» »

Nakup avtomobila s popustom ob sklenitvi financiranja...

Nakup avtomobila s popustom ob sklenitvi financiranja...

GregiB ::

Gledam malo oglase in vse avtohiše porivajo leasing financiranje in za to ponujajo popust... Ima kdo izkušnje, kako je s tem popustom, če prideš z gotovino, ga vseeno dajo (po pogajanjih seveda)?
Sicer pa, kaj se zgodi, če sklenem leasing financiranje in zadevo naslednji dan v celoti poplačam? Kako je z valorizacijo bodočih plačil? Izkušnje? Thx...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

fikus_ ::

Pri lizingu preveri če in kdaj omogočajo celotno plačilo in kakšni stroški so po pogodbi.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

_Sajmon_ ::

Zadnje tedne tudi sam hodim pa salonih. Pri enemu so mi rekli tako potihem, da če želim, lahko že drugi dan odplačam lizing in mi je ponudil temu primerno nižjo lizing ceno. Vseeno nisem imel dobrega filinga (hm, a piše kje to, da lahko odplačam takoj in brez penalov?). No, drugi prodajalec, isti lizing, tudi nekaj muti, da bodo dali v nekem doglednem času klavzulo za predčasno poplačilo (v smislu dodatnega stroška).

No, ko sem spraševal po gotovinski ceni, je ta bila sicer višja od lizing, ampak tudi nižja od kataloške cene, pa razlika je bila manjša kot 1000€ glede na lizing, težko iz glave točno povem.

Ma skratka nočem se bockat z lizingom, in bom vzel gotovinsko varianto. Najverjetneje. Nisem pa šel gledat, ali je njihovo obvezno/kasko za lizing kaj bolj ugodno ali celo dražje kot bi sicer sam iztržil pri zavarovalnicah. Pa itak si omejen, kje te zavarujejo...

fikus_ ::

Za lizing moraš sešteti skupne stroške, koliko boš plačal ves lizing, obvezni pooblaščeni servisi, kasko (če ga itak nameravaš imeti potem ne),....
Se izkaže, če ga skeširaš, da pride ceneje.

Če pa boš koristil vse njihove usluge v zvezi vzdrževanjem, zavarovanjem,... avtomobila, pa zna lizing biti OK.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Čewap ::

Dam svoj primer. Kupil avto na lizing 2022. Dogovorjena cena 14000€, 5000€ pologa, ostalo na 72 obrokov po 176€. Skupaj bi prišlo cca. 17700€. Po enem letu so mi dvignili obrok na 182€, zato sem se odločil predčasno odplačati lizing. Ostalo mi je 60 obrokov po 182€ (skupaj 10900€). Po novem preračunu za predčasno odplačilo sem pa plačal "samo" cca 8100€.

Če se obrok ne bi več spreminjal bi me avto po 6. letih prišel cca 18000€ (preplačilo 4000€), tako sem ga plačal 15200€.

GregiB ::

Čewap je izjavil:

Če se obrok ne bi več spreminjal bi me avto po 6. letih prišel cca 18000€ (preplačilo 4000€), tako sem ga plačal 15200€.

Torej, če prav razumem te je 12 mesečno financiranje 9.000€ stalo 1.200€ oz. 13,34%. Bogato...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Nikonja ::

Jaz sem za svojega imel že pripravljen denar ampak mi je prodajalec v salonu povedal da mi ta popust na financiranje lahko da samo če vzamem lizing, ampak če hočem ga po enem mesecu poplačam in sm tko naredil. Plačal ta prvi obrok, potem pa kontaktiral banko da mi naredijo poračun in naslednji mesec zaprl lizing. Edino kaj sem zgubil s tem je da v času trajanja lizinga bi imel zastonj osnovni kasko, tko pa sem ga imel samo za to prvo leto.
Ne vem kaj je sicer banka s tem zaslužila ampak jaz sem dobil teh 2t popusta.

fikus_ ::

Če lahko poplačaš in se tako odločiš je OK.

