» »

Bolha v. FB Marketplace

Bolha v. FB Marketplace

kuglvinkl ::

Znebit sem se moral ene omare. Jaz sem dal na Bolho, zena pa na FB. V 10 minutah je imela 10 zanimanj. Jaz sem dobil obvestilo o poteku oglasa, nobenega povprasevanja. Omara je sla v 1 uri, z odvozom vred.

Mogoce sem ravno zadel sibko tocko Bolhe - rabljeno pohistvo, ki se ga zelis hitro znebiti.

Sicer imate dobre izkusnje z Marketplacom? Ali pa je Bolha se vedno ok?
Your focus determines your reallity

Steinkauz ::

Bolha je mrtva. Brezveze dajat sploh kej še gor.

link_up ::

bo kar drzalo. ne reces keks...

pac takle mamo :)
In and Out

bozicek ::

V zadnjih dveh mesecih nekaj čez 10 oglasov na obeh platformah. Povezano z računalniki
Na bolhi mogoče šel eden ali dva. Vse ostalo na FB
Je pa res da cel kup drekačev na FB tako da to treba vzeti v zakup

Kar se pa nakupov tiče pa ravno kontra. Večino bolha
Darila letos samo za poredne

OutOfTheBox ::

kuglvinkl je izjavil:

Znebit sem se moral ene omare. Jaz sem dal na Bolho, zena pa na FB. V 10 minutah je imela 10 zanimanj. Jaz sem dobil obvestilo o poteku oglasa, nobenega povprasevanja. Omara je sla v 1 uri, z odvozom vred.

Mogoce sem ravno zadel sibko tocko Bolhe - rabljeno pohistvo, ki se ga zelis hitro znebiti.

Sicer imate dobre izkusnje z Marketplacom? Ali pa je Bolha se vedno ok?


Kadar prodajam, dam na bolho (razen če je to avto - dam na avto.net). Prejšnji teden sem prodal eno športno napravo. Na marketplace ne dajem ker ne maram neresnih ljudi (sicer so tudi na bolhi, ampak v manjšem številu).

Zgodovina sprememb…

Kodi ::

Steinkauz je izjavil:

Bolha je mrtva. Brezveze dajat sploh kej še gor.

Se strinjam. Če kupuješ so gor samo še kr neke trgovine in eni in isti švercerji. No saj, če malo bolj spremljaš zadevo so eni in isti tudi na FB. Če kupuješ najboljš, da preveriš na obeh straneh in potem izločiš plevel.
Sicer nelogično toda, če kaj prodajam dam raje na Bolho.

kuglvinkl ::

Najbrz je res pomembno, kaj se prodaja.
Your focus determines your reallity

Koraaz ::

kuglvinkl je izjavil:

Znebit sem se moral ene omare. Jaz sem dal na Bolho, zena pa na FB. V 10 minutah je imela 10 zanimanj. Jaz sem dobil obvestilo o poteku oglasa, nobenega povprasevanja. Omara je sla v 1 uri, z odvozom vred.?


Jaz bi prej rekel sreča kot kaj drugega.

Pohištvo je ena izmed stvari, ki se jo najtežje proda (kot npr. knjige), ker ljudje avtomatsko raje kupijo novo in je posledično veliko rabljene ponudbe, ki je nihče noče (in je zato potrebno konkretno znižati ceno ali pa celo podariti, če se želiš hitro znebiti). Kdo bo kupoval rabljeno, če imaš nizkocenovce tipa Ikea in Jysk?

Iz mojih izkušenj sem več stvari prodal na Bolhi, tako da je še daleč od tega, da bi bila Bolha "mrtva", kot želi marsikdo nas prepričati, ampak, hkrati vedno objavim tudi na FB tržnici, ker zakaj si nebi povečal možnosti prodaje, če lahko?

Je pa FB tržnica po mojih izkušnjah slabša od Bolhe. Sicer se je izkušnja izboljšala zadnje leto, ampak ne bistveno. Še zmeraj je ogromno scamov tipa DHL, DPD, GLS kurirjev, ali pa stare mamce na smrtni postelji, ki iščejo naslednika, da bi mu zapustile premoženje. Vsak pogovor vedno gre v stilu "ali je stvar še na voljo", ki ti ga generira FB, namesto, da bi se kupec potrudil in napisal kaj svojega, potem, ko mu odgovoriš, se pa neznano kam vdre v zemljo in ni ne duha ne sluha o njem. Če pa se oglasi, pa začne takoj z zbijanjem cene.

Češnja na torti, ki so jo uvedli pred kratkim, pa je omejitev objave na 20 oglasov/mesec ;((

S tem, da imaš omejeno število "skokov" na prvo mesto za razliko od Bolhe, kjer imaš neomejeno in si prisiljen potem brisati oglas in ga na novo objavljati na FBju, zato, da ti ga algoritem spet naprej meče.

