» »

Magnetni rele?

Magnetni rele?

Lio ::

Kje najceneje dobit mgnetni rele, ki bi tok PREKINIL ob stiku magneta. Doma mam take ki tok sklenjo če daš magnet zraven.



Lp Lio

Azrael ::

> ob stiku magneta ...
to si verjetno mislil ob vklopu releja?

Vprašaj v trgovinah z materialom za elektroniko (HTE, IC, Conrad - verjetno bo drago, vendar ne zmerom...) ali mali oglasi. Verjetno boš prej, kot rele z samo mirovnim kontaktom, dobil releje z mirovnim in delovnim kontaktom, se pravi, obedve možnosti, ti pa potem pa uporabi kombinacijo, ki jo rabiš, neuporabljen kontak pa pustiš prazen.

Ko kupuješ moraš še vedeti za kakšno napetost in tok (istosmerni / izmenični), mora biti tuljavica releja , potem pa še moč kontaktov releja : tok in napetost, ki jo bodo kontakti preklapljali, seveda ali za istosmerni ali izmenični tok in število kontaktov, če rabiš več .

LP, Azarel
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Lio ::

> ob stiku magneta ...
to si verjetno mislil ob vklopu releja?

Tko sem mislu. Ubistvu sploh ne vem če je to rele, kar mam doma(tko ga je poimenoval radioamater ki mi ga je dal). Ubistvu je kot ena micena steklena ampula, notri sta dve 'palčki' ko daš magnet zraven se dotikata ena druge, ko ga odstraniš gresta narazen.

jst pa nucam glih odratno. Ko daš magnet zraven prekine tokokrog.

Aja specifikacije nej bi ble nekak take:
max. 1A
istosmerni tok(baterija)

Red_Mamba ::

pa daj da ti ta magnetni rele (reče se jim pa BTW "reed releji") vklopi obični rele ki ima preklopno stikalo. Rele bo izklopil (če boš pravilno vezal) ko bo reed pritegnil.
Reed releji ne obstajajo ki bi razklenali kontakt ob magnetu. Vsaj men ni poznano da bi obstajali.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

TribesMan ::

Ja res je Reed releji ne morejo prekiniti kontakta, lahko samo sklenejo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

16F84 ::

Zanesljivo so tudi taki z mirovnim kontaktom oz. obema. Pred kratkim sem imel opravka z enim strojem (za predelavo mesa)na katerim so stikala z obema kontaktoma v enem ohišju. Ohišje sicer zelo podobno induktivnemu ali kapacitivnemu senzorju. Tukaj sem opisal takratno težavo. Sicer sem taka brez ohišja (samo steklena cevka) videl v CIP-u v Mariboru v predalih kjer imajo robo za "razprodajo" Mogoče imam doma v delavnici še kakega - če, ti ga lahko pošljem.

lp

16F84 ::

Sem zdajle pogledal :( tile čip-ovi nimajo mirnih kontaktov. V eni cevki so sicer 4 stikala a vsa so delovna aktivna pa na različnih razdaljah.

lp
S.

Lio ::

bom prašu dons tovariša na radioamaterstvu, kaj je mislu.

gumby ::

relejev je mali milijon vrst... tudi takih z mirnim kontaktom. malo napiši, kakšnega sploh rabiš - napetost za tuljavo, max. tok za kontakt, itd

16F84 ::

Citat:
napetost za tuljavo, max. tok za kontakt, itd


Govora je o reed kontaktih brez tuljave

lp

gumby ::

ups, površno sem prebral:8)

Lio ::

sicer sem to že napisu pa useen:
max. tok 1A
max. napetost 12V


Lp Lio


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rele z kontra delovanjem. Kje kupiti?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131758 (1500) Voluharr
»

Pomoč pri izbiri releja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
192077 (1887) VolkD
»

Vklop računalnika z GSM-om (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
569252 (6887) _pobesneli_
»

Shema za uklop pumpe s PCjem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
334248 (3508) DimmniBurek
»

Vezava avtoradia: vklop ob prižigu luči?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
144332 (4071) bastadu

Več podobnih tem