Glede "v času trajanja lizinga bi imel zastonj osnovni kasko", nič ni zastonj, dobijo not kje drugje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

velikBrokoli ::

Ob predcasnem poplacilu dobis tudi nazaj sorazmerne stroske lizinga, samo napisati jim moras.

Ganon ::

Oni služijo s financiranjem, zato popusti. Neradi sprejemajo gotovino, tako je že od nekdaj. Ugodnosti so, če sprejmeš njihove pogoje.

T440 ::

Lepote leasinga in slovenske zakonodaje. Na kratko - ko kupuješ avto si potrošnik. Razlika pa je, kdo je na drugi strani - če je leasing družba v lasti kake banke, velja tudi bančna regulativa in kot potrošnik imaš ogromno pravic, vključno s poplačilom še isto popoldne.... Če pa je leasing družba kake bolj samostojne narave, potem pa vse to ni avtomatično nujno in se lahko malo več zafrkavaš. Vem, da se sliši nelogično, ampak hej, take so EU direktive :))

starfotr ::

https://www.zps.si/aktualne-vsebine/trz...

Tukaj je zapisano, da se lizing nikoli ne izplača.

njyngs ::

Ob trenutnih OM lizingov za rabljena vozila bi rekel, da je bolj smotrno vzet kredit pri banki. Pa si še potem takoj lastnik, pa še vsiljujejo ti ne avtohiše svojega zavarovanja. Če skeširaš je pa odvisno od posameznika - meni se zdi kretenizem dat 30k keša, rajši financiram, pa polovico vložim.

Če skeširaš pa jih večina daje višje cene, razen par izjem. Ponavadi se da za popust tudi pri keširanju dogovorit, če imajo kak avto dolgo na zalogi in se ga hočejo rešit in naredit plac.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

IL_DIAVOLO ::

Raje si zrihtam kredit na banki za tolko in tolko let. Ceprav je baje leanpay tudi blazno ugoden. Ampak tam te prepričajo(preprodajalec avtov) v financiranje na 5 in vec let, jaz pa zelim rabljen avto izplačati najpozneje v 2 letih. Brez da bi me oseba na drugi strani prepričevala, kako je 5 let bistveno boljse.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

IL_DIAVOLO ::

Ce sem prav poracunal, me je prišel 24-mesecni hitri kredit samo 600€.

Je folk res tak len, da še jim tako enostavno stvar mora rihtat en glumac?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

delavec44 ::

Ti bi avto po polni ceni vzel in še 600€ dal za kredit?

IL_DIAVOLO ::

Kupujem od privat prodajalcev, ne od avtohise. Sicer pa kolko mislis, da te pride ceneje, ce vzames na lizing na znizano ceno? Nazadnje ko sem spraševal za nov avto, koliko bi me prišlo financiranje na 5 let? 5 jurjev. Lol
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

delavec44 ::

Tukaj je debata o novih avtih. Cela poanta teme je, da popuste pogojujejo z lizingom in o gotovini = kredit nočejo slišati. Seveda financiranje preplačaš, če pa ga lahko odplačaš predčasno je pa druga zadeva.

njyngs ::

Kje piše da je debata o novih avtih? OP ni omenil, da misli NOVO vozilo.

In nova vozila so še najmanjši problem - tam so obrestne mere že šle na 5%, nekateri celo na 1%. Za rabljena je pa še vedno 10%+.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

GregiB ::

njyngs je izjavil:

Kje piše da je debata o novih avtih? OP ni omenil, da misli NOVO vozilo.


OP ni(sem) omenil novih avtov, sem pa omenil avohiše, kjer veljajo za rabljene avtomobile enaki pogoji popustov = financiranja, kot za nove. Gre za to, da so avtohiše že desetletje ali več v poziciji, da sedijo na denarju (oz. vzvodju, da ga poceni pridobijo) in se gredo bančništvo namesto avto-dealershipa. "Cash is King" zanje pač nič ne pomeni, za razliko od drugega (realnega) gospodarstva, kjer so kratki cash-cikli zelo zaželjeni.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

njyngs ::

Prej sprejmeš, da so oni banke in ne car-dealerji, prej ti bo lažje. Isto kot google ni IT podjetje, ampak primarno oglaševalsko podjetje.

