» »

Gorenje hladilnik "piska "

Gorenje hladilnik "piska "

sočan ::

Pozdravljeni,
Imam eno občasno težavo z kombiniranim hladilnikom gorenje NRK6191.



Vsake toliko časa začne piskati neprekinjeno. To naj bi bil znak odprtih vrat.

Vrata seveda zaprta.



Sumim na težavo z stikalom ki kontrolira odprtost vrat in prižiga lučko v notranjosti.

Ker kadar piska tudi ponovno odpiranje in zapiranje ne prekine piskanja ampak je treba pritisniti tipko.



Sedaj pa pridem do glavne težave , da nikakor ne najdem lokacije tega stikala ??

Kje se nahaja to stikalo ?



Hvala.

GupeM ::

Ni problem stikalo, verjetno. V hladilniku je senzor temperature. Ko daš v hladilnik toplo hrano poleg tega senzorja, senzor seveda zaznava previsoko temperaturo in začne piskat.

Se je tudi meni že zgodilo. Poglej v navodila. V troubleshootingu je to opisano. Pa bil je res to problem.

Stikala pa tudi pri meni ni. Sklepam, da je nek magnet nekje na obodu vrat, pa ta zaznava odprtost/zaprtost vrat za lučko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

GupeM ::

Takole senzor temperature pri meni izgleda:


Tega ne smeš založit s toplo hrano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

IL_DIAVOLO ::

Seveda je treba brand new napravo razsraufat, namesto da se prebere navodila za uporabo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

k4vz0024 ::

Lahko bo zmanjkalo plina v kompresorju in ne hladi kot bi moral.

sočan ::

GupeM je izjavil:

Ni problem stikalo, verjetno. V hladilniku je senzor temperature. Ko daš v hladilnik toplo hrano poleg tega senzorja, senzor seveda zaznava previsoko temperaturo in začne piskat.

Se je tudi meni že zgodilo. Poglej v navodila. V troubleshootingu je to opisano. Pa bil je res to problem.

Stikala pa tudi pri meni ni. Sklepam, da je nek magnet nekje na obodu vrat, pa ta zaznava odprtost/zaprtost vrat za lučko.


Je neko magnetno stikalo nekje in to me zanima kje je...

Piše v navodilih da enakomeren zvok se pojavi ob odprtih vratah..

Prekinjajoč pisk in utripanje lucke na vratih pa pomeni tezavo s temperaturo v notranjosti..

To magnetno stikalo hkrati tudi vklaplja izklapja luč v notranjosti..

Tako da ostajam pri istem vprasanju kje je locirano to magnetno stikalo 😉😭

GupeM ::

Ok, potem bo verjetno to res to.

Če želiš biti pa 100 % prepričan, pa na telefonu vključi snemanje videa, daj telefon v hladilnik, zapri vrata in čez 2 sekundi znova odpri in preveri video, da vidiš, če se lučka (ne) ugasne.

Sicer pa nimam pojma, kje bi to magnetno stikalo bilo.

puginho ::

sočan je izjavil:

GupeM je izjavil:

Ni problem stikalo, verjetno. V hladilniku je senzor temperature. Ko daš v hladilnik toplo hrano poleg tega senzorja, senzor seveda zaznava previsoko temperaturo in začne piskat.

Se je tudi meni že zgodilo. Poglej v navodila. V troubleshootingu je to opisano. Pa bil je res to problem.

Stikala pa tudi pri meni ni. Sklepam, da je nek magnet nekje na obodu vrat, pa ta zaznava odprtost/zaprtost vrat za lučko.


Je neko magnetno stikalo nekje in to me zanima kje je...

Piše v navodilih da enakomeren zvok se pojavi ob odprtih vratah..

Prekinjajoč pisk in utripanje lucke na vratih pa pomeni tezavo s temperaturo v notranjosti..

To magnetno stikalo hkrati tudi vklaplja izklapja luč v notranjosti..

Tako da ostajam pri istem vprasanju kje je locirano to magnetno stikalo 😉😭


Gorenje ima fizično stikalo za zaprta vrata, na desni stranici hladilnika je

sočan ::

Fizična stikala so bila pri modelih z ročnim nastavljanjem termostata..

donvito ::

GupeM je izjavil:

Ko daš v hladilnik toplo hrano poleg tega senzorja, senzor seveda zaznava previsoko temperaturo in začne piskat.


Ali lahko vročo hrano postavite v hladilnik?

Ne, temu se je dobro izogniti, saj se bo temperatura v hladilniku, zaradi vroče hrane, ki smo jo neposredno po kuhanju dali v hladilnik, zvišala. Povišanje temperature in kondenzacija pa dajeta dobre pogoje za razrast mikroorganizmov. Zato je smiselno počakati, da se vroča hrana ohladi na sobno temperaturo in jo šele nato shraniti v hladilniku.

