» »

Leave the World Behind 2023

Leave the World Behind 2023

Temo vidijo: vsi

WallSreet ::

Leave the World Behind 2023


Je kdo gledal ta film? Po mojem mnenju je bil to film leta 2023. Izjemna igralska zasedba, precej zanimivih dialogov, sem bil skozi celoten film prilepljen na zaslon in je vse skupaj izjemno hitro minilo kljub temu da je film dolg 2 uri in 20 minut. Danes sem ga pogledal že tretjič saj sem šel brati članke in ugotovil da je bilo en kup zadev ki sem jih na začetku spregledal. Majhni detajli ki vse skupaj še popestrijo.

Sicer so ocene slabe ampak predvsem zaradi samega konca ki si ga lahko interpretiraš po svoje in nima jasnega zaključka kar je zame še toliko bolje. Film sem gledal na novo leto in nisem imel pojma za kaj se gre saj si nisem pogledal nobenega napovednika tako da niti nisem vedel za kateri žanr gre.

Film se mi zdi izredno zanimiv predvsem zaradi tega ker se kaj takšnega dejansko lahko zgodi, sploh tisti del na koncu ko Ali sedi v avtu in pove, da je imel stranko ki je bila zaposlena kot vojaški pogodbenik in da je slišal načrt Pentagona kako na najlažji oziroma najcenejši način destabilizirati celotno državo, in sicer gre za "three stage manuver" ki lahko destabilizira katerokoli državo od znotraj:

1. Isolation
2. synchronize chaos
3. Coup d'état/Civil War

Po navadi se takšni filmi končajo z napadom marsovcev oziroma Zombijev na ZDA in so povsem nerealni in mi gredo že pošteno na živce, ta je pa za spremembo dokaj realen in je to dejansko nekaj kar se lahko zgodi in točno zaradi tega se mi je zdel tako zanimiv.

Glede nato da sem šel v film povsem nevedoč glede tematike in žanra sem najprej mislil da bo to kakšna grozljivka bazirana v hiši ko sta Ruth in George potrkala na vrata in ko je bila tista pištola tam v predalu.:D

Si pa nisem mislil da je igralka ki igra "Ruth" stara 27 let (kljub temu da ima tatu na rami). Je bila pa zanimiv karakter, agresivna in direktna od samega začetka. Na trenutke tečna ampak na poseben način...tudi tatuji po celem telesu itd...zagotovo karakter ki mi bo ostal v spominu.

Sicer nisem želel omeniti ker vem da je tu gor en kup retardov ki takoj začnejo politiko mešati v vse skupaj, ampak vem da bo to slej kot prej omenjeno...Co-režiser filma sta Barack in Michelle Obama zato na spletu kroži kar nekaj kontroverznih posnetkov o tem kako nam želijo preko filma nekaj sporočiti "da naj se pripravimo", "Predictive Programming" in še en kup retardiranih političnih kretenizmov. Tudi to da Obama širi sovraštvo zaradi "črne in bele" družine in nekaj čudnih dialogov med obema družinama. Zame to vse skupaj zgolj še poživi celoten film kar je na koncu še najbolj pomembno.

Če filma niste gledali potem priporočan da si ne pogledate spodnjega posnetka saj vsebuje spoilerje:


Film ti da misliti kajti kako bi v resnici ljudje reagirali v primeru da si praktično odrezan od sveta. V Ameriki bi verjetno res prišlo to državljanske vojne, morda celo rasne vojne. Črnci zagotovo nebi zaupali belcem in obratno. To Ruth tudi omeni v filmu proti koncu ko sedi v postelji z očetom in mu pravi da "tem ljudem ne moreš zaupati".

Če vam je bil "The Happening" 2008 všeč potem vam bo ta tudi.

DarwiN ::

Beh, še en low budget film, v celoti posnet v "eni sobi" in seveda v gozdu + dve CGI animaciji. Vsaj par znanih obrazov so najeli za 14 dni snemanja.