Drugač pa se da najt take, ki ti ne vsiljujejo lizinga. Dober primer je AP Drago iz Maribora. Tudi pri Avto Slak (NM, Trebnje) se zna marsikatero vozilo kupit s popustom na keš brez lizinga - ampak je odvisno od posameznega avta. Tudi jaz iščem že kar nekaj časa naslednji avto in me motijo iste stvari kot tebe, ampak se pač sprijazniš da tako je. Konc koncev so oni prodajalci in si lahko postavijo pogoje kot njim paše - žal.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Čewap ::

GregiB je izjavil:

Čewap je izjavil:

Če se obrok ne bi več spreminjal bi me avto po 6. letih prišel cca 18000€ (preplačilo 4000€), tako sem ga plačal 15200€.

Torej, če prav razumem te je 12 mesečno financiranje 9.000€ stalo 1.200€ oz. 13,34%. Bogato...


Ja, debilno. Sem se odločil za lizing zaradi vrtca in otroškega dodatka, zato da avto ni pisan name. Ko pa preračunaš pa vidiš, da je lizing daleč najslabša opcija, bi moral že prej malo računat.

Utk ::

Ne vem kje jih vi najdete. Kupil sem 4 nove avte, vsi 4 različne znamke in trgovci, in pri vsakem bil še v kakem drugem salonu seveda, in nikjer nisem jaz omenil financiranja niti oni, razen oni enkrat pri kiji. Kia je poglavje zase. Že zarad tega težko da je bi kdaj kupil. Če ne moreš normalno povedat kolk stane avto, potem se res nimamo kaj menit.

Ja, debilno. Sem se odločil za lizing zaradi vrtca in otroškega dodatka, zato da avto ni pisan name.

To je res debilno. Če nisi kupil ferrarija za 400 jurjev, ti to pol kurca ne vpliva na vrtec.

bemfa ::

Če maš sp in je avto na firmo, ti lepo zniža mesečne prihodke in vpliva za cel kurac na vrtec.

Utk ::

To ti zniža enako če je na kredit, keš ali na lizing, če je na firmo.
In ni nujno, da ti bolj zniža, če imaš na sp, razen če goljufaš, oz. tudi v primeru, da je na fizično osebo, lahko glih tako goljufaš in nabijaš stroške prek kilometrine.

IL_DIAVOLO ::

delavec44 je izjavil:

Tukaj je debata o novih avtih. Cela poanta teme je, da popuste pogojujejo z lizingom in o gotovini = kredit nočejo slišati. Seveda financiranje preplačaš, če pa ga lahko odplačaš predčasno je pa druga zadeva.


Ce ga moras odplačevati 3 leta, preden lahko sploh koristis to moznost, ne vem ce. V tem času so te ze obrali.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Bellzmet ::

Koliko pa dajejo popusta pri leasingu?

GregiB ::

Bellzmet je izjavil:

Koliko pa dajejo popusta pri leasingu?


Zelo različno, odvisno od vrednosti, starosti avtomobila, od tega, kolikšen je lasten vložek, ročnosti leasinga etc. Načeloma 5%-10% prodajne cene...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kredit | Avtokredit | Lizing (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911597 (4793) redtech
»

Bi trenutno upali vzeti leasing za avto z variabilno obrestno mero (5 let)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8612905 (10484) kriptobog
»

Lizing in odplačilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9118484 (15431) IL_DIAVOLO
»

Zakaj se prodajajo malo rabljeni avtomobili ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9517840 (14857) rejven
»

Ali se lahko v avtohišah "handla"? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10425121 (20371) St235

Več podobnih tem