» »

AMD 1800+ palomino!

AMD 1800+ palomino!

Vlady ::

Ok ne bom vas spraševal, koliko naj bi moj procesor zdržal in kolko ne. Zanimajo me prevsem menja in izkušnje z tovrstnimi procesorji.
Imam:
AMD XP 1800+palomino @1533MHz 133x11,5
1024Mb SDRAM @ 133,5MHz 2x512MB
Matsonic MS8137C Socket A VIA Apollo Kt266 mainboard (iz tega ne razberem katera plošča naj bi točno bila - VIA kt266???)
še fotka programa:

V BIos-u imam za naštimat FSB frekvenco, množitelja pa ne. Imam izbiro za 133, 140 in 150MHz FSB-ja, zraven pa se mi še viša PCI clock po 33, 35, in 40MHz. Lahko povišam voltažo za +0,05V in +0,1V
Na fotki so moje trenutne teperature pri povprečni obremenitvi. Na procu imam novo kupljen originalni hladilnik od AMD-ja za procesor 2400+ in še dva ventilatorja na ohišju (spredaj in zadaj). DIski imajo dvoj ventilator. Pri polni obremenitvi, imam temperaturo okoli 58-59C (niha).
Sedaj me zanima, ali bi navitje za 100MHz procesorja lahko privedlo do kakega uničenja elementov? Torej, rad bi iz originalnih 133MHz spravil na 140MHz in s tem procesor navil za približno 100Mhz (66MHz če smo natančni). Koliko naštimam ram timinge? Kaj pomeni tisti system bus 266MHz, če imam ram in FSB na 133MHz???? 8-O
In kaj menite o navijanju na 150MHz FSB? :)

jest10 ::

Mi ga prodaš?:D

Če ti bo delovalo stabilno in se ne bo pregrevalo se ti nima nič za vničiti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Vlady ::

Ok zadevo sem spravil iz začetnih 1533Mhz na 1610MHz >:D Zadevo mi sedaj prikazuje kot AMD XP 1900+ palomino :D

Tilen ::

btw jaz imam palomino 1600+ in laufa na 1900+ komot, pri 2000+ pa se kista sesuje pri testiranju s prime95

Vlady ::

Ha! Jst sm skuru plato, ko sem dal na FSB 150MHz x11,5 = 1720MHz (2000+). RAM je ostal OK, procesor je preživel, plata šla rakom žvižgat.
Sedaj sem kupil Matsonic MS8147C+ KT400A+8235 in zamenjal SDRAM 133MHz za DDR 400MHz.
Trenutno imam zopet FSB 133MHz, ker si ne upam še enkrat skurt ene plate. Me pa vsekakor zanima, kako na to ploščo pripravim, da bi mi delovala na FSB 266MHz x5 (ali x6). Množitelja v BIOSU niti na plošči sploh nimam za izbirat, in kakor premaknem FSB, množitelj ostane na x11,5.
Še kak nasvet, za pohitritev FSB-ja?
V kratkem načrtujem nakup novega procesorja, samo ne vem, kako naj bi deloval procesor 2600+ na FSB 133MHz, če ne morem izbrati množitelja. Torej mi bo ostalo samo navijanje FSB-ja in s tem tudi RAM-a. Torej, če bom hotel imeti na tej plošči (ki naj bi podpirala procesorje do 3000+) hitrejši procesor ala 2600+ Moram naviti RAM in tvegati, da ga skurim? :|

jest10 ::

DDR 400 pa ne boš tako hitro skuriu. :D Še posebno ne če boš navijau samo FSB brez nižanja množilnika. Ker boš veliko prej prišeu do max frekvence za procesor preden bi sploh prišeu do 200MHz FSB za kolikor je ram narejen.
Na 266 FSB pa te plošče ne boš videu. Malo si zamešau pojme. Sedaj imaš plato na 133FSB kar je v realnosti 266MHz na ramu in vodilu.
P.S. Ko zamenjaš procesor se priporočam za tega

mchaber ::

To je pa moj:



Če dobro pogledaš, vidiš da je fsb na 138 in ne na 133.Prej je bil 1700, zdaj 1800.>:D
.

jest10 ::

ti si imeu že prej navtega:D original je 133FSB

mchaber ::

Jebemti da mora bit množilnik zaklenjen.;((
.

Vlady ::

DDR, ki deluje na 200MHz, naj bi imel efektivno frekvenco 400MHz, to so mi včeri povedal na forumu, tak da RAM je že na maximalni frekvenci. Ta plata pa naj bi podpirala 100,133 in 166MHz. Sam fora je v tem, ker če bom daw notr procesor z višjo frekvenco bom mogu FSB povečat, če povečam FSB se poveča tud frekvenca RAM-a, kar lahko pripelje do uničenja.
A kdo kup ta procesor 1800+, ki dela lohk tud kot 1900+ za 15k? :)

jest10 ::

Če boš dal notri procesor z višjo frekvenco ti ne do treba nič FSB povečati. Ker plata sama zazna množilnik in ga nastavi(jasno če podpira procesor)
Pa za navijanje daj rame sinhrono s FSBjem!