Totalni nesmisel, en prizor za drugim.
- Zakaj sta ženski v strahu za svoje življenje stali pred kolibo in kričali na jelene, dokler niso ti zbežali. Ko bi pa lahko enostavno stopili v kočo in počakali 5 minut, lol?
- Malemu se iz neznanega razloga začnejo majat zobi. In kako tip odreagira? 6 ali 7 zob si z roko izpuli iz ust.. Seriously?
- Kevin Bacon je bil pripravljen ubit dve osebi zakaj? Da ne bi rabil darovat ene usrane škatlice antibiotikov, ki itak nič ne pomagajo? :)
- Do cestnih zamaškov je prišlo tako, da je trčilo več deset tisoč avtonomnih vozil.. Common? :)

Dolžan si mi 2 uri življenja. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

WallSreet ::

DarwiN je izjavil:

Beh, še en low budget film, v celoti posnet v "eni sobi" in seveda v gozdu + dve CGI animaciji. Vsaj par znanih obrazov so najeli za 14 dni snemanja.

Totalni nesmisel, en prizor za drugim.
- Zakaj sta ženski v strahu za svoje življenje stali pred kolibo in kričali na jelene, dokler niso ti zbežali. Ko bi pa lahko enostavno stopili v kočo in počakali 5 minut, lol?
- Malemu se iz neznanega razloga začnejo majat zobi. In kako tip odreagira? 6 ali 7 zob si z roko izpuli iz ust.. Seriously?
- Kevin Bacon je bil pripravljen ubit dve osebi zakaj? Da ne bi rabil darovat ene usrane škatlice antibiotikov, ki itak nič ne pomagajo? :)
- Do cestnih zamaškov je prišlo tako, da je trčilo več deset tisoč avtonomnih vozil.. Common? :)

Dolžan si mi 2 uri življenja. ;)


In kaj je narobe če je low budget? Imaš Marvel smeti kjer je budget po četrt milijarde pa so smeti da večjih ne najdeš.

Kar se tiče jelenov bi lahko bil razlog tudi ta da v paniki enostavno "zmrzneš". Sploh Ruth je bila povsem v šoku in strahu, lahko da v tistem trenutku sploh ni pomislila nato. Poleg tega meni jeleni niso delovali napadalno tako da se mi ne zdi da sta bili njuni življenji ogroženi.

Kar se tiče tiste scene na verandi je bila po mojem bolj poanta ta da so hoteli prikazati da bi v primeru državljanske vojne bolj kot ne bil vsak zase oziroma da nihče nebi nikomur zaupal. Belci v Ameriki sploh tisti rednecki bi v hipu počili kakšnega črnca ki bi jim trkal na vrata, in verjetno bi bilo v obratnem smislu enako sploh če bi bila celotna država v temi.

Kar se tiče tistih zob naj bi bila razlaga ta da ga je tam v tistem gozdu napadel klop in da je bil njegov imunski sistem ogrožen in skupaj s tistimi valovi naj bi to povzročilo majanje zob. Sicer lahko samo ugibamo ampak kakor berem naj bi bila to glavna razlaga da naj bi zaradi ugriza klopa dan pred tem njegovi imunski sistem bil bolj ogrožen od ostalih.

Seveda tudi ni vse povsem realno saj gre vendarle za film. Recimo ali ti res misliš da bi v resničnem življenju črnec želel biti heroj in reševati belo družino? Jasno da ne haha. Mahershala Ali je bil v tem filmu superhero ki je šel pomagati tistemu fantu medtem ko je svojo hčer pustil v hiši medtem ko mu je Ruth dan pred tem povedala da belcem ne zaupa in da se ne počuti varno.

Vsak film ima kakšne takšne malce manj realne scene. Recimo takole iz glave shawshank redemption in tisti pobeg iz zapora, se tebi to zdi realno? Da s tisto palčko ki jo je imel Tom Hanks da je zvrtal cel tunel brez da bi kdo to opazil? Skoraj ni filma kjer nimaš takšnih scen saj gre vendarle za film.

