» »

Kolesarjenje okoli Blatnega jezera

Kolesarjenje okoli Blatnega jezera

Yossarian ::

Med prvomajskimi prazniki bomo turistično v 4 dneh prekolesarili Balaton. Ima kdo kašen namig, kje si kaj ogledat, pojest... pa da se ne oddaljimo preveč od jezera (recimo 2-3 km vstran od poti)? En namig sem že dobil, grad Szigliget. Namigi zelo dobrodošli.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

BorutO ::

Sem malo iskal, pa nisem nič našel. Če že, je pa res kar nekaj km stran od "obale".
Sem pa našel zanimivosti glede jezera - prevedeno:

- Kolesarska pot okoli Blatnega jezera je dolga več kot 200 km.
- Trasa je sestavljena iz namenskih kolesarskih poti in mirnih stranskih cest.
- Pot na južnem in zahodnem delu jezera je dokaj ravna.
- Pot na severnem in vzhodnem delu jezera je precej hribovita.
- Kjer koli obstajajo označene kolesarske poti, naj kolesarji kolesarske poti uporabljajo raje kot glavne ceste.
- Od vseh se pričakuje, da so samozadostni; Vsakdo bi moral nositi črpalko, obleko za punkcijo in v primeru punkcije imeti možnost, da popravi punkcijo ali da je videti dovolj nemočen, da nekoga popravi namesto vas. Druga možnost je, da vzamete vsaj eno rezervno notranjo cev.
- Kolesarska pot Balaton ima lahko poleti in ob sončnih vikendih veliko kolesarskega prometa; V večini drugih časov je kolesarska pot mirna.
- Kolesarska pot je na nekaterih območjih v zelo slabem stanju, npr. asfaltna površina je razpokana, drevesne korenine se dvignejo v valovite valove in v skrajnih primerih lahko vržejo kolesarja s kolesa.
- Med kolesarjenjem morate vedno nositi čelado; Morda nikoli ne boste padli in udarili v glavo, če pa to storite, vas lahko čelada reši pred resnimi poškodbami glave.

ToniT ::

Sam sem bil za 1.maj okrog jezera pred leti. Predvsem severni del jezera je krasen. Od Keszthelya do Szigliheta imaš alternativo po hribih. Obvezno prenočitev na Tihaniyu. Južni del jezera je manj zanimiv. Na koncu pa kopanje v Hevizu.

Argonavt ::

Na JZ delu Balatona, ki je ob poti za Budimpešto:


 Gostilne JZ Balaton

Gostilne JZ Balaton



Kukorica Csarda je mal stran od jezera ( ne vem 3, 4 km), bil tam izgleda ok stara Čarda, vikend (pre)polno lokalcev, kar je dober znak. Bili za vikend nismo dobili mize, smo poiskali ob jezeru.

Tako smo potem dvakrat ( tja in nazaj) jedli v Vitorlas Etterem ob jezeru. Bolj modern lokal, full prijazni se potrduli najti mizo ob zabukirani gostilni, hrana zelo ok. Ampak od tega je leto in pol.

Nek lokalc, ki živi ob jezeru mi poslal cel spisek top gostiln, a je mail žal že deleted.

Bili izven sezone ( oktober) pa so za vikende (dobre) gostilne kar zabukirane. V delovnik mislim, da ni problem.
Ogledov ni bilo, ker smo šibal naprej, razen Tihany, ki je kao must see.




Yossarian je izjavil:

Med prvomajskimi prazniki bomo turistično v 4 dneh prekolesarili Balaton. Ima kdo kašen namig, kje si kaj ogledat, pojest... pa da se ne oddaljimo preveč od jezera (recimo 2-3 km vstran od poti)? En namig sem že dobil, grad Szigliget. Namigi zelo dobrodošli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Argonavt ()

ToniT ::

Samo še to: 2.maja je maraton okrog jezera in je takrat ogromno kolesarjev na poti. Mi smo šli ravno v kontra smeri in smo se včasih kar umikali. Je pa bilo fajn, ker so bile okrepčevalnice ob poti in smo se kar tam ustavili na pecivu, sadju itd.

Yossarian ::

Hvala za vse informacije.

Nisem vedel za ta maraton okrog jezera. Mi bomo šli iz Keszthelyja po severni strani jezera gor in nato po južni dol nazaj do Keszthelyja; peti dan pa seveda z avti v Heviz.

Bom vesel še vsake nove informacije.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarjenje in kolesarske poti po Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
586829 (449) DePalmo
»

Dolžnost turista, da troši na destinacijah (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
738150 (5445) e-marko
»

Kam najraje odrinete na izlet po Sloveniji?

Oddelek: Loža
243525 (1428) solatko
»

Planiranje kolesarskega izleta

Oddelek: Šport
72232 (1780) jozagulikoza
»

Malo samote na hrvaški obali ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5121558 (19437) msjr

Več podobnih tem