» »

Aktivacija Nlb klik

Aktivacija Nlb klik

simnov ::

Je možno , da bi se prenesno aktivacijsko kodo na nov telefon ali moram res za vsako ponastavitev klicati na nlb za novo kodo odkar so ukinili aam.

Map ::

V aplikaciji na vrhu desno klikni ikono človečka - moj svetovalec - pošlji sporočilo - temo izberi Sporočilo osebnemu/privatnemu bančniku in prosi za novo aktivacijsko kodo ob menjavi naprave. Po aktivaciji boš imel v podpisni mapi še dokumente za podpisat in je urejeno.

simnov ::

Map je izjavil:

V aplikaciji na vrhu desno klikni ikono človečka - moj svetovalec - pošlji sporočilo - temo izberi Sporočilo osebnemu/privatnemu bančniku in prosi za novo aktivacijsko kodo ob menjavi naprave. Po aktivaciji boš imel v podpisni mapi še dokumente za podpisat in je urejeno.


Ah to ja samo ne moreš pa sam zrihtat.

nejc_nejc ::

Map je izjavil:

V aplikaciji na vrhu desno klikni ikono človečka - moj svetovalec - pošlji sporočilo - temo izberi Sporočilo osebnemu/privatnemu bančniku in prosi za novo aktivacijsko kodo ob menjavi naprave. Po aktivaciji boš imel v podpisni mapi še dokumente za podpisat in je urejeno.


Zakaj rabiš dokumente za podpisat?

Map ::

Samo dokument o naročilu nove kode.

nejc_nejc ::

Itak,
sem se preko dveh sifer notri spravil (torej v OSEBNI mode) in sedaj naj še naročila podpisujem, res ne razumem.

chucki ::

Lahko sam preko nlb aam spletne strani. Se registriras in sam generiras kode
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

BuDi79 ::

Map je izjavil:

pošlji sporočilo - temo izberi Sporočilo osebnemu/privatnemu bančniku in prosi za novo aktivacijsko.
Ne dela to tako. Meni je svetovalka preko Klika napisala, da je v primeru, ko nimaš osebnega bančnika (zlata/črna kartica ipd.) treba v poslovalnico ali urediti preko video klica - pred tem so mi enako napisali tudi iz tehnične pomoči, le da so dodali da lahko pokličem brez video klica. (včasih se je dalo prek sporočila v Kliku, kar še vedno piše narobe ponekod v navodilih).

chucki je izjavil:

Lahko sam preko nlb aam spletne strani. Se registriras in sam generiras kode
veliko sreče, stran aam je že res dolgo ukinjena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

simnov ::

chucki je izjavil:

Lahko sam preko nlb aam spletne strani. Se registriras in sam generiras kode

ni več tega ukinli so osebno ali preko video da pokažeš osebno

fingera ::

simnov je izjavil:

Map je izjavil:

V aplikaciji na vrhu desno klikni ikono človečka - moj svetovalec - pošlji sporočilo - temo izberi Sporočilo osebnemu/privatnemu bančniku in prosi za novo aktivacijsko kodo ob menjavi naprave. Po aktivaciji boš imel v podpisni mapi še dokumente za podpisat in je urejeno.


Ah to ja samo ne moreš pa sam zrihtat.


Seveda lahko, skopiraš si vsebino podatkovne mape od nlbja (ne vem več kaj je, ker sem zapustil NLB, dovolj sem imel njihovega zajebavanja uporabnikov z neko psevdo varnostjo) na nov telefon. In voila.

Je samo en majhen problem, rootan telefon moraš imeti in popatchati moraš klik, da ti dovoli prijavo kljub rootanemu telefonu. Ni veliko dela (leta uporabljal popatchano aplikacijo, pač na vsak breaking update jo dekompajlaš, najdeš if na odprtokodno knjižnico za detecijo roota, ki jo uporabljajo - simplificiram, dejansko uporabljajo nek javashit pattern, vreden idiota, ki ne razume, da je strankino zadovoljstvo bolj pomembno kot njegovo drkanje na varnost, ki ga vržeš ven v 20 minutah in skompajlaš nazaj) ampak v enem trenutku sem jih imel dovolj in sem jih odjebal.

