» »

3/4 oblikovalcev hladilnih reber za odpustiti

3/4 oblikovalcev hladilnih reber za odpustiti

OBELIKS ::

Ravnokar me je udarilo spoznanje, da ima 3/4 hladilnih reber usodno napako, pritrjevalni mehanizem gre direktno čez procesorsko jedro. Pa kje imajo ljudje logiko, tam nimaš za postavljati nič drugega kot rebra. Ti talenti pa ti dajo ravno tam čez dobrih 5mm široko jekleno oviro za prehajanje toplote. Ne vem če je to najbolj optimalna rešitev.
  • spremenil: OBELIKS ()

frenk ::

tko so včasih delal...zdej so to izboljšal:)

QuickShot ::

Sej nad jedrom klasičen ventilator ne more delat prepiha, ker je tam t. i. mrtva točka, zato tam rebra nimajo velikega pomena.

frenk ::

edin če maš adapter:)

TribesMan ::

Intel je pri P4 platah ta problem že uspešno rešil, prav tako ga je AMD pri opteronih, za AthlonaXP pa se najde še mnogo takih cvetk, ki imajo pritrjevalni mehanizem direkt čez sredino jedra. Sam ma tud ta postavitev en precej dober razlog. Če je feder v kontaktu z hladilnikom direkt nad sredino jedra to pomeni da bo ves pritisk lepo razporejen po jedru, v primeru da bi mel dva fedra na vsaki stani bi se lahko zgodilo da bi bil eden močnejši kot drug in bi zadeva zlomila jedro procesorja, prav tako bi bilo veliko težje brez poškodb jedra namestiti tak hladilnik.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

OBELIKS ::

a ni jedro rahlo zamaknjeno glede na center ventilatorja, saj je na vrhu socketa še nekaj plastike. Sploh pa bi človek pričakoval, da bo pri rabrih ki stanejo tudi 16000 kot je SLK947U stvar rešena bolje. Sam imam sicer Volcano 11 vendar sem ravno tako razočaran nad pritrditvijo.

Wad@ ::

Misliš SLK947 U...Pa saj je zadeva boljerešena.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako postaviti ventilatorje v CHIEFTECU za optimalno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121367 (1113) dwinxp
»

Procesorski hladilnik do nekje 8k?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211880 (1476) s5cougar
»

Kateri hladilnik?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
351829 (1270) Grimlord
»

hladilnik za bartona

Oddelek: Kaj kupiti
191644 (1311) kuglvinkl
»

Katero najboljše hlajenje?

Oddelek: Kaj kupiti
8911 (798) Fury

Več podobnih tem