» »

Logitech z-640 vs TEAC PM-1300

Logitech z-640 vs TEAC PM-1300

Orchestra ::

Mene pa zanima kere zvočnike naj kupim.Ključnega pomena igra subwoofer, čeprav ne verjamem da ima TEAC pm-1300 močnejši woofer(piše, da ima 35w RMS; log. z-640 pa 23w RMS).:\

Z-640:www.logitech.com
TEAC:www.teac.de

Hvala za vse predloge!
lp

JustVi ::

soobvofer ma bolj globok Logitech

Poprav povezavo pri Teac-u, brez 1300 spredaj :)

Orchestra ::

Tukaj imam v mislih to:
"ej prjatu, dej prnes svoj komplet, bova mal sprobavala -peak power-"
-Glede kvalitete so logitechovi 100% pravi, a kaj ko je moč na prvem mestu

hvala
lp

Orchestra ::

U glavnem, še vedno ne vem za kateri sistem naj se odločim; ampak še vedno je MOČ WOOFERJA na 1.MESTU.Če je teacov woofer res tako močan, takoj kupim ta sistem;razen če namesto, da buta, poka.

hvala
lp

jest10 ::

Moč ni vse. Važna je tudi odzivnost zvočnika(samo žal to pri računalniških zvočnikih ponavadi ni navedeno)!
Zvočnik z dobro odzivnostjo lahko na 2W igra glasneje kot zvočnik s slabo odzivnostjo na 50W!

Orchestra ::

Ali lahko po razliki v ceni sklepam, da je logitechov woofer vseeno močnejši ?

SikWitIt ::

:\
js sm se tudi zdej odlacu za Z640.. in kolkor sm se pozanimal imajo mocnejsi woofer kot teacovi... pa tui bol kvalitetni so.. zato...logitech Z640.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SikWitIt ()

jest10 ::

Če bi pa res rad imeu prave base si pa raje kupi woofer posebej:D

Orchestra ::

Če majo z-640 res močnej woofer.........sm že u trgovin.
-ampak bom vseeno še malo počakal, da dobim še malo mnenj...

hvala
lp

Orchestra ::

OK.Recimo, da imajo logitechovi(75db) več odzivnosti, kot teacovi.Ampak še zmeraj verjamem, da imajo močenejši woofer?Fajn bi bilo, če bi oba slišal u trgovinah...

Prooooosim, če me lahko kdo prepriča, da kupim logitechove.;( :)

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

najbolje da greš tja ,kjer majo obojne zvočnike in jih slišiš

Xgeneration ::

A je že imel kdo možnost slišat Logitech X-620? Kakšni so v primerjavi s Creative Inspire 6700 (vem, da je woofer malo močnejši pri 6700!)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

ultras82 ::

k ste glih pr zvočnikih; mam dve vprašanji in sicer:
-kaj pomenita funkciji tape mode in tv mode pri genius 5.1 home theatre
-mogoče kdo ve kateri zvočniki (2.1 al pa 5.1 do 35k sit) imajo brezžičnega daljinca(razen genius) pa da se lahko prključjo na dvd komponento

Hvala!

Lp
Ultras

ru7 ::

Hmm, jst sem TEAC-e slišu, pa jih bom kr naroču pomoje, ker sem uiber zadovoljen :D

Fury ::

ultras:

1) to so samo razlicni stereo vhodi - da mas lahko vse na enkrat priklucen in samo saltas vmes.. da ni treba kablov saltat :)

2) nebi vedu :)

Orchestra ::

Jest creativove zvočnike zelo hvalm, edin wooferji so mal švoh proti logitechovim...:D

jest10 ::

Pri teh cenejših zvočnikih basovcu žal ne moreš reči woofer. So daleč od tega:D

Rasno sem prej višje napisau. Če bi rad imel dobre base si kupi sub posebej.

Orchestra ::

Ja, sm ali je dodat woofer sm kable prklopt(sigurn bi mogu kupt aktivnga, ker bi rabu močnej ojačevalc)....:\

short:
1.)Ali se splača kupt 5.1 sistem pol pa razšranfat(če je treba), in dodat svoj woofer...

