» »

Kako to ne dela-spletni ''irc''

Kako to ne dela-spletni ''irc''

bizzare_ ::

Imam problem, nekako bi rad prisel do chata na siddhartini spletni strani, to je nekaksna oblika irca :)
Ampak, seveda, ko kliknem ne dela naredi ''klik'', odspodaj pa napise error on page, kaj bi bilo lahko narobe?Je mogoce vzrok ''virtual java machine''?

tx-z ::

hmm.. ta stran k si jo napisu..zgleda mal drgač kot tista k jo maš ti..mogoče IE error..probi s kerim drugim..pa počak še na druge da odgovorijo k nism šur:)
tx-z

bizzare_ ::

Sem probal ze tut z firebirdom in mozillo, ziher mora bit problem v kaksem standardu, ker mi tudi na windows 2000 ne dela...na windows 98 pa ''baje'' dela, vsaj tako sem slisal :)

bizzare_ ::

Aja pa se nekaj :)
Enkrat mi je ze uspelo priti gor, zato ne wem kaj bi se lahko bilo narobe ?:(
Struckoti help :)

BaRtMaN ::

Kakor jaz vem, so ti klienti napisani z Javo in se lahko zato enostavno integrirajo v web page. Tako da si dol potegni runtime iz Sunovih strani.

bizzare_ ::

Zdaj pa kar dela, po cudezu, grem kliknem in dela :>
Cudna so pota windowsova :)

Bakunin ::

in zakaj postavljajo te stvari v javi/php ? kaj je narobe s (privat) irc streznikom ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Loki ::

manj komplikacij za (neuke) uporabnike.
pri privat irc serverju ga moras dodat lastnorocno, konfigurirat moras username in geslo (kar nekaterim dela VELIKE preglavice).

Bakunin ::

kako manj?

imas xchat/mirc, pozenejo in se priklopijo na irc.sickarta.net.
gesla ne rabijo, razen ce ga ti ne postavis na irc strezniku.

Pri precej uporabnikih (predvsem v podjetjih) so "dodatki" kot je java/flash ipd. izklopljeni zaradi varnostnih razlogov.

nsignific ::

Pri ŠE VEČ uporabnikih (podjetjih) so pa zaprti vsi porti razen www in ssh/telnet.

Zato.

Bakunin ::

In kaj manjka kaksnemu spletnemu vmesniku za IRC (via php) ? Jaz bi to uporabil.

dela preko spleta (www) in sam streznik prenese vec tisoc povezav. Medtem ko se razni php/java sesuvajo kakor hitro je na chveku vec kot 20 ljudi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IRC server [irc.arnes.si] NI POVEZAVE (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
658046 (3793) D3m
»

IPV6 Irc serverji ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10017888 (13045) UnderTaker_
»

Blokada irca.

Oddelek: Omrežja in internet
352552 (1560) ERGY
»

ipv6 for g33k`s (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7712628 (9184) Kami
»

Nov slovenski IRC-strežnik

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
356995 (6995) Bakunin

Več podobnih tem