» »

nadgradnja mašine

nadgradnja mašine

toni22 ::

Torej, kupujem nekaj komponent, pa hočem bit zihr v svoj nakup, zato sprašujem vas.

Je tole vsaj soliden nakup:

osnovna plošča: abit AI7
procesor: P4; 2,6 800
ram: 2x 512MB, 400MHz Corsair
grafična: Asus ATI Radeon 9600 XT
napajalnik: Enhance 400W

Mašina bo namenjena predvsem video obdelavi in igram. Je stvar OK, ali naj kaj spremenim. Grafično in rame bi vzel pri JAE www.jae.si kjer majo eno hudo akcijo(vsaj men se zdi tako), ostalo pa vrjetno pri Mlacomu ali pa v lokalni rač. trgovinci.

Mal mislm tud navit. Zanima me tud, kako je z grafično, predvsem s firmo. Je sploh bistveno, al je asus, al je ...? Kaj pa rami, to je sumljiva cena(21k za 512MB). Je to za ta cenovni razred najboljša izbira?

Hvala že vnaprej!

Lep pozdrav!

boštjan ::

koliko jaz vem,majo akcijo teh ramov in grafe in se splača kupit.kar vzemi in uživaj

Tic ::

Mogoče bi premislil o GeForcu FX 5900. Najdeš ga pri jae.si za dobirh 55k :)

Grafa je pač višji razred kot 9600xt. Primerja se recimo za 9800xt ;)
persona civitas ;>

jurcy ::

ja dej rajš geforce fx 5900>:D

toni22 ::

hm.. teh ramov je zmanjkalo. Prosm da mi kdo napiše, kaj podobnega se še splača met.

Sami ::

Pol pa kupi 2X512MB Twinmos/winbond DDR400, navijajo se kot nori, men delajo brez problema na 235Mhz in lahko grem še višje...:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

ripmork ::

dobra konfiguracija,pa tudi dober nakup bi rekel......lahko pa tudi prišparaš kakšen tolar(ali več 10 tisoč)in pridobiš na hitrosti...
slišal se bo že tako oguljeno ampak si že slišal za athlone?:\
sicer pa si poglej kakšen test procesorjev-morda boš hitro spremenil svoje mnjenje-kar se pa ramov tiče:če boš navijal poslušaj
Sami-ja,drgač se ti pa DDR400 ne splača kupovat...

toni22 ::

Ja, saj sem razmišljal tud o Atlonu. Cena je res drugačna. Ampak mam kar ene predsodke, pa mislm da nism edini. Intel se mi zdi bolj stabilna zadeva. Pa pravjo tud da je za video obdelavo boljši intel. Ravno tako sem bral da AMD ne izkoristi tako dobro ddr400 kot intel. Tud o pregrevanju enih in drugih procesorjev je blo že precej govora.

Kaj mislš s tem, da se ne splača kupt ddr400, če ne mislm navijat? kaj, a pri nenavitem procesorju z 800fsb ta ram ni dobro izkoriščen?

twinmos/winbond pa tud ne vem kje se še dobi. Mlacom nima teh ramov več na ceniku. Če se ne motm jih je zamenjal Twister. Sam ta pa kar ceno drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toni22 ()

ripmork ::

ne,fora je v tem da nisi(če ne boš navijal) v NOBENI prednosti z DDR400 v primerjavi z DDR333-razen seveda višje cene:\ .....ko sem jaz kupoval je bila kar razlika v ceni,cen zadnje mesece na trgu RAMOV pa ne spremljam....če ni dost razlike pol bolš DDR400..

glede athlona:verjemi mi,men je tut pomembna stabilnost sistema in ko sem gledal teste proc. sem bil ZELO skeptičen.cenejše pa hitrejše+boljše matične plate(NFORCE2>:D )...pa sta dva kolega pred mano kupila athlona in sta ga hvalila(tist o pregrevanju je značilnost starejših verzij athlonov xp in prejšnjih modelov podjetja AMD),pol sem se pa še jest odločil(kar bo pač bo:D ) in nabavu athlona 2400+.......in sem zadovoljen z njim-v nasprotju z
pentiumom sem si prišparal ziher ene 20jurjev al pa še več
(sem takrat nameraval drugač p4 2.4Ghz),tako da je bojazen odveč...
seveda pa rabiš dobro hlajenje-ampak ni glih problem.za ene 8jurjev dobiš zallmana in nimaš problemov s pregrevanjem....morda so res
malo topljši od pentiumov,ampak tukaj je več dejavnikov:kolk je kišta velka,napajalnik,itd..

MEN SE JE SPLAČAL:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Sami ::

MEN SE JE SPLAČAL


Hvala enako men tud. Sej prej sm imel že 2 Intelova Pentium procesorja, ampak zdej se men zdi, da je Intel en navaden nateg. Athlon XP je hitrejši, se super navija in je 100% stabilen in stane pol manj kot Intel P4. Tudi prvi Athloni XP (Palomino) se niso toliko segrevali, sam sem imel 1800+ (palomino) in je bila temp. v mejah normale. Zdej pa mam bartona 2500+ BOX, ki je navit na 8,5 X235Mhz= 2000Mhz (470FSB), temp je 48 stopinj in povozi vsakega intela:D Če hočeš dobit super proc in plato se odloči za AMD.:))

LP
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

boštjan ::

no danes je zgodba drugačna in razlike v ceni med ddr400 in ddr333 je skoraj ničelna,tako da se splača ddr400 nabavit


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716280 (8319) Vlad Tepeš
»

PC primeren za urejanje videa

Oddelek: Zvok in slika
321689 (1239) Caligula
»

2x512 MB DDR 400, katera firma?

Oddelek: Kaj kupiti
201260 (961) PlayTheGame
»

Springdale/Canterwood -- kaj je že boljše? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565820 (4594) VASkO
»

Kateri pomnilnik?

Oddelek: Kaj kupiti
331578 (1143) tx-z

Več podobnih tem