2.)Kateri so kvalitetni cca 30l woferji(majhne dimenzije), da butajo tud takrat, npr. brenk strune.(baje ma Jamo to čez=$$$)

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Razšraufati se ti ne splača, ker niti slučajno ne boš zadovoljen z rezultatom.
Edino toliko da izklopiš sub, ki je v kompletu:D

Kvalitetnih je veliko. Samo je tudi odvisno, kakšno muziko poslušaš.
Recimo za globoke in mehke base so dobri refleksni zvočniki, za udarne, hitre in ne tako nizke base pa so boljši zvočniki v zaprti škatli.

Jaz imam recimo mivoc aktivni woofer. 80W RMS(70W izmerjeno:D ), 20cm membrana, 91db odzivnosti. Igra kar dobro(stolp moram imeti podložen s peno, ker mi drugače cd preskakuje zaradi vibracij). V primerjavi z njim se lahko atp3, ki ga imam pri računalniku skrije v najbolj temen kot.
Bil je pa malo manj kot 40 jurjeu.

Še najbolj se ti pa splača posebaj kupiti zvočnik, mu narediti pravo škatlo in ga priključiti na ojačevalec.

Orchestra ::

Samoizdelava wooferja(kutija+zvočnik) je zelo precizna oz težavna, tako da je to zame višja stroka...

jest10 ::

Ni prav nič težavna.
Samo ko kupiš zvočnik moraš paziti, da dobiš zraven vse potrebne podatke za izračun škatle.
Potem pa poizkusiti čimbolj podobno kišto sestaviti kot se jo zračuna.

Zračunam jo lahko jaz, ti samo priskrbi podatke:D

Orchestra ::

Kaj pa če bi vprašal tko: ker woofer do 20k bi lohk stisnu u 30l kutijo?

hvala
lp

jest10 ::

Do 20 jurjeu žal nobenega. Vsaj pravi woofer ne.
Ker poceni zvočniki rabijo dosti večje škatle za nizko igranje kot dražji.
Edino kakšen 20cm zvočnik bi lahko spravil v tako škatlo in dosegel zadovoljivo igranje.

Druga možnost pa je, da kupiš že narjen avto woofer.
Vsaj ne boš imel dela z izdelavo škatle, pa tudi malo ceneje te bo prišlo. Je pa res da se boljši rezultati dosežejo pri lastni izdelavi škatle.

Orchestra ::

Zame je woofer to(za filme gledat pa za špilat), da vsako nizko frekvenco, ne bom rekel zabuta, ampak to; da "zavibrira",da lepo premakne veliko gmoto zraka.Fora je v tem, da taki wooferji stanejo velik $$$(Jamo...).Za musko poslušat je dobr skor
usak "woofer"(rave,tehno,hause...),tukaj pa je važno, da buta...Še zmeraj bi rad poudaru: "MAL DNARJA, MAL MUSKE."Moj sošolec ma 10w "woofer", pa ga kar tovče, še posebno takrat ko pade kakšna bomba(špili)-ampak ga ma pri 3/4 moči; drgač je prenaglas...:D
Če bi res hotu kaj sam sestavlat, je najbol, da kupm en DVD predvajalnik, ka ma že not neki ojačanja(predojačanja)-tko, da bi imel saj za tweeterje,za wooferja pa logočno,nov ojačevalc; če le-ta NI aktivem!
Se pravi:
-DVD predvajalnik(DTS,DD)-sej ene 5*5w RMS+10w za wooferčka, če je možn...
-5*tweeter(nisem zahteven)
-SUBWOOFER-po možnosti aktiven, da ni treba kupit ojačevalca...

DVD predvajalnik predlagam, zato, da ni treba kupit kakšnga receiverja... :)

hvala

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki 5.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
658534 (7194) Clone
»

Za tiste ki nameravate kupiti 5.1 zvočnike

Oddelek: Kaj kupiti
341628 (1101) boštjan
»

Še vedno ni prepozno za novoletno darilo

Oddelek: Novice / Ostale najave
322055 (2055) lorenz
»

genius sw 5.1 home theatre (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564116 (3500) jest10
»

Altec Lansing ATP3

Oddelek: Zvok in slika
7962 (889) tha_man

Več podobnih tem