» »

"trial" boot?

"trial" boot?

bastadu ::

Na računalu imam 3 operacijske sisteme: WinME, Win2k in nazadnje Red Hat Linux 7.0. Sedaj imam problem, ker moram Linux zmerom zaganjati z disketo. Zanima me, če se ta zagon da nekako vnesti v NT loader in da bi v tem meniju izbiral poleg WinME in Win2k tudi Linux?

crusader ::

Za NTloader ne vem ampak probi z BootMagicom se mi zdi da ga dobiš zraven PartitionMagica8-)

whatson ::

v NT loadaer linuxa neboš mogel vnesti... ker winsi ne podpirajo linux particij..

konfiguriraj Linux Loaderja (LiLo)...

tam lahko dodas kateri koli OS... in koliko koli hočeš...



bastadu ::

A nebi šlo nekako, da bi vsebino diskete nekako bila zapisana na enem fajlu na disku, do katerega bi potem bila v NT loaderju vnešena pot... V NT loader se sigurno da vstaviti še linux, sam nevem kako...:'(

whatson ::

jaz sicer močno dvomim... ampak mogoče se pa le da...
:\

miranpozar ::

Tista ideja z datoteko diskete je popolnoma mimo! Edini način, da se zadeva izvede je preko LILO loaderja. Pojdi v Linux in tam preštudiraj kako se to naredi! Jaz sem to imel porihtano, a je Linux to sam opravil pri inštalaciji (čudno, da pri tebi ni tako).

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

bastadu ::

miranpozar
Ta "ideja" ni tako za lase povlečena, kot si rekel. Na CDju z dokumenti sem slučajno našel tole, zdaj me zanima še samo kako bi spravil fajle z diskete v bootsect.lnx (6. točka)... A ve kdo mogoče?

whatson ::

zanimivo...
vseeno pa ti predlagam da raje uporabi LiLoja, ker bos ga lazje porihtal...
glede tega win loaderja pa mene tudi zanima kako se to v praxi obnese :D

bastadu ::

Tip, ki je napisal tale mini-HOWTO, je napisal (v 6. poglavju) "Copy the file from the diskette to C:\\bootsect.lnx. I don't tell you how to do that." Napisal je kao da je full izi, sam jest nimam pojma kok spravit tiste fajle v eno datoteko...
:'(

andrej ::

saj moras samo eno datoteko, datoteko, ki jo naredis z dd spravit na c:, potem pa jo dodat v boot.ini kot pise.

bastadu ::

Če pa piše takole:
6. The Windows NT part of the work

Copy the file from the diskette to C:\\bootsect.lnx. I don't tell you
how to do that.

A ne pomeni tole, da je potrebno skopirati fajle z diskete v bootsect.linx? Zakaj za vraga sta dva slasha (//)?

bastadu ::

Sem tut probu kr tak napisat pod do te datoteke v boot.ini ampak ko sem jo hotu ob bootu zagnat je bil čist prazen zaslon. Seveda saj je datoteka tudi prazna, le da ima velikost 512kb. Sem jo odpru v notepadu in je seveda prazna... neki more bit v zvezi s tistim kopiranjem fajlov v bootsect.lnx...:'(

andrej ::

ma ne rabis. Samo to datoteko lepo skopiraj na c:. Potem pa odpri boot.ini in dodaj vrstico, kjer navedes ime datoteke - sploh ni nujno, da ji je ime bootsect.lnx. Tista dva \\ pa sta napaka. Drugace pa mora bit datoteka 512 b - ziher ni kb

bastadu ::

Ja, bootsect.lnx je velika 512b in ne kb... Ampak kot sem še napisal 2 posta zgoraj, da tako ne gre...

andrej ::

to more 100% delat. mogoce se v kaksnem koraku kaj narobe naredil.
nastej korake, ki si jih naredo. Kako zgleda tvoja boot.ini datoteka?

bastadu ::

Zgleda takole:

[boot loader]
timeout=10
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(4)\WINNT
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(4)\WINNT="Microsoft Windows 2000 Professional" /fastdetect
C:\="Microsoft Windows Millennium Edition"
C:\bootsect.lnx="Red Hat Linux 7.0"

Najprej sem naredil bootsect.lnx z ukazom:
# dd if=/dev/hda5 of=bootsect.lnx bs=512 count=1
To mi je natedilo bootsect.lnx datoteko v / direktoriju, ki sem jo potem samo skopiral na C:...
Linux zagonska particija je hda5. To je vse.

andrej ::

to bi moralo delat. samo najprej mora linux particija res bit zagonska. a si ziher da je res?

bastadu ::

ja! hda5 je linux root particija, hda6 pa swap, sam to itak ni pomembno... Čist sem že obupu:'(

andrej ::

hd5 ne samo da mora bit root. mora bit bootable! Si nastavil to pri instalaciji linuxa?

bastadu ::

Tega mi pa ni nikjer ponudilo, verjetno bi moral iti na prilagojeno instalacijo...

abcde7 ::

Probej to: na en file na disk dej te file z diskete, pa u biosu probej naštimat, da nej laufa s diska, al pa zbriš windowse, sej so :(!

bastadu ::

Kako naj dam v en fajl na disku več fajlov in direktorijev ki so na disketi?

bastadu ::

A se da tudi po instalaciji nastimat, da je bootable? Sam ne sme prepisati mbr-ja!

Uporabnik ::

trial boot, hehe
triple even


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Boot particija

Oddelek: Operacijski sistemi
202300 (725) MrStein
»

Kako odstranit en operacijski sistem, drugega pa pustiti?

Oddelek: Operacijski sistemi
231691 (1293) Paramedic
»

boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
131769 (1563) Red_Mamba
»

Meandrake in Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
6831 (756) Ag.Smith
»

Odstranjevanje XP-jev

Oddelek: Operacijski sistemi
111160 (998) andrej

Več podobnih tem