Kadar toplotno obdelane hrane, kuhane, pečene ali ocvrte, ne porabimo takoj in jo želimo shraniti, jo moramo ohladiti in shraniti. Med ohlajanjem toplotno obdelanega živila lahko pride do razmnoževanja mikroorganizmov in tvorbe njihovih strupov (toksinov) v živilu, zato jo moramo ohladiti čim hitreje. Pri tem velja "2-urno pravilo": ne glede na to, ali je to hrana, ki vam je ostala, ali jo boste vzeli s seboj, ali pa ste jo pravkar kupili, je pomembno, da hrano ohladite in postavite v hladilnik v roku dveh ur, da se prepreči razmnoževanje mikroorganizmov. Če želite hrano nekoliko hitreje ohladiti, jo lahko v posodi postavite v hladno vodo. Pazite le, da hrana ni popolnoma pokrita, da se lahko odvečna toplota in vodna para izločita. Ko se ohladi, lahko hrano shranite v hladilniku v nepredušno zaprti posodi. Za hitrejše ohlajanje, lahko hrano razdelimo na manjše porcije ali v tanjše sloje, Posodo s hrano hladimo v koritu z vodo, ki smo ji dodali led, hrano večkrat premešamo, večje kose (npr. mesa) ločimo od omake ali juhe in jih ohlajamo ločeno, ob nizki temperaturi zraka lahko živila ohlajamo zunaj, na primer na balkonu, vendar ustrezno zaščitena pred morebitnim zunanjim onesnaženjem, vključno z insekti in živalmi.
Ostanke pripravljenih obrokov pojejte v 2-3 dneh.

Izjema so jedi iz riža, ki jih je potrebno zaužiti v enem dnevu. To pa zato, ker lahko riž vsebuje spore, ki preživijo kuhanje in prerastejo v bakterije, kot je Bacillus cereus, ki proizvajajo toksine, zaradi katerih lahko zbolite, če se ostanki ne ohladijo hitro in pravilno shranijo. Dlje časa, ko se kuhani riž hrani, večja je verjetnost, da zaradi novih bakterij ali njihovih toksinov uživanje ne bo varno.

IL_DIAVOLO ::

In za to rabimo google? Đizs
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

c3p0 ::

Kateri hipohonder je to pisal, živila iz riža pojesti v enem dnevu? Spore verjetno preživijo kuhanje, morda so to kar prioni.

Najbrž je krompir iz hladilnika tudi strupen, gobe te pa tako ubijejo.

puginho ::

sočan je izjavil:

Fizična stikala so bila pri modelih z ročnim nastavljanjem termostata..


Glede na to da sem lani kupoval nov hladilnik sem videl vse gorenjeve hladilnike in vsi imajo stikalo na desni strani, tudi tvoj model

Ashrack ::

donvito je izjavil:


Ali lahko vročo hrano postavite v hladilnik?

Ne, temu se je dobro izogniti, saj se bo temperatura v hladilniku, zaradi vroče hrane, ki smo jo neposredno po kuhanju dali v hladilnik, zvišala. Povišanje temperature in kondenzacija pa dajeta dobre pogoje za razrast mikroorganizmov. Zato je smiselno počakati, da se vroča hrana ohladi na sobno temperaturo in jo šele nato shraniti v hladilniku.


Pri NO-FROST hladilnik te ovire ne vidim in sem mnenja da lahko das toplo hrano notri. Kaj pravite ostali?
....

GupeM ::

Tudi jaz nisem pristaš dajanja (pre)tople hrane v hladilnik. Pozimi jo običajno ohladim kar na balkonu, poleti pa pač na sobno temperaturo, preden jo dam v hladilnik. Se mi je pa zadnjič zgodilo, da sem imel na pultu dve plastični posodici ne vem česa že. Ker sem se odpravljal spat, sem zadevo moral postaviti v hladilnik. Zadeva ni bila vroča. Recimo, da je imela kakšnih 25-30 stopinj. V hladilniku je bil prostor ravno poleg tega senzorja. Ko sem plastični posodici, postavljeni ena na drugo, postavil tik ob ta senzor, sta ga ravno dovolj ogreli, da je zaznal povišanje temperature. Ker sta bili tako blizu senzorja, je bil tudi pretok zraka mimo senzorja slab. Čeprav je v celem hladilniku temperatura še vedno bila nizka, se je ravno v okolici senzorja zrak rahlo segrel in hladilnik je začel piskat.

Sicer pa itak odsvetujem postavljanje katerekoli stvari poleg tega senzorja, ker zadeva lahko vpliva na meritve. Če je zadeva mrzla, se lahko splošna temperatura v hladilniku zviša zaradi nekega x razloga, senzora pa tega ne bo zaznal, ker mrzla zadeva ob senzorju hladi zrak.

