» »

minimalna konfiguracija za gledanje filmov

minimalna konfiguracija za gledanje filmov

majlo ::

Sicer ni ne vem kako nujna pomoč, imam pa per vprašanj.:D

Kakšna je minimalna konfiguracija za gledanje filmo (procesor, grafa, ram)?

Možnost nadgraditve prenosnika - sedaj je not procesor P1 133 mhz - kateri procesorji pašejo not?

:\

Lp majlo

IceIceBaby ::

za nadgradnjo prenosnika se pozanimaj pri proizvajalcu ampak v veliki večini primerov se ne da procesorjev menjat. Sploh pa na plato ki sedaj nosi P133 verjetno neboš spravil procesorja, ki bo sposoben fullscreen divxe predvajat.

Minimalna konfiguracija za gledanje filmov ? CPU minimalno 300 mhz, grafična nima velik veze, rama pa tolk da sistem lepo dela. Ampak s 300mhz boš komi skoz pršu, verjetno ti tudi kakšen film nebo lepo delal pa slika bo slabša kot bi lahko bila.
Minimalna konfiguracija za udobno gledanje je pa pomoje kakšen 700, 800mhz procesor.

majlo ::

ok

kaj pa recimo za domač računalnik. Pri punci imam P 200 MMX, grafa je 16 mega, rama 96 mega, plata pa na pamet ne vem kera je. kako pa je z nadgradnjo tega ( samo procesor )?

Fury ::

kar se punce tice.. najvec na P233 ce bos kje najdu.. samo to ni dost.. 300mhz je KOMAj dost ampak VELIKA VECINA filmov steka na 300... mors it kar tja okol 500mhz da je gledljivo..rama bi blo dobr met 128 da cimmanj praska po disku, dal bi se pa tut s 64 graficna pa vsaj kaksna 2MB ATI al pa podobno solidna (trident in taka jajca odpadejo)

za laptop pa pomoje ne bos dubu procesorja drugega...

slawc ::

fury ima prav, omisli si najmanj 500MHz procesor (ne celerona), imel bos manj problemov. Sam sem imel 433MHz celerona in nekateri filmi so delali normalno, ostalo je bilo pa sranje. Rama poskusi cim vec spraskat, za graficno pa nevem. Logicno se mi zdi da ni vseeno katero imas.
LP, Slawc

Tiger ::

Procesor Celeron 400Mhz ali boljše
ram 64MB
grafična z vsaj 8 MB rama

svejk ::

mislim, da je graficna ravno tako pomembna. sem mel pred leti thunderja 1ghz, pa neko levo grafiko. od divx nic, zamnjam grafiko in je zadeva zaspilala.

jest10 ::

Če imaš dobro urejen sistem z win 98 ti bo 100% brez najmanjših težav delavalo na pentiumu2 300MHz in 64MB ali več rama.
Če puncin 200MHz naviješ boš tudi lahko gledal večino filmou. Meni so na p225MHz MMX 64MB rama delovali divx3 filmi z manjšim bitratom od 118kB/s, divx5 z manjšim od 108kB/s itd brez zatikanja. Kar je pa imelo večji bitrate je pa štekalo.

Pa ne nabijajte mi da je 500MHz procesor minimalno za gledanje divxou. Kaj vam morem če niste sposobni imeti urejen sistem ali pa če tlačite XPje na kišto z minimalno konfiguracijo z delovanje le teh :D

Aja v puncino kišto daš lahko max amd 300MHz če je za plato zunaj kakšen novejši bios, ki da podporo za ta procesor.
Vsaj na mojo plato je šeu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Fury ::

ali pa ce je vecina divxov v vec kot 100kbit/s... pa v polni resoluciji.. vsaj velika vecina v zadnjem letu.

Sami ::

Za normalno gledanje filmov, bi bil dovolj celeron 300Mhz, 8MB grafična in pa 64MB rama. Meni so na P2 266, 64MB ram, 4MB grafična delovali skoraj vsi filmi. Na P2 350Mhz, 128MB ram, 16MB grafična pa so mi delovali čisto vsi filmi brez problema.:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

sniffer ::

Da še jaz dodam. Na celeronu 633Mhz, 32Mb grafični kartici in 128Mb rama delajo čisto vsi filmi. Če je kak štekal, pol je štekal tudi pri kakemu kolegu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zahteve za gledanje divx filmov

Oddelek: Strojna oprema
493045 (1805) Azrael
»

P3 650Mhz,2x128mb, za internet in multimedio@keri OS izbrat

Oddelek: Operacijski sistemi
261448 (1116) AndrewSmith
»

DivX Filmi na Celeron 300Mhz ?

Oddelek: Zvok in slika
151414 (1118) blazko1
»

Celeron 266, 96mb rama zadost za gledanje divx & xvid filmov ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151409 (1160) mrTwelveTrees
»

gledanje DivX filmov

Oddelek: Pomoč in nasveti
331832 (1011) smash

Več podobnih tem