» »

TI4200 Volt mod

TI4200 Volt mod

DarwiN ::

Tisti ki ste vmod na vaših TI-jih naredili veste da potrebujete dva SC1102 čipa, enega za voltažo procesorja in enega za voltazo ramov.Za dvig voltaze je potrebno na tale čip prilotati upor, težava pri meni pa je, da imam samo en tale čip in to za procesor.
Imam Gainward TI4200 64MB. Voltaza procesorja je 1.65V kar je vredu in gre navit na 320Mhz kar je tut vredu.Moti pa me voltaza ramov ki je na 3.35V ,kar je celo manj kot najmanj (3.45 defoult) :)
Rami tako kljub hladilnim jedrom delujejo na minimalnih 560Mhz.
Zato ker pač imam očitno malo oskubljeno verzijo kartice in je Gainward šparal z temi SC1102
čipi imam jaz ,(nič kriv) pač katastrofalno napetost :)
Nasvet?

Točka kjer odčitavam napetost ramov? Tale točka kot veste leži nekje med dvema ramoma in je na njej pač seveda ista napetost kot jo dobijo rami.Kaj če bi tej točki prilotal upor ?..Bi z tem zvišal napetost vsem osmim ramom? ,morda samo tistima dvema med katerima je tale točka?,morda nobenemu?

Hvala za mnenje ali nasvet..!

Vesoljc ::

karakteristika upora je takšna da zmanjša napetost!
torej, če prilotaš upora na "žilo" bo napetost padla...
kar nardiš z voltmodom je to, da v biti nategneš napajalni čip, ki "misli", da je napetost ki jo "on" pošilja ven, prenizka (zato, ker si mu ti na sensorzko nogico prilotal upor), zato zveča napetost in kar dobiš je one happy oc junkie.

glede na to da je Vmem okol 3.3 in da ti manjka en napajalni čip, previdevam, da se napaja kar iz sistemskih 3.3V (ponavadi IO voltage), kot nakatere ostale kartice...

za foro plahko probaš dvignt to napetost (če maš to možnost v biosu) in pomerit tisto na grafi... mogo dobiš kej več ven... vkolikor ne, pa lahko dosežeš višji Vmem edino z kako hudo operacijo ter "eksternim" napajanjem pomnilnika (kr direk iz 5V linije :D )...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

frenk ::

sej agp slot ima 1.5V in ne 3.3V kot učas...sicer bi pa pomoje lahko vsakemu ram čipu naredu svoj napajanje...ampak to je extra zajeban mod:\

JIM22 ::

Jaz imam tudi samo en čip SC1102CS(za procesor grafične), za ram pa ni SC1102 ampak je SC2602S. Mislim, da bi moral biti ta isti kot 1102(iste lastnosti). Mogoče se pa motim. Mogoče ve kdo drug.:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Modifikacije strojne opreme

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
55671 (5643) sid911
»

Problem z Volt modom na GF4 TI4200 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1046696 (5204) _Dejan_
»

Huda okvara pri Ti4200; lotanje povezav...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51079 (935) Microsoft
»

Vsense 3,3V PSU mod

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101154 (1039) _Dejan_
»

Powermagic Radeon 8500LE "pencil trick"

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161385 (1035) morphling1

Več podobnih tem