Največji fail je pa bil, ko je nekdo na FB tržnici dobesedno ukradel slike iz mojega oglasa in jih potem objavil v svojem oglasu ;(

kixs ::

Nimam FB. Objavljam na Bolhi. Se mi nikamor ne mudi s prodajo. Sedezno sem pred dobrim mesecem prodal na bolhi v nekaj dneh. Sta dva mocna prisla s poltovornjakom cca 80km dalec po njo.

Moja prodaja na FB kaksne dobro ohranjene rabljene otroske cunje in cevlje - poceni in gre kar hitro.

Gregor P ::

Na FB običajno prodajam/kupujem stvari v posebnih moderiranih skupinah, kjer običajno poskrbijo za to, da ni "prevarantov". Na bolhi pa občasno; mi gre pa na živce tam, da je vedno več oglasov plačljivih - razumem sicer, če ima nekdo podjetje in prodaja stvari tam; ne pa za fizične osebe, ki npr. enkrat prodajajo slučajno nekaj takšnega kot tudi podjetja ipd.

Ko smo že pri debati imam tudi mešane občutke na ebay-ju; posebej kritični so njihovi algoritmi, ki ti lahko takoj za vedno blokirajo račun - meni so ga recimo zato, ker sem se prijavljal iz različnih držav (sem pač potoval naokoli) in pa ko sem uporabljal še VPN vmes (iz čisto varnostnih razlogov; torej nisem prikrival svoje identitete, ali se izdajal, da sem iz druge države ali kaj podobnega). In ko si enkrat blokiran je praktično skoraj nemogoče vzpostaviti svoj račun nazaj, ne glede na to, koliko let že imaš odprt račun pri njih (in tako izgubiš svoj status/kreditne točke in štartaš od začetka) - edina možna komunikacija z njimi pa je bila takrat javno preko Twitterja, ker sicer se niso zganili.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

kuglvinkl ::

Na ebayu sem kupoval neko kartico in zadnjo sekundo je dal nekdo evro vec. Se ti mora dat s tem ukvarjat.
Your focus determines your reallity

Kodi ::

Koraaz je izjavil:


Iz mojih izkušenj sem več stvari prodal na Bolhi, tako da je še daleč od tega, da bi bila Bolha "mrtva", kot želi marsikdo nas prepričati, ampak, hkrati vedno objavim tudi na FB tržnici, ker zakaj si nebi povečal možnosti prodaje, če lahko?

Je pa FB tržnica po mojih izkušnjah slabša od Bolhe. Sicer se je izkušnja izboljšala zadnje leto, ampak ne bistveno.


kuglvinkl je izjavil:

Najbrz je res pomembno, kaj se prodaja.


Točno to. Odvisno kaj kupuješ ali prodajaš. Toda Bolha je postala res samo še za staro šaro. Če kupuješ ali prodajaš staro šaro je to idealno mesto, da pa bom za to oglaševanje še plačeval in to iz dneva v dan več, ne hvala. Še vedno preko FB dobiš več prodajalcev pod pravim imenom, kot pa na Bolhi. Res pa da je to z vsakim dnem slabše ne boljše. Vse več fejk uporabnikov posebej v rubrikah z elektroniko - mobilno telefonijo, kot rečeno eni in isti švercerji na Bolhi in na FB. Že par let si shranjujem določene uporabnike, profile, telefonske številke in kmalu dobiš vzorec, posebej v določenih rubrikah.

mojsterleo ::

Imam ok izkušnje z bolho. Da se dobro prodat stare še delujoče laptope, telefone (še posebno stare galaksije pa japke). Folk kupuje šrot za neodgovorne mulce. Važn da je iphone pa da je zadi jabuk pa je to to.
Presenetljivo sem prodal tudi nekaj pokvarjenih kosov bele tehnike že izven garancije. Nisem dobil veliko ampak sem se zadeve vsaj znebil, pa še zaslužil sem par desetakov. So mi rekli da so aparati uporabni za drage dele pošraufat.
Pohištva pa res nisem kupoval/prodajal.

