» »

Prescotti v avstriji

Prescotti v avstriji

DjTonic ::

Malo sem gledal po internetnem iskalcu cen geizhals. At in presenečen uzrl ponudbe prescott procesorjev po zelo ugodnih cenah. Kot kaže ne gre za napako saj mi je našlo več ponudb>:D. Res čudna stvar:\ klik

Recimo tale p4 2. 8 ghz 1mb l2, 800fsb klik

p4 3.2ghz prescott

para! ::

To ni Prescott, to je P4 EE (Extreme Edition).

LP
Death before dishonor!

Boki_ ::

A ni pršu EE le v 3.2 GHz različici?
I'm back

Zheegec ::

Opis ustreza Prescottu, 0.09u, 1MB L2,...
Pri Intelu so rekli da bo Prescott že v Q4 2003 generatal "some revenue".
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DjTonic ::

Jao kakšen EE. Te bi pisalo, pa še btw P4 EE imajo 2MB L3 cacha in 512kb L2.

Zheegec ::

Samo je pa čudno da nihče nima te zadeve, izjav o performansah ni, benchmarkov ni, je pa zadeva naprodaj v Avstriji...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DjTonic ::

Moram kontaktirat enega kolega iz Graza pa da se zmeni. Če obstajajo takoj naročim pa ga grem k njemu iskat :D .Čudno mi je le, da so cenejši od Northwoodov pa še HT 2 imajo.

Boki_ ::

Če boš naročil še zame enga.
I'm back

morphling1 ::

Pozabite na tole, še Intel ni uradno splavil Prescottov, pa misliš, da jih bodo imeli nekje v Avstriji ali Nemčiji.
Če mene vprašaš pobirajo prednaročila, cene so pa tako in tako že fiksno določene s strani Intela in se pač ujemajo z napovedanim price dropom.
Čeprav, ko bodo res zunaj zna bit 2.8 Prescott kakem neweggu močno pod 200$
Zanimivo bo pa videti ali bo ta proc totalen fiasco, al se bo dalo vsaj kaj iz njega naredit. Recimo dober scenarij za overclockerje bi bil ta, da bi zadeva z boljšim hlajenjem šele zares poletela kar se tiče MHz. Slabši bi bil pa, da trenutna 90nm tehnologija enostavno prinaša samo cenejšo proizvodnjo, MHz pa ostajalo bolj ali manj na enakem nivoju (ok par 100 MHz višje, kar pa ne pomeni veliko)
Vseeno se ne znebim filinga, da ta proc. ne bo to kar mora bit (lepa presenečenja so pa tako in tako vedno dobrodošla :) )
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

asPeteR ::

Ma ne sanjat! Kaksen prescot v Avstriji!:D

Ta bo pri njih nekako cez 3 mesece ...

Glede pomislekov, ki jih imas Morphling1 ... Tud jaz sem vse bolj sumicav ... Mislim, da nekako AMD prevzema pobudo ... Kajti ce bi slo vse po nacrtih bi moral v nasih masincah tiktakat ze prescott. No, toda, kot si rekel, pustimo se presenetiti.:)
http://blog.stegnar.com

DjTonic ::

Prihodnost Prescottov so lepo opisali na vsem znani strani HardOCP ;)

DjTonic ::

Sem dobil mail od kolega iz graza pa pravi, da še niso dobavljivi. Je pa poslal mail-e trgovinam v katerem sprašuje za datum dobave.(Eden pravi, da bodo v enem tednu, drugi 3-4 tedne,..) Mah bo že nekak. :)

Pravkar sem zbrskal en članek o teh CPU-jih Klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Tarzan ::

Cevovodi bodo zdaj še daljši, ali bo dodatni nabori ukazov, HT2 in to uspeli izničiti to dejstvo? Stay tuned!:D

morphling1 ::

Samo ne spet toliko daljši, da bi izničili prednost 1MB L2 predpomnilnik. Ta test kar pokaže, da bo zadeva v igrah zelo dobra, za čisti computing pa malo slabša od zdajšnih P4ic. Vseeno glede na predpostavljene nizke cene in mislim da kar dobro overclockabilnostjo s pametnim hlajenjem in dobro plato, znajo tile prescotti postati zelo zanimivi. SSE3 in HT2 sta samo dodaten bonus
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

JustVi ::

Ne vrjamem, da bi se Intel na glavo prekucnu.

presenečenje bi blo kar dobrodošlo

A-64 512 bi bil še cenejši...~100$ :)

JustVi ::

Evo cene

Pentium 4E 3.40GHz - $591, 3.20GHz - $399, 3.0GHz - $322, 2.80GHz 800MHz FSB - $264 i 2.80GHz 533MHz FSB - $239

Zheegec ::

3.2GHz Prescott za ceno A64 3400+. Sedaj rabimo samo še benchmarke.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

JustVi ::

Očitno so cene že umaknili, jih ne vidim več. ;(

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

JustVi ::

No to je bilo že dolgo jasn...spet bo šlo vse na MHz.

DjTonic ::

Wow na AnandTechu so spisali nov članek, ki govori o naslednjikih Prescottov. Nove Tejas CPU-je oz Pentium 5. Najbolj mi je o oči "padla" oddana energija procesorja, ki je kar za pol večja od prescottov8-O. Namreč ta znaša kar 150W >:D. Zgleda, da če boš imel ta CPU boš rabil še eno Prometeio :D. Več tukaj

frenk ::

prometeia je narjena za nižje temperature in majhne obremenitve, vodno je pa za malo višje temperature in precej višje obremenitve...seveda je odvisno od radiatorja in bloka:)

JustVi ::

Namreč ta znaša kar 150W

na katero skupino uporabnikov to cilja?
:\
men strežnik CPU pri 18W vse sprot podela.
:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dothan vs. FX (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
905659 (3956) Spajky
»

Intel Prescott, Socket T (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
906678 (4510) Zheegec
»

Zamude pri Intelu

Oddelek: Novice / Procesorji
92211 (2211) Zheegec

Amd opustil prvo generacijo Athlona 64 ! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19210658 (7447) Zheegec
»

Intel(P4/Prescott) vs. AMD (Optreon/Athlon64)

Oddelek: Strojna oprema
181712 (1518) morphling1

Več podobnih tem