» »

Zakaj mi ne vrti normalno DIVX-ov...

Zakaj mi ne vrti normalno DIVX-ov...

rockafela ::

Ni mi jasno, zakaj moja kišta ne vrti normalno divx filmov... zvok filma laufa normalno, medtem ko je slika v nekakšnem počasnem posnetku, pa vsake tolk mal zašteka in potem preskoči mal naprej... in je vseen če film predvajam iz diska oz. CD roma (mogoče je malenkost boljš iz CD roma)... skratka nemogoče gledat ker zvok pride par sekund prej, preden se scena na sliki zgodi oz. začnejo odpirat usta...
Mam pa: Celeron 500mhz na plati MS7112C, 512mb ram, ge force2 Ti 64mb, disk je Seagate 10,2Gb - speed: 5400rpm, naložene mam pa XP-je.

Kje je problem?? A mam prešvoh procesor..., al so mogoče XP-ji preveč požrešni... al je kriv disk..., al je kaj tretjega??
A bi blo kaj boljš če bi dal gor P III 600mhz (to je največ kar plata prenese)??

Thnx za vsak nasvet...

Kekec ::

ne cpu je cist dovolj močan, mogoče lahko das se gor ffdshow filter najdes ga na http://www.divx-digest.com/software/ffd...

Dead_Eye ::

po mojem je potrebno winse na novo in ne dat preveč kodekov gor - samo tiste ki rabiš.....

jaz nisem mogel verjet, ko mi 3/4 iger ni delalo zaradi "preveč" kodekov

rockafela ::

Sem dal gor ffdshow filter, pa je isto... se pravi na dela tko kot bi moral.:(

Tiger ::

VIA Chipset gonilnike imaš inštalirane?

A1eN ::

Dej uninstall vse kodeke.Nato dej gor sam ffdshow.

rockafela ::

Sem vse to sprobal (no, razen winsow nisem na novo postavljal), pa je še zmer isti shit... ne dela tko kot bi moral....
Mogoče še kakšna ideja???

PhotoBlaz ::

js sm pa preprican da mas pac mau presvoh CPU. Ma kolegica Celeron 700, pa kaksnih filmckov s 30fps al pa vecjimi resolucijami tud ne predvaja vec normalno,..slika skace,..zvok zacen zamujat...itd.

Omisli si boljsi procesor...na zalost

Dr_M ::

99% sm, da je problem v via chipsetu. kle je blo ze ogromno pritozb, da sicer na videz zmogljiv racunalnik, dela pocas - vedno pa je blo neki skupnega -> via apollo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zvery1 ::

Se strinjam s tabo Dr_M.
Doma sem matki zrihtov celerona 600 navitga na 747 in na Vii-ni plati 7117C.(256Mb rama)
PrOn ki je mal bl zahteven sploh ne dela ql.Slika je skoz neki slow motion.Mors dat v nastavitvah za divx najslabso kvaliteto da dobr dela.Mam pa cist osnovne kodeke gor.
Tko da celi 500 zna bit ze mal utrujen za kaksen nov DIVX.
LP
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Dr_M ::

ce bi meu katerkoli intelov chipset, bi delal kot urca use, nekje na medium post procesing:) :)
to vam garantiram.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TylerDurden ::

tako je, kriv je appollo chipset. Tudi če maš ne vem kakšen procesor bo še vedno štekalo. Ista zgodba je z dvdji.
Let\'s make some soap ...

rockafela ::

Hm, pol se pravi, da je edina varianta, da zamenjam plato & procesor...?

Dr_M ::

mnja...sej lohk kje dubis ksno rabljeno plato z i815EP chipsetom. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TylerDurden ::

Sploh nisem opazil, da imaš matsonic plato, sedaj sem 100%, da je kriva plata. Poglej za kakšno rabljeno abitko. A maš procesor na konverterju za slot1 ali imaš že socket podnožje za procesor.
Let\'s make some soap ...

rockafela ::

Jup, plata je matsonic...Je pa gor oboje, tako slot1 kot socket370 podnožje, tako da je celeron na socketu ...
Za detajle o plati:
http://www.motherboard.cz/mb/matsonic/M...

CaqKa ::

a driverje za grafiko imaš inštalirane?

rockafela ::

Mislim, da so driverji za grafiko normalno inštalirani... A misliš da bi lahko bil problem kje pri grafiki??

Daedalus ::

Če maš Via Apollo čipset, si preberi tole. Po inštalaciji tega programčka sem dobil iz svojega računala C466, ena MSI plata z tem čipsetom precej spodobno mašino, ki BP predvaja vse divx-e.

Dolpoteg pa najdeš tule.

Upam, da ti bo kaj pomagalo:)

/aja, ne pozabi poročati, če je kaj bolje, slabše...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

CaqKa ::

mja.. če niso prav driveri inštalirani potem filmi tečejo pune počasi.

rockafela ::

Daedalus, hvala ti za link... moram rečt, da je ta "Memory Interleave Enabler" do zdaj edina zadeva, ki je konkretno izboljšala predvajanje Divx-ov na mojem računalu!
Predvsem tisti Divix-i, ki so malo starejši oz. malo slabše kvalitete zdaj laufajo normalno, ampak problem je ta, da tisti novejši oz. boljše kvalitete še zmeraj štekajo (sicer je boljš kot prej, ampak še vedno slika teče počasneje od zvoka..., vsake toliko malo zašteka...) Se mi zdi, da čisto malo zmanjka, da ne vrti normalno...
Se da mogoče še kaj narest??? :)

Thnx

jest10 ::

Rešiteu zate se imenuje win98

Daedalus ::

Izklopit vse olepšave v winXP, pa mogoče malo navit, če plata to omogoča:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

roCkY ::

tkole sem se jaz lotu divX na stari mašini:
Izklopi vso kozmetko XP-jev, izklopi vse nepotrebne procese in progreme ter obvezno DVIGNI PRIORITETO PREDVAJALNIKU. Slednje je največ pomagalo! Bodi potrpežljiv, ko jo boš hotu spustit nazaj, če se s tem še nisi špilov! In seveda dvigni frekvenco procesorju in spremeni timeinge ramom. A ne pretiravej ker bo z DivX-i hitro nestabilno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stare prerokbe VIA čipovja

Oddelek: Strojna oprema
101600 (1362) muzičar
»

P3 650Mhz,2x128mb, za internet in multimedio@keri OS izbrat

Oddelek: Operacijski sistemi
261461 (1129) AndrewSmith
»

video na celeron 300mhz?

Oddelek: Zvok in slika
71100 (1020) Tomay
»

The weakest link za gledanje divx: ram ali graficna?

Oddelek: Strojna oprema
161305 (1061) Clemento
»

Ali je to vse kar zmore moj Računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151974 (1628) novi

Več podobnih tem