» »

Splošna debata o LED, QLED, Mini LED, OLED,...TV

Splošna debata o LED, QLED, Mini LED, OLED,...TV

orreel ::

V tej novi temi lahko sedaj na splošno debatirate glede različnih znamk in modelih LED in oled televizorjev.

Da ne boste po nepotrebnem smetili drugih tem z splošnimi gostilniškimi debatami o določenih znamkah televizorjev.
  • spremenilo: orreel ()

kanarin ::

Kaj pa o plazma TV se sme debatirat ? 8-) Jaz jo imam že skoraj 14 let in še nimam resnega plana da bi jo zamenjal (za večjo TV itak nimam dovolj prostora).

Ganon ::

Bolj nepotrebne in nerazumljive teme pa še ne. Imamo dve različni aktivni temi za LED televizorje in eno za OLED. Vse je pokrito.

????????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

kanarin ::

Hja, ne vem če je res nepotrebna , poglej recimo v OLED temo o čem se dejansko debatira zadnje dni.

orreel ::

Samo poglejte si ostali 2 temi o LED in OLED TV, ki sta bili namenjeni predvsem pomoči okoli nakupa novega TV.

Tako pa so posamezniki ti 2 temi spremenili predvsem v gostilniško debato o Philips TV, in skačejo iz 1 v 2 temo in žolčno debatirajo predvsem o Philips TV.

Naj debatirajo na splošno v ločeni temi o vseh znamkah TV, tudi o Phillips, LG, Hisense, Sony, Sharp, Panasonic, TLC,...TV.

Kje vse se izdelujejo televizorji za EU tržišče, koliko se kvarijo posamezne znamke,o kvaliteti TV,...

Ganon ::

To je stvar moderatorjev, da naredijo red. Tvoja teme vnese dodatno zmedo. Ostale teme so jasno začrtane.

orreel ::

Moderator lahko izbriše to temo.

kanarin ::

No, da malo aktiviram to temo. Zanima me koliko je pomemben OS pri izbiri TV-ja. Doma imam trenutno še vedno 2 "neumna" TV, ki pa sta "nadgrajena" s Android TV boxi. Zaradi prostorskih omejitev pa tudi ker gledam povečini klasičen TV program (4K vsebin praktično skoraj ni) ne vidim dejanskega smisla oz potrebe po novem TV. Če bi kupoval pa bi to bil kakšen OLED.

Torej izkušnje imamo samo s Android TV vmesnikom - tudi na pravi TV Sony pri starših. In ravno Android vmesnik je bil eden ključnih faktorjev da smo izbrali prav Sony-ja. Saj veste - Google Play - kao velika izbira aplikacij ki se jih lahko namesti na TV. Samo v praksi pa - a se kdo te mnoge aplikacije (razen raznih streaming zadev kot so YT, Netflix, aplikacije od TV ponudnikov,..) dejansko nuca na TV ? Če imaš otroke je mogoče zanimiva kakšna preprosta igrica, kaj pa vse ostalo ? Torej, če kupim LG z WebOS ali Samsunga s Tizen ali sem v praksi res kaj prikrajšan (zaradi manka možnih aplikacij ki se jih lahko namesti na TV) ? Seveda vem da v vsakem primeru lahko priklopim Android TV oz Google TV box - ampak to ni poanta.

Invictus ::

Sam na TV uporabljam samo KODI. Povezan na lokalni NAS...

Lahko bi igral kake igre, sam pol bi si nabavil neko močno Android škatlo ali konzolo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Djole ::

kanarin je izjavil:

No, da malo aktiviram to temo. Zanima me koliko je pomemben OS pri izbiri TV-ja. Doma imam trenutno še vedno 2 "neumna" TV, ki pa sta "nadgrajena" s Android TV boxi. Zaradi prostorskih omejitev pa tudi ker gledam povečini klasičen TV program (4K vsebin praktično skoraj ni) ne vidim dejanskega smisla oz potrebe po novem TV. Če bi kupoval pa bi to bil kakšen OLED.

