» »

Kar naenkrat imam le še 256 MB RAMa

Kar naenkrat imam le še 256 MB RAMa

G-man ::

No. Vse se je začelo z nakupom računalnika (kot kaže sem kupil kup težav ). Zdaj obžalujem, da nisem kupil pomnilnika kakšne priznane znamke.

Kupil sem "noname" 2x256 MB RAM 400 MHz in matično ploščo Abit NF7-S. Matična plošča ima 3 "slote" za pomnilniK in "Dual Channel" podporo. 400 MHz RAM podpira le v 2-eh slotih (v 2. in 3. slotu). Dual Channel deluje le pri max. 333 MHz (vsaj tako sem jaz izkusil) 333 MHz piškote pa lahko vstavimo v vse 3 slote. Dual Channel pa deluje tako, da vstavimo piškotka v 1. in 3. slot.

Problem je nastal že v trgovini kjer so 400 MHz RAM vstavili v 1. in 3. slot in s tem vključili Dual Channel, ki je delal pri 333MHz in povzročili, da mi igre niso delale (monitor se je izklapljal in računalnik je zaribal nato pa so Okna javila hudo sistemsko napako). Ko mi je kapnilo kaj se dogaja, sem piškotka pomaknil v 2. in 3. slot, kamor spadata in s tem tudi izključil Dual Channel. Napake so se nato občasno pojavljale le še v nekaterih igrah. Danes pa, ko sem hotel vklopit hibernacijo, preberem, da imam le še 256 MB RAMa! Halo? Ima kdo kakšen pameten predlog preden se odpravim v trgovino skregat pri uveljavljanju garancije?

frenk ::

more ti delat v dualchannel načinu in to pri 200MHz...koli ti pa pri bootu napiše da maš rama?...probaj z vsako ploščico posebej da vidš če je ram kriv...maš default timinge?...default voltažo?...katero matično maš?...kater procesor?

G-man ::

Matrplata: NF7-S
Proc: AMD Athlon XP 2600+
Vse stvari v BIOSu so na default. Pri bootu mi tudi napiše, da imam 256MB RAMa. V Dual Channel načinu mi napiše, da mi dela pri 333MHz. Pa imam PC3200, ki bi ravno tako moral delat v Dual Channel. Ali ne?

Romčy ::

sposodi si nekje druge rame pa boš takoj vidu v čem je fora.

frenk ::

čak, čak...katero revizijo plošče pa maš?

G-man ::

Nikjer nič ne piše, se mi pa zdi zdi da je 2. revizija. Kje pa naj to pogledam?

pingec ::

ja 333 mhz ti napise ker mas tko v biosu nastavljeno (auto?) dej by spd pa bo
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

pingec ::

ja tud jst ne vem kje to pogledat v shopu so mi rekl da je 2. v sandri mi napise 1.x uglavnem 8-O :\ pa sej kaj ni v 2. in 3. slot dual channel pa sej tam mam jst tud v mauanlu pise
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingec ()

frenk ::

DC je lahko v 1. in 3. al pa v 2. in 3. kolkr jest vem, sicer pa itaq v knigci piše...revizija plošče more pisat nekje na matični(npr.: rev 2.0)

če maš 2600+, pc3200 ram in nf7-s rev2.0 bi ti avtomatsko mogl dat na 200 ram in fsb...dej v biosu naštimej fsb na 200, ram pa by SPD;)...mogl bi delat

pingec ::

sam mal kako bo nastimu fsb na 200???
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

G-man ::

Najlepša hvala vsem, uspelo mi je. Zdaj dela v DC pri 400 MHz. Se pa pojavljajo še vedno isti problemi. Računalnik se sesuva tudi v WinXP ne samo v igrah. Zdaj sem prečekiral napake in presenetljivo, isto se dogaja tudi mojemu prijatelju, ki je kupil računalnik en teden za mano. Okna so se obnovila po hudi sistemski napaki:

BCCode : 1000008e BCP1 : C0000005 BCP2 : BF86AE98 BCP3 :

B27FE788
BCP4 : 00000000 OSVer : 5_1_2600 SP : 0_0 Product : 256_1

C:\WINDOWS\Minidump\Mini010404-03.dmp
C:\DOCUME~1\Martin\LOCALS~1\Temp\WER2.tmp.dir00\sysdata.xml

Bi vedel kdo kaj to pomeni? Je pomnilnik, ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dodajanje DDR rama na nforce2 plati

Oddelek: Strojna oprema
121093 (932) ru7
»

dual channel vprasanje

Oddelek: Strojna oprema
131619 (1377) Zheegec
»

MemTest

Oddelek: Navijanje
372294 (1468) HyperGL
»

Nasvet glede nakupa

Oddelek: Kaj kupiti
121035 (860) nodes
»

Problem pri navijanju NF7-S 2.0 plate (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
974823 (3283) Fury

Več podobnih tem