Ne vem zakaj bi jih plačeval, da me zajebavajo v glavo in mi delajo delo, imam kaj bolj pametnega za početi.

Nikoli pogledal nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fingera ()

fingera ::

Mimogrede, ko boš na novo aktiviral klik, sledi tem navodilom https://splet.4a.si/nlb.shtml , da si boš lahko OTP sam generiral, brez njihovega šitwara.

V prihodnosti pa ti priporočam menjavo banke. So praktično najdražji, aplikacija je obup (tudi, če zanemarim podjebavanja okrog roota) in dejansko danes ne prinesejo nobene dodatne vrednosti, ne ponujajo nič takega, kar ne bi tudi vsi ostali, te pa jebejo v glavo bolj kot vsi ostali (recimo rekona in njihovi smsi z minuto in več zamude ob plačevanju preko interneta in android "avtentikator", ki se ob zagonu sesuje, ker so preleni, da bi testirali še kaj drugega kot zadnji samsungov telefon).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fingera ()

delavec44 ::

fingera je izjavil:

simnov je izjavil:

Map je izjavil:

V aplikaciji na vrhu desno klikni ikono človečka - moj svetovalec - pošlji sporočilo - temo izberi Sporočilo osebnemu/privatnemu bančniku in prosi za novo aktivacijsko kodo ob menjavi naprave. Po aktivaciji boš imel v podpisni mapi še dokumente za podpisat in je urejeno.


Ah to ja samo ne moreš pa sam zrihtat.


Seveda lahko, skopiraš si vsebino podatkovne mape od nlbja (ne vem več kaj je, ker sem zapustil NLB, dovolj sem imel njihovega zajebavanja uporabnikov z neko psevdo varnostjo) na nov telefon. In voila.

Je samo en majhen problem, rootan telefon moraš imeti in popatchati moraš klik, da ti dovoli prijavo kljub rootanemu telefonu. Ni veliko dela (leta uporabljal popatchano aplikacijo, pač na vsak breaking update jo dekompajlaš, najdeš if na odprtokodno knjižnico za detecijo roota, ki jo uporabljajo - simplificiram, dejansko uporabljajo nek javashit pattern, vreden idiota, ki ne razume, da je strankino zadovoljstvo bolj pomembno kot njegovo drkanje na varnost, ki ga vržeš ven v 20 minutah in skompajlaš nazaj) ampak v enem trenutku sem jih imel dovolj in sem jih odjebal.

Ne vem zakaj bi jih plačeval, da me zajebavajo v glavo in mi delajo delo, imam kaj bolj pametnega za početi.

Nikoli pogledal nazaj.


Kaj roota ne moreš skriti, da je treba app spreminjat?

fingera ::

delavec44 je izjavil:

fingera je izjavil:

simnov je izjavil:

Map je izjavil:

V aplikaciji na vrhu desno klikni ikono človečka - moj svetovalec - pošlji sporočilo - temo izberi Sporočilo osebnemu/privatnemu bančniku in prosi za novo aktivacijsko kodo ob menjavi naprave. Po aktivaciji boš imel v podpisni mapi še dokumente za podpisat in je urejeno.


Ah to ja samo ne moreš pa sam zrihtat.


Seveda lahko, skopiraš si vsebino podatkovne mape od nlbja (ne vem več kaj je, ker sem zapustil NLB, dovolj sem imel njihovega zajebavanja uporabnikov z neko psevdo varnostjo) na nov telefon. In voila.

Je samo en majhen problem, rootan telefon moraš imeti in popatchati moraš klik, da ti dovoli prijavo kljub rootanemu telefonu. Ni veliko dela (leta uporabljal popatchano aplikacijo, pač na vsak breaking update jo dekompajlaš, najdeš if na odprtokodno knjižnico za detecijo roota, ki jo uporabljajo - simplificiram, dejansko uporabljajo nek javashit pattern, vreden idiota, ki ne razume, da je strankino zadovoljstvo bolj pomembno kot njegovo drkanje na varnost, ki ga vržeš ven v 20 minutah in skompajlaš nazaj) ampak v enem trenutku sem jih imel dovolj in sem jih odjebal.