Torej izkušnje imamo samo s Android TV vmesnikom - tudi na pravi TV Sony pri starših. In ravno Android vmesnik je bil eden ključnih faktorjev da smo izbrali prav Sony-ja. Saj veste - Google Play - kao velika izbira aplikacij ki se jih lahko namesti na TV. Samo v praksi pa - a se kdo te mnoge aplikacije (razen raznih streaming zadev kot so YT, Netflix, aplikacije od TV ponudnikov,..) dejansko nuca na TV ? Če imaš otroke je mogoče zanimiva kakšna preprosta igrica, kaj pa vse ostalo ? Torej, če kupim LG z WebOS ali Samsunga s Tizen ali sem v praksi res kaj prikrajšan (zaradi manka možnih aplikacij ki se jih lahko namesti na TV) ? Seveda vem da v vsakem primeru lahko priklopim Android TV oz Google TV box - ampak to ni poanta.

Ce govorimo samo o aplikacijah kot so netflix, youtube, hbo, eon smart tv, itd, tudi plex, ne bos prikrajsan nic z webosom ali tizienom, iz lastnih izkusenj preverjeno deluje vse bp... Za razne stremio, smartube in podobne appe pa ze potrebujes ali android tv ali kak box.

Peter G ::

Mene pa na splošno zanima koliko zatemnitvenih con imajo mini led televizorji recimo 65 palčni.

Tega podatka ne najdem nikjer,razen za redke znamke in modele.
Hisense model 65 u8kq jih ima na primer kar 1008, Philips 65pml9008 pa komaj borih 144 con (ne vem če ta podatek za philipsa res drži).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Peter G ()

andrej69 ::

Peter G je izjavil:

Mene pa na splošno zanima koliko zatemnitvenih con imajo mini led televizorji recimo 65 palčni.

Tega podatka ne najdem nikjer,razen za redke znamke in modele.
Hisense model 65 u8kq jih ima na primer kar 1008, Philips 65pml9008 pa komaj borih 144 con (ne vem če ta podatek za philipsa res drži).


Povsem odvisno od modela do modela. Kot si že napisal za Philipsa od 144 con pa tja do 1000 con ali še več. Vendar treba povedat, da ni vse v conah zatemnenja.

Odvisno kako deluje algoritem za zatemnenje , kakšna je sama kontrola osvetljenja itd.. Ker ni vse v specifikacijah.. Potem je odvisno od tehnike postavitve LED čipov ali je to SMD ali COB .

Skratka od veliko dejavnikov je odvisno, kakšna bo kvaliteta slike v praksi..!

Peter G ::

Sem malo pogledal starejši Philips mini led 65pml9636 iz leta 2021, in ima čez 1000 zatemnitvenih con.

Vsaj po moje najbrž ne more biti mini led TV z samo dobrih 144 zatemnitvenih con boljši od tistih z več conami, kljub mogoče boljšemu softverju ?

Saj ziher ne more zatemniti manjših področij zaslona, ter zaradi tega nastane preveč cvetenja slike.

https://www.displayspecifications.com/e...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Peter G ()

andrej69 ::

Peter G je izjavil:

Sem malo pogledal starejši Philips mini led 65pml9636 iz leta 2021, in ima čez 1000 zatemnitvenih con.

Vsaj po moje najbrž ne more biti mini led TV z samo dobrih 144 zatemnitvenih con boljši od tistih z več conami, kljub mogoče boljšemu softverju ?

Saj ziher ne more zatemniti manjših področij zaslona, ter zaradi tega nastane preveč cvetenja slike.

https://www.displayspecifications.com/e...



Seveda je načeloma televizor z več conami zatemnenja kvalitetnejši, pod pogojem, da "vse funkcionira tako kot treba".. Sicer pa je za kvalitetno sliko tudi potrebno še nekaj stvari.

Tukaj mislim predvsem na samo procesiranje slike, sam motion, ostrino slike v dinamiki, prikaz barv itd..

Peter G ::

To vem da sama tehnologija zaslona ne pomeni avtomatično super slike.

Saj če pogledamo samo oled panele - zaslone ki so večinoma od LG, jih vgrajujejo najbrž vsi proizvajalci televizorjev Samsung,Philips,TLC,Sony,... oled televizorjev, je že pri teh znamkah kar precej razlike.

Seveda najbolj zaradi različnih procesorjev,ter kvalitete samih panelov.

Od mini led so pa najbrž najboljši dražji modeli od Samsunga, saj uporabljajo IPS-ADS 10 bitne panele ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Miniled Philips ali Samsung NeoQled

Oddelek: Zvok in slika
11868 (489) fikus_
»

65” OLED ali 75 LED na 3.3m

Oddelek: Zvok in slika
131058 (824) Nikonja

Več podobnih tem