Imaš pa milijone slabših filmov. Če ti je tu žal teh 2 ur potem verjetno gledaš samo tiste ki so med top 10 in so 100% realni? Daj no mir, tako grozno pa spet ni. 2023 je bilo polno ogabnih filmov, tale pač ni.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Veš, kdaj mi je postalo dokončno jasno, da sem zapravil 2 uri življenja? Na koncu, SPOILER, zadnja scena filma, ko deklina iz radovednosti vdre v tujo hišo, najde TV in vrže gor eno epizodo serije Prijatelji. \o/. Tole je bilo dobesedno norčevanje iz gledalcev in potem o sami vsebini filma niti nima smisla razpravljat. Tako ali tako pa nič ne pojasnijo.

Podobno kot bi gledal Shawshank redemption ja, ampak bi na polovici filma, ko se stvari šele začnejo zapletat, Tim Robins v svoji celici gor vrgel en del risanke Tom & Jerry. In potem konec filma. :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

delavec44 ::

Meni je vseeno bil za pogledat. Razen bednega konca, ki lahko nosi neko sporočilo ampak mi taki nerazrešeni konci na splošno niso všeč.

Pa ni mi jasno kako niso letala vsaj probala nekje pristati. Kljub hekerjem, bi moral še vedno pilot imeti ročni nadzor. Ne vem tudi ali se da lokalne sisteme na letalu kar tako lahko shekati na daljavo.

Ganon ::

WallSreet je izjavil:

Sicer so ocene slabe ampak predvsem zaradi samega konca


V bistvu so grajali vse, konec je samo majhen del tega. Če vzamemo v obzir vsa mnenja, je film zelo, zelo slab. Ne bi se mučil dve uri in pol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

dexterboy ::

Nisem si ga še pogledal, mi pa že zaseda prostor na domačem disku ;)
Zdi se mi pa dobra iztočnica za razmišljanje o tem, kako smo postali odvisni od tehnologije... osebno se mi zdi, da že zdavnaj preveč. Seveda je pa na voljo mnogo načinov, kako na filmska platna prikazati "end of de vorld as vi nou it". Pa že 10 ali pa še več let nazaj so bile dokumentarne oddaje o kolapsu civilizacije. Če sem si prav zapomnil, je dovolj zgolj in samo 7 dni, da se družba sesuje...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

m0LN4r ::

Skoda casa, low budget, nastancan scenarij z chatgpt kot po tekocem traku. Film nekaj namiguje, potem spet krneki, ni ne glave ne repa, potem pa tak ending, da res kot, v soli ko si pisal essej, pa nisi znal kako ga koncat.

Ko sem ga gledal, so se mi zapirale oci, pogledal sem ga v treh dnevih. Groza.

Ampak ja, folk dandanes konzumira cisto vse, pa lahko se take smeti predvajas.
Aja cak, zdaj bo chatgpt napisal nov film o alienih. Jih bo kot po tekocem traku vsaj 2-3 filme pa se kaka serija.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

dexterboy ::

Pozabil dopisati; če koga RES zanima življenje po koncu civilizacije, je to eden od šolskih primerov. Tako kot Galactico, so naredili remake nadaljevanke dobrih 10 let nazaj:
https://www.imdb.com/title/tt1258189/
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

AtaŠtumf ::

Edini dve dobri zadevi tega filma sta, kako razloži konec imperija in bunker na koncu!

Tale del:

Step one is isolation. G. H. describes that the first step requires completely shutting down a nation's communication and transportation methods. This ensures that no one has any way to spread information about what's going on and essentially traps everyone within their geological locations in states of hopelessness and confusion.

Step two is synchronized chaos. This is evidenced in the film by the mysterious noise and the red pamphlets that silently harm civilians and spread misinformation.

