» »

Windows 10 od podjetja

Windows 10 od podjetja

spajdrmen ::

Pozdravljeni

Od podjetja sem odkupil laptop. Sedaj pa mi javi da moram podaljšat oz. Aktivirat licenco windows 10.

Zanima me kateri ključ moram kupiti, da ga samo vpišem in da podaljsam veljavnost da ne zgubim vsega kar imam na disku?

Podjetje je imelo tisti windows, ko ne mores nic instalirati brez da administratorskega passworda.

So teli kljuci ok? https://eu.keysoff.com/software-special...

MIHAc27 ::

password tukaj nima veze. Preveri ali je Home, PRO ali Enterprise (piše v nastavitvah > sistem > vizitka ). Načeloma se z malo telovadbe da verzije spremenit.

Je pa tko.. windows bo tudi brez licence kar delal. Office je druga zgodba.

spajdrmen ::

Hvala Miha. A pa so ključi na teli spletni strani OK? Al gre za nek fejk?

PacificBlue ::

Te keysoff ključe reklamira tudi siol.net

Dokler delajo delajo, je pa tu bolj taka siva cona. Fejk v glavnem ni.

Ales ::

PacificBlue je izjavil:

Te keysoff ključe reklamira tudi siol.net

Dokler delajo delajo, je pa tu bolj taka siva cona. Fejk v glavnem ni.

Ne reklamira jih SiOL, temveč so le oni na SiOL-u zakupili prostor za reklamo, kot ga lahko kdorkoli drug knedelj.

Niso zaradi tega nič bolj bolj zaupanja vredni, niti to ne pomeni nič v zvezi z legalnostjo uporabe samih ključev.

Je nekaj tem tukaj na forumu o tem, mnenja so deljena.

"Fake" niso, ali so legalni v smislu kršitve zakona ali kršitve pogodbe civilnega prava med uporabnikom in Microsoftom, mora vsak sam presoditi... ker kolikor vem, sodne prakse za to *pri nas* ni.

mtosev ::

Jaz npr kupim samo boxed / FPP na ebayu. Tisto je gray market. Če ti paše kupiš tam. Vsaj jaz rajše imam vse legit.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jure14 ::

Tudi te na netu kupljene licence so legit.
Pri nas te licence tudi dajemo strankam, ki bi "a se da še mal cenej".
Po EU zakonodaji je popolnoma legalno prodati in kupiti licenco za SW, ki ga ne uporabljaš več.

Ales ::

Jure14 je izjavil:

Tudi te na netu kupljene licence so legit.
Pri nas te licence tudi dajemo strankam, ki bi "a se da še mal cenej".
Po EU zakonodaji je popolnoma legalno prodati in kupiti licenco za SW, ki ga ne uporabljaš več.

V principu drži, a še zdaleč ni tako preprosto, ko prideš do podrobnosti. Ni vseeno, za kakšno licenco se gre.

Tole se bo delno razvozljalo šele, ko pri nas pride do kake pravnomočne sodbe na to temo. Pa še to bo veljalo le za tisti in podobne primere, ne za vse.

Nikonja ::

Potem boš kar čakal ker šansa da bo inšpektor kr tko prišel tebi doma in preverjal tvojo licenco na računalniku je manjša kot da 3 krat zaporedoma eurojackpot zadeneš. Jaz jih tudi kupujem na "sivo" ker mi ne pada na pamet dajat 130 eur za "belo" verzijo, ampak tudi nočem inštalirat razne aktivatorje.

Do zdaj nikoli problemčkova pa sem jih kupil kar nekaj zase in za vse katere poznam... in še vedno vsi delajo.

Aja, pa back on topic, ne vem zakaj ne prekopiraš podatke katere rabiš na zunanji disk, formatiraš in na novo inštaliraš windowse, ker IT tvoje firme še vedno ima dostop do tvojega laptopa tudi če ti rečejo da to ni res...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

mrTwelveTrees ::

tukaj so še nižje cene in ključi delujejo, nočem pa delat reklame: hsoft-media-germany.de/en/

spajdrmen ::

Nikonja je izjavil:

Potem boš kar čakal ker šansa da bo inšpektor kr tko prišel tebi doma in preverjal tvojo licenco na računalniku je manjša kot da 3 krat zaporedoma eurojackpot zadeneš. Jaz jih tudi kupujem na "sivo" ker mi ne pada na pamet dajat 130 eur za "belo" verzijo, ampak tudi nočem inštalirat razne aktivatorje.

Do zdaj nikoli problemčkova pa sem jih kupil kar nekaj zase in za vse katere poznam... in še vedno vsi delajo.

Aja, pa back on topic, ne vem zakaj ne prekopiraš podatke katere rabiš na zunanji disk, formatiraš in na novo inštaliraš windowse, ker IT tvoje firme še vedno ima dostop do tvojega laptopa tudi če ti rečejo da to ni res...


Kako pa to naredim, ker nimam administratorskega userja in passworda? Z mano pa se ne bodo ukvarjali?

kixs ::

Skopiraj svoje podatke na USB kljuc. Potem pa na novo namesti Windows preko USB kljuca, ki si ga prej pripravis. S serijsko se potem ukvarjas.

spajdrmen ::

Sorry ker toliko sprašujem. Imaš mogoče link do windowsa za zlovdat?

kixs ::

https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

Izberi "Prenesi orodje". Ta ti potegne dol ISO in imej pripravljen en prazen USB kljuc velikosti vsaj 8GB.

spajdrmen ::

Tnx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft Office 2024 bo še vedno trajna licenca

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
343719 (683) Invictus
»

Kje kupiti original Windows 10 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
19132936 (7622) Gospod
»

Windows 10 kljuc

Oddelek: Pomoč in nasveti
305026 (1686) mtosev
»

Kje najceneje dobiti Windows 10 Pro licenco? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9522772 (9162) cias
»

Windows licenca (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5015280 (8515) Dman

Več podobnih tem