Double_J ::

Kupš 2200+(1.8) pa daš fsb na 166 pa maš 2,25. To dela garantirano, na voltaži 1.75v:)

2400+ bi pa naneslo že 2490mhz na 166. To bi blo pa že treba precej hladit.:\

Barton pa ne rabš.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

m.i.h.a. ::

Jaz sem imel svojega athlona 1800+ (1533) navitega na 1805 MHz, to znese za rating 2200+, da se razume, proc je bil s palomino jedrom, pri navijanju je bil višan samo FSB (množilnik je bil nespremenjen) in voltaža je bila nespremenjena (torej 1.75 V). Glede na to da ni bila višana voltaža in da ni bil spreminjan množilnik je to še kar v redu clock.

No sedaj mi pa povejte kako bi kar najenostavneje odklenil ta proc, ena taktika je bila ta, da se luknje najprej zapolnijo z voskom (po pinih se podrgne z voščenko) in potem se jih med seboj poveže. To zgleda enostavno, ampak mene zanima ali je to učinkovito, ker tista vročina od proca in vosek... Sploh pa mi povejte kaj nastane, če povežem neprave pine in kaj če nekatere ne povežem (se proc uniči al je še kaj upanja)?
Druga taktika za odklepanje je pa z uporabo cianokola, ampak to mi ne diši preveč.

mchaber ::

Jst bi ga tud odklenu.:D


Vlady kter kuler maš ker js mam temp na enem cheap kulerju 64:'(
.

Vlady ::

Ja jst sm kupu cooler 2400+ original od AMD-ja, in naj bi hladil zadovoljivo procesor 2400+. In ga, samo jst imam še dodatne ventilatorje na ohišju. Procesor im temperaturo od 43-50C, plata pa se mi greje kot hudič. Včeri je mela 61C. Diski so pa vsi pod 32C.
Ne vem, zakaj na plati ni ventilatorja, sam so samo rebra na northbridge-u. Southbridge je brez vsega.
No sej u pondelk bom kupu now procesor najverjetneje 2400+ ali 2600+. Sedaj me pa zanima kaj naj naredim, da mi bo grafika u igrah manj zatikala, kupu sm pred kakim mescom geforce FX 5200 8xAGP.
Plato mam tud na 8xAGP in najnovejši driver. Grafika je full lepa, samo recimo v Gothic 2 mi zadeva nekako šteka in mi texture poskakujejo, tak da se skoraj nič ne vidi. Je možno, da je moj procesor tu ozko grlo, ki zmore pasovne širine okoli 1,65GB/s, grafična in RAM pa nad 2,1GB/s???? Imam 1GB DDR3200 400MHz, in mi deluje kar v redu, igra se celotno naloži v RAM im mi disk nč ne dela vmes (ne zatika zarad diska). Tud sistem (Windows XP) mi dela blazno počas. Zaganja se mi skoraj 4 minute, odpira pa mi vse na najbolj slowmotion kakor lahko. Med driverji ni nobenih sporov (napravami), nobenih klicajev in opozoril.
Ker me zanima zdej, kaj nej kupm, grafično, procesor al še 512MB RAM-a??????

Vlady ::

Kar se pa tiče odklepanja, bi tud jst odklenu, saj pri nastavljanju množitelja, ne moreš skurt plate al pa RAM-a ampak samo procesor. Bi pa ga daw iz 1533MHz na krepkih ~1800MHz če ne še več >:D Ker AMD-ji so znani po tem, da zdržijo velik, če jih primerno hladiš.

boštjan ::

to da ti v igri šteka je predvsem kriva grafa,sploh če maš vse detajle na high,ampak winsi se ti ne bi smeli tako dolgo nalagat,pa tudi programi bi se ti morali hitro odpirat

jest10 ::

Imaš vkloplen DMA?
Če imaš mrežno imaš vpisan IP?

Vlady ::

UDMA mode 5 na diskih UDMA mode 2 na cd-ciganih. Ne vem no... grafična se mi zdi dovolj hitra, najbolj me skrbi ta prepustnost procesorja. AGP8x ima največjo hitrost 2,1GB/s, procesor pa samo 1,65GB/s. Tuki se mi zdi največji hakl'c... Torej naj menjam grafično in ne procesor? Kaj pa hitrost sistema? Xp-ji naj bi bili znani po tem, da potrebujejo manj kot 1 miuto, da se zaženejo, men pa skor brada zraste pri zagonu, in skoraj star ratam, ko mi odpira explorer, moj računalnik, kak dokument... Na 1GB RAM-a??????? Winsi 2000 so mi hitrej delal na SDRAM-u 133MHz 512MB!

Vlady ::

Imam tud vpisano mrežno vse!

Vlady ::

Oz. v XP-jih, mrežna, ki je povezana na broadband nima pomena z nastavitvijo IP-jev.

mchaber ::

Kdaj je bil XP nameščen?
.

Vlady ::

uuuu dolg nazaj :) Je letnik 2002 verzija 2600


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Par vprašanj o amd athlonu 1800+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
705209 (4040) Pyr0Beast
»

Kateri procesor za mojo matično?

Oddelek: Kaj kupiti
301812 (1312) boštjan
»

Kwa je bolše: AMD 1700+ & 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
534196 (3197) Mulh
»

Ob spreminjanju FSB se spreminja DRAM CLOCK

Oddelek: Navijanje
141918 (1749) Microsoft
»

Kateri AMD procesor kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
161320 (1185) boštjan

Več podobnih tem