Step three is civil war. Because civilians won't have a clear enemy, they will theoretically "naturally" turn on each other without the rogue attackers having to add any more fuel to the fire.
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

m0LN4r ::

AtaŠtumf je izjavil:

Edini dve dobri zadevi tega filma sta, kako razloži konec imperija in bunker na koncu!

Tale del:

Step one is isolation. G. H. describes that the first step requires completely shutting down a nation's communication and transportation methods. This ensures that no one has any way to spread information about what's going on and essentially traps everyone within their geological locations in states of hopelessness and confusion.

Step two is synchronized chaos. This is evidenced in the film by the mysterious noise and the red pamphlets that silently harm civilians and spread misinformation.

Step three is civil war. Because civilians won't have a clear enemy, they will theoretically "naturally" turn on each other without the rogue attackers having to add any more fuel to the fire.

"within their geological locations in states of hopelessness and confusion. "

Eh ma kaki, pol se nisi bil v rovtah, kjer ljudje ne visijo cel dan za nekimi ekrani in se ne fijakajo v mesto vsak dan. Cisto lepo zivijo. Se najlepse na nekem vikendu v hribih, dalec od vsega, brez telefona, interneta in televizije.

Nerazresen konec lahko pomeni tudi:
- da pac avtor ni bil sposoben speljati zadeve do konca, kar pri tem brezglaven dogajanju v filmu, kot da 5 ljudi sedi za mizo in sproti pise scenarij s tem kaj jim glih v glavo pade, je najboljsa izbira, koncati zadevo, se preden bo se vecji random garbage

Res skoda, da Screen Junkies niso se nardil Honest Trailer
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

WallSreet ::

Še za tiste butthurt snežinkice Kar se tiče samega "rasizma" v filmu...v filmu je bilo kar nekaj realnih scen na to temo:

1. Ali si belci in črnci v ZDA med seboj zaupajo? Ali bi si med seboj v primeru državljanske vojne pomagali ali bi bil bolj vsak zase? To je dobra tema ki ti da misliti. Sploh če bi črnci zavohali priložnost da se znebijo redneckov bi to verjetno hitro izkoristili. To da si v filmu družini nista zaupali in da so obe strani bile skeptične en do druge sploh ni tako čudno.

2. Tudi tista scena kjer Julia Roberts vpraša "this is your house" je povsem realna. To je prva misel Karen snežink češ da si takšnih stvari črnci ne morejo privoščiti. Potem je v tistem dialogu rekla da jima ne more zaupati ker...ju ne pozna čeprav je imela v mislih ker sta črna. Ne mi zdaj o tem da v resničnem življenju hilibiliji ne razmišljajo tako?

3. Amanda je v filmu povsem legitimno predstavila Karen snežinko. Sploh tam ko je moža povlekla na stran in ko je začela bluziti o tem kako je morda v tisti predal Goerge verjetno vdrl, in kako ni nujno da je to sploh njegova hiša in kako ni slišala avtomobila zunaj in še en kup ostalih stvari.

4. Tudi v obratni smeri je bilo podobno kjer so bili znaki nezaupanja še kako vidni in realni. Recimo tista scena pri bazenu ko je Amanda vprašala Ruth če gre v bazen in je ta rekla da ne, in jo je potem vprašala zakaj? Zaradi las? In ji je potem odgovorila da je problem v tem da sta se verjetno tamala dva vscala v bazen.

V resničnem svetu bi bilo nezaupanje verjetno še bistveno večje in bi verjetno nekdo prej pograbil tisto pištolo. Tako se uniči državo od znotraj ko pride do notranjih sporov in posledično do vojne kar se v ZDA do neke mere že zdaj dogaja.

DarwiN ::

Knock at the Cabin. Tole sem še gledal v 2023.. Podobna tematika in IMHO precej boljši film kot Leave the World Behind, čeprav je še vedno sranje. Mogoče vsaj za oceno 5? Si ga pogledal, Wallstreet?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

matobeli ::

Sem pogledal včeraj, izjemno moteč film.

