» »

Hercules 9800SE AIW zvok preko TV Tunerja zanic

Hercules 9800SE AIW zvok preko TV Tunerja zanic

VidKo ::

Hej!

Imam sledec problem s svojim 9800SE AIW: ob gledanju tv signala preko tv-tunerja je zvok zanic. V ozadju in ob visjih frekvencah imam sum in prasketanje. Zvok zvocna dobiva preko line-in vhoda. Ce pri line-in nastavitvah zvocne drsnik pomaknem v skrajno desno, potem suma vec ni in je zvok jasen vendar samo iz desnega zvocnika. Hvalezen sem za vsako pomoc.
Uporabljam sledeco masinerijo in programje:

Hercules 9800SE AIW
Abit NF7-S v2.0 (bios 2.0)
AMD Athlon XP 1700xp@2600xp
256 DDRam
Soundstorm onboard audio
Windows XP Pro SP1
DirectX 9.0b + Hotfix za PAL Tunerje

Lp, VidKo

para-site ::

poskusi na kasni drugi masini al pa vsaj kasno drugo zvocno dej noter, ker meni dela v redu tuner na omenjeni kartici, imam pa kar eno onboard ac97 zvocno

Zgodovina sprememb…

VidKo ::

Mam namen poskusit s pci zvocno. Ceprav me zelo cudi da imajo nekateri kanali cisto normalen zvok.

Lp VidKo

CaqKa ::

Ce pri line-in nastavitvah zvocne drsnik pomaknem v skrajno desno, potem suma vec ni in je zvok jasen vendar samo iz desnega zvocnika

kater drsnik? pa na katerih kanalih je bolje?
je možno da nimaš dovolj dobro ozemljene mašine? oziroma kabla od kablske.. odkod sploh jemleš signal? iz kabelske? če iz lufta loviš je vredi?

VidKo ::

kater drsnik? pa na katerih kanalih je bolje?
je možno da nimaš dovolj dobro ozemljene mašine? oziroma kabla od kablske.. odkod sploh jemleš signal? iz kabelske? če iz lufta loviš je vredi?


Drsnik pri nastavithas za zvocno kartico. Pri Line in. Ko nastavljas jakost posameznih opcij (master, wave, midrophone...).
MTV pa Viva sta totalno zanic. Dobri so Slo1, Slo2, Orf 1, Orf2, htv je ze slabsi...
Signal jemljem iz kabelske. Glede ozemljitve ne vem, preskoci pa iskra ko ga vtaknem not (bi lahko to bil problem?)

Lp, VidKo

CaqKa ::

bi lahko bil problem...
drsnik ki ga premikaš je drsnik za nastavljanje na katerem zvočniku bo špilala muzika (balance se reče temu v angleščini). glede na to da v eno stran cisto sumi v drugo pa ne ... lahko da je signal ki ga sprejemaš mono... potem nekje v nastavitvah tv tunerja naštelaj mono... lahko da ti tuner ne sprejema drugega kot mono.. spet naštelaj mono...
lahko pa tudi da je tuner zanič. svetujem da ga sprobaš še na katerem drugem računalniku ali pa, da prodajalca, ki ti ga je prodal vprašaš kaj je za naredit in mu opišeš napako.

glede na to da iskra preskoči pa se posvetuj s tvojim kabelskim operaterjem še prej pa preveri kak imaš računalnik ozemljen.

VidKo ::

bi lahko bil problem...
drsnik ki ga premikaš je drsnik za nastavljanje na katerem zvočniku bo špilala muzika (balance se reče temu v angleščini). glede na to da v eno stran cisto sumi v drugo pa ne ... lahko da je signal ki ga sprejemaš mono... potem nekje v nastavitvah tv tunerja naštelaj mono... lahko da ti tuner ne sprejema drugega kot mono.. spet naštelaj mono...


Cudno je to, da nekateri kanali, recimo Slo 1,Orf 1, Orf2, ki so v stereo delajo normalno.

lahko pa tudi da je tuner zanič. svetujem da ga sprobaš še na katerem drugem računalniku ali pa, da prodajalca, ki ti ga je prodal vprašaš kaj je za naredit in mu opišeš napako.

To se bom poskusil, kartice pa ne bom menjal.9800 se AIW ----> 9800 Pro AIW brez artefaktov :D

glede na to da iskra preskoči pa se posvetuj s tvojim kabelskim operaterjem še prej pa preveri kak imaš računalnik ozemljen.

Racunalnik mam pa ozemljen z vticnico, ki je ozemljena. Je pa res, da sem enkrat polomil konektor na kablu, pa sem ga moral malo odrezat in novega zvezat, pa je mozno, da nisem dobro zvezal.

Lp, VidKo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Help! softmod ati 9800

Oddelek: Navijanje
8944 (797) VidKo
»

Kar naenkrat se mi je začel pojavljati brum zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231975 (1523) multiscan
»

Radeon 9800se @ 9800 pro

Oddelek: Navijanje
61293 (1039) VidKo
»

ATI Radeon 9800 SE ali 9600XT (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20010554 (7046) flisko
»

GTA3 in ATI Catalyst gonilniki

Oddelek: Igre
191266 (970) rap3r

Več podobnih tem