» »

Monitor 19"

Monitor 19"

glinik ::

Končno sem dobil monitor :D :D jea!!!

Zdaj nimam več sposojene 14" :D :D Samo še plato in rame pa rock'n roll !!!

Kdo kupuje nov monitor,mu priporočam Philips 109P.Če pa imate malo plitkejši žep pa je super izbira Samsung 959 NF.LCD še ni zame,pa še predragi so.

Zdaj se bomo šele kregali :D :D

Lp

BlazP ::

To se zdej sam hvalis, al si hotu kej povedat s tem? ;)

Pa sklepam, da si si kupu Philipsa 109p. Se prav da ga mas zdel dan, dva, al pa tri, pa ga ze kr priporocas vsem ostalim?

glinik ::

:D ma pusti mi malo veselja :D

Kar nekaj ljudi je zanimala ta tema,in to pred kratkim!:) Samo pomagam:D

Lp

glinik ::

Ja,še enkrat,hvala za vaše MODRE komentarje ...

Enemu bo ziher prav prišlo.

Lp

VS ::

In na podlagi cesa priporocas ta dva modela? A bi hotel malce vec povedati, kaj imata ta dva modela, kar drugi nimajo?

LP,

Saso
--
Povsem nekompetentna oseba.

glinik ::

VS:

Zate se bom pa lepo potrudil :D Čist enostavno,najbol razširjena znamka (za monitorje) na slovenskem prostoru je Samsung.Posledično je tudi najcenejši.LG nisem gledal,to moram priznat.Bivši Goldstar mi nekakor ni pri srcu.Samo ime so spremenili,in že mislijo da imajo najbolše monitorje.
Monitor sem kupoval 1/2 leta.Gledal sem Iyyamo,Samsunga in to je vse,saj konec koncev nimaš nikjer monitorjev,ki bi jih lahko stestiral.V BB imajo sami klump (izjeme so redke).Mlacom tudi nima nič,kam boš šel pol???Dosti testov sem gledal: www.chip.de in www.tomshardware.de/com Philipsa sem vzel kar malo na blef.Se pa pozna da ima proti Samsungu bolšo luminanco.Na faxu mi je profesor (Dr. Stergar) dal vedet,da je podatek o luminanci zelo važen,zato sem vzel Philipsa.

Pri video imaš 3 razrede kvaliete slike.Kvaliteta slike se definira z množilnikom vzorčne frekvence.

1.razred:4,4,4 - najbolša možna slika
2.razred:4,2,2 - malo slabša
3.razred:4,1,1 - še slabša

1.številka je za luminanco,drugi dve pa sta krominanci.Kot sam vidiš je vzorčna frekvenca luminance vedno 4X.Človeško oko je najbol občutljivo na luminanco oz. svetilnost.Recimo,Eskimi so dosti bol obutljivi na ta parameter kot mi.

Bo vredu? :D

Lp

VS ::

glinik se je razpisal:
Zate se bom pa lepo potrudil :D Čist enostavno,najbol razširjena znamka (za monitorje) na slovenskem prostoru je Samsung.Posledično je tudi najcenejši.LG nisem gledal,to moram priznat.Bivši Goldstar mi nekakor ni pri srcu.Samo ime so spremenili,in že mislijo da imajo najbolše monitorje.


Hvala. Bolj sem mislil na ergonomiko, razmik med piksli, kontrast, moznosti nastavitve toplote barv, en ali dva DVI vhoda ipd, ker so taki podatki bolj pomembni za tiste, ki se bolj zares ukvarjajo s sliko. Ampak je res, da obicajno taki primerki ze gledajo za dobrimi LCDji, ki tudi niso tako obupno dragi. Vsaj 15" in 17" ne.

Je pa tudi res, da nisem povsem na svezem, ko se govori o Slo racunalniskem trgu.