Zadavil bi vsak lik posebej, soundtrack je tak da si stalno na trnih, zgodba je preveč dolgočasna za fikcijo.

Če je nekdo želel predstaviti kaj vse je zares narobe z ameriko, čestitke, mu je uspelo.

Če ga gledaš relativno neobremenjen je čisto dober film, kljub temu da se film res trudi da te spravi na obrate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

xeroxan44j ::

Mene je film izgubil ko je julija skoraj nastavila sparovec crncu v kleti cisto brez razloga.

oBservator ::

Cel point filma je politično sporočilo. Zato pa niso tlačili notri akcije, čeprav budget bi lahko imeli, če bi želeli, glede na to kdo je zadaj.
Že od začetka je to jasno. Bogata rafinirana črna družina, nesposobna rasistična bela družina. V neki točki mož Sandre Bullock celo reče, da je "useless man".
Prizori z živalmi imajo tudi svojo politično noto, češ, "sedaj smo mi na oblasti".

Obama je politik, ne umetnik. To, da se je odločil podpreti take sorte filem, pove več kot dovolj.

m0LN4r ::

Mene je spravil na obrate, ker se dosti "dogaja" in ne zgodi nic.

In ker je smet, napises na 50 listkov par idej, ki so dandanes trendi, zarote, first world problems o katerem se prepucava gen z na internetu in potegni ven 5 listkov in vuala gres na chat gpt, ga prosis za en 90 minutni scenarij, pol ga pa se raztegnes na 2ur 20

Tadaam.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

WallSreet ::

matobeli je izjavil:

Sem pogledal včeraj, izjemno moteč film.

Zadavil bi vsak lik posebej, soundtrack je tak da si stalno na trnih, zgodba je preveč dolgočasna za fikcijo.

Če je nekdo želel predstaviti kaj vse je zares narobe z ameriko, čestitke, mu je uspelo.

Če ga gledaš relativno neobremenjen je čisto dober film, kljub temu da se film res trudi da te spravi na obrate.


Bi se kar strinjal da je moteč. Moteč je zaradi različnih razlogov ampak se strinjam. Soundtrack je bil meni izjemno dober. Američani imajo zagotovo kar nekaj notranjih problemov. Američani mislijo da so nedotakljivi in da jih vojaško nihče ne more napasti ampak kibernetični napad je nekaj ki bi lahko pošteno zamajal državo predvsem ker so Američani verjetno daleč najslabše pripravljeni saj so povsem odvisni od tehnologije. Tista tamala je bila praktično v depresiji ker si ni mogla pogledati zadnjega dela serije.

m0LN4r ::

xeroxan44j je izjavil:

Mene je film izgubil ko je julija skoraj nastavila sparovec crncu v kleti cisto brez razloga.

Ja ampak to je sedaj trendi, v kerem filmu pa nimas dandanes weird interracial stuff?

Manjkali so se samo azijci v neki obliki, oh wait. Pa da omenijo ruse, oh wait.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

oBservator ::

DarwiN je izjavil:

Veš, kdaj mi je postalo dokončno jasno, da sem zapravil 2 uri življenja? Na koncu, SPOILER, zadnja scena filma, ko deklina iz radovednosti vdre v tujo hišo, najde TV in vrže gor eno epizodo serije Prijatelji. \o/. Tole je bilo dobesedno norčevanje iz gledalcev in potem o sami vsebini filma niti nima smisla razpravljat. Tako ali tako pa nič ne pojasnijo.

Podobno kot bi gledal Shawshank redemption ja, ampak bi na polovici filma, ko se stvari šele začnejo zapletat, Tim Robins v svoji celici gor vrgel en del risanke Tom & Jerry. In potem konec filma. :))


Tisto s Prijatelji je ponovno niti ne tako subtilno politično sporočilo. Češ 90' ko so "belci" vladali ameriki in imeli primat, so mimo. Sedaj lahko samo nostalgično gledate na preteklo slavo.
Zakaj pa misliš, da od vseh serij so tisto dali?

