» »

Preusmeritev SMSa

Preusmeritev SMSa

Baltazar: ::

Ali je kakorkoli možna preusmeritev SMSa iz ene številke na drugo?

V-i-p ::

Preko operaterja ne, drugače pa kaj takega za Android: https://play.google.com/store/apps/deta...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

_Denny_ ::

Pri Telekomu imaš opcijo za preusmeritev in pošiljanje kopij prejetih/poslanih sporočil, zaračunava pa se isto kot za pošiljanje sporočila (iz zakupljenih količin ali po ceniku). Je pa bedarija, ker računajo tudi posredovanje na email, kar jih dejansko ne stane nič...

https://www.telekom.si/pomoc/mobilna-te...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Baltazar: ::

Gre se za to, da ima tašča, stara 85 let, telefon na tipke (ni android) na katerem ne zna niti pogledat smsa, račune in vse ostalo plačujeva midva z ženo. Sedaj pa po novem zaradi varnosti za prijavo v aplikacijo BOB potrebuješ SMS kodo katero potem vtipkaš in se prijaviš, ker je na drugi lokaciji je to malo problem. Do sedaj sem imel to aplikacijo na telefonu in na računalniku in se sem se prijavil preko maila in gesla, sedaj pa je to nemogoče brez smsa. Najlažje bi bilo, da bi ta sms(drugih itak ne dobiva) prišel oziroma se preusmeril k meni na telefon?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Baltazar: ()

crniangeo ::

zanimivo, ker ravno sms kot 2mfa se najbolj odsvetuje
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

OutOfTheBox ::

Baltazar: je izjavil:

Gre se za to, da ima tašča, stara 85 let, telefon na tipke (ni android) na katerem ne zna niti pogledat smsa, račune in vse ostalo plačujeva midva z ženo. Sedaj pa po novem zaradi varnosti za prijavo v aplikacijo BOB potrebuješ SMS kodo katero potem vtipkaš in se prijaviš, ker je na drugi lokaciji je to malo problem. Do sedaj sem imel to aplikacijo na telefonu in na računalniku in se sem se prijavil preko maila in gesla, sedaj pa je to nemogoče brez smsa. Najlažje bi bilo, da bi ta sms(drugih itak ne dobiva) prišel oziroma se preusmeril k meni na telefon?


Na trajnik se ne da nastavit?

_Denny_ ::

Ta Bobova "novost" gre meni tudi pošteno na živce...sem pa ugotovil, da pri prijavi s certifikatom ni teženja z 2FA SMSom. Dodaš ga na https://prijava.bob.si/

Bo pa pomojem večji problem kako osebo prepričati k sprehodu na upravno enoto po SIGEN-CA...lahko poskusiš dodati tudi svojega, ker treba pri dodajanju obkljukati nek žnj o preverjanju lastništva certifikata, mogoče bo šlo.


OutOfTheBox je izjavil:

Na trajnik se ne da nastavit?

Samo, če sta naročnik in plačnik (lastnik trr) ista oseba. Je prav smešno, ko sem za mater praktično vsepovsod z lahkoto uredil direktno obremenitev z mojega računa, a Bob komplicira za tistih bogih 5€ mesečno.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Baltazar: ::

_Denny_ je izjavil:

Ta Bobova "novost" gre meni tudi pošteno na živce...sem pa ugotovil, da pri prijavi s certifikatom ni teženja z 2FA SMSom. Dodaš ga na https://prijava.bob.si/

Bo pa pomojem večji problem kako osebo prepričati k sprehodu na upravno enoto po SIGEN-CA...lahko poskusiš dodati tudi svojega, ker treba pri dodajanju obkljukati nek žnj o preverjanju lastništva certifikata, mogoče bo šlo.


OutOfTheBox je izjavil:

Na trajnik se ne da nastavit?

Samo, če sta naročnik in plačnik (lastnik trr) ista oseba. Je prav smešno, ko sem za mater praktično vsepovsod z lahkoto uredil direktno obremenitev z mojega računa, a Bob komplicira za tistih bogih 5€ mesečno.

Naročnik oz. plačnik je moja žena se pravi njena hčer. Toda trajnik ne pride v poštev. Na podpori pravijo, da se bo dala ta opcija preverjanja preko smsa izklopit oz. da delajo na tem, kdaj bo, še ne vedo, čeprav v sami aplikaciji že sedaj piše, da se da to izklopit.

OutOfTheBox ::

Naj dajo opcijsko (SMS) ali pa uštimajo 2fa preko aplikacije (opcijsko). Men je tud nadležno.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bob (nova ponudba Simobila) (strani: 1 2 3 4107 108 109 110 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
54781286879 (1918) vinkop
»

Izi mobil mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
39586830 (6298) Jerry000
»

Pametni telefon za starše/starejše

Oddelek: Mobilne tehnologije
181243 (1049) mm&r
»

Kateri paket za mobilno telefonijo - za stare starše?

Oddelek: Mobilne tehnologije
201655 (1166) Ales
»

Izi mobil vs Bob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13641033 (24080) MrStein

Več podobnih tem