Ne vem zakaj bi jih plačeval, da me zajebavajo v glavo in mi delajo delo, imam kaj bolj pametnega za početi.

Nikoli pogledal nazaj.


Kaj roota ne moreš skriti, da je treba app spreminjat?

Meni se ni dalo zajebavati s tem, je bilo bolj preprosto decompilat applikacijo in jo popraviti (dekompajlaš, daš v git, popraviš, commitaš. Ko je naslednja verzija, narediš enako, samo v repo in diff ti bo pokazal, kaj so popravljali. Potem samo poiščeš isto lokacijo, popravis, scompajlaš in uporabljas.)

Toliko o navidezni varnosti, ki jo ponujajo.

BS.

Če bi bil tam jaz PM, bi že ob omembi preverjanja roota, brcnil nekompetentneža, ki si je to zmislil skozi vrata.

Ker temu ni čisto nič jasno, nekaj nabija, ker se mu zdi cool in moderno, dojenčki vedno padajo na ***varnost****, dejansko je po mojih 30 letih software developmenta ena velika rdeča zastavica - ko mi začne nekdo tumpati o varnosti na račun user expirienca, mi je takoj jasno, da nič ne razume.

Banka pa medtem zaradi njegovega sranja stranke izgublja. Oz. najmanj eno.

Žal so potrošniške ovce preneumne, da bi razumele kakšno sranje jim v imenu "varnosti" prodajajo, sicer bi se takih zabitežev že davno znebili. Varnost v nekontroliranem sistemu nikoli ne obstaja.

Je nemogoča, včasih smo reversali vsega boga, metali ven zaščite, ki jih danes nihče več niti razume ne. Ampak bojo preverjali root z open source knjižnico iz githuba in vsi problemi so rešeni. Naslednjo verzijo pa bojo izdali obfuskirano, kot, da je to silver bullet.

Nije žvaka za seljaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fingera ()

fingera ::

Predvsem bi jim svetoval, da namesto, da trošijo denar na neumnosti, kot so samodrkajoči "sekjuriti majstri", da naj aplikacijo naredijo tako, da se uporabniki ne sprašujejo, kako jo uporabljati. Kje najti hitra plačila, kje sploh narediti plačila. Ker "remodeliran" klik je naravnost obup, cel fucking svet uporablja premiso "od kje" in "kam", nek usability šalabajzer se je spravil to obrniti na glavo in imaš najprej kam in nato od kje. Tega, ki je to predlagal, bi kot PM tudi takoj nagnal, ker mu nič ni jasno.

Če ne zaradi drugega, že zato, ker meče slabo luč name, kot njegovega PM. Tako zabit predlog in požegnan od PMa, na oba postavlja velik vprašaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fingera ()

donvito ::

Pa saj si zamenjal banko, kaj se še obremenjuješ z njimi. To blejanje postaja rahlo dolgočasno, se ti ne zdi?

BuDi79 ::

fingera je izjavil:

Mimogrede, ko boš na novo aktiviral klik, sledi tem navodilom https://splet.4a.si/nlb.shtml , da si boš lahko OTP sam generiral.
mislim da v tej temi na zadnji strani vsaj 3x pise da so https://aam.nlb.si/ že davno ukinili... in ti daš navodila kako si pomagat s to stranjo. Kako se te da na ignore?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi Net.Stik (Sparkasse web banka) (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59096667 (169) gort
»

NLB Klik v 2024Izboljšanje uporabniške izkušnje v aplikaciji NLB Klik - Vaše mnenje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
713632 (634) Invictus
»

NLB Klikin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16142132 (5839) Machete
»

NLB ukinitev certifikatov ? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
697125015 (32024) WizzardOfOZ
»

Najdena resna varnostna ranljivost v AJPESovi podpisni komponenti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Varnost
20176468 (59022) jukoz

Več podobnih tem