Film je primarno politična kampanja in šele nato cinematografsko delo.

bluefish ::

Pordečeli, vključno z avtorjem teme, preberite si osnove bontona in prenehajte z osebnimi napadi. Podobno velja za enovrstičnice ipd.

uporabnik97 ::

WallSreet je izjavil:

Še za tiste butthurt snežinkice Kar se tiče samega "rasizma" v filmu...v filmu je bilo kar nekaj realnih scen na to temo:

1. Ali si belci in črnci v ZDA med seboj zaupajo? Ali bi si med seboj v primeru državljanske vojne pomagali ali bi bil bolj vsak zase? To je dobra tema ki ti da misliti. Sploh če bi črnci zavohali priložnost da se znebijo redneckov bi to verjetno hitro izkoristili. To da si v filmu družini nista zaupali in da so obe strani bile skeptične en do druge sploh ni tako čudno.

2. Tudi tista scena kjer Julia Roberts vpraša "this is your house" je povsem realna. To je prva misel Karen snežink češ da si takšnih stvari črnci ne morejo privoščiti. Potem je v tistem dialogu rekla da jima ne more zaupati ker...ju ne pozna čeprav je imela v mislih ker sta črna. Ne mi zdaj o tem da v resničnem življenju hilibiliji ne razmišljajo tako?

3. Amanda je v filmu povsem legitimno predstavila Karen snežinko. Sploh tam ko je moža povlekla na stran in ko je začela bluziti o tem kako je morda v tisti predal Goerge verjetno vdrl, in kako ni nujno da je to sploh njegova hiša in kako ni slišala avtomobila zunaj in še en kup ostalih stvari.

4. Tudi v obratni smeri je bilo podobno kjer so bili znaki nezaupanja še kako vidni in realni. Recimo tista scena pri bazenu ko je Amanda vprašala Ruth če gre v bazen in je ta rekla da ne, in jo je potem vprašala zakaj? Zaradi las? In ji je potem odgovorila da je problem v tem da sta se verjetno tamala dva vscala v bazen.

V resničnem svetu bi bilo nezaupanje verjetno še bistveno večje in bi verjetno nekdo prej pograbil tisto pištolo. Tako se uniči državo od znotraj ko pride do notranjih sporov in posledično do vojne kar se v ZDA do neke mere že zdaj dogaja.


Sem imel podoben občutek pri ogledu.

Ko je mlajša zagledala TV sem že vedel kakšen bo zaključek. In z njim ni nič narobe. Če že gre svet v pogubo, kaj pa bi počel? Tekal v krogih in vil roke? Zato pa so nekateri mahnjeni na bunkerje. Se vsedeš dol in greš skoz videoteko.

Alufolija na glavi: Zadnje čase se relativno dosti sliši o nesoglasjih v ameriški družbi. Kje je glavni vir in kdo priliva na ogenj je tudi zanimivo razmišljanje. Notranji ali zunanji elementi? Gre za deli in vladaj iz ozadja ali se kdo vmešava? Večkrat sem že zasledil prispevke ki napovedujejo (navijajo za) skorajšnjo državljansko vojno v Ameriki. Lahko razmišljam kaj bi bilo če bi se pripetilo, da bi bil nenadoma svetovni policaj silno zaposlen doma. Ne bi imel več toliko časa razpečevati svobode po svetu. Si mislim da bi lahko bile to sanje prenekaterega diktatorja. Ni nujno da tujca.

WallSreet ::

Leave the World Behind is officially #8 on Netflix's Most Popular English Films List with 136.3M views!

https://twitter.com/netflix/status/1752...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Serija: True Detective - spoiler contaminated (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Sedem umetnosti
511114810 (3253) HitroDihanje

Wokizem kot element TV serij (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
20114726 (10675) Bosnic

Več podobnih tem