško rezidenstvo?

Ok, nisem imel izbrane naše ljube države :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

Vaseer ::

V-i-p je izjavil:

Tisti ki ste že naročili kartico: koliko časa ste jo čakali? Thx.

Jaz sem jo naročil 18.4., je pa še nisem dobil.

delavec44 ::

Meni je dovolj virtualna vezana na Curve.

gansta ::

Kam "gre" 1% cashback? Obresti od depozita dobis s prvim v mesecu, kaj pa cashback?

m0LN4r ::

Pogoj za saveback je varcevanje v visini 50EUR/m.
Saveback se ti investira v izbran etf recimo.
Isto velja za RoundUp
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gansta ::

m0LN4r je izjavil:

Pogoj za saveback je varcevanje v visini 50EUR/m.
Saveback se ti investira v izbran etf recimo.
Isto velja za RoundUp


Razumem varcevanje, to ke predpogoj da ti sploh začne "nabirati" saveback. Ne razumem pa drugega dela, če nisem izbarl kam investira kam je šel saveback prihranek?

Ribicija ::

Propadel je tvoj saveback, ker se resetira na mesečni ravni kolikor sem razumel. Tako, da sedaj imaš do konca maja čas, da si pripraviš varčevanje in ti bodo potem 2. v mesecu tja nakazali tvoj saveback. Vsaj pri meni je bilo tako ta mesec.

V-i-p ::

Vaseer je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Tisti ki ste že naročili kartico: koliko časa ste jo čakali? Thx.

Jaz sem jo naročil 18.4., je pa še nisem dobil.

Jaz sem jo naročil 23. 04., danes je prišla. Jo itak že imam v GPayu, ampak ker grem v kratkem v tujino, je fajn, da je tudi fizična nekje blizu.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

m0LN4r ::

Ribicija je izjavil:

Propadel je tvoj saveback, ker se resetira na mesečni ravni kolikor sem razumel. Tako, da sedaj imaš do konca maja čas, da si pripraviš varčevanje in ti bodo potem 2. v mesecu tja nakazali tvoj saveback. Vsaj pri meni je bilo tako ta mesec.

Ce se prav spomnim, dokler ne aktiviras varcevanja je saveback megleno prikazan in se pise nekje zraven, da ne izpolnjujes pogojev.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gansta ::

m0LN4r je izjavil:

Ribicija je izjavil:

Propadel je tvoj saveback, ker se resetira na mesečni ravni kolikor sem razumel. Tako, da sedaj imaš do konca maja čas, da si pripraviš varčevanje in ti bodo potem 2. v mesecu tja nakazali tvoj saveback. Vsaj pri meni je bilo tako ta mesec.

Ce se prav spomnim, dokler ne aktiviras varcevanja je saveback megleno prikazan in se pise nekje zraven, da ne izpolnjujes pogojev.


Drži, moraš dejansko minimalno 50EUR investirati v nekaj, da se ti aktivira, tisti saveback ti pa potem zmanjša to vplačilo (če ga imaš).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

dev ::

Saveback se investira dodatno poleg tvojih 50€ in ne zmanjša tega zneska.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

megakamela ::

Opazil sem, da so vrednosti slo. delnic na TR neosvežene že od 2. maja. Ali kdo kaj ve o tem?

tony1 ::

Morda je problem samo v tem, da smo imeli praznike. Počakaj še kak dan.
««
14 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21343030 (66) delavec44
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722148958 (12016) kombinezon
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562132804 (7568) _janezvalva_
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
344745 (2990) Lonsarg

Več podobnih tem