LP,
Saso
--
Povsem nekompetentna oseba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VS ()

glinik ::

LCD-ji so mi še malo predragi.Če pa bi ga že kupil,bi pa al 15" al 19" vzel.17" ima na 1280X1024 premale ikone in pisavo.Če pa spremeniš resolucijo pa gledaš samo meglo.To sem opazil na Samsungu 172... z DVI-jem!To mi ni glih všeč.Zato sem raje vzel good old "cathode ray".Nastavitve za sliko in take fore pa že imajo itak vsi monitorji.Vsaj tisti bolši.:)

Lp

Lime ::

glinik, LG ti ni všeč, Philips pa?

LG = Philips od 5.7.2001 :D

July 5, 2001: LG.Philips Displays, a joint venture with Philips, is born

Uradno pa že od 27.11.2000.
Link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lime ()

glinik ::

Dobro si me :D

To ti je ista fora kot BMW in ROVER :D

Bodi brez skrbi in vedi da je Philips za to poskrbel,da so njihivi monitorji bolši - vsaj upam =(/%#"

Lp

Wox ::

Stergar? FERI-MB? Vso srečo pri študiju. Po tvojih postih sodeč, boš jo še krvavo potreboval.

glinik ::

Se ti zdi?Sem res v taki veliki temi?Očitno ga poznaš.Meni se zdi čito OK.

Jaz pa upam,da bom čim prej končal s šolo.Ko bo,bo.

Si ti tako hudo pameten?Če da,potem reči materi naravi HVALA,drugače pa ...

Wox ::

glinik: Nisem mislil nič slabega. Sej si verjetno fejst fant. Samo malo me razjezijo tisti, ki nekaj kupijo, pol pa to hvalijo kot najboljšo zadevo za tist denar. Pri monitorjih je to še posebej subjektivna zadeva, saj veš kako je. Vsake oči majo svojga malarja.
Kar se Stergarja tiče, ga poznam še iz časov ko sem jaz bil na faksu. Takrat je bil še samo magister in se je pridno vlekel v ... (že veš kam) gospodu Horvatu. Zdaj je profesor? Cool.
Drugače mi je pa najbolj ostal v spominu Babič. Eksakten mož.
Tebi pa seveda želim čim več opravljenih izpitov in žurk.

glinik ::

Viharnik

Lepo,da sva to zdaj razčistla.Žal je to vspovsot,da se moraš saj veš kaj ...Dvomim,da je on edini človek,ki počne takšne stvari - žal :)

Za monitorje,pa sem pisal tako,ker sem ga kupoval 1/2 leta in se vozil sem,ter tja.Po vrhu tega sem še ultra pedanten (dostikrat pretiravam-taki pač sem).

Je pa Samsung 959NF za 65k sigurno najbolši nakup,vsaj mislim :D

Lp

glinik ::

Babič in Angleitner sta profesorja in pol.Če bi le vsi bili takšni.24 ur bi bil na predavanjih :)

Lp

johnyboy ::

Ej, ti ki si ravnokar kupil monitor. Kaj meniš o monitorjih llyama, so kej kakovostni'

glinik ::

Valda da je IIyama zakon, samo kaj pa $$$

Mislim da stane 454 Pro 100K sit.Malo je to drago, če primerjaš, da dobiš Samsunga 959 NF za 60K sit.IIyama pa tudi ni tolko bolša, da bi odštel 40K sit več.

Kolko sem opazil, ima IIyama odlično osveževanje pri visokih resolucijah.Npr. 1600x1200 ima 100 ali več Hz.To nima noben drug monitor, kdo pa že ima na 19" resolucijo 1600x1200?Jaz ne, mogoče ti?

Če pa hočeš imet hi-end monitor, pol pa je Mitsubishi zate.Test za 21" in 22", tudi IIyamo imaš v testu.Mitsubishiji pa so še dražji. ;( http://www4.tomshardware.com/display/20...