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

jaz uporabljam oboje...zadnjem času (letu) več FB...sem si naredil "fake" profil z namenom, da ga bom imel samo za prodajo in kupovanje.

in sem prodal že praktično vso staro šaro iz garaže...od omar, do stare tehnologije, dele za kolesa, motorje...še štender za scooter kateri je bil ves kri in rjast je šel za 15€.

fascinantno mi je to, da še največji klump za katerega misliš, da je za v smeti ima svojega kupca.
kar se tiče avtomobilev vedno oglašujemna avtonet-u

res pa je, da je veliko scammerjev....ampak saj se jih navadiš...na začetku so še zanimivi pa se malo igraš z njimi...potem jih pa ignoriraš pa ni več težav

Gregor P ::

Jah sploh na avtonet-u je polno scammerjev, ki bi sicer radi takoj kupili avto za katerokoli ceno hočeš, a ne morejo priti sami fizično po njega, zato ti bodo poslali šleper in pa nakazilo iz kakšne irske banke, le prosijo te, če lahko ti nekaj majhnega vnaprej nakažeš, da lahko oni medtem vse uredijo in sprostijo sredstva>:D:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

GregiB ::

Kar gre men najbolj na k*** je, da hoče vsak "interesent" na FBju telefonsko številko, da kao povpraša o artiklu... Sledi telefonski razgovor z jockanjem, kako je predrago, pa kaj si misliš, da za tako ceno prodajaš in bla, bla, bla... Sej je vse na oglasu napisano... zakaj zavraga me moraš klicarit?!?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

s1m0n ::

Po mojih izkušnjah na FB prodam prej, več ljudi se za dotični artikel zanima... Je pa tudi veliko takšnih, ki napišejo dam X (seveda manj kot imaš zastavljeno ceno), pa čeprav je postaljena cena čisto primerna (se je dobro za koliko se stvari prodajo pozanimat malo na ebayu in podobnih straneh). Drugače pa do sedaj pozitivno! Tudi glede nakupov preko FB marketa.

Blinder ::

Razlika je da na bolho gre človek, če točno išče neko stvar. Na marketplace gre, kadar se dolgočasi in pobrska, kakšne random stvari se prodajajo v njegovi okolici.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

The Player ::

Ker vidim, da vas veliko uporablja FB tržnico, imam eno vprašanje.

Koliko imajo tag-i vpliv na algoritem in prodajo?

Ali tag-i vplivajo na to, da bo oglas izpostavljen večji množici in da bo lažje najden ob iskanju, al je to samo zguba časa?

Ali pri objavljanju oglasov vpisujete tag-e al jih preskočite?

kuglvinkl ::

sem preskocil in se je vsulo. Mogoce bi se se bolj pti #?
Your focus determines your reallity

Nikonja ::

Največji problem Bolhe je da prvo imaš 10 strani plačenih oglasov, potem pa prideš do oglasov posameznikov. In tam prodaja reeeeees traja. FB je res pol drekačev ampak v zadnje dve leti sm vse prodal tam, na Bolhi pa skoraj nobenega odziva.

Poldi112 ::

Jaz na Bolhi vse prodam brez problema, tako da alternativ še nisem iskal.

10 strani plačanih oglasov? Prviš slišim.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

FireSnake ::

kuglvinkl je izjavil:

Na ebayu sem kupoval neko kartico in zadnjo sekundo je dal nekdo evro vec. Se ti mora dat s tem ukvarjat.


Obkljukaš "Buy now" in licitacij sploh ne gledaš in je rešeno.

Prodajam pa na bolhi. na FB ne. Nemara bi bilo vredno poskusiti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

kuglvinkl ::

FireSnake je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Na ebayu sem kupoval neko kartico in zadnjo sekundo je dal nekdo evro vec. Se ti mora dat s tem ukvarjat.


Obkljukaš "Buy now" in licitacij sploh ne gledaš in je rešeno.

Prodajam pa na bolhi. na FB ne. Nemara bi bilo vredno poskusiti.


A to overridea vse, ta buy now?
Your focus determines your reallity

Scorpy84 ::

Mene na fb moti, da enostavno postavljajo previsoke cene, no sej tudi na bolhi, ampak ne toliko. Všeč mi je funkcija shrani in lahko vsake toliko časa preveriš če je kaj spustil. Če jim po nekem času pišeš, da bi dal za x ceno, ker pač vidiš, da ni zanimanja, so užaljeni in napadajo/zalijo. Čez en mesec pa prodajajo za to ponujeno ceno in mi pišejo. Takrat jih odpikam, ker so že prvič bili nesramni. Večina se jih niti ne pozanima, po koliko se prodajajo, marsikater tudi ne pozna izdelka, pa še precenijo. Najlažji je na hitro slikat, pa vržt gor, večinoma tudi brez opisa, pa moreš sam ugotavljati kateri model je, da najdeš na spletu več podatkov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kupci na marketplace

Oddelek: Loža
322292 (957) matobeli
»

Nov brezplačni mali oglasnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
645680 (3131) matobeli
»

Prodajko.si zapira vrata s 12.4.2022

Oddelek: Loža
487762 (1783) Kamran
»

Rabimo novo Slovenski spletni oglasnik

Oddelek: Loža
201956 (996) kuall

Več podobnih tem