» »

Razlika med WD800JB in WD800PB?

Razlika med WD800JB in WD800PB?

bastadu ::

Pred letom sem kupil WD800JB, zadnjič pa sem naročil še en isti disk, dobil pa sem WD800PB. Sedaj me zanima razlika med slednjima dvema diskoma. Kolikor sem sam testiral oba dva diska, ima WD800PB občutno večji dostopen čas (19,2ms) kot serija WD800JB (13,3ms). Najbolj sumljivo je to, da na uradni WD strani ni ne duha ne sluha o WD800PB seriji. Za boljše razumevanje še slikice:

WD800JB na Promise FastTrack100 kontrolerju:


WD800PB na Promise FastTrack100 kontrolerju:


Prosim za pojasnitev zadeve, če se komu sanja...:\
  • zavaroval slike: Predator ()

ali3n ::

PB - ma oljne ležaje; tako so mi razložili na enaa.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

bastadu ::

Samo disk zgleda že vizualno zelo drugače kot JB serija... A ima dostopni čas kaj veze, če imam disk priklopljen na koncu kabla in ne na prvem konektorju? Pa kako to da na Western Digital-ovi strani ni nič napisano o tej seriji?8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

ali3n ::

ej, ne vem... jaz sem hotu naročit 120GB PBja.. pa jih žal ni več, niti jih ne bo... tk da sm dobil JB, ki pa me je presenetil s tihim delovanjem :D

magari klič na EnaA support - so zelo prijazni... 080 11 04 (8.00-16.30); uvoznik pa je mislim da Avtera.

zanimivo je, da tudi Avtera nima na cenikih PBjev.. samo BB, JB in AB (5400rpm)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

bastadu ::

Če ima kdo ta enak disk, mi lahko prosim zmeri dostopni čas v HDTach-u? Moram zvedet čim prej, da lahka disk vrnem nazaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Buggy ::

bastadu: jaz imam enege WD1200PB in enega 1200JB in je situacija ista kot pri tebi. Dostopni cas PB-ja je cca 18 ms JB-ja pa 12ms v HD-Tachu 2.70, se pravi skoraj tretjino pocasnejsi od JB--ja. Sicer ne vem zakaj bi prislo do takih razlik vendar kar se tice hrupa ni med njima (zaenkrat) razlike prav nic. Firmware imata tudi cisto isti in tudi druge karakteristike so iste, edina razlike je oljni lezaj.

BTW: Kaj si naredil potem z diskom? A si nesu nazaj?

bastadu ::

Ja sem vrnu nazaj in ga vzel pri drugi firmi in sedaj je OK...

Buggy ::

In vzel pri drugi firmi - kaj se enega PB si vzel in je bilo v redu ali si vzel JB in je zdaj v redu?

bastadu ::

Sedaj sem dobil JB...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A je to normalno al je disk prepočasen?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
442997 (2050) strictom
»

Kater IDE RAID kontroler?

Oddelek: Kaj kupiti
491826 (1156) bastadu
»

Porazni rezultati 2×WD800JB RAID0?!

Oddelek: Strojna oprema
121410 (1206) Primoz78
»

Potrebujem novi trdi disk!

Oddelek: Kaj kupiti
131018 (748) TribesMan
»

Pomoč pri prestavitvi diska na RAID kontroler

Oddelek: Pomoč in nasveti
151152 (967) schurda

Več podobnih tem