Dokler se mi to ni zgodilo, sploh nisem porajtal, da je tam senzor. Zdaj sem pa malo bolj pozoren kaj postavljam tja.

val46 ::

sočan je izjavil:

GupeM je izjavil:

Ni problem stikalo, verjetno. V hladilniku je senzor temperature. Ko daš v hladilnik toplo hrano poleg tega senzorja, senzor seveda zaznava previsoko temperaturo in začne piskat.

Se je tudi meni že zgodilo. Poglej v navodila. V troubleshootingu je to opisano. Pa bil je res to problem.

Stikala pa tudi pri meni ni. Sklepam, da je nek magnet nekje na obodu vrat, pa ta zaznava odprtost/zaprtost vrat za lučko.


Je neko magnetno stikalo nekje in to me zanima kje je...

Piše v navodilih da enakomeren zvok se pojavi ob odprtih vratah..

Prekinjajoč pisk in utripanje lucke na vratih pa pomeni tezavo s temperaturo v notranjosti..

To magnetno stikalo hkrati tudi vklaplja izklapja luč v notranjosti..

Tako da ostajam pri istem vprasanju kje je locirano to magnetno stikalo 😉😭



Mogoče bi poskušal po obodu vrat "potovat" z enim drugim magnetkom, ali kar s kakim kovinskim delom kakega orodja, kak izvijač morda? Tako bi verjetno lahko lociral položaj magneta. Sicer ne vem kako bi ti to lahko pomagalo v tvojem primeru, ampak vsaj vedel boš, kje je ta magnet na obodu vrat lociran.

FrRoSt ::

Ashrack je izjavil:

donvito je izjavil:


Ali lahko vročo hrano postavite v hladilnik?

Ne, temu se je dobro izogniti, saj se bo temperatura v hladilniku, zaradi vroče hrane, ki smo jo neposredno po kuhanju dali v hladilnik, zvišala. Povišanje temperature in kondenzacija pa dajeta dobre pogoje za razrast mikroorganizmov. Zato je smiselno počakati, da se vroča hrana ohladi na sobno temperaturo in jo šele nato shraniti v hladilniku.


Pri NO-FROST hladilnik te ovire ne vidim in sem mnenja da lahko das toplo hrano notri. Kaj pravite ostali?


:O

Topla ali vroča hrana se NIKOLI ni dajala v hladilnik!! Pa ne zato, ker bi to škodilo hladilniku, ampak zato, ker se hrana (hitreje) skisa!
No, očitno se je to z googlom in no frost hladilniki nekako izgubilo, kakor še marsikaj in VELIKO drugega.

puginho je izjavil:

sočan je izjavil:

Fizična stikala so bila pri modelih z ročnim nastavljanjem termostata..


Glede na to da sem lani kupoval nov hladilnik sem videl vse gorenjeve hladilnike in vsi imajo stikalo na desni strani, tudi tvoj model


No, moj model ima palčico za senzor in lučko zgoraj. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

FrRoSt ::

sočan je izjavil:

GupeM je izjavil:

Ni problem stikalo, verjetno. V hladilniku je senzor temperature. Ko daš v hladilnik toplo hrano poleg tega senzorja, senzor seveda zaznava previsoko temperaturo in začne piskat.

Se je tudi meni že zgodilo. Poglej v navodila. V troubleshootingu je to opisano. Pa bil je res to problem.

Stikala pa tudi pri meni ni. Sklepam, da je nek magnet nekje na obodu vrat, pa ta zaznava odprtost/zaprtost vrat za lučko.


Je neko magnetno stikalo nekje in to me zanima kje je...

Piše v navodilih da enakomeren zvok se pojavi ob odprtih vratah..

Prekinjajoč pisk in utripanje lucke na vratih pa pomeni tezavo s temperaturo v notranjosti..

To magnetno stikalo hkrati tudi vklaplja izklapja luč v notranjosti..

Tako da ostajam pri istem vprasanju kje je locirano to magnetno stikalo 😉😭


No, včasih si poklical na gorenje servis, jim razložil problem in so ti kar po telefonu povedali in razložili, kje ga biksaš! :'( Saj to verjetno delajo tudi še zdaj in danes! ;)

Samo ne se dat!! Nabavi nekaj magnetov in vstrajno išči magnetno stikalo po hladilniku!! Ni hudič, da ga ne bi odkril!? 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2481428662 (2345) boocko
»

Delavnice programiranja in elektronike za otroke - ideje

Oddelek: Loža
354559 (3097) WizzardOfOZ
»

Odpravljanje vonjav v hladilniku.

Oddelek: Loža
485771 (4592) Mare2
»

Hladilnik-žarnica

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
92373 (2218) N0t0ri0us
»

Temperatura vode pozimi v avtomobilu

Oddelek: Na cesti
3310467 (8608) amigo_no1

Več podobnih tem