Lp

CaqKa ::

kdo pa že ima na 19" resolucijo 1600x1200?Jaz ne, mogoče ti?
marsikdo.. ti pa vsekakor nisi med njimi.
o iiyamah pa zaenkrat same dobre izkušnje z moje strani.. samo prej si morš v trgovini pogledat pa jo priklopin na en komp pa čez celotno polje slike preletet da je vse lepo in prav... meni so namreč hotli podturit enega ko je imel spredno steklo počeno, pa ko nastavitev velikosti slike ni shranil.

glinik ::

Ja CaqKa, ti že moraš nekaj zraven godrnjat :D

No, kdo pa ima resolucijo 1600x1200 na 19"?Nobenega ne poznam.Dobro, izjeme se ziher najdejo.

Lp

CaqKa ::

večja resolucija pomeni večjo površino.. poleg tega folk dosti bolj privlačijo številke kot pa kvaliteta.. zato ima velika večina folka naštelan monitor na višjo resolucijo kot pa na višjo kvaliteto...
višja resolucija pa tudi pomeni večje delovno okolje.. vsakdo ki dela dtp ali pa se s kakimi slikami bavi ima rajši višjo resolucijo.. za tebe ko se z wordom baviš je manj dovolj...

glinik ::

Profesionalci so seveda razred zase. :D

Torej IIyama, zaradi višjih številk. :D :D :D

Lp

N-E-O ::

Lep pozdrav fantje,
jz si grem v ponedeljek kupit Samsunga 959NF... za 70000 sit + 3% popusta za gotovino. Zanima me, ce je ql ce to vzamem za tak dnar?? Pa se to mi povejte, a ta monitor deluje na DVI (zato ker mam tako grafično da ma dvi)?? PA tist ko ga ma, naj mal pove, ce je zadovoljn oziroma ga malo skritizira... lp
Follow the white rabbit.

glinik ::

Na gambitu ga imaš za 65000 + 2% popusta s kodo.Super monitor!

Lp

Lime ::

CRT monitor z DVI priključkom???

N-E-O ::

Ja, v enem članku v reviji sem bral, da moramo biti pozorni tudi na to, če ima monitor VGA ali DVI prikljucek, digitalni je seveda boljsi (dvi), imajo pa ga tudi CRT monitorji in ne samo LCD-ji.
Follow the white rabbit.

glinik ::

Jaz ne poznam CRT monitorja z DVI priključkom.Poznam pa jih ogromno!!!

CRT imajo VGA vhod in pika.Kupi lepo Samsunga 959NF in oči se ti bojo zahvalile na svoj način. :D

Lp

N-E-O ::

Preberi si 2. del članka
crt proti lcd

v rubriki DVI standard

citiram:

"Omeniti velja, da digitalna tehnologija prenosa slike DVI ni uporabna le pri LCD-monitorjih, saj se v novejšem času pojavljajo tudi CRT-monitorji, ki uporabljajo enokanalni DVI."

Drugače je pa itaq vse ql, ker jutr po jutranji kavici letim po Samsunga... lp
Follow the white rabbit.

glinik ::

Lepo to :)

Lp

CaqKa ::

v bistvu se z dvijem izogneš ramdacu na grafični... ter ga preseliš v monitor... vprašanje je samo če naredi proizvajalec monitorja ali proizvajalec grafične boljši ramdac...
vsekakor imajo matrox grafične ene izmed boljših ramdacov... malce sem šel offtopic.

glinik ::

Ja, to nam je znano.:)

Lepo, da si nas spomno, da imaš ti matroxa :D

Lp

CaqKa ::

atija ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 19' crt monitor

Oddelek: Kaj kupiti
341951 (1472) Matev
»

Dober CRT (Trini/Diamond -tron) ali LCD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565410 (4469) iso2000
»

Kupujem nov 19" CRT monitor (visji razred) - potrebujem vasa priporocila

Oddelek: Kaj kupiti
392471 (1770) glinik
»

Kupujem nov monitor 22" CRT, katerega priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
442273 (1663) glinik
»

Nakup monitorja - kterega?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
514514 (3851